Kategórie Všeobecné otázky výstavby

Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka pre relatívnu vlhkosť v miestnosti

Optimálna vlhkosť vzduchu v obytných priestoroch domu alebo bytu je jednou z najdôležitejších zložiek komfortného mikroklíma. Tento ukazovateľ by sa mal monitorovať v menšej miere ako je teplota. Príliš suchá atmosféra spôsobuje podráždenie slizníc očí a dýchacích orgánov, bolesti hlavy, únavu, podráždenosť, neustály pocit smädu.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka pre výpočet počtu tehál pre stavbu altánku

Pravdepodobne, všetci majitelia prímestských oblastí sa snažia postaviť altánok na svojom území - možno nebudete myslieť na lepšie miesto pre rekreáciu v prírode. Je to tieň na slnečný deň a ochrana pred dažďom, ak sa počasie náhle zmenilo. V altánku si môžete nastaviť pohodlný nábytok - a stráviť príjemné chvíle odpočinku, rodinné večere alebo stretnutie s priateľmi.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačky kužeľového zametania

Niekedy v priebehu vykonávania určitej ekonomickej práce čelí majster problému vytvoreniu kužeľa - úplného alebo skráteného. Môžu to byť operácie s, povedzme, tenký plech, elastický plast, obyčajná tkanina, alebo dokonca papier alebo lepenka. Úlohy sú veľmi odlišné - vyrábajú sa kryty, adaptéry od jedného priemeru k druhému, prístrešky alebo deflektory pre komín alebo ventiláciu, lieviky pre odtoky, improvizovaný tienidlo.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Chemické kotviace lepidlá

Chemická kotva umožňuje montáž montovaných alebo vysoko zaťažených konštrukcií z takých dôvodov, kde bežné upevňovacie prvky nevykazujú správnu spoľahlivosť. V skutočnosti ide o dvojzložkovú adhéznu kompozíciu, ktorá vypĺňa otvor (dieru) pred inštaláciou prútu alebo závitovej tyče do neho.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Antiseptický kalkulátor spotreby na spracovanie guľatiny

V tejto časti nášho portálu je už kalkulačka na výpočet množstva antiseptika na spracovanie dreva alebo dosiek. To znamená, že textová preambula môže byť vynechaná - nebude sa žiadnym spôsobom líšiť od textu uvedeného v tejto publikácii. Ale algoritmus pre výpočet pre protokoly alebo otsilindrovannogo reziva - je už trochu odlišný, jednoducho kvôli vlastnostiam geometrie materiálu.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka pre výpočet počtu tehál alebo blokov pre vnútornú priečku

V snahe optimalizovať priestor, ktorý je k dispozícii v ich byte alebo dome, sa majitelia domov často uchyľujú k výstavbe ďalších vnútorných priečok. Táto otázka sa stáva ešte naliehavejšou, keď sa kúpi byt v novej budove. Zvyčajná vec v našom dni - byt je len spoločným priestorom, ktorý majiteľ môže voľne plánovať podľa vlastného uváženia.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka na výpočet minimálneho počtu tyčí pozdĺžnej výstuže schodov

Betónové interloor schody v súkromnom dome nie sú tak bežné ako, povedzme, drevené. Mnohí majitelia však dávajú prednosť postaviť práve taký monolit, ktorý vzdáva hold jeho spoľahlivosti a trvanlivosti. Proces vytvárania takéhoto rebríka je veľmi rozsiahla, časovo náročná a časovo náročná úloha, ktorú sa ľudia zvyčajne snažia riešiť okamžite, dokonca aj vo fáze budovania stien a inštalácie podláh.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka pre výpočet veľkosti schodov

Samostatnej výstavbe schodov vo vašom dome by mala vždy predchádzať realizácia výpočtov a vypracovanie projektu - montážny výkres. Bez toho je jednoducho nemožné vybudovať skutočne pohodlný, spoľahlivý a interiérový dizajn. Pri vykonávaní potrebných výpočtov sú prirodzene odrazené od skutočných podmienok, tj od konkrétneho umiestnenia budúceho rebríka.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka pre výpočet množstva betónu na vyplnenie schodov

Samozrejme, nemožno povedať, že betónové schody sú príliš populárne medzi majiteľmi vidieckych domov. Zvyčajne sú postavené buď prírodné drevené konštrukcie, alebo kombinované, s kombináciou kovového rámu a drevených častí schodov a oplotenia. Stáva sa však, že aj napriek pomerne zdĺhavému a veľmi pracovne náročnému procesu výstavby sa monolitické schodisko stáva najlepšou voľbou.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka polomeru lukostreľby

Súhlasím, veľmi elegantný v interiéri alebo v dizajne stránky vyzerajú ako klenuté konštrukcie. Oni sú široko používané pre kladenie kachle a krby, vonkajšie gril komplexy, v dizajne uličiek medzi miestnosťami, v konštrukcii plotov, altány a ďalšie stavby. Ale aby sa oblúk s vysokou kvalitou rozložil, je to veľmi náročná úloha, ktorá si vyžaduje značné zručnosti a povinné zosúladenie každej vykonanej akcie.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka množstva betónu pre odlievanie pancierovaného betónu

Po výstavbe stien domu z kusových materiálov (tehál alebo blokov), je ďalšou dôležitou operáciou zvyčajne liatie vystuženého pásu. Tento prvok konštrukcie všeobecne nadobúda osobitný význam pri stavbe domov z blokov z plyn-silikátových blokov - podobné horné viazanie je potrebné aj na spevnenie celej „skrinky“ a upevnenie silovej dosky, tj ako „pásového základu“ pre následnú montáž strechy.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka pre výpočet počtu tehál pre suterén muriva

Pri budovaní základu pre budúci domov sa tento prístup často praktizuje - spodná časť základne je monolitická železobetónová páska, ktorá sa chová tesne nad úrovňou zeme a základňa je ďalej od tehly do požadovanej výšky. To značne uľahčuje celú štruktúru základu, čím sa stáva „teplejším“, čo je mimoriadne dôležité pre udržanie pohodlného mikroklíma v izbách prvého poschodia.
Čítajte Viac
Všeobecné otázky výstavby

Konkrétna kalkulačka pre inštaláciu kovových plotov

Problém inštalácie plotov okolo ich majetku musí čeliť takmer každému majiteľovi krajiny. Existuje veľa spôsobov, ako tento problém vyriešiť - tak mnohí bohatí majitelia kaštieľov radšej budujú kapitálové murované alebo kamenné ploty. Ale priemerný vlastník krajiny stránky stále preferuje viac "rozpočet" možnosť - plot z plotu alebo listového materiálu (vlnitej lepenky, bridlice, polykarbonátu a podobne).
Čítajte Viac