Kategórie Steny a strop

Ako potiahnuť strop s plastom: krok za krokom sme plášť stropu s plastom, video
Steny a strop

Ako potiahnuť strop s plastom: krok za krokom sme plášť stropu s plastom, video

Ak je túžba aktualizovať interiér v obývacej izbe, v kúpeľni, na chodbe alebo v kuchyni, potom nie je možné bez rekonštrukcie stropu. Jednou z možností by mohla byť inštalácia plastového obloženia. Dnes v sortimente stavebných obchodov existuje mnoho polymérnych panelov vyrobených v rôznych farbách alebo s dizajnom, ktoré napodobňujú prírodné materiály - kameň alebo drevo rôznych druhov.

Čítajte Viac
Steny a strop

Huba v kúpeľni, ako odstrániť

Forma plaku na stenách a strope kúpeľne nemožno nazvať vzácnym javom. Takmer každý majiteľ domu čelil podobnej pohrome. Tento proces však nemožno ignorovať, pretože hubové lézie (a plesne nie sú ničím iným ako hrozné kolónie húb) negatívne ovplyvňujú zdravie všetkých obyvateľov bytu.
Čítajte Viac
Steny a strop

Ako urobiť roh stropného podstavca

Stropný sokel je prvkom dekoru, ktorý kladie dôraz na výzdobu stropu a stien. Bez nej sa môže dizajn týchto povrchov často javiť ako nedokončený. V súlade s tým by mala byť inštalácia takýchto podstavcov (alebo, ako sa často nazývajú, filety alebo bagety), dokonalá, s presným uložením všetkých pripojení.
Čítajte Viac
Steny a strop

Ako rýchlo odstrániť tapetu zo stien

Napriek najrozmanitejšej modernej palete materiálov a technológií na výzdobu stien v miestnostiach, tapety boli a zostávajú "šampiónmi" v popularite. A to aj napriek tomu, že podľa histórie ich uplatnenia sú aj medzi lídrami - tento spôsob zdobenia stien v izbách sa praktizuje od nepamäti.
Čítajte Viac
Steny a strop

Ako lepiť sklo tapety pre maľovanie

Pred vlastníkom domu alebo bytu, ktorý vykonáva opravy v ich vlastníctve, uistite sa, že čelia výberu konečných materiálov. Ich bohatá rozmanitosť, prezentovaná v predaji, vám umožní nájsť možnosť, ktorá bude najvhodnejšia pre stupeň zložitosti samo-aplikácie a pre jej dekoratívne a estetické vlastnosti.
Čítajte Viac
Steny a strop

Čo spracovať steny pred nalepením tapety

Mnohí majitelia domov, začínajúc svoju prvú opravu do-it-yourself, predpokladajú, že pokleit tapetu na stenách - to je veľmi jednoduchý a rýchly proces, ktorý do značnej miery vyhráva na týchto ukazovateľoch na iné typy povrchových úprav. Čiastočne je to tak, ale len vtedy, ak sú povrchy dobre pripravené pre hlavné pracovné miesto.
Čítajte Viac
Steny a strop

Ako položiť dlaždice na stenu

Keramické obklady - jeden z najlepších materiálov pre dokončovacie miestnosti so špeciálnymi prevádzkovými podmienkami. Takéto obloženie sa nebojí vystavenia vysokej vlhkosti, teplotným zmenám, abrazívnym zaťaženiam, je samo o sebe veľmi atraktívny vzhľad, ľahko sa čistí. Jedným slovom, pre kuchyne, kúpeľne, kúpeľne - je lepšie, keď ich nenájdete.
Čítajte Viac
Steny a strop

Ako omietky stien

Akýkoľvek, aj ten najdrahší a vysoko kvalitný povrch bude na zakrivených stenách vyzerať úplne smiešne. A nie akýkoľvek materiál "padne" na nepripravenom povrchu. Okrem toho, zakrivené steny spôsobujú veľa problémov pri zariaďovaní alebo zavesovaní nábytku a iných predmetov interiéru. Preto je problém dôkladného vyrovnania všetkých hotových povrchov relevantný v prevažnej väčšine prípadov opravy v priestoroch bytu alebo domu.
Čítajte Viac
Steny a strop

Strop v kúpeľni

Oprava v kúpeľni vždy vyžaduje špeciálny prístup. Dôvodom sú špecifické prevádzkové podmienky tejto miestnosti spojené s vysokou pravdepodobnosťou priamej vody vstupujúcej do stien, podlahy a stropu, s tradične vysokou vlhkosťou a častými teplotnými rozdielmi. Nie každý materiál je schopný odolať takémuto „extrému“ na dlhú dobu a zle koncipovaná úprava sa môže veľmi rýchlo stať úplne zbytočnou.
Čítajte Viac
Steny a strop

Sadrokartónové tmely pre tapety

Sadrokartón v našich dňoch je pevne etablovaný na vedúcich pozíciách popularity medzi inými stavebnými a dokončovacími materiálmi. Používa sa na zarovnanie stien a na inštaláciu priečok, vytvorenie stropných podhľadov, iných pôvodných interiérových prvkov areálu. Môže sa stať vynikajúcim základom pre všetky dekoratívne povrchy - môže to byť tapeta, farba, keramická dlažba a dokonca aj umelý kameň.
Čítajte Viac
Steny a strop

Čo je lepšie robiť oddiely v byte

Ak chcete rozdeliť celkový priestor veľkej miestnosti alebo vykonať prestavbu celého bytu, mnohí majitelia domov demontujú staré a budujú nové priečky. Pri plánovaní takýchto zmien obytného priestoru je potrebné mať na pamäti, že je možné nainštalovať a demolovať len diskové oddiely, ktoré nevykonávajú funkciu operátora.
Čítajte Viac
Steny a strop

Čo je lepšie urobiť zásteru v kuchyni

V dome alebo byte s dobrými majiteľmi nie sú prakticky žiadne „vedľajšie“ priestory, to znamená tie, ktorým nie je možné venovať osobitnú pozornosť. Napríklad, v kuchyni, aj keď nepatrí do obytnej zóny, sa stále snaží usporiadať tak, že to bolo pekné byť v ňom. A okrem toho, v našej tradícii, sa kuchyňa často stáva "domácim klubom" alebo miestom, kde môžu prijímať najbližších priateľov a priateľky.
Čítajte Viac
Steny a strop

Dekoratívne betónové omietky

Preferujem navrhnúť jednu z oblastí minimalizmu, niektorí majitelia domov sa rozhodli ozdobiť steny takého dizajnu ako dekoratívne omietky na betón. Je potrebné poznamenať, že tento štýl obloženia je ideálny nielen pre priestory, ale aj pre fasádu. Dekoratívne omietky pre betón S predpokladom, že tento smer v interiéri a prednej časti dizajnu je čoraz obľúbenejší, výrobcovia vyvinuli a predávajú špeciálne suché alebo hotové plastové zmesi.
Čítajte Viac
Steny a strop

Maliarske sklo

V súčasnej dobe priemysel vyrába veľmi širokú škálu rôznych materiálov pre stavebné a dokončovacie práce, čo značne uľahčuje úlohu majstrov, a výsledok je oveľa lepšie. K takýmto materiálom patrí aj sieťovina zo sklenených vlákien, ktorá dostala svoj názov vďaka svojej vonkajšej podobnosti so skutočným webom.
Čítajte Viac
Steny a strop

Sádrové steny bez majákov vlastnými rukami

Omietacie steny sú pravdepodobne najbežnejším spôsobom na ich vyrovnanie a prípravu na konečnú úpravu. Technológia je vysoko všestranná a umožňuje usporiadanie tak rovných povrchov, ako aj výrazných defektov a zakrivení. Кроме того, штукатурный слой - это всегда еще и дополнительная защита материала стен от негативного воздействия внешне среды.
Čítajte Viac
Steny a strop

Príprava povrchu pre dekoratívne omietky

Nástenné dekorácie s reliéfnou omietkou sa používajú na výzdobu interiéru aj fasády domu. Táto technológia sa stáva čoraz obľúbenejšou vďaka svojmu originálnemu a estetickému vzhľadu, trvanlivosti povlaku, ako aj širokej škále aplikačných techník. Aby však vrstva omietky pevne zostala na povrchu a nevyžadovala si v blízkej budúcnosti dodatočné opravy a reštaurátorské práce, musí byť jej základ dobre pripravený.
Čítajte Viac
Steny a strop

Steny majákov zarovnajte vlastnými rukami

Pri zariaďovaní bytu v mestskej novostavbe, s hrubým oddelením fasád a miestností vo vzrastajúcom súkromnom dome, alebo jednoducho pri rozsiahlej generálnej oprave v jeho starom byte sa majitelia takmer vždy museli vyrovnať s pomerne komplikovaným vyrovnaním stien. Zakrivenie povrchov sa prejavuje odlišne - môže to byť zablokovanie roviny od zvislého, zakrivené zakrivenie, a často so zmenou smeru ohybu ("vrtule"), alebo výrazné nerovnosti, reliéf steny, s prítomnosťou poklesov, výčnelkov, hrbolčekov, čo je typické, napr. murované murivo.
Čítajte Viac
Steny a strop

Ako putty sadrokartónu pre maľovanie

Zarovnanie stien a stropov s sadrokartónom v našej dobe je jednou z najobľúbenejších technológií na opravu a dekoráciu. Listy GKL samotné, príslušenstvo pre vytvorenie rámu alebo materiálov pre bezrámové inštalácie - nevyznačujú sa vysokými nákladmi, postup práce s nimi je jednoduchý a rýchlo zvládnutý aj začiatočníkmi a proces vyrovnávania trvá oveľa menej a nevyžaduje vysoko kvalifikovaných pracovníkov.
Čítajte Viac
Steny a strop

Ako pripraviť steny pre maľovanie

Napriek tomu, že dnes je na stavebnom trhu prezentovaný veľký počet stavebných materiálov pre interiérové ​​dekorácie, maľované steny nevychádzajú z módy, pretože harmonicky zapadajú do mnohých moderných a klasických interiérových štýlov. Pri plánovaní maľby sa preto predpokladá, že sa získa dokonale hladký matný alebo lesklý povrch.
Čítajte Viac