Kategórie Paul

Paul

Korkové podlahy: ako si vybrať

Podlahové krytiny sú takmer najdôležitejším prvkom dekorácie interiéru. Mal by byť trvanlivý, krásny, ľahko sa čistí. Je žiaduce, aby bolo pekné chodiť a nie zmraziť nohy. Všetky tieto vlastnosti spĺňajú podlahovú krytinu korku. V poslednej dobe bola korková podlaha veľmi drahá potešenie.
Čítajte Viac
Paul

Ako dať korek na podlahu

Пробка - отличное покрытие для пола если вам нужен «тихий», приятный на ощупь, теплый пол. Укладка пробкового покрытия сильно отличается в зависимости от типа выбранного материала. Замковый пробковый пол укладывается просто, клеевой требует определенных знаний. Но и с тем и с другим можно управится самостоятельно.
Čítajte Viac
Paul

Ukladanie vinylových dlaždíc

Выбор напольного покрытия - сложная задача. Оно должно быть надежным, износостойким, красивым, нескользким, долговечным. Желательно также чтобы оно легко укладывалось. Всем этим условиям удовлетворяет плитка ПВХ для пола. Что такое ПВХ (виниловая) плитка для пола Не так давно на рынке появился еще один вид ПВХ покрытия - виниловая плитка.
Čítajte Viac
Paul

Ako dať linoleum

Линолеум - практичное и привлекательное внешне напольное покрытие, которое встречается в домах, квартирах, на дачах, в офисах, торговых центрах, общественных заведениях…Практически везде. Как стелить линолеум, как сделать это правильно - читайте дальше. На какое основание Еще при выборе напольного покрытия возникает вопрос на что стелить линолеум.
Čítajte Viac
Paul

Sokel na podlahe z plastu

Poslednou fázou oddelenia miestností je inštalácia základových dosiek. Toto je posledný dotyk, ktorý dokončuje interiér. Stále viac namiesto obvyklých drevených lamiel sa používa plastový podlahový sokel. Má nízku cenu, je ľahko inštalovateľný a udržiavaný. Výhody a nevýhody Plastový podlahový sokel je praktickým riešením, ktoré umožňuje súčasne vyriešiť dva problémy - poskytnúť hotový pohľad do miestnosti a v prípade potreby skryť drôty, ktoré sú v našich domoch viac než dosť.
Čítajte Viac
Paul

Plávajúce (samonivelačné) podlahy: ako urobiť sami (vrátane polymérnych a 3D)

Традиционно пол выравнивают цементнопесчаной стяжкой, но работать с ней тяжело, а получить идеально ровную поверхность и того сложнее. Облегчить работу можно используя добавки-присадки, которые увеличивают пластичность раствора, позволяя добиться ровной поверхности. Эту технологию называют жидкими, заливными или наливными полами, так как раствор получается действительно жидкий и его именно льют.
Čítajte Viac
Paul

Dockovacie dlaždice a laminát - krásne

Pri kombinácii dvoch materiálov rôznej textúry a štruktúry je potrebné nejakým spôsobom usporiadať miesto ich spojenia. V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako krásne pripojiť laminát a dlaždice. Metódy sú rôzne, ako aj výsledky. Kde môže byť kĺb a ako najlepšie ho zariadiť V modernom dome alebo apartmáne sa používajú rôzne podlahové krytiny.
Čítajte Viac
Paul

Návrh podlahy: vyberte a skombinujte

Pri navrhovaní podlahy je veľmi dôležité. Môže to byť iba pozadie a môže pritiahnuť pozornosť. Všetko závisí od toho, ako vidíte váš dom. V súvislosti s vizí a dizajnom podlahy. Najprv sa zvolí tón - tmavý alebo svetlý, potom sa vyberú materiály a až potom sa vyriešia technické aspekty.
Čítajte Viac
Paul

Ako položiť laminát urobiť sami: spôsoby a schémy

Ako urobiť podlahu bola spoľahlivá, krásna, ľahko inštalovateľná a zároveň lacná? Tieto zdanlivo nekompatibilné vlastnosti sú kombinované v lamináte. Pretože sa táto podlaha používa čoraz viac. Avšak, aby podlaha slúžila dlhú dobu, stačí poznať podrobnosti o technológii. Napríklad pred položením laminátu musíte skontrolovať, ako hladká základňa.
Čítajte Viac
Paul

Ako položiť drážkovanú podlahovú dosku

Podlaha je dlho očakávanou fázou prechodu od štátu "keď sa táto konštrukcia skončí" štátu "zdá sa, že sa čoskoro skončí". Priestory sa stávajú viac alebo menej normálnymi, je ľahšie odhadnúť priestor a objem. Na otvorených cestách, verandách, v hozblokah je podlaha dosky hobľovaná z okrajových dosiek.
Čítajte Viac
Paul

Pokládanie elektrickej podlahy pod laminát a dlaždice

Повысить комфортность проживания в холодное время года можно при помощи подогрева пола. Один из вариантов - электрический теплый пол. Он монтируется быстрее и проще водяного, можно справиться своими руками без привлечения специалистов.О самостоятельно укладке электро пола под плитку, линолеум и ламинат и пойдет речь.
Čítajte Viac
Paul

Ako vypočítať elektrické podlahové vykurovanie

Podlahové kúrenie sa stáva čoraz bežnejšou vecou v našich domovoch. Zohrieva podlahu s ohrevom vody, kladie potrubie v poteru alebo elektrinu - rôzne vykurovacie prvky, ktoré premenia elektrickú energiu na teplo. Voda podlahové kúrenie môže byť nie vždy - v starých bytoch získať povolenie, je nereálne.
Čítajte Viac
Paul

Zberač (zmiešavací uzol) pre teplom izolovanú podlahu

Pri zariadení na ohrev vody na podlahe je značný počet potrubí - niekoľko kusov, ktoré sa nazývajú obrysy, zostávajú vo vnútri. Všetky sú umiestnené na zariadení, ktoré rozdeľuje a zbiera chladiace médium - zberač na vyhrievanú podlahu. Menovanie a typy Podlaha teplej vody sa líši vo veľkom počte obrysov rúr a nízkou teplotou nosiča tepla, ktorý v ňom cirkuluje.
Čítajte Viac
Paul

Ako vytvoriť podlahu ohrievanú vodou

V priestoroch, ktorých vykurovanie je vyrobené podľa technológie teplého podlahy, sú pocity oveľa pohodlnejšie než v prípade tradičného radiátorového systému. Keď je podlaha ohrievaná, teplota sa optimálne rozdelí: nohy sú teplejšie a na úrovni hlavy je už chladnejšie. Existujú dva spôsoby vykurovania: voda a elektrický.
Čítajte Viac
Paul

Dokovací profil pre dlaždice a laminát je kovový a flexibilný: pravidlá inštalácie sú krok za krokom + fotografie

Pri výbere podlahových krytín musia spotrebitelia súčasne riešiť niekoľko komplexných úloh, ako dosiahnuť maximálny pozitívny efekt s minimálnymi finančnými stratami. Nie je žiadnym tajomstvom, že laminátové podlahy sú na poslednom mieste vo všetkých ukazovateľoch výkonnosti - obávajú sa vlhkosti, neodolávajú mechanickým zaťaženiam, sú poškodené, poškriabané atď.
Čítajte Viac
Paul

Substrát pod podlahou: ihličnany, korok, tuplex, polyetylén a polystyrén - čo je lepšie a ako si vybrať

Parketová doska má množstvo výhod, pre ktoré ju vysoko oceňujú milovníci prírodných podláh. Podlaha podlahovej dosky je trvanlivá a reprezentatívny vzhľad, príjemná hmatová, neakumuluje statickú elektrinu, môže byť niekoľkokrát obnovená. Pokrytie povlaku je možné pomocou lepiacej metódy, s použitím hardvéru a plávajúceho, s použitím substrátu, ktorého účel a typy budú opísané v tomto článku.
Čítajte Viac
Paul

Pokládka laminátu to urobte krok za krokom

Laminátová podlaha získala od svojho spustenia mnoho priaznivcov. Dobre zvolený materiál a správne vykonaná inštalácia okamžite dáva podlahám veľmi elegantný vzhľad s imitáciou prírodného dreveného obkladu. A aj keď je v lamináte aj veľmi veľa nedostatkov a veľmi vážnych, jeho popularita je vysoká, a zrejme to trvalo „nika“ vážne a dlhodobo.
Čítajte Viac
Paul

Vyrovnanie podlahy s preglejkou

Preglejka bola a zostáva univerzálnym, široko požadovaným materiálom, pomocou ktorého sa pri stavbe domu alebo usporiadaní bytu vykonáva široká škála prác. Napríklad vyrovnanie podlahy s preglejkou je jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako priniesť svoj povrch do poriadku.
Čítajte Viac
Paul

Tepelná izolácia polystyrénu pod poterom

Studené podlahy v obytnom dome sú úplne neprijateľné. Po prvé, je to veľmi nepríjemné. Po druhé, je možné spôsobiť nenapraviteľné škody na zdraví ľudí žijúcich v dome. A po tretie, bude buď nemožné zabezpečiť požadovanú teplotu vzduchu v zime v miestnostiach, alebo vytvorenie aspoň čiastočne prijateľnej mikroklímy bude spojené s obrovskými nákladmi na vykurovanie.
Čítajte Viac
Paul

Zvukotesná podlaha od susedov

Problém hluku vo výškových bytových domoch pravdepodobne existoval odo dňa, keď sa objavili. Najmä prebytok nepríjemných zvukov je cítiť v panelových štruktúrach. Faktom je, že železobetónové stenové dosky, ako aj podlahové dosky, nemajú žiadne významné zvukové izolačné vlastnosti. Okrem toho sa sami stávajú vodičmi rázového hluku v dôsledku vystužujúcich kovových prvkov umiestnených vo vnútri dosiek, ako aj vzduchových dutín.
Čítajte Viac