Kategórie Inštalatérske inštalácie a opravy

Inštalatérske inštalácie a opravy

Maliarsky akrylový kúpeľ

Skôr alebo neskôr príde okamih, keď stav starého oceľového alebo liatinového kúpeľa prestane vyhovovať majiteľom bytu. Vrstva skloviny je obrúsená, pokrytá malou sieťkou trhlín, stráca svoju belosť. Tiež sú možné hlboké smaltované čipy - pre liatinový kúpeľ je možné ich považovať za obťažovanie a pre oceľ - často sa stávajú úplne smrteľnými, pretože korózia prechádza kovom.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Toky toaletnej misy

Musí to byť tak, že každý vlastník dobre udržiavaného bývania skôr alebo neskôr čelil problému úniku z toaletnej misy. Dôvodom jeho vzniku môže byť poškodenie jednej alebo viacerých častí konštrukcie alebo úniku spojovacích uzlov. A v takejto situácii vzniká prirodzená otázka - čo bude záchodová misa robiť?
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Ako čistiť WC pred upchatím

Navrevoe, každý majiteľ bytu alebo súkromného domu, vybavený centrálnym alebo autonómnym kanalizačným systémom, čelí problému jeho medzier, ktoré môžu vzniknúť z rôznych dôvodov. Nepohodlie, ktoré nevyhnutne sprevádza takúto situáciu, si vyžaduje okamžité konanie zo strany vlastníkov. Z jedného alebo druhého dôvodu však nie je vždy možné okamžite zavolať inštalatéra.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Antimagnetické tesnenia na vodomeroch: šetríme v rámci zákona

Súčasným trendom je všadeprítomný prechod na princíp úhrady verejných služieb za reálnu spotrebu zdrojov. Elektromery sa používajú od nepamäti, vodomery a plynomery prestali byť nezvyčajné, jednotlivé merače tepla sa zavádzajú čoraz viac. Súčasne rastúce tarify za služby tlačia niektorých ľudí, aby hľadali spôsoby, ako ušetriť peniaze „podvádzaním“ nainštalovaných účtovných zariadení.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Umývadlová batéria v kúpeľni

Veľkú chybu urobili tí, ktorí z ekonomických dôvodov pravdepodobne odmietajú oddeliť samostatné umývadlo s kohútikom v kúpeľni. Existujú podobné "šetrné majitelia", ktorí tvrdia, že potrebujú mixér inštalovaný v kúpeli. Po prvé, nie je príliš pohodlné umývať si ruky alebo si umývať ruky nad kúpeľňou pravidelne počas dňa.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Štandardná teplota teplej vody - čo robiť, keď existuje nesúlad

Ako viete, byty vo výškových mestských domoch sú najčastejšie zásobované teplou vodou pochádzajúcou z centrálneho systému zásobovania vodou. Táto služba je neoddeliteľnou súčasťou zabezpečenia komfortu bývania v bytových domoch. Pravdepodobne mnohí nájomcovia nevedia, ale teplota vody dodávanej do koncových bodov spotreby vody nie je rozmarom pracovníkov kotolne alebo úradníkov organizácie zabezpečujúcej dodávku tepla, ale štandardizovaná hodnota stanovená príslušnými legislatívnymi aktmi.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Aký druh vodného filtra si vybrať pod umývadlom

Voda, ktorá vstupuje do našich domovov a bytov prostredníctvom mestskej komunikácie alebo z autonómnych zdrojov, je takmer vždy ďaleko od dokonalosti a vyžaduje nejakú prípravu, najmä na použitie v potravinách. Môže byť kontaminovaný suspendovanými tuhými látkami, obsahuje neprijateľne vysokú koncentráciu rôznych solí a iných chemických zlúčenín, líši sa zvýšenou tuhosťou a okrem toho jeho biologická kontaminácia nie je vylúčená.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

WC zavesené s inštaláciou, ako si vybrať

Voľba moderných inštalatérskych prác v našej dobe je taká veľká, že pri príchode do špecializovaného obchodu je ľahké sa stratiť v modeloch a dizajnoch rôznych predmetov a spotrebičov. Preto, ak budete robiť opravy v kúpeľni, je najlepšie vopred pochopiť účel a zariadiť na to potrebné vybavenie a príslušenstvo, aby ste mohli okamžite posúdiť možnosť ich pripojenia na vodovod a kanalizáciu.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Pripojte umývačku k prívodu vody a kanalizácii

Pre väčšinu ľudí je postoj k umývačkám riadu stále veľmi opatrný - stojí za to si kúpiť drahé zariadenie, ak umývate riad, v zásade je to tiež ľahko manuálne. Ak si však spomínate na nedávnu minulosť, potom sa o tej istej veci hovorilo o automatických "podložkách", o spracovateľoch potravín, dokonca aj o televízoroch na úsvite vzhľadu diaľkových ovládačov, a teraz je ťažké si predstaviť normálny život bez neho.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Ako nainštalovať WC na dlaždice to urobiť sami

Pri vykonávaní rozsiahlych opravárenských a dokončovacích prác v kúpeľni alebo WC miestnosti sa obyčajne vymieňa záchodová misa. V závislosti od situácie môže byť inštalácia vykonaná pred položením na podlahy keramických dlažieb alebo hotového obkladu. Ako je lepšie inštalovať toaletu na dlažbu vlastnými rukami, alebo ešte urobiť tento proces pred položením podlahovej krytiny?
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Čerpadlo na zvýšenie tlaku vody: kalkulačky na výpočet požadovaného tlaku pre čerpadlo v dome

Otvoríte kohútik - a voda z neho prúdi s pomalým prúdom. Umyte si ruky alebo opláchnite riad, so zármutkom na polovicu, stále dosť, ale naplno si osprchujte - už nie je možné. Situácia je ešte horšia s komplexnými spotrebičmi - plynový ohrievač vody sa jednoducho nespustí a na displejoch práčky alebo umývačky sa zobrazí notoricky známa chyba „Error“.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Ako si vybrať sprchovací kút: dizajn, kritériá a tipy, čo si vybrať sprchovací kút

V moderných interiéroch kúpeľní sa stále častejšie objavujú sprchové kúty, ktoré sú nahradené vaňami, ktoré zaberajú príliš veľa miesta v malej miestnosti. Kabíny majú rôzne veľkosti a tvary, takže ich možno zvoliť aj pre štandardnú kúpeľňu s malým apartmánom. Rôzne modely vám umožnia nájsť ten, ktorý je ideálny pre sprchovanie aj vaňu, pretože zásobníky v sprchovacích kabínach môžu byť dostatočne široké a dostatočne hlboké, aby zodpovedali možnostiam rohovej vane.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Ako si vybrať vyhrievaný vešiak na uteráky: možnosti a kritériá, ako si vybrať dobrý vyhrievaný uterák, čo hľadať

V súčasnosti už žiadne vodovodné doplnky nie sú nedostatkom, naopak, v špecializovaných predajniach nájdete takú rozmanitosť, že mnohí spotrebitelia sú stratení, nevedia, ktorý model si vybrať. Vyhrievané vešiaky na uteráky sa predtým nepovažovali za potrebný atribút kúpeľne, často sa demontovali, a tak sa snažili rozšíriť priestor miestnosti, pretože zaberali dosť veľa miesta na stene, vyčnievali 130-150 mm od nej.
Čítajte Viac
Inštalatérske inštalácie a opravy

Ktorý kúpeľ je lepšie si vybrať: užitočné tipy na výber kúpeľov pre byt

Nie je to tak dávno, keď je potrebné vaňu nahradiť, nastáva otázka, kde sa dá aspoň niečo nové. Ale dnes, s veľkým sortimentom týchto výrobkov na predaj, zákazníci majú zvyčajne problém - ktorý kúpeľ je lepšie vybrať. Ktorý kúpeľ je lepšie si vybrať V obchodoch môžete nájsť výrobky vyrobené z rôznych materiálov, takže je ťažké určiť, ktorý z nich je spoľahlivejší a trvanlivejší.
Čítajte Viac