Kategórie Napájanie vodou

Napájanie vodou

Inštalácia ohrievača vody urobte sami foto + video

Kúpte si ohrievač vody - to nie je všetko. Musí byť nainštalovaný a potom pripojený. Okrem toho, pripojiť sa k vodovodu a elektrickej energie. Ako inštalovať ohrievač vody závisí od jeho typu: priechod alebo skladovanie. V závislosti od veľkosti a tvaru sa zvolí miesto inštalácie. Požiadavky na napájanie závisia od napájacieho vedenia a od vnútornej konštrukcie ohrievača vody - schémy pripojenia k vodovodnému systému.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ako nezmraziť inštalatérske práce v krajine

Zimné zásobovanie vodou v krajine s vlastnými rukami môže byť vykonané dvoma spôsobmi: zakopať tak, aby nezmrazilo (pod hĺbku prenikania mrazom); ležať plytké, ale so zahrievaním a / alebo vykurovaním. Izolácia potrubia je udalosťou, ktorá nevyžaduje toľko peňazí ako práca - kopanie zákopov, kladenie potrubí, balenie, hádzanie a zhutňovanie pôdy, to všetko je čas a značné úsilie.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ako chrániť čerpadlo pred suchou

Systém zásobovania vodou v súkromnom dome nie je možný bez čerpadla. Musí sa však nejako zapnúť a vypnúť, aby sa zabezpečilo, že nebude fungovať bez vody. Tlakový spínač vody je zodpovedný za zapnutie a vypnutie čerpadla a ochrana proti suchému chodu čerpadla by mala monitorovať prítomnosť vody. Ako implementovať túto ochranu v rôznych situáciách a zvážiť ďalšie.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Urobte to sami rukami (kresby a fotografie)

Vlastné dobre na mieste je výhodné, ale služby vŕtania a údržby stojí veľa. No aspoň existujú spôsoby, ako vyvŕtať a ak je to potrebné, vyčistiť dobre sami. Jedno z týchto zariadení - malá kosť. Zvyčajne sa vyrába z časti potrubia a na spodku je pripevnený ventil.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ako si vybrať prietokový elektrický ohrievač

Prítomnosť teplej vody je jedným z nenahraditeľných vlastností komfortného života. Občania sú tak zvyknutí na také podmienky, že dočasné odstavenie teplej vody sa stáva veľa nepríjemností. V krajine je aj nedostatok teplej vody, v chatkách. Elektrický prietokový ohrievač vody môže vyriešiť tento problém.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Inštalácia a pripojenie čerpacej stanice

Individuálna dodávka vody súkromného domu alebo chaty môže byť z dvoch zdrojov - studňa alebo studňa. Na automatizáciu prietoku vody do domu a na vytvorenie stabilného tlaku je potrebná inštalácia čerpacej stanice. Skladá sa z čerpadla, hydroakumulátora, tlakového spínača a bezpečnostnej skupiny (manometer a vypúšťací ventil).
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ako vyrobiť vodu z polypropylénových rúrok

Nové technológie a materiály v stavebníctve sa neustále zdajú, postupne nahrádzajú tradičné materiály. Dobrým príkladom je inštalácia. Pred pätnástimi rokmi sa vo väčšine prípadov používal kov - vo všeobecnosti neexistovala alternatíva. Dnes, takmer všade, sa kov mení na polyméry, pretože sa ľahšie zostavujú, stávajú menej, slúžia toľko alebo dokonca viac.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ktorý vodomer je lepší

Aby ste platili len za vodu, ktorú používate, musíte nainštalovať meracie zariadenie na spotrebu vody v byte alebo, ako sa hovorí, vodomery. Čo sú vodomery a ktoré sú vhodné na domáce použitie a my to pochopíme. Existuje niekoľko typov vodomerov, ale všetky sa dajú rozdeliť do dvoch hlavných skupín: energeticky nezávislé (pomocou mechanických procesov) a prchavé (potreba elektrickej energie).
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Optimálny tlak batérie

Jedným zo systémov, ktoré vytvárajú pohodlné životné podmienky, je zásobovanie vodou. Ako funguje, závisí od výkonu niektorých domácich spotrebičov, ako aj od toho, či môžeme bežne prijímať vodné postupy. O tom, čo by mal byť tlak vody v systéme vodovodu a ako ho zvýšiť alebo znížiť a budeme hovoriť.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Čerpadlo na zvýšenie tlaku vody v krajine

Často v existujúcom vodovodnom systéme pri chate je tlak nedostatočný. To je bežný jav, ak je systém postavený na základe zásobníka a vstúpi do systému gravitáciou. V najlepšom prípade máme tlak 0,8 až 1 atm. To nie je vždy dostatočné ani pri sprchovaní a môžete pripojiť kotol alebo práčku len pri 2 atm.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Systém ochrany proti úniku vody značky Hydrolok

Udržiavanie povodní doma, a ešte horšie, zaplavovanie susedov je nočná mora žiadnej dospelosti. Vyhýbajte sa týmto situáciám a chráňte pred únikom Gidrolok (Gidrolock). Budeme hovoriť o jeho schopnostiach, výhodách a nevýhodách. Принцип работы и состав системы Защита от протечек Гидролок производится в России.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ako si vybrať čerpadlo studne

Pri dodávke vody doma alebo pri zavlažovaní často používajte studňu. Ak by sa predtým mohli riadiť s golierom a vedierkom aj v súkromnom dome, a dnes už v dachu táto možnosť už nie je vhodná. Koniec koncov, môžete získať pohodlie modernej úrovne inštaláciou čerpadla pre studňu. Aby systém fungoval správne, musí byť zariadenie správne vybrané.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Systém ochrany proti úniku "Aquastorozh"

Повреждение водопровода во время отсутствия хозяев - страшный сон каждого. Чтобы избежать потопа в квартире или доме, можно смонтировать оборудование защиты от протечек. Ранее мы сравнили три самые популярные системы защиты от протечек: «Аквасторож», «Нептун» и «Гидролок». В данной статье подробно разберем «Аквасторож».
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ako si vybrať najlepší ohrievač vody

Решить проблему горячей воды в квартире или частном доме, на даче можно нагревая воду при помощи электрических водонагревателей. Бывают они нескольких типов и чтобы решить какой водонагреватель лучше для вашей ситуации надо знать их достоинства, недостатки и особенности работы каждого типа оборудования для нагрева воды.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Aké sú čistiace filtre na vodu

Жидкость, текущую в централизованном водопроводе , только очень условно можно считать пригодной для использования в технических целях - для стирки, мытья посуды и т.д. С очень большой натяжкой ее можно использовать для приготовления пищи, пить же ее без кипячения вообще нельзя. Для доведения ее до нормы необходимо применять разные виды фильтров для очистки воды.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Inštalatérske práce v byte a dome

Nezávislé rozdeľovanie teplovodných a studených vodovodov v byte alebo dome nie je jednoduché, ale je to skutočné. Aj keď sa chystáte najať špecialistu, hlavné body, ktoré by ste mali vedieť sami seba, ovládanie neublíži. Dnes je vo väčšine prípadov rozvody rúr v kúpeľni vyrobené z polymérových potrubí - polypropylén pre zásobovanie vodou, PVC pre odpadovú vodu.
Čítajte Viac
Napájanie vodou

Ako pripojiť polyetylénové rúry

Moderné vodné potrubia sú zriedka vyrobené z kovu. Mal dobrých konkurentov - polymérov, ktoré ho postupne nahrádzajú v mnohých oblastiach. Jedným z týchto materiálov je nízkotlakový polyetylén. Tento materiál sa používa na výrobu potrubí pre tlakové potrubia, to znamená pre vodovodné potrubia a dokonca aj pre plynovody.
Čítajte Viac