Kategórie Kanalizácie

Kanalizácie

Neprchavé septiky Triton

Ak chcete zorganizovať individuálnu kanalizáciu v krajine alebo v súkromnom dome, je potrebná nádrž, v ktorej budú kanalizácie uskladnené alebo recyklované, vyčistené a čistená voda sa potopí do zeme. V oboch prípadoch môžete umiestniť septik Triton. Len na iné účely potrebujú iný typ. Kumulatívne sú vhodné na zber a tradičné na čistenie odpadových vôd.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Čerpadlo pre čerpanie odpadových vôd: vlastnosti, výber

Ak máte súkromný dom a individuálnu kanalizáciu, môžete buď pravidelne zavolávať špeciálne služby na údržbu septikovej nádrže alebo AU, alebo si môžete opraviť zariadenia sami. Ceny služieb sú také, že napriek veľmi nepríjemnému postupu to robia sami. Pre takú prácu potrebujete fekálne čerpadlo na čistenie odpadových vôd.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Autonómna odpadová voda Topas

Jedným zo spôsobov, ako zorganizovať individuálnu kanalizáciu súkromného domu, chaty alebo chalupy, je inštalácia samostatnej čistiarne odpadových vôd. Skrátene, tieto čistiarne odpadových vôd sa nazývajú AU av rozhovoroch, ktoré sa bežnejšie používajú na pojmy "septik", hoci to nie je úplne správne. Dnes budeme hovoriť o tejto inštalácii, ktorú vytvorila kampaň Topol Eco.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Kanalizačné plastové potrubia: priemery, ceny

Každý majiteľ chce, aby všetko fungovalo v domácnosti, nič sa nedefinuje, je ľahké ho udržiavať a inštalovať. A kanalizácia nie je výnimkou. Je nevyhnutné, aby to vyžadovalo čo najmenšiu pozornosť - je veľmi nepohodlné, ak sa ucpe, ale je rovnako nepríjemné ho vyčistiť. Ak chcete mať bezproblémový drenážny systém, dávajte pozor na plastové potrubia pre odpadovú vodu.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Výber najlepšieho septiku pre domácnosť a záhradu

Для создания нормальных условий проживания в частном доме или на даче необходима индивидуальная канализация (если нет возможности подключиться централизованной). Один из способов очистки стоков - поставить септик. Это пластиковая стеклопластиковая или бетонная емкость, в которой происходит переработка стоков.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Spätný ventil kanalizácie

Niekedy sme konfrontovaní so situáciou, keď ich obsah preteká v opačnom smere cez kanalizačné potrubia. Hlavným dôvodom tohto javu je upchatie v kanalizácii. V súkromnom dome sa to môže stať, keď preteká dobre. Môžete sa vyhnúť takýmto problémom. Na kanalizáciu je potrebné umiestniť spätný ventil.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Autonómna odpadová voda pre súkromný dom: ako to urobiť

Tieto časy už dávno prešli, keď v súkromnom dome každý usporiadal na ulici "birdhouse". Moderný štandard pohodlného života aj na chate predpokladá prítomnosť bežného WC a aspoň sprchu. A v dome je často viac ako jedna kúpeľňa, a navyše veľa domácich spotrebičov. Aby sa zabezpečila požadovaná úroveň komfortu, musí byť kanalizácia pre súkromný dom správne a jeho základ - výber metódy na spracovanie odpadových vôd.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Vzduchový kanalizačný ventil

Občas existuje taká situácia, keď vôňa z kanalizačného systému uniká do kúpeľne alebo toalety. V normálnom stave je odrezaná vodnými bránami. Toto je určité množstvo vody, ktoré zostáva v ohybe sifónu a blokuje prístup do bytu z odpadových plynov. Niekedy, keď niekoľko inštalačných zariadení pracuje súčasne, tieto uzávery sa prerušia - dôjde k náhlej zmene tlaku, ktorá tlačí vodu von, do miestnosti praskli splaškové plyny.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Aký by mal byť sklon kanalizácie

Vo väčšine prípadov sú kanalizácie gravitačné. To znamená, že všetky odtoky odchádzajú nezávisle, pod pôsobením gravitačných síl. Ale aby sa mohli pohybovať, potrubia nie je potrebné položiť hladko, ale so svahom as určitým. Čo by malo byť svah kanalizačného potrubia a budeme hovoriť ďalej.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Čerpadlo pre nútené splašky (s alebo bez sekacieho zariadenia) - Sololift a iné modely

Как быть, если выход канализации располагается выше, чем выход сантехники? Как тогда организовать отвод стоков? В частных домах делали приямок, в который собирались стоки, оттуда качали погружным насосом в канализацию или септик. Сегодня есть другое решение - канализационный насос. Во многих случаях его установка обходится дешевле, а уж проще - так это точно.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Septic Tver - AU pre autonómnu odpadovú vodu

Один из лидеров на рынке локальных очистных сооружений для автономной канализации - септик Тверь. Эту установку сложно классифицировать - в ней есть все три системы для переработки стоков. Потому, наверное, ее все-таки лучше называть именно септиком, хотя там есть и аэрационных процессы и биофильтры.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Čistič kanalizačných potrubí

Pravidelne dochádza k problémom s odpadovými vodami - vodný kanál prepadá. Pokaždé, keď neozvete inštalatéra - musíte dlho čakať. V tomto prípade cesta von - pravidelne používať prostriedky blokovania v potrubiach. Spracovanie trvá trochu času a na oplátku dostanete dobre fungujúci kanalizačný systém bez nepríjemných zápachov.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Livnevka v súkromnom dome

Aby sa lokalita po každom daždi vyhnula povodni, takže základ nie je mokrý a neklesá, je potrebné zabezpečiť vypúšťanie sedimentov. To si vyžaduje dažďovú kanalizáciu. Vidíme to v mestách - ide o systém prístrojov a kanálov na príjem vody. Búrka odpadových vôd v súkromnom dome je menšia, ale jeho podstata je rovnaká.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Ako vytvoriť štátnu kanalizáciu

Obyvatelia mesta sú tak zvyknutí na to, že v dache sa vyžaduje úplná sada "vybavenia", ale centralizovaná kanalizácia mimo mesta je z iného života. Pretože kanalizácie dať - starostlivosť majitelia. Prípad nie je ľahký, ale pochopil ste jemnosti, ktoré môžete navrhovať a stavať vlastnými rukami. Nie je to možnosť)) Typy autonómnych odpadových vôd Aby sme si vedome a správne vybrali typ odpadových vôd, musíme aspoň všeobecne predstaviť výhody a nevýhody každej z možných možností.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Ako odstrániť výpadky kanalizácie sami

Z času na čas sa všetci stretávame s problémom - zablokovaním kanalizačného systému. Táto slivka prestane pracovať v umývadle, potom vo vani, niekedy voda vo všeobecnosti stojí všade. V takom prípade môžete zavolať inštalatéra a čistiť kanalizáciu vlastnými rukami. Tam, kde došlo k upchatiu Aby ste správne vybrali spôsob čistenia kanalizácie, je potrebné pochopiť, kde sa vytvorila upchávka.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Septik: princíp prevádzky, inštalácia, údržba

Jednotlivé odpadové vody v dome alebo v krajine - sen mnohých. Všetci boli unavení už dlhú dobu používať vonkajšie toalety. Zvyčajne odstrašujúcim faktorom je nedostatok požadovanej sumy. V tomto prípade môžete vytvoriť systém čistenia odpadových vôd pomocou septiku. Má relatívne nízku cenu, životnosť je asi 50 rokov.
Čítajte Viac
Kanalizácie

Ako vyrobiť septik z železobetónových krúžkov

Pohodlná existencia je nemožná bez odpadových vôd. V súkromnom dome alebo na vidieku sa zvyčajne nachádza žumpa alebo septik. Druhá možnosť je ekologickejšia a bezpečnejšia - septik. Rozkladá odpad v nerozpustných sedimentoch, ktoré spadajú na dno, tvoria kal a pomerne čistú vodu, ktorá sa zvyčajne vypúšťa do pôdy na ďalšie čistenie.
Čítajte Viac