Kategórie Electrics

Ako vyrobiť steny na vedenie
Electrics

Ako vyrobiť steny na vedenie

Jeden z najbežnejších spôsobov zapojenia je skrytý. To je, keď drôty a káble sú kladené drážky v stene, podlahu. Proces vytvárania drážok sa nazýva štiepanie a tieto drážky sa nazývajú "strobe" alebo "scrab". Ako urobiť shtabeniya steny pod vedením, podľa toho, aké pravidlá, aký nástroj použiť, a poďme ďalej hovoriť.

Čítajte Viac
Electrics

Ako si vybrať regulátor napätia pre súkromný dom a byt

Elektrina dodávaná do našich domovov nie je stabilná. Ak je frekvencia viac či menej stabilná, potom napätie "prechádza" vo významnom rozsahu. Jediná vec, ktorú je možné dosiahnuť, je napájať stabilizátor napätia pre dom, byt alebo letný dom. Potom bude všetko v poriadku vo vašom oddelenom "kuse" siete (ak je správne zvolený elektrický stabilizátor).
Čítajte Viac
Electrics

Ako pripojiť meradlo sami: jednofázové a trojfázové

Uvedenie do prevádzky alebo rekonštrukcia elektroinštalácie v dome alebo v byte zriedka bez inštalácie alebo výmeny elektrického merača. Podľa štandardu môžu prácu vykonávať len špeciálne vyškolení ľudia, ktorí majú povolenie pracovať v sieťach s napätím do 1000 V. Ale môžete nainštalovať všetky prvky, pripojiť glukometr k záťaži (elektrické spotrebiče) bez toho, aby ste pripojili napájanie sami.
Čítajte Viac
Electrics

Ako pripojiť elektrickú energiu k domu a miestu: kam ísť, čo potrebujete a koľko stojí

Pripojenie elektrickej energie k domu alebo k miestu môže trvať dlho - najmenej - mesiac a pol najviac - až dva roky. Aj keď ste legálne, musíte získať povolenie do 30 dní od dátumu podania žiadosti. Pripojenie pozemku alebo domu k napájacej sieti zvyčajne trvá až šesť mesiacov, hoci sa môže pripojiť jeden a pol týždňa a niekoľko rokov sa môže potiahnuť.
Čítajte Viac
Electrics

Označenie farby drôtu

Každý, kto sa kedy zaoberal drôtmi a elektrikári, si všimol, že vodiče majú vždy inú farbu izolácie. To sa robí z nejakého dôvodu. Farby drôtov elektrikára sú navrhnuté tak, aby uľahčili rozpoznanie fázy, neutrálneho drôtu a zeme. Všetky z nich majú určitú farbu a pri práci sú ľahko rozlíšiteľné.
Čítajte Viac
Electrics

Ako si vybrať strop reflektorov

Správne osvetlenie - kľúč k dobrej nálade a pohode. Môžete to urobiť plnohodnotným, pohodlným a krásnym použitím reflektorov. Správny výber veľkosti, výkonu a typov žiariviek je to, čo je potrebné. Čo je reflektor? Rovnaký typ svietidiel má niekoľko mien: bod, zapustený, strop.
Čítajte Viac
Electrics

Označenie elektrických prvkov v diagramoch

Aby sme pochopili, čo je konkrétne vykreslené na schéme alebo výkrese, je potrebné poznať dekódovanie tých ikon, ktoré sú na ňom. Toto rozpoznanie sa nazýva aj čítanie kresieb. Na uľahčenie tohto cvičenia majú takmer všetky prvky svoje vlastné konvenčné ikony. Takmer preto, že štandardy neboli dlhodobo aktualizované a niektoré prvky čerpajú každého čo najviac.
Čítajte Viac
Electrics

Spájacie lustre to urobíte sami

Zdanlivo jednoduchá operácia - inštalácia nového lustra - človek, ktorý nie je oboznámený s elektrikárom, môže byť zarazený: veľa drôtov a nie je jasné, na čo a ku ktorému sa má pripojiť. Ako pripojiť lustr s rôznym počtom rohov (a drôtov) k prepínaču a budeme diskutovať. Príprava: vytáčanie a identifikácia fáz na strope Pre tých, ktorí majú aspoň malú ikonu s rozvodnými sieťami, nepotrebujú, zvyšok bude užitočný.
Čítajte Viac
Electrics

Pripojenie elektrických hovorov v byte, v dome

Inštalácia a výmena zvončeka - najťažšia úloha. Ak viete, ako trochu pracovať s elektrikárom, uspejete. Ďalej budeme hovoriť o tom, ako spojiť hovor v byte, v dome - drôtové a bezdrôtové. Typy bytových hovorov Elektrické volania bytov podľa spôsobu pripojenia sú dva typy - drôtové a bezdrôtové.
Čítajte Viac
Electrics

Ako vykonať meranie elektrického merača

Pri mesačnej platbe za spotrebovanú elektrinu je potrebné preniesť údaje na predplatiteľskú službu alebo nezávisle vykonávať výpočty. V každom prípade je potrebné odčítať údaje o elektromere a vykonať príslušné opatrenia. Ako to urobiť - budeme ďalej zvažovať. Vykonávame merania z indukčných meračov Indukčné merače sa dajú odlíšiť pomocou zvlákňovacieho kolieska, ktoré sa nachádza tesne pod rámom s číslami.
Čítajte Viac
Electrics

Nahradenie elektromeru v apartmáne: kto zaplatí

Pri poslednej výmene elektrického merača sa stáva stále viac nevyhnutnosťou. Mnohí ľudia chcú dodávať meracie prístroje, ktoré môžu oddelene počítať elektrinu v rôznych časoch (multi-tarify), v niektorých prípadoch je to potrebné, pretože meracie zariadenie sa rozpadlo alebo začalo pracovať nesprávne. Ak chcete zistiť, kto by mal platiť za prácu a samotný meter, je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov.
Čítajte Viac
Electrics

Zapojenie do dreveného domu s vlastnými rukami

Práce súvisiace s elektrickou energiou si vyžadujú pozornosť, dodržiavanie pravidiel a presnosť. A elektrické vedenie v drevenom dome s rukami vyžaduje ešte väčšiu pozornosť: materiál je veľmi požiarne nebezpečný. Preto pri plánovaní a inštalácii venujte pozornosť požiadavkám a odporúčaniam regulačných dokumentov.
Čítajte Viac
Electrics

Čo znamená označenie kábla?

Káblové a vodičové produkty sú celkom rozmanité. Ale ako pochopiť takú rozmanitosť, ako pochopiť, čo je zakódované v mene? Pre ľahšiu identifikáciu bol vyvinutý celý systém - káblové značenie. Sú to písmenové symboly, v ktorých sú šifrované základné informácie o materiáli jadier, škrupín a oblasti použitia tohto konkrétneho produktu.
Čítajte Viac
Electrics

Upevňovacie a káblové spojovacie prvky

При устройстве или ремонте проводки приходится монтировать провода и кабели. Также при необходимости установки новой мощной бытовой техники приходится иногда тянуть отдельную линию от электрощитка. В любом случае приходится каким-то образом монтировать провода на стены или потолок. Каким может быть крепление кабеля для каждого их этих случаев и будем дальше разбираться.
Čítajte Viac
Electrics

Ako pripojiť jednofázový motor

Najčastejšie je do našich domovov, miest, garáží pripojených jednofázová sieť s napätím 220 V. Zariadenie a všetky domáce výrobky preto z nich pracujú. V tomto článku budeme uvažovať o spôsobe pripojenia jednofázového motora. Asynchrónny alebo zberač: ako rozlíšiť Všeobecne môžete rozlišovať typ motora podľa štítku - typový štítok - na ktorom sú zapísané jeho údaje a typ.
Čítajte Viac
Electrics

Technické charakteristiky napájacieho kábla VVG

Bez elektriny dnes je takmer nemožné žiť. Čoraz viac nás závisí od dostupnosti elektrickej energie, pretože sieť napájania nás sprevádza všade - v podnikoch, vo verejných inštitúciách, v domoch a apartmánoch, v chatkách. Doslova všade, kde človek trávi aspoň niečo dlhšie alebo dlhšie.
Čítajte Viac
Electrics

Ako pripojiť káble

При разводке или ремонте электропроводки, при подключении бытовой техники и еще массе других работ требуется соединять проводники. Чтобы соединение проводов было надежным и безопасным, необходимо знать особенности каждого из них, где и когда, при каких условиях они могут использоваться. Существующие способы соединения проводников Основные способы соединения проводников в доме или квартире Для соединения проводов могут быть сделаны несколькими способами: сварка - наиболее надежный способ, обеспечивающий высокую надежность соединения, но требующий навыков и наличия сварочного аппарата; клеммные колодки - просто выполнимое и довольно надежное соединение; пайка - хорошо работает если токи не превышают нормативные и соединение не греется до температур, выше нормы (65°С); опрессовка гильзами - требует знаний технологии, специальных клещей, но соединение надежное; использование пружинных зажимов - wago, СИЗ - быстро устанавливаются, при соблюдении условий эксплуатации обеспечивают хороший контакт; болтовое соединение - простое в выполнении, используется обычно в сложных случаях - при необходимости перехода с алюминия на медь и наоборот.
Čítajte Viac
Electrics

Ako urobiť uzemnenie v súkromnom dome na chate

Prevádzka moderného domáceho a počítačového vybavenia bez uzemnenia je plná jeho zlyhania. Vo veľkej časti našej krajiny, najmä vo vidieckych oblastiach, existujú staré prenosové systémy. V nich nie je zabezpečená prítomnosť ochranného uzemnenia alebo sú v takom stave, že jednoducho nespĺňajú požiadavky elektrickej bezpečnosti.
Čítajte Viac