Kategórie Nástroje

Nástroje

Súbor nástrojov pre domáce elektriky

Ak máte v pláne urobiť elektrické vedenie sami, inštalovať a pripojiť zásuvky, potrebujete dostatočné množstvo rôznych nástrojov, budete potrebovať meracie prístroje a niektoré elektrické náradie, aby práca mohla ísť rýchlejšie. Ktorý nástroj elektrikára je potrebný pre domáceho sprievodcu, ako by to malo byť - čítajte ďalej.
Čítajte Viac
Nástroje

Vyberte elektródy pre zvárací menič

Pre začínajúceho zvárača môže byť výber elektródy problémom: existuje viac ako 200 značiek s rôznymi vlastnosťami, účelom a vlastnosťami. A asi 100 značiek je vhodných na manuálne oblúkové zváranie s invertorovými zariadeniami. Povedať všetko je nemožné, áno, začať a nie nevyhnutné. Stručne opíšte hlavné typy a ktoré elektródy pre zváranie meničom sú vhodnejšie pre začiatočníkov ako ostatné.
Čítajte Viac
Nástroje

Ako merať elektronický tester (multimetr)

Hlavný majster pravidelne potrebuje vykonať merania parametrov obvodov. Skontrolujte, aké napätie je momentálne v sieti, ak nie je kábel atď. Pre tieto účely sú malé zariadenia - multimetre. S malou veľkosťou a cenou umožňujú meranie rôznych elektrických parametrov.
Čítajte Viac
Nástroje

Veľkosti otvorov pre závit: stoly, náradie, proces rezania

Ak chcete prerezať vnútorné závity na niektorých častiach, musíte najskôr vyvŕtať otvor. Jeho veľkosť nie je rovná priemeru vlákna, ale mala by byť o niečo menšia. Priemer vŕtačky nájdete pod závitom v špeciálnej tabuľke, ale na to potrebujete poznať typ vlákna. Parametre závitu určujú priemer vrtáka Základné parametre Každá niť sa vyznačuje dvoma parametrami: priemerom (D); krok (P) - vzdialenosť od jedného otočenia k druhému.
Čítajte Viac
Nástroje

Domáce nástroje a stroje na kovanie za studena

Jedným zo spôsobov, ako ozdobiť oblasti, je používať falšované výrobky. Veľmi dekoratívne ploty, lavičky, altány, zábradlia na schody a iné podobné štruktúry. Vo väčšine prípadov tieto výrobky nie sú sfalšované v tradičnom zmysle slova. Najčastejšie sa to neuskutočňovalo v kováčoch a nie pomocou kladív a kovadliny, ale pomocou niektorých zariadení, ktoré umožňujú vytvárať rôzne vzory a výrobky z kovových pásikov a štvorcových tyčí.
Čítajte Viac
Nástroje

Ostriace nože to urobte sami

Správne zaostrenie noža je dosť ťažké. Bude to trvať určitý čas, kým sa zvykne držať konštantný uhol zaostrenia, čo nie je vôbec jednoduché. Nástroj na ostrenie nožov môže uľahčiť úlohu. K dispozícii sú továrenské možnosti. Ale za dobré kópie musíte späť pár stoviek dolárov a to je zrejme veľa.
Čítajte Viac
Nástroje

Ako si vybrať brúsky na drevo

В хозяйстве часто приходится что-то шлифовать, счищать старое лакокрасочное покрытие. Больше всего работы с древесиной. Мало кто из производителей продает идеальные изделия. Разве что столяра. А если и есть идеально обработанные доски, то цена у них такая, что поневоле захочешь отшлифовать их сам. Даже с учетом того что работа нудная и неинтересная.
Čítajte Viac
Nástroje

Ako urobiť drevený rozdeľovač

Príprava palivového dreva si vyžaduje značné úsilie: je potrebné ich odrezať, naseknúť, zložiť do drovníka a uschnúť. Väčšina zo všetkých síl ponecháva na to, aby nakrájala palivové drevo. Zverák môže uľahčiť a urýchliť proces. Sú prezentované v dostatočnom množstve, ale stáli veľa peňazí. Zároveň si môžete vytvoriť jednoduchý splitter s vlastnými rukami zo šrotu - rúrky, rohy atď.
Čítajte Viac
Nástroje

Čo si kúpiť skrutkovač

Pri niektorých prácach musíte utiahnuť veľa skrutiek. Môžete to samozrejme urobiť ručne pomocou skrutkovača, ale vyžaduje značné úsilie a veľa času. Ak chcete urýchliť proces, musíte si vybrať skrutkovač. Existujú veľmi lacné modely - domácnosť -, ktoré však výrazne uľahčujú inštaláciu a demontáž skrutiek.
Čítajte Viac
Nástroje

Samonasávacie miešačky betónu: ručné, elektrické

Na zlepšenie miesta často potrebujete riešenie, potom betón. Ručné miesenie je ťažké a časovo náročné a kvalita riešenia je ďaleko od najlepších: je ťažké dosiahnuť homogenitu. Nie každý chce kúpiť konkrétny mixér na jeho pravidelné používanie. Dobrou cestou je betónový mixér s vlastnými rukami.
Čítajte Viac
Nástroje

Výber betónového mixéra pre domácnosti, chaty + recenzie

Ak chcete udržiavať poriadok, aj na malej ploche, betón je neustále vyžadovaný: nalejte stĺpy na plot, zamiešajte murársku maltu, nalejte základy pod altánok, kôl, kôl, vylejte z chodby chodníky ... ale čo domáce práce? Zasahovanie do žľabu - fyzicky dlhé a tvrdé. Preto mnoho ľudí premýšľa o získavaní miešačov betónu.
Čítajte Viac
Nástroje

Ako vyrobiť domáce zemné vrtáky (yamobur, zaebur)

Pri stavbe domu a usporiadaní pozemku je často potrebné vytvoriť okrúhle otvory v zemi. Sú potrebné na inštaláciu plotu - na inštaláciu stĺpov, na výstavbu pavilónov, inštaláciu oblúkov a iných ľahkých ekonomických štruktúr. Rovnaké jamy, ale s väčším priemerom a hĺbkou sú potrebné pri konštrukcii pilótového podkladu.
Čítajte Viac
Nástroje

Domáce ohýbacie stroje (ohýbanie plechu)

Mnohé výrobky sú vyrobené z plechu - drenážne systémy, tvarované diely na strešné krytiny, pokryté profilovanými plechmi alebo kovovými dlaždicami, zárubne pre sokl, rohy pre konštrukcie z profilovaného plechu atď. To všetko môže byť vykonané špeciálnym ohýbacím strojom na plech. Ako urobiť lisovací brzda s vlastnými rukami a hovoriť v tomto článku.
Čítajte Viac
Nástroje

Výber invertorového zváracieho stroja

Keď máte súkromný dom alebo chalupu, z času na čas narazíte na potrebu zvárania niečoho. Zakaždým, keď je drahé platiť za služby pre zváračov, najmä preto, že veľa pracovných miest si nevyžaduje špeciálnu kvalifikáciu. Potom existuje túžba zakúpiť zváracie stroje a naučiť sa, ako si to sami vyvarovať. Najjednoduchší spôsob, ako naučiť zváranie na invertorových zváracích strojoch.
Čítajte Viac
Nástroje

Ako urobiť nádherný rýľ (ripper)

Na záhrade a na záhrade je veľa práce, ale najviac vyčerpávajúce je kopanie krajiny, pestovanie a odstraňovanie buriny. Začnite kopať dopredu, v malých oblastiach, pretože zaťaženie je príliš veľké. Niekedy zázrak lopaty pomôže zmierniť zložitosť a zároveň urýchliť proces aspoň dvakrát. Jedná sa o pomerne lacné a nekomplikované zariadenie, ktoré naozaj funguje aj na ťažkých pôdach.
Čítajte Viac
Nástroje

Ako variť tenký kov

Zváranie tenkých kovov je problém aj pre niektorých skúsených zváračov. Začiatočníci v zváranom podnikaní vo všeobecnosti majú ťažké časy. Tu pravidlá nefungujú pri zváraní hrubých výrobkov: existuje veľa vlastností a ťažkostí, ktoré sťažujú výber režimov a elektród. Je to jednoduchšie s poloautomatickými zváracími strojmi, ale v každodennom živote sú pomerne zriedkavým javom, meniče sú oveľa bežnejšie.
Čítajte Viac
Nástroje

Ako používať hladinu lasera (hladinový, rovinný)

Mnoho stavebných a dokončovacích procesov možno urýchliť a uľahčiť. Stačí, ak chcete vedieť, ako používať laserovú hladinu, samozrejme. Tieto zariadenia sa tiež nazývajú stavitelia lietadiel alebo úrovne. Najbežnejšou možnosťou je hladina laserového hranola. Niekoľko špeciálnych LED a optických zariadení - hranolov - je zabudovaných do telesa tohto zariadenia.
Čítajte Viac