Kategórie Pece a vykurovacie systémy

Pece a vykurovacie systémy

Hodnotenie kotlov na vykurovanie na tuhé palivá pre súkromný dom: typy, charakteristiky, náklady

Котлы, работающие на твёрдом топливе, устанавливают обычно в домах, расположенных в негазифицированных районах. Электрические варианты для них не конкурентны, так как этот вид теплоносителя, во всяком случае, у нас, является самым дорогим. Hoci zoznam tuhých palív nie je obmedzený na uhlie a palivové drevo - existujú aj iné typy, ktoré tiež nemožno nazvať lacnými.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Hodnotenie plynových kotlov na vykurovanie súkromného domu: typy, špecifikácie, ceny

Organizácia vykurovania domu a vykurovanie vody pre domáce použitie vždy stojí za tým, ktorí žijú alebo sa presťahujú do súkromného domu. Do úvahy sa berie najúčinnejšie a lacnejšie plynové zariadenie. O ňom dnes a budeme hovoriť v dnešnom článku. Budeme hovoriť o typoch, vlastnostiach prevádzky, ale čo je najdôležitejšie, bude prezentované hodnotenie plynových kotlov na vykurovanie súkromného domu.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Domáce plynomery ako si vybrať

V súčasnosti je plyn najdostupnejším nosičom energie, ktorý sa používa na vykurovanie a ohrev vody a varenie vo viacgeneračných a súkromných obytných budovách. Ale lacná - vôbec neznamená, že môže byť použitá v akomkoľvek množstve, čo robí len nejakú podmienenú platbu, ako tomu bolo predtým.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Ako maľovať radiátor

Mnohí majitelia domov alebo bytov nie sú v žiadnom zhone, aby nahradili staré liatinové batérie, ktoré fungujú normálne, novými modelmi. Napriek úctyhodnému veku môžu tieto radiátory verne slúžiť viac ako desať rokov. Je pravda, že je potrebné ich pravidelne uvádzať do poriadku.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Fínske kachle na kúpeľ na drevo

Drvivá väčšina vlastníkov súkromných domov sa snaží na svojich stránkach vybaviť kvalitnú vaňu. Niekto preferuje tradičnú ruskú verziu, ale mnohí dávajú prednosť suchým saunám. Preto sa fínske kachle na drevené kúpele stávajú čoraz populárnejšími. Fínske kachle na saunu s drevom Na modernom trhu existuje taká široká škála výrobkov od rôznych výrobcov, že nie je divu, že sa stratíte výberom správnej voľby.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Mriežka do pece

Drevené kachle - jeden z tých starých vynálezov ľudstva, ktorý je široko používaný dodnes. Konštrukcia týchto štruktúr sa samozrejme časom zmenila, zlepšila sa s cieľom zlepšiť efektívnosť práce, rozšíriť funkčnosť. Prítomnosť niektorých oddelení a častí však zostala nezmenená - jedná sa o spaľovaciu komoru, komín, ventily a samozrejme rošt pre pec.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Krb so sklom

Krby napriek tomu, že patria k najstarším vykurovacím zariadeniam, stále ostávajú v dopyte a nikdy nevychádzajú z módy. Krb je skutočne jediným doplnkom interiéru, ktorý určite vytvorí útulnú atmosféru v miestnosti, ktorá prispieva k odpočinku a relaxácii.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Vykurovacie kotly pre súkromné ​​domy

Inžinierske systémy súkromného domu, bez ohľadu na to, či boli postavené alebo dovybavené, vyžadujú veľmi úzku pozornosť a pomerne vysoké náklady. A vykurovací systém je jedným z hlavných a možno najdrahších. Если стандартные отопительные приборы, к которым относятся радиаторы, конвекторы, трубы теплого пола, - у всех систем отопления одинаковые, то генераторы тепла - котлы, могут иметь принципиальные различия.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Plnenie tepelne izolovanej podlahy

Systémy "teplých podláh" sú už dlho preukázané ich konzistenciou, komfortom, účinnosťou v prevádzke. Popularita tohto prístupu k organizácii vykurovania v dome alebo byte neustále rastie. Mnohí majitelia, ktorí majú v pláne vykonať výstavbu alebo opravu svojho majetku, spočiatku spočívali v projektoch len takým spôsobom, ako udržať optimálnu vnútornú klímu.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Dvojrúrkový vykurovací systém súkromného domu

Najobľúbenejšie, napriek dostupnosti inovatívnych technológií, zostáva "klasický" vykurovací systém. To znamená, že pri vykurovaní vody (alebo nejakej inej teplonosnej kvapaliny) v kotolni a jej ďalšom prechode systémom inštalovaných potrubí cez priestory na výmenu tepla. Typ generátora tepla môže byť odlišný (plynový kotol, elektrické, pevné alebo kvapalné palivo, alebo aj sporák s vodným okruhom), ale všeobecný princíp činnosti zostáva rovnaký.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Expanzná nádrž na vykurovanie

Stabilita, spoľahlivosť, účinnosť a životnosť vykurovacieho systému závisí od toho, ako správne sú vypočítané všetky jeho parametre, ako harmonicky sú zariadenia, komponenty a potrebné zariadenia vzájomne prepojené, ako dobre sa inštalácia a nastavenie vykonáva. A maličkosti v takých veciach jednoducho nemôže byť.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Inštalácia kachlí v kúpeli so vzdialenou pecou

Kúpeľ bol vždy pre Rusov tradičným miestom, kde sa človek nachádza, ako sa hovorí, „čistí myseľ a telo“, dostáva celý život a zdravie počas celého nadchádzajúceho pracovného týždňa. Ale pre kúpeľ, aby sa ospravedlnili očakávania, ktoré sa na neho kladú, je na to potrebný dobrý sporák. Nezáleží na tom, či táto vykurovacia jednotka bude zakúpená v hotovej forme alebo bude postavená osobne - hlavná vec je, že je schopná vytvoriť potrebnú špecifickú atmosféru v miestnostiach a je v prevádzke čo najbezpečnejšia.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Pece na dlhé horenie dreva

Tradične, väčšina rodín žijúcich v meste sníva o tom, že aj malá letná chata s malým útulným domom. A ak sa tento sen splní, potom sa šťastní majitelia snažia využívať svoje vidiecke statky tak často, ako je to len možné, a niekedy tam žijú aj od skorej jari do neskorej jesene.
Čítajte Viac
Pece a vykurovacie systémy

Schémy zapojenia vykurovacích telies v súkromnom dome

Môžete si kúpiť ľubovoľne výkonné vykurovanie kotla, ale nie dosiahnuť očakávané teplo a pohodlie v dome. Dôvodom môžu byť aj nesprávne zvolené zariadenia konečného prenosu tepla v miestnostiach, ktoré sú tradične najčastejšie radiátory. Ale aj zdanlivo celkom vhodné pre všetky kritériá pre hodnotenie batérie niekedy nie sú dôvodom nádeje svojich vlastníkov.
Čítajte Viac