Kategórie Nadácie

Nadácie

Aká hĺbka by mala byť základom

Hĺbka základov - projektovaná hodnota, ktorá závisí od typu budovy alebo konštrukcie, z klimatickej oblasti, od pôdy v lokalite a od úrovne podzemnej vody. Táto hodnota je tiež ovplyvnená stavebnou štruktúrou (s alebo bez suterénu), princípom jej použitia (s alebo bez vykurovania), počtom podlaží a hmotnosťou.
Čítajte Viac
Nadácie

Pilótová základňa s grilľavou: zariadenie pre domáce použitie

Далеко не всегда и не во всех ситуациях можно применять традиционные фундаменты - ленточный и плитный. В некоторых ситуациях они становятся слишком дорогими: на их обустройство может уходить до 40-50% стоимости всей постройки. Обычно такое происходит при строительстве в зонах с большой глубиной промерзания (ниже 2 метров) или на нестабильных, слабонесущих грунтах.
Čítajte Viac
Nadácie

Vypočítajte základy pásky vlastnými rukami

Najobľúbenejšie v súkromných základoch konštrukčných pásov. Môžu byť použité pre rôzne domy na rôznych druhoch pôdy, výpočet je možné vykonať ručne. Z tohto dôvodu nie je potrebná znalosť vyššej matematiky alebo pevnosti materiálov. Existuje metóda, v ktorej je všetko jednoduché, pravdivé a ťažkopádne: musíte zhromaždiť veľa údajov.
Čítajte Viac
Nadácie

Monolitický pásový základ pre dom

Monolitický pásikový základ je jednodielna konštrukcia oceľovej výstuže a betónovej pásky. Nachádza sa okolo obvodu budovy a pod každou nosnou stenou a prvkami. Pri rešpektovaní technológie sa dizajn stáva jediným celkom - monolitom - a má veľmi vysokú spoľahlivosť a pevnosť.
Čítajte Viac
Nadácie

Ako urobiť slepú oblasť doma s vlastnými rukami

Akýkoľvek majiteľ domu (kúpele, garáže a ďalšie budovy sa tiež uvažuje) naozaj chce, aby jeho budova bola opravená čo najrýchlejšie. A najprv je nadácia narušená. Preto je dôležité nielen správne plánovať a budovať, ale musíte tiež odvádzať vodu - podzemné vody a sedimenty.
Čítajte Viac
Nadácie

Ribbon Foundation: Typy a funkcie

Najpopulárnejší základ v súkromnej stavebníctve - páska. Jedná sa o jeden z najviac plastových základov, ktoré môžu byť navrhnuté pre každú budovu a pre všetky pôdy. Je položená pozdĺž obvodu budovy a pod všetky nosné priečky, čo je dôvod, prečo to vyzerá ako stuha. V priereze má najčastejšie tvar obdĺžnikového rovnobežnostenca, niekedy so širšou základňou, niekedy bez.
Čítajte Viac
Nadácie

Založenie blokov FBS robíte sami

Spoľahlivá nadácia chce mať všetko bez výnimiek. A jedna z najspoľahlivejších a predvídateľnejších je páska. Monolitický pásový základ je však postavený dlhý čas: na zostavenie debnenia trvá len tri dni a výstuž ešte musí byť pletená, potom musí byť betón a počkať niekoľko dní, až kým bude aspoň polovica pevnosti.
Čítajte Viac
Nadácie

Nadácia TISE: staviame samostatne

Jedným z typov hromady alebo hromady základov je TISE. Jeho hlavným rozdielom je, že na konci hromady je hemisférické (klenuté) zahustenie. Táto forma umožňuje používanie základov pilót na skalnatých pôdach, zatiaľ čo objem zemných prác zostáva veľmi malý.
Čítajte Viac
Nadácie

Umiestnenie a výpočet výstuže v páse základov

Stuha pásu má neštandardnú geometriu: je desaťkrát dlhšia ako hĺbka a šírka. Vzhľadom na tento dizajn sú takmer všetky bremená rozmiestnené pozdĺž pásu. Samotný betónový kameň nemôže kompenzovať toto zaťaženie: jeho pevnosť v ohybe nestačí. Na získanie štruktúry so zvýšenou pevnosťou sa nepoužíva len betón a železobetón je betónový kameň s oceľovými prvkami vnútri - oceľovou výstužou.
Čítajte Viac
Nadácie

Základňa vo forme železobetónových dosiek

Pri výbere nadácie sa riadia najprv spoľahlivosťou, za druhé náklady. Bolo by pekné, keby sa obidve vlastnosti spojili, ale to nie je vždy možné. Jednou z najspoľahlivejších základov pre stavbu domu je základňa monolitickej dosky. V niektorých prípadoch, na normálne pôdy pre svetlo doma, je to pomerne lacné, v ťažkých prípadoch to môže byť drahé.
Čítajte Viac
Nadácie

Značka betónu na založenie súkromného domu

Základ spoľahlivého domu je pevným základom a pevnosť nadácie je do značnej miery určená dostatočným bezpečnostným rozpätím betónu, ako aj jeho ďalšími vlastnosťami: mrazuvzdornosťou a vysokou hladinou podzemných vôd - priepustnosťou vody. Aby dom mohol dlho a bez problémov stáť, potrebujete pre nadáciu správne vypočítanú značku betónu.
Čítajte Viac
Nadácie

Typy a etapy výstavby základových stĺpov

Один из популярных фундаментов под небольшие дома и хозпостройки - столбчатый. Он привлекателен небольшой стоимостью, простотой исполнения и тем, что построить его своими руками может даже человек не особо опытный в строительных делах. Хорош столбчатый фундамент еще и тем, что его можно спроектировать под большинство зданий и условий.
Čítajte Viac
Nadácie

Vetranie (vetracie otvory) na vetranie základov - sú potrebné alebo nie?

Ak chcete, aby sa podložka udržiavala v suchu, musí byť nadácia vetraná. Môže to byť vykonané dvoma spôsobmi - pomocou vetracích otvorov v suteréne budovy (vetracie otvory alebo vývody) alebo odstránením výfukovej rúry na strechu a vytvorením niekoľkých otvorov pre prúdenie vzduchu z rôznych strán základne. Prečo ventilovať podzemie Ak nie je v neizolovanom podklade žiadne vetranie, vlhkosť v podpole sa rýchlo zvyšuje, čo sa skôr alebo neskôr zmení na kondenzát.
Čítajte Viac