Kategórie Ventilácia

Ventilácia

Plastové ventilačné kanály (vzduchové kanály)

Stavebný priemysel sa považuje za jeden z najaktívnejšie sa rozvíjajúcich. Nové technológie a materiály postupne nahrádzajú tradičné. Napríklad plastové vzduchové kanály sa stále viac používajú namiesto kovu. Vzduchové potrubia z plastu: z akých materiálov sa pod slovom "plast" skrýva celá skupina materiálov s rôznymi vlastnosťami a výkonnostnými vlastnosťami.
Čítajte Viac
Ventilácia

Ventilačný difúzor - účel, aplikácia, inštalácia

Pre dobré zdravie je dôležitý dobre fungujúci systém vetrania. Jedna zo zložiek vetracích - stropných difúzorov. Prostredníctvom tohto zariadenia je plot a prúd vzduchu. Čo je difúzor? Rozprašovač je súčasťou vetracieho systému, ktorý je navrhnutý pre vstup a výstup vzduchu do miestnosti a pre jeho efektívne miešanie.
Čítajte Viac
Ventilácia

Ventilačný spätný ventil: účel, typy, inštalácia

Obyvatelia bytových domov často čelia skutočnosti, že vniknú z ich susedov cez vetracie kanály do svojich priestorov. Nepríjemná situácia, ktorá pomôže zvládnuť kontrolu ventilu pre vetranie. Ako to vyzerá, ako to funguje a kde to povedať a budeme diskutovať. Prečo potrebujeme spätný ventil na vetranie? Počas bežnej prevádzky odsávacieho vetrania sa vzduch premiestňuje z miestnosti do ulice.
Čítajte Viac
Ventilácia

Ako vytvoriť vetranie a výfuku

Еще на стадии проектирования дома надо задуматься о свежем воздухе в помещениях. Причем, может быть так, что спроектированная своими руками вентиляция работать будет не хуже, чем разработанная профессионально. Возможно, решение будет не настолько изящны - главное, чтобы оно было работоспособным. Определение и серьезность проблемы Под вентиляцией понимают специально организованное движение воздушных масс.
Čítajte Viac
Ventilácia

Odsávač pár bez ventilácie

Len málo moderných kuchýň stojí dnes bez inštalácie kapoty. To je kvôli veľmi prirodzenej túžby majiteľov domov zachovať čerstvosť vzduchu, a tiež, čo je dôležité - udržať výzdobu priestorov v správnej forme. Často sa kuchynský digestor stáva dodatočným spojovacím článkom vo ventilačnom systéme.
Čítajte Viac
Ventilácia

Prístroj na meranie vlhkosti vzduchu v interiéri

Mnohí majitelia domov alebo bytov niekedy zabúdajú, že optimálny stav vlhkosti v izbách je neoddeliteľnou súčasťou pohodlných životných podmienok, ako napríklad teplota. Možno, že závislosť nie je tak zrejmé, ale prebytok a nedostatočná vlhkosť veľmi negatívne ovplyvňujú zdravie domácnosti.
Čítajte Viac
Ventilácia

Kontrolný ventil pre ventiláciu: variácie a inštalácia

Pri stavbe vidieckeho domu sú prvky ventilačného systému obyčajne položené vo fáze návrhu. Tam je to o niečo jednoduchšie - systém je úplne „vlastný“, to znamená, že v žiadnom prípade nie je v kontakte s iným puzdrom. Ale v mestských bytoch je situácia trochu iná. Vo viacpodlažných budovách sú ventilačné otvory povinné - v kuchyni, v kúpeľni av kúpeľni.
Čítajte Viac
Ventilácia

Čistenie klimatizácie vlastnými rukami

V súčasnosti mnohí majitelia domov a bytov vybavujú svoje domy klimatickou technológiou, ktorá je schopná udržiavať príjemnú mikroklímu v interiéri. Jedným z najobľúbenejších spotrebičov určených na tento účel je klimatizácia. Moderné modely môžu mať nielen jednu funkciu - vzduchové chladenie, ale aj „celosezónne“, multifunkčné, to znamená v každom ročnom období na udržanie normálnej, užívateľom definovanej teploty v miestnostiach.
Čítajte Viac
Ventilácia

DIY klimatizácia

Táto publikácia je určená skôr pre tých čitateľov, ktorí ešte nemali možnosť kúpiť klimatizáciu vyrobenú z výroby, ako aj zaplatiť skôr "ťažké" účty za elektrinu, ktoré vznikli v dôsledku jej používania. Okrem toho existuje množstvo nedostatkov so zariadeniami prezentovanými v predaji, ktoré nútia niektorých zvlášť „vyberavých“ používateľov, aby takéto zariadenia odmietli - to bude uvedené nižšie.
Čítajte Viac
Ventilácia

Vetranie v súkromnom dome: dispozícia a inštalácia

Obyvatelia výškových budov, ktorí sa rozhodli presťahovať do súkromného sektora, očakávajú, že blízkosť k prírode a túžba odísť do dôchodku sa okamžite prejavia v celej jeho sláve. V okienku nebudú žiadne nudné mestské krajiny, hluk veľkomesta nebude počuť z okien, nebudú žiadne pachy, ktoré sa nevyhnutne objavia v doprave a plody života mnohých ľudí žijúcich kompaktne.
Čítajte Viac
Ventilácia

Nútené vetranie v súkromnom dome

Zabezpečenie najpohodlnejšej mikroklímy vo vašom dome je jedným z kľúčových a musím povedať, že najkomplexnejšie a najdôležitejšie úlohy, ktorým čelí majiteľ. Žiadna krása fasády, "bohatý" typ strechy, dobre upravený priestor, luxus dekorácie interiéru nevyrovnajú skutočnosť, že izby budú cítiť zrejmé nepohodlie pre obyvateľov.
Čítajte Viac
Ventilácia

Prirodzené vetranie v súkromnom dome

Nie je to tak dávno, v manažmente súkromnej bytovej výstavby, budúci majitelia domov, ak uvažovali o ventilácii, stále dať ich do pozadia, bez toho, aby tieto problémy náležitú pozornosť. Tento prístup bol do určitej miery odôvodnený: výstavba budov, materiál ich konštrukcie, prítomnosť pecí s komínovými kanálmi, inštalácia drevených okenných rámov a dverných blokov, ktoré nie sú tesné, to všetko prispelo k nepretržitému obehu vzduchu v miestnostiach, ktoré boli dostatočné na udržanie viac alebo menej prijateľné mikroklímy.
Čítajte Viac
Ventilácia

Čistička vzduchu pre byt, ktorý si vyberiete

Stále viac ľudí žijúcich v megalopolise alebo dokonca v stredne veľkých mestách čoraz viac premýšľa o tom, ako vyčistiť vzduch v byte od látok škodlivých pre ľudí, ktoré môžu spôsobiť rôzne choroby alebo alergické reakcie. Tento problém možno vyriešiť použitím jedného z typov čističov vzduchu, ktoré sú teraz v špecializovaných predajniach, pre každý vkus a rozpočet.
Čítajte Viac
Ventilácia

Vetranie v kúpeľni a WC: nútené vetranie, inštalácia na mieru

Nevyhnutnou podmienkou je vetranie v kúpeľni a WC, pretože v týchto miestnostiach sa zvyšuje celková vlhkosť vzduchu a zvyčajne sa vyskytujú nepríjemné pachy. Ak nie je vetracia sústava nainštalovaná alebo nefunguje dostatočne efektívne, kúpeľňové miestnosti si nielen zachovajú trvalý zápach, ale tiež rýchlo vytvoria priaznivé mikroklímu pre rozvoj plesní a plesní, ktoré je veľmi ťažké kontrolovať.
Čítajte Viac
Ventilácia

Vetranie v byte vlastnými rukami: schéma núteného vetrania a inštalačného procesu

V byte sa stalo príliš dusno, okná sa začali zahmlievať a charakteristické kuchynské a toaletné vône zostávajú v izbách dlho? Príčina všetkých neduhov je rovnaká - nedostatočné vetranie. Vetranie v byte vlastnými rukami Tento problém vyžaduje rýchle riešenie. V opačnom prípade riskujete rozlúčku s tapetami, nábytkom a inými predmetmi zdobenia bytu, ktoré sa jednoducho začnú hniť v nadmernej vlhkosti.
Čítajte Viac