Kategórie Nadačný dom

Pri akej teplote môže byť základ vylievaný: krok za krokom, ako naliať základ v zime
Nadačný dom

Pri akej teplote môže byť základ vylievaný: krok za krokom, ako naliať základ v zime

Spoľahlivosť a odolnosť celej konštrukcie priamo závisí od pevnosti základu. Plánovanie podobného "nulového" cyklu stavebných prác je potrebné vziať do úvahy mnohé faktory. Zvlášť dôležité sú informácie, pri akej teplote môžete naplniť nadáciu. Pri akej teplote môže byť základ naleje? Ak počasie nie sú brané do úvahy pri procese zakladania liatia, kvality a triedy malty, použitie prísad, ktoré môžu znížiť teplotu kryštalizácie vody, opatrenia na zachovanie potrebných režimov pre zrenie betónu, práca môže byť vykonaná márne, a postavený základňa budovy sa začne ihneď po vytvrdnutí rozpadať.

Čítajte Viac
Nadačný dom

Ochranná vrstva betónu pre spevnenie základu

Základ je základom každej budovy, na ktorej závisí pevnosť a trvanlivosť celej konštrukcie. To znamená, že hodnotu tohto „nulového cyklu“ výstavby je ťažké preceňovať: všetko musí byť vykonané na základe výpočtov a prísneho dodržiavania všetkých stanovených pravidiel. Ochranná vrstva betónu pre vystuženie v základoch, možno najuniverzálnejšia, a preto je základ pásu najobľúbenejší medzi súkromnými developermi.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Aký základ je potrebný pre penový blok domu?

Výstavba plynových silikátových blokov sa stala veľmi populárnou. Okrem toho existuje stále stúpajúci trend v počte vlastníkov lokalít, ktoré uprednostňujú tento materiál. V zásade to nie je prekvapujúce - rad unikátnych vlastností poréznych betónov výrazne uľahčiť stavebné práce, a znížiť celkové náklady, a spočiatku dáva steny domu veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Posilnenie zakladania súkromného domu

Posilnenie zakladania súkromného domu sa môže vyžadovať v rôznych prípadoch, ale najčastejšie sa po dlhodobej prevádzke budovy využíva jedna z existujúcich metód. Každá budova, ktorá slúžila viac ako tucet rokov, potrebuje opravu. A to je základ, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť, pretože nielenže zodpovedá za hlavné zaťaženie celej konštrukcie, ale má tiež negatívny vplyv na vonkajšie prírodné faktory, ako sú vlhkosť, agresívne chemikálie v zemi, poklesy teploty, vietor, opuchy pôdy a ďalšie.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Zakladanie základov na skrutkových pilótach

Hromadné a skrutkové základy sú veľmi obľúbené u súkromných vývojárov. Sú obzvlášť žiadané pri stavbe relatívne ľahkých rámových domov alebo drevených konštrukcií. Takéto návrhy základov sa dostanú z rozumnej ceny, rýchlej inštalácie. A v niektorých prípadoch, vzhľadom na zvláštnosti reliéfu alebo charakteristík pôd na stavenisku, sa stávajú jediným možným riešením.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Stĺpové debnenie pre altánok

Arbor je tradičná výzdoba akejkoľvek mestskej alebo prímestskej oblasti. Preto pri plánovaní územia je pre neho obyčajne určené miesto bezprostredne po pridelení pozemku na výstavbu samotného domu. Stĺpové debnenie pre altánok Pre altánok je obyčajne pridelený najznámejší kút lokality, pretože má voľné hodiny odpočinku, v ktorom je príjemné sedieť vonku, na krytom stole s priateľmi alebo členmi rodiny.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Čo sutiny sú potrebné pre založenie domu

Získavanie kvalitných a plne relevantných pre nadchádzajúce úlohy stavebných materiálov vzniká od každého vlastníka lokality na výstavbu vidieckeho domu. Drvený kameň je jedným z hlavných materiálov tohto druhu. To je veľmi široko používaný pre usporiadanie "vankúš" pod základňou domu, a pre miešanie riešenia pre vylievanie nadácie sám.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Tehla základňa na páse nadácie

Suterén je v skutočnosti, že viditeľná časť budovy, ktorá je založená na základe a je druh prechodu od základne na steny domu. Je zrejmé, že okrem nosnej kapacity, to znamená, že zabudovaný potenciál pevnosti odolať všetkému zaťaženiu zo štruktúr umiestnených vyššie, musí základňa vydržať všetky vonkajšie vplyvy, pretože sa nachádza v najzraniteľnejšom mieste.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Aká značka betónu je potrebná pre základ pásu

Pásová nadácia môže byť bezpečne pripísaná kategórii najobľúbenejších - je to práve on, ktorý je uprednostňovaný v prevažnej väčšine prípadov pri budovaní vlastného bývania mimo mesta. Schéma takéhoto základu, algoritmus jeho výpočtu, výkresy výstuže a technológia liatia - všetky tieto otázky sú v praxi rozpracované do najmenších detailov, a preto mnohí vlastníci pôdy často uprednostňujú stavbu na vlastnú päsť.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Odvodnenie od suterénu domu

Ak je základ domu postavený v súlade so všetkými pravidlami, s prihliadnutím na vlastnosti pôdy av súlade so stavebnou technológiou, potom len pôda a zemná vlhkosť bude predstavovať nebezpečenstvo pre jej silu a trvanlivosť. Integrita základne domu môže byť ovplyvnená dažďom a roztopenou vodou, ktorá padá do pôdy a nemá možnosť včasnej údržby v dôsledku sezónneho vzostupu hladiny podzemnej vody, alebo ak prechádza blízko povrchu.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Aký základ si vybrať pre dom z baru

Historicky sa v našej oblasti stalo historicky, že drevo bolo hlavným stavebným materiálom na výstavbu obytných domov. A nie je to len to, že krajina je bohatá na lesy - práve v klimatických podmienkach typických pre väčšinu územia Ruska, bol to strom, ktorý bol najlepším materiálom na stavbu najteplejších domov.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Výpočet počtu pilotov na pilote

Na stránkach nášho portálu sa podrobne zvažujú možnosti konštrukcie pásových, panelových, stĺpových základov. Často sú však okolnosti také, že žiadny z vyššie uvedených schém nie je možné z rôznych dôvodov realizovať v praxi. Obtiažny terén na stavenisku, nedostatočná nosnosť povrchových vrstiev pôdy alebo veľmi veľká hĺbka zimného zamrznutia, prítomnosť preplňovania - niektorý z týchto prvkov môže buď znemožniť použitie najpoužívanejších technológií, alebo extrémne komplikovať konštrukciu nadácie, ktorá je, samozrejme, sprevádzaná prudkým nárastom ceny celkové náklady na jeho výstavbu.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Pletenie tvaroviek pod páskou

Skúsení stavitelia vedia, že pevnosť základne pod stenami domu priamo závisí od správnosti zvolenej konštrukcie výstužného rámu na vytvorenie pásu. V tejto konštrukcii sú všetky, takpovediac, „povinnosti“ jej základných prvkov jasne rozdelené. Výstuž tak preberá deformačné lineárne namáhania, ktoré vznikajú nielen z tiaže stien, ale aj z teplotných rozdielov a betónová časť konštrukcie zabraňuje jej stláčaniu.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Základná doska si to urobte krok za krokom

Medzi všetkými typmi nadácií, ktoré si vybrali súkromní developeri na výstavbu svojich vidieckych domov a hospodárskych budov, je bezpodmienečným lídrom z hľadiska frekvencie používania páskové základy. Avšak pomerne často špecifickosť pôd na stavenisku, konkrétne podnebie v regióne, umiestnenie a dynamika zmien v podzemných zvodnených vrstvách vyžadujú nadmerne hlboký základ základov pásov, čo z neho robí nerentabilné riešenie, najmä pokiaľ ide o výstavbu relatívne malého priestoru. budovy.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Výkresy základov armovacích pásov

Každá budova, bez ohľadu na jej účel, je nemysliteľná bez pevného základu. Возведение фундамента - одна из наиболее важных и естественных задач всего цикла строительства в целом, и этот этап, кстати, часто является одним из самых трудоемких и затратных - нередко до трети сметы уходит именно на него.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Hydroizolačné materiály suterénovej rolky

Osobitnú pozornosť venuje vždy výstavba vysoko spoľahlivého základu pre dom vo výstavbe. To nie je prekvapujúce - trvanie bezproblémovej prevádzky budovy vždy závisí od sily a stability nadácie, a tým aj od bezpečnosti bývania v nej. Pri vytváraní základov, zjednodušení zavedených stavebných technológií, nerešpektovaní požiadaviek na urýchlenie procesu alebo znížení nákladov na všeobecný rozpočet, by sa malo použitie materiálov nízkej kvality kategoricky vylúčiť.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Asfaltový tmel na hydroizoláciu základu

Pri budovaní každej budovy je potrebné dbať na jej ochranu pred vplyvom pôdy a atmosférickej vlhkosti, ktorá je schopná časom zničiť aj tie najspoľahlivejšie stavebné materiály. Preto dlhodobá prevádzka a pevnosť celej budovy závisí od výberu ochranného zloženia.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Nadácia technológie UWB

Táto publikácia bude venovaná technológii tvorby základov ZČU. Pod touto skratkou sa skrýva názov "izolované švédske kachle" - jedna z relatívnych noviniek v praxi ruskej súkromnej výstavby. Takéto základy perfektne zapadajú do moderného trendu maximálnej úspory energie, nad ktorou samozrejme, budúcnosť celého stavebníctva.
Čítajte Viac
Nadačný dom

Ako urobiť slepý priestor okolo domu

Slepá časť domu v porovnaní s nadáciou má neporovnateľne nižšiu cenu. Vytvorenie dobrej slepej oblasti je oveľa jednoduchšie ako vybudovanie základu. Ale to všetko neznamená, že pozornosť k tomuto dôležitému detailu by mala byť oveľa menej, čo sa často stáva. Slepá oblasť v porovnaní s celou stavbou domu sa môže zdať ako malá ozubnica, ale "zdravie" a dlhá životnosť celej budovy na ňom závisia.
Čítajte Viac