Kategórie Pergoly a markízy

Pergoly a markízy

Vytvárame korunku (priezor) nad verandou súkromného domu

Aby ste sa neotočili do dažďa a neumierali sa na slnku pri otvorení vstupných dverí, potrebujete nejakú ochranu. Zvyčajne robia zorník nad verandou alebo tesne nad dverami. V niektorých prípadoch môže ochranný kryt dokonca zatvoriť kroky a dokonca aj stopu alebo jej časť. Ako urobiť podobný dizajn, z ktorého materiály a poďme ďalej hovoriť.
Čítajte Viac
Pergoly a markízy

Vyrobíme tehlový altánok z buta alebo stavebných blokov

Ak chcete zorganizovať miesto na grilovanie v blízkosti domu alebo v krajine. Takmer všetci majitelia domov premýšľajú o tom. Otázkou je, ako to urobiť. Ak máte radi kapitálové budovy - vaša voľba je tehlový alebo kamenný altánok. Sú postavené podľa jedného projektu celý rozdiel v spôsobe kladenia. Podľa tých istých pravidiel sú aj altány postavené z penových blokov alebo iných stavebných prvkov.
Čítajte Viac
Pergoly a markízy

Ako urobiť pergolu vlastnými rukami

Pod slovom "pergola", ktoré je pre naše ucho podivné, sú skryté rôzne oblúky pre rôzne lezenie. Pôvodne boli postavené v južných krajinách ako podpora pre hrozno. A samotné slovo má talianske korene (pergola - prístrešok, prístavba), kde vinice podporovali zakrútené tyče. Jednoduchosť dizajnu prispieva k ich samostatnej tvorbe a v tomto článku budeme hovoriť o tom, čo to je a ako pergol vyrobený s vašimi vlastnými rukami bude zdobiť váš dvor, chalupu alebo záhradu.
Čítajte Viac
Pergoly a markízy

Ako urobiť altán z dreva: inštrukcie s fotografiami

Беседка на даче или во дворе дома - место для чаепития и посиделок в летнее время. В постройках размером чуть больше, может быть установлен мангал. Тогда уж можно подумать о том, чтобы ее застеклить: шашлык зимой - редкое удовольствие, а мангал одновременно будет согревать воздух внутри. Начинают обычно с моделей попроще и подешевле: строится беседка своими руками, времени чаще всего не хватает.
Čítajte Viac
Pergoly a markízy

Krovina z kovovej rúry si to urobte sami

Niektorí ľudia majú kovové altány, niektoré nie. Nepáči sa to väčšinou tých, ktorí uprednostňujú drevo. Но тот, кто сталкивался с уходом за деревом, которое круглый год находится на улице, знает, сколько времени, сил и средств отнимает поддержание ее нормального внешнего вида. С этой точки зрения металл лучше: тщательно обработанный и покрашенный он годами не ржавеет, его не перекосит, он не рассыхается и не набухает, не гниет, не поражается грибками и не покрывается плесенью.
Čítajte Viac