Kategórie Interiérový dizajn domu

Ako urobiť stoličku vlastnými rukami
Interiérový dizajn domu

Ako urobiť stoličku vlastnými rukami

Stolička je pohodlný a kompaktný kus nábytku, ktorý je bežný pre každého a najčastejšie sa používa v kuchyni alebo v podmienkach krajiny. Stoličky zakúpené z drevených kompozitov vyrobených v obchode vždy nespĺňajú všetky požiadavky spotrebiteľov z hľadiska estetiky a praktickosti pre takéto podmienky a sú tiež dosť drahé.

Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Kúpeľňa v drevenom dome

A rozvoj projektu na výstavbu dreveného domu, a plánovanie prestavby existujúcej budovy, je potrebné starostlivo zvážiť umiestnenie a vybavenie konkrétnych miestností, v ktorých bude nevyhnutne vysoká vlhkosť. Kúpeľňa v drevenom dome je jednou z týchto miestností, ktoré vyžadujú individuálny prístup pri usporiadaní komunikácie a dekorácie.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Reštaurovanie nábytku pre domácich majstrov

Mnohí majitelia domov stále majú starý drevený a čalúnený nábytok. Je však veľmi ďaleko v dizajne z moderných produktov. Skrinky, komody a nočné stolíky majú uhlový vzhľad, ktorý im dáva „slušný vek“. Na pohovkách a kreslách sa čalúnenie trením a stratilo svoju pôvodnú farbu pre dlhú životnosť a na niektorých miestach sa pretrhlo do otvorov.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Nábytok z paliet

To sa môže zdať trochu divné, ale nábytok z paliet (palety) je pomerne populárny, preto už prešiel z predmetu dizajnérskeho potešenia na rad priemyselných výrobkov. Avšak, mnoho domácich remeselníkov, nechcú preplatiť, radšej, aby kus nábytku na vlastnú päsť. Nábytok z paliet Treba poznamenať, že v nábytkových výrobkoch vyrobených z paliet sa kombinuje nielen praktickosť a cenová dostupnosť, ale aj dodržiavanie určitých módnych trendov mnohých štýlov.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Kuchynský kút to urobiť sám

Kuchyne v mnohých mestských apartmánoch majú veľmi malú plochu a na umiestnenie v tejto miestnosti potrebujete veľmi veľa funkčných vecí a domácich spotrebičov. Nerobte v kuchyni a bez jedálenského stola a posedenie okolo neho. V stiesnených podmienkach je najvhodnejšou možnosťou špeciálna sada rohového nábytku.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Doska umelý kameň to urobiť sami

Jedným z najdôležitejších prvkov kuchynského setu je spoľahlivá pracovná doska pre pracovnú plochu. V nedávnej minulosti boli tieto časti vyrobené z hrubej drevotrieskovej dosky s takzvaným hygienickým povlakom - plastová fólia. Táto možnosť však ukázala jeho nekonzistentnosť - plast sa rýchlo stáva nepoužiteľným, pretože sa ľahko poškodí.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Typy tapiet

Krásne zariadené izby - to je jedna zo zložiek útulnej atmosféry v dome alebo byte. Preto bola venovaná osobitná pozornosť dekorácii stien od staroveku. A jeden z najstarších spôsobov, ako vyzdobiť dom, spolu s ich maľbou alebo maľbou, bolo zdobenie špeciálnymi materiálmi. Išlo o tkané rohože, tapisérie, tkaniny s potlačou.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Farby na drevo

Aj napriek vzniku rôznych inovatívnych materiálov, drevo bolo, zostáva a určite bude aj naďalej žiadané v akejkoľvek stavbe. No, nábytok z prírodného dreva je považovaný za najprestížnejší. Dopyt po materiáloch je spôsobený neprekonateľnými environmentálnymi vlastnosťami, prirodzeným teplom, trvanlivosťou, schopnosťou vytvárať pohodlie.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Hojdacie kreslo to urobte sami

Stolička bola vždy ako "ekvivalent pohodlia", pretože to je len sedí v ňom, že človek môže relaxovať a odpočinku po náročnom dni. Hojdacie kreslo zvyšuje relaxačný stav, pretože vytvára efekt beztiaže, keď nie je pevný dôraz na nohy, a tým aj zaťaženie chrbtice.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Elektrický krb s efektom živého plameňa

Musíte pripustiť, že mnohí z nás závideli hrdinom hraných filmov, ktorí po dlhom ťažkom dni vo večerných hodinách odpočívali pri krbe, vyhrievali sa v teple vychádzajúcom z neho, obdivovali jazyky plameňa, počúvali praskanie horiaceho dreva a viedli tiché rozhovory. Je to celkom pochopiteľné - krb je už dlho považovaný za zvláštny atribút osobitného pohodlia a mieru.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Pohovka pre domácich majstrov

V našej dobe sú obchody s nábytkom doslova preplnené rôznymi možnosťami čalúneného nábytku domácej i zahraničnej výroby, ale ceny zaň nie sú ani zďaleka príjemné. Okrem toho náklady na výrobky niekedy jasne nezodpovedajú kvalite ich výroby. Preto, aby bolo možné kúpiť sadu nábytku, alebo aspoň jeden z jeho položiek, musíte ušetriť potrebné množstvo na niekoľko mesiacov, alebo ísť do dlhu s úverom.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Maľovanie drevený dom vnútri

Cez moderné množstvo rôznych stavebných materiálov, drevené domy zostávajú tradičné prakticky pre všetky regióny Ruska. Od nepamäti boli ich zrubové domy postavené v mestských aj vidieckych oblastiach. V súčasnosti sa možnosti využitia dreva značne rozšírili - dnes sa na úpravu obytných stavieb široko používa upravené drevo, používajú sa rámové konštrukcie z reziva a preglejky alebo drevotrieskovej dosky (OSB).
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Ako urobiť žalúzie z tapety

Letné horúčavy spôsobujú, že aj tí najodolnejší voči vysokým teplotám ľudí sa približujú k nemilosrdnému slnečnému žiareniu, najmä v tých prípadoch, keď okná bytu majú výhľad na južnú stranu. Neexistuje vždy finančná príležitosť na zakúpenie vysokokvalitných žalúzií na oknách a niekedy jednoducho nie je žiadna túžba počkať, kým sa vyrobia na určitú veľkosť.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Ako vypočítať, koľko tapiet potrebujete na izbu

Napriek tomu, že sortiment materiálov pre opravy a dekorácie domov a bytov takmer každý rok je doplnený jednou alebo inou novinkou, tapeta neberie "vedúce pozície" a stále zostáva, pravdepodobne najobľúbenejším spôsobom navrhovania stien v obytných priestoroch. Okrem toho, najširšia paleta moderných tapiet, vyrobených s najmodernejšími technológiami, vám umožní dokončiť v akomkoľvek interiéri, spoľahlivo napodobniť obloženie stien mnohými prírodnými materiálmi.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Umelý kameň pre vnútorné steny

Umelý kameň možno často nájsť v dizajne priestorov bytov a domov. Jeho popularita sa dá ľahko vysvetliť vysokými estetickými a technickými vlastnosťami. Rôzne typy tohto materiálu vám umožňujú vybrať si ho pre akékoľvek farebné odtiene interiéru a pre zamýšľané rozhodnutie štýlu.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Dokončenie dreveného domu vnútri

Je zrejmé, že záujem o prímestské bývanie, všeobecne, a to najmä v drevených domoch, vzrástol. Dá sa povedať, že drevené domy zažívajú druhé narodenie. Ak ste si kúpili domy postavené pred mnohými rokmi, a potom ich prepracovali pre seba, teraz je mnoho domov postavených od nuly a je vyrobené z dreva.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Ako urobiť plastový strop

Ak uvažujete o oprave bytu alebo domu, musíte si vybrať medzi mnohými materiálmi na konečnú úpravu, ktoré sú dnes v stavebných obchodoch obrovské. Plastové panely - to je najdostupnejšia povrchová úprava, ktorá sa ľahko montuje na steny, ako aj na strop. Ako urobiť plastový strop Ak sa rozhodnete pre vysoko kvalitné polymérové ​​obloženie, potom to bude slúžiť po dlhú dobu.
Čítajte Viac
Interiérový dizajn domu

Pokladanie keramických dlaždíc si to robte sami

Rad stavebných obchodov potešuje neustále sa objavujúce inovácie, ktoré sú určené na realizáciu modernej bytovej výzdoby. Ale nech je to akokoľvek, keramická dlažba vôbec nestráca svoju obľubu a zostáva jedným z najobľúbenejších materiálov na obkladanie podláh a stien v miestnostiach so špecifickými prevádzkovými podmienkami - s vysokou vlhkosťou, s priamym vnikaním vody na povrch, s výrazným brúsnym zaťažením. s potrebou častého mokrého čistenia s použitím detergentov.
Čítajte Viac