Kategórie Kúrenie

Kúrenie

Ako urobiť elektrické vykurovanie ekonomické

Pri premýšľaní o tom, ktorý domový vykurovací systém alebo chata si vyberiete, často premýšľajú o použití elektrickej energie. Prínosom tohto typu nosiča energie je jeho ekologická priaznivosť, "čistota" a vysoká spoľahlivosť elektrických ohrievačov. Menej - značné ceny, pretože to, čo elektrické kúrenie - nie je najpopulárnejší spôsob vykurovania.
Čítajte Viac
Kúrenie

Ako si vybrať ohrievač pre byt a chatu

Зима в нашей стране порой подбрасывает сюрпризы в виде аномальных холодов. Да таких, что даже нормально работающее центральное отопление не справляется и в квартире становится холодно. А в некоторых городах оно не справляется даже при относительно небольших морозах. На дачах обычно ситуация другая - там надо «нагнать» комфортную температуру на время прибывания.
Čítajte Viac
Kúrenie

Plynové vykurovacie systémy pre súkromné ​​domy

Ceny plynu sa neustále zvyšujú, zatiaľ však vykurovanie s týmto druhom paliva zostáva jedným z najlacnejších. Hovoríme však o mesačných nákladoch - moderné kotly majú vysokú účinnosť - 95-98%, čo znižuje náklady. Tiež sa pridáva k obľúbenosti vysokého stupňa automatizácie - môžete nechať dom na dlhú dobu bez veľkého rizika (ak nie je elektrická energia vypnutá).
Čítajte Viac
Kúrenie

Dlho horiace kachle na dávanie - urobíme správnu voľbu

Оборудовать дачные дома временного посещения полноценной системой водяного отопления - тратить деньги впустую. Этот вариант проходит, только если система в отсутствие хозяев работает в режиме «антизамерзания», поддерживая постоянно +5°C. В остальных случаях используют отопительные агрегаты, которые могут быстро прогреть помещение.
Čítajte Viac
Kúrenie

Farba na vykurovanie radiátorov (batérií)

Počas opravy je jednou z úloh namaľovanie batérií. Na dosiahnutie výsledku neskôr musí byť farba pre radiátory správne zvolená. Nie je to tak jednoduché, ako to znie - existuje niekoľko úskalí, ktoré stojí za to vedieť. Hlavná vec je správna farba pre radiátory, aké farby sú vhodné pre radiátory, naše vykurovacie systémy sú nepredvídateľné - batéria môže byť studená alebo sa môže ohriať na vysoké teploty.
Čítajte Viac
Kúrenie

Vykurovacie infračervené ohrievače

Jedna z možností elektrického vykurovania využíva žiarenie infračerveného žiarenia. V tom istom rozsahu slnečné žiarenie vyžaruje jeho teplo, rovnako ako naše telo. Vzhľadom k tomu, že takéto vykurovanie je majiteľmi popísané ako veľmi pohodlné. Čo je to infračervené vykurovanie? Infračervené (IR) vykurovanie nefunguje ako bežnejší konvektor.
Čítajte Viac
Kúrenie

Samozhášacie krby

Krb je zvyčajne umiestnený v obývacej izbe. Kde inak obdivovať požiar, ak nie v miestnosti na odpočinok a príjem. Na to, aby bol použitý ako hlavný zdroj tepla, nie je získaný so všetkými konštrukciami, ale ako doplnok je veľmi príjemný v jesennom jarnom období. Krb pomôže aj v mimoriadne chladnom počasí, keď hlavná vykurovacia sila nie je dostatočná.
Čítajte Viac
Kúrenie

Tlakové skúšky vykurovania a zásobovania vodou

Aby ste vylúčili, že vykurovacia sústava nedosiahla najdôležitejší čas, vykurovacia sezóna prešla bez problémov, je potrebné pravidelne kontrolovať stav zariadenia, identifikovať všetky opotrebované časti. Takáto kontrola sa nazýva "tlakové skúšky vykurovacieho systému" a vykonáva sa podľa určitých pravidiel. Čo je tlakové testovanie vykurovacích a vodovodných systémov? Vykurovanie a zásobovanie vodou sú dva systémy pozostávajúce z veľkého množstva najrôznejších zariadení.
Čítajte Viac
Kúrenie

Požiadavky na kotly v súkromnom dome

Pri inštalácii vykurovacieho zariadenia sa často vyžaduje samostatná miestnosť, ktorá sa nazýva pec, kotolňa, ale častejšie - kotolňa. Vzhľadom na to, že akékoľvek palivo je potenciálne nebezpečné, priestory, v ktorých sú kotly inštalované, podliehajú pomerne prísnym požiadavkám, ktoré zabezpečujú maximálnu bezpečnosť.
Čítajte Viac
Kúrenie

Ako čistiť komín

Vykurovanie domu, chaty alebo sauny zriedka plynie bez sporáka alebo kotla. Pre naše zimy je toto zariadenie optimálne: môže produkovať požadované množstvo tepla. Ale kachle a kotly vyžadujú údržbu a jeden z povinných postupov - čistenie komína. Prečo je komín zarastený sadzi Proces spaľovania paliva je proces oxidácie, čo si vyžaduje kyslík a vysokú teplotu.
Čítajte Viac
Kúrenie

Najlepšie radiátory pre dom a byt

Pri výstavbe alebo obnove vykurovacieho systému sa najčastejšie vymenia vykurovacie telesá. Niektorí už majú taký strach, že jednoducho nemôžu pokračovať v práci, iní sa jednoducho nudia. V každom prípade vzniká otázka: "Ktoré vykurovacie radiátory sú lepšie?". Koniec koncov, chcem, aby boli krásne a účinné.
Čítajte Viac
Kúrenie

Výber dvojotlakového kotla

На сегодняшний день газовое отопление пока еще - самое дешевое. Поэтому, при наличии неподалеку магистрального газопровода и технических возможностей, имеет смысл установить двухконтурный газовый котел. Почему двухконтурный? Потому что одно устройство обеспечит и теплом, и горячей водой. Настенный двухконтурный газовый котел имеет размеры небольшого шкафчика При выборе двухконтурного котла обязательно обращают внимание на несколько параметров: способ установки - напольный настенный; мощность; тип камеры сгорания (открытая, закрытая); тип теплообменника и материал, из которого он изготовлен; набор сервисных функций.
Čítajte Viac
Kúrenie

Výber obehového čerpadla pre vykurovací systém

Vykurovacie systémy sú rozdelené na systémy s prirodzeným (gravitačným) a núteným obehom. V systémoch s núteným obehom je povinné inštalácia cirkulačného čerpadla. Jeho úlohou je zabezpečiť pohyb chladiacej kvapaliny systémom pri danej rýchlosti. A tak, aby zvládol svoju úlohu, musel vybrať správne obehové čerpadlo.
Čítajte Viac
Kúrenie

Výrobcovia krbu: ktoré sú lepšie?

В нашем воображении камин - это тепло, уют, запах дров, игра пламени. Но чтобы все это было реально, надо правильно его построить. Класть из кирпича - слишком долго, дорого и гарантии никто не дает. Поэтому многие решают сделать камин из каминной топки, обложив ее и облицевав. Выбор по параметрам сам по себе непрост, но выбрать производителя еще сложнее.
Čítajte Viac
Kúrenie

Obrazovky na ohrev batérie

Batérie nie vždy potešia svojim vzhľadom. Niektoré modely spôsobujú horúcu túžbu skryť ich. Jedným z riešení problémov - mriežky na radiátoroch. Existuje veľa možností, pre inú peňaženku, v rôznych typoch a štýloch. Trochu o tepelnom inžinierstve a mriežkach na batériách Aj keď sú mriežky na radiátoroch potrebné na vyzdobenie, nesmiete zabúdať, že batérie musia zohriať miestnosť.
Čítajte Viac
Kúrenie

Ako vypočítať výkon vykurovania kotla

Základom každého vykurovacieho kotla. O tom, ako správne vybrať jeho parametre závisí na tom, či teplo v dome. Aby boli parametre správne, je potrebné vypočítať výkon kotla. Toto nie sú najzložitejšie výpočty - na úrovni tretej triedy budete potrebovať len kalkulačku a niektoré údaje o vašom majetku.
Čítajte Viac
Kúrenie

Ako vytvoriť pyrolýzny kotol - video tutoriály

Na veľkom území Ruska je palivové drevo stále najdostupnejším typom paliva a mnohé sú vykurované kotlami na drevo. Všetko by bolo v poriadku, ale v konvenčných kotloch na tuhé palivá záložka horí po 2-3 hodinách, čo je úplne nepohodlné - nebudete opúšťať dom dlho. K dispozícii sú kotly dlho horiace. V nich jedno položenie palivového dreva môže spáliť až 8-10 hodín, ale stálo veľa peňazí.
Čítajte Viac
Kúrenie

Ako urobiť kúrenie v súkromnom dome svojimi vlastnými rukami

V našej krajine, bez vykurovania, je pravdepodobné, že prežitie nebude úspešné - zimy sú príliš kruté. Ak majitelia apartmánov nemusia vybrať - čo majú, sú ohrievané, kúrenie súkromného domu je súkromnou záležitosťou jeho majiteľa. Vyberte možnosť, ktorá vám vyhovuje najlepšie. Bez vykurovania v zime nemôže prežiť prenájom klimatických podmienok Typy vykurovacích systémov V súkromnom dome je možné realizovať takmer akýkoľvek vykurovací systém, ako aj ich kombináciu.
Čítajte Viac
Kúrenie

Merač tepla - pravidlá a typy inštalácie

Účty za vykurovanie v posledných rokoch sú čoraz desivejšie a naozaj ich chcú znížiť. Možno, v súčasnosti, jediný spôsob, ako ušetriť peniaze, je dať meter na vykurovanie v byte. Ale to nie je vždy možné - je to súčasný právny rámec. Inštalácia meracieho prístroja na vykurovanie v byte sa zdá byť rozumným riešením, je prospešné alebo nie, náklady na vykurovanie v posledných rokoch sa stali čoraz viac a mnohé z nich uvažujú o tom, či sa v byte umiestni meter na vykurovanie.
Čítajte Viac