Kategórie Krajinný dizajn

Krajinný dizajn

Ako urobiť drenáž na mieste s vlastnými rukami

В некоторых регионах подземные воды находятся очень близко к поверхности. Настолько близко, что они угрожают целостности зданий (их фундаментов) и мешают расти насаждениям. Все эти проблемы решает дренаж участка. Вообще это мероприятие затратное и по количеству требуемых средств и по необходимым временным затратам.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako vytvoriť fontány: 6 typov

Украшение участка - любимое занятие дачников и домовладельцев. Красивые клумбы, цветники и даже грядки - истинное украшение. Однако ничто так не радует глаз, как водоемы и водоемчики, окруженные красивой растительностью. А если из него еще бьет струя воды, то уголок превращается в лучшее место отдыха.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako vytvoriť záhon alebo kvetinovú záhradu

Яркие пятна клумб и цветников на участке - это не только способ украсить участок. Они отлично отвлекают внимание от некоторых, проблемных участков. Этим, кстати, тоже можно руководствоваться при выборе места. О том, как сделать клумбы и цветники своими руками на даче, во дворе частного дома и поговорим дальше.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako urobiť táborák v krajine, na dvore

Na nádvorí, v letnej chate alebo na záhrade je príjemné posedieť pri ohni, smažte kebaby. K dispozícii sú kovové mriežky na smaženie mäsa, ale sú užitočné a nikdy sa nikomu nevyskytuje, kto by mal výhľad na horiace palivové drevo. Naopak, hotové uhoľné materiály sú často hádzané, pridávajúc len niekoľko tenkých drevín, aby sa čas prípravy na minimum znížil.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Skalná záhrada: druhy, zariadenia, rastliny

Krása hôr je pre nás tak fascinujúca, že chcete mať aj malú časť v blízkosti domu, aby mal malú časť. Preto sa pravdepodobne alpinaria a rockaria stávajú čoraz rozšírenejšími. Jedná sa o také vykládky, v ktorých sú kamene kombinované s rastlinami a vzájomne sa líšia pomerom týchto zložiek.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako urobiť vodopád pre chaty a domy

Registrácia webových stránok zriedka prebieha bez zariadenia na rybník. Voda upokojuje, prináša chlad v horúcom dni. Je tiež dobré, že si vodopád môžete urobiť sami bez toho, aby ste priťahovali špecialistov. Je dôležité mať čerpadlo a miesto, kde ho môžete zapnúť. Všetko ostatné môžete urobiť sami. Pri budovaní aj malého vodopádu s vlastnými rukami, musíte hodiť veľa pozemkov: to všetko začína s pozemnými prácami.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Základy dizajnu krajiny pre vlastný dizajn

Z chát a osobných pozemkov sa postele postupne nahrádzajú. Ak existuje jedna, potom v malom množstve a niekde v hĺbke. Hlavné miesto je obsadené kvetinovými záhradami, rekreačnými oblasťami a ďalšími krásnymi miestami. To všetko sa nazýva dizajn krajiny a toto sa učí na ústavu. Ale ak nebudete zarábať peniaze na usporiadanie, terénne úpravy a zdobenie nádvorí a chat, môžete sa pokúsiť naplánovať všetko sami.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Do-it-yourself obmedzovanie

Pri usporiadaní kvetinových záhonov a ciest, návrhu dvora alebo miestnej oblasti je často potrebné inštalovať separátory. Najčastejšie pre toto použitie obrubníky (tiež nazývané obrubníky). Navyše inštalácia obrubníka nie je tak ťažké, aby nevyhnutne pozvala brigádu. Môžete to urobiť sami.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Usporiadanie miestnej časti súkromného domu - vytvorte si vlastný dizajn

Частный дом хорош тем, что есть свой двор. В нем хорошо отдыхать, можно оформить так, как хочется. Но сделать все следует по определенным правилам - ландшафтный дизайн двора, вот как это называется. Задача нет так проста, как кажется. Общие принципы Чтобы ваш двор был красивым, гармоничным и удобным, желательно перед началом работ создать план, а потом этот план уже воплощать в реальность.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako vytvoriť trávnik: typy, príprava, výsadba, starostlivosť

Красивый, ухоженный газон возле дома - эта картина радует не только взгляд. Изумрудная трава подчеркивает архитектурные решения, выделяет клумбы, рабатки, альпийские горки. Чтобы сделать газон своими руками необходимо не так уж много времени, но знать, как это делать правильно, необходимо. Основа почти всех газонов - трава.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako urobiť figúrky, sochy pre záhradu a miesto

Украшение садового, приусадебного, дачного участка - это процесс бесконечный. Все время что-то меняется, убирается, добавляется. Один из способов украшения - сделать садовые фигуры. Если грамотно расставить их, они преображают облик участка. Фигурки из цемента: чем хороши и как делать Сделать садовые фигуры можно из цемента - это один из самых используемых и доступных материалов.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Autonómne slnečné osvetlenie na ulici, na nádvorí, v krajine

V poslednej dobe stále viac a viac musí premýšľať o úsporách energie. Ceny za elektrickú energiu a plyn neustále rastú, musíte premýšľať o využívaní voľných zdrojov energie. Majitelia súkromných domov a chatiek pomôžu ušetriť slnečné osvetlenie. Klady a zápory Zariadenie osvetľujúce dvor, záhradu, miestnu oblasť vyžaduje veľa peňazí - nielen potrebujete inštalovať lampy, ale aj položiť kábel.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako vyrobiť vonkajšie vázy pre kvety

Украшение двора, сада или дачи - дело увлекательное и длительное, а еще требующее приличных материальных затрат. Для экономии средств, многие вещи для украшения сада/участка можно сделать своими руками. В этот раз речь пойдет о том, как сделать уличные вазоны для цветов. Подробно рассмотрим процесс изготовления из двух материалов - древесины и бетона.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Záhradná lacná skladba to urobte sami

Usporiadanie a usporiadanie stránky umožňuje vytvorenie skladieb. Navyše, požiadavky pre nich sú dosť vážne: musia byť spoľahlivé, pohodlné, funkčné, krásne a veľmi žiaduce - lacné. Budeme hovoriť o tom, ako urobiť záhradné cesty s vlastnými rukami za nízku cenu v tomto článku.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Ako urobiť fontánu vlastnými rukami v záhrade: dielne, dekoratívne možnosti, rybník s fontánou, foto + video

Malý domáci rybník v rámci správne vybraných rastlín je vždy vrcholom krajiny stránky. A aby to vyzeralo veľkolepejšie, môžete nainštalovať fontánu. Ako urobiť fontánu vlastnými rukami a čo je na to potrebné? Fontána do-it-yourself Odrody fontány Vzhľad fontány je ovplyvnený počtom trysiek, ich umiestnením a tlakom vody.
Čítajte Viac
Krajinný dizajn

Trávnik to urob si sám

Vidiecky dom s pozemkom nevyhnutne neberie do úvahy len objekt trvalej poľnohospodárskej práce. Stále viac a viac majiteľov radšej zmení svoj majetok na zónu pre pohodlný odpočinok, čo najbližšie k voľne žijúcim zvieratám. Samozrejme, existujú vlastníci, ktorí sa snažia orezať každý voľný štvorcový meter na výsadbu určitých záhradných plodín.
Čítajte Viac