Kategórie Stavebné materiály

Stavebné materiály

Aké sú veľkosti dlaždíc?

Pri vývoji dizajnu kúpeľne alebo dizajnu kuchynskej zástera je dôležité určiť nielen farbu finálnych materiálov, ale aj ich rozmery. Pri výbere plánu rozloženia je dôležité vedieť, ktoré veľkosti dlaždíc sa nachádzajú v predajnej sieti, aby sa pôvodne položili nejaké proporcie. Veľkosti keramických dlaždíc pre steny. Pre dekoráciu stien sú dlaždice vyrábané v dvoch formátoch: obdĺžnikové a štvorcové.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Ako urobiť zvuková izolácia v byte

В современном строительстве явно просматривается тенденция уменьшать вес конструкций. Это позволяет уменьшить затраты на фундамент, но негативно влияет на шумоизоляцию помещений. Современные нормы строительные кампании выполняют, но они не соответствуют представлениям человека о комфортной жизни. Ведь слышать чем занимаются соседи далеко не всем интересно.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Fotografie tehlových domov a chát - vyberte si fasádu

Tehlové domy sú dobré, pretože môžu byť v akomkoľvek štýle a sú "navždy" a to nie je prehnané. Iba fasáda môže byť postavená z tehál, skrývajúc za ním iný materiál, ktorý je menej odolný voči poveternostným vplyvom. A rozhodnúť sa, ako presne budova bude vyzerať, pomôže fotografiám domov z tehál. Možno pochopíte, aký vzhľad je bližšie k vám.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Ako aplikovať dekoratívnu omietku

Existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť dom, ale v poslednej dobe dekoratívne omietky je stále viac populárne. Sú veľmi rozmanité, umožňujú vytvárať jedinečné vzhľad stien, stropov. Rôzne typy dávajú rôzne efekty a aplikácia dekoratívnej omietky môže byť tiež odlišná. Výsledok - obrovský počet variácií pre akýkoľvek interiér v každom štýle.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Čo je MDF, ako sa líši od DSP, kde sa používa

S rozvojom technológií sa na trhu objavuje stále viac stavebných a dokončovacích materiálov. Na konci minulého storočia sme mali MDF. Existujú MDF dosky, ktoré sa používajú v stavebných prácach, sú dokončovacie panely, pomocou ktorých môžete dokončiť steny / stropy alebo vyrobiť nábytok. Čo je MDF a jeho spôsob výroby MDF na našom trhu sa objavil v posledných rokoch minulého storočia a bol vynájdený v USA koncom 60. rokov 20. storočia.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Cementové drevotrieskové dosky (DSP): vlastnosti, rozmery, použitie

Listové stavebné materiály sa používajú v mnohých typoch stavebných prác, ktoré sa nazývajú "suché". Jedným z takýchto materiálov je DSP kachle. Jedná sa o odolný materiál, ktorý sa dá použiť pri konštrukcii rámových domov a prístavov pre interiérové ​​a exteriérové ​​zdobenie. Čo je doska TsSP? Cementová drevotriesková doska (DSP) je listový stavebný materiál vyrobený z vysoko kvalitného cementu (portlandského cementu) zmiešaného s tenkými dlhými drevnými trieskami (podľa GOST 26816 hrúbka čipu 0,2-0,3 mm, dĺžka od 10 mm do 30 mm).
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Arbolite DIY Blocks

Drevný betón, ako stavebný materiál, bol známy v sovietskych časoch, fungovali továrne, postavili sa domy. Po zhroucení krajiny na nejakú dobu technológia bola zabudnutá a pred niekoľkými rokmi bola znovu zapamätaná. Materiál je teplý, ľahký, trvanlivý, znie zle a jeho cena je nízka.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Ako pripojiť a nainštalovať plastové rúrky

Oceľové rúrky sa postupne vytláčajú z trhu: objavili sa slušní konkurenti, ktorí stáli menej, ľahšie sa inštalujú, slúžia nemenej. Napríklad teplá a studená inštalácia a vykurovacie systémy sú vyrobené z kovového plastu. Ako správne nainštalovať kovové plastové rúrky, aké príslušenstvo používať, ako ich používať na pripojenie segmentov do jedného celku - všetko sa bude diskutovať.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

DIY murárstvo

Кирпич существует уже далеко не первое столетие. Из него строили дома в разных странах и даже частях света, придумав много разных способов и видов кирпичной кладки. И хоть секретов и особенностей в самой технологии немало, разобраться во всем можно. Для начала необходимо ознакомиться с основными положениями и терминологией, без которой невозможно будет понять о чем идет речь.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Aký druh drevotrieskového materiálu, kde sa používa

Spolu s preglejkou existuje niekoľko iných fóliových materiálov, ktoré sa používajú v stavebníctve na interiérové ​​dekorácie. Jednou z nich je drevotrieska alebo drevotrieska. Lacný, obľúbený materiál, ktorý sa používa v obložení rámov, na zariadenie podlahy alebo lemovanie. Čo je technológia výroby drevotrieskových dosiek a drevotrieskových dosiek - plechový a dokončovací materiál.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Typy a štandardné rozmery preglejkových dosiek

Z listových stavebných materiálov je najstaršou preglejka. Vyrába sa už niekoľko desaťročí. A hoci je preplnená inými modernými materiálmi, stále má svoj vlastný segment na trhu. To všetko je spôsobené jeho vlastnosťami, veľkým sortimentom veľkosti aj hrúbky. Akú veľkosť a hrúbku môže byť preglejka, poďme sa rozprávať o odrodách a klasifikácii dnes.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Ako postaviť dom z baru: technológia + fotografická správa + video

Решение построить дом из бруса принимается не сразу и не вдруг. Просто эта технология при более простой сборке стен позволяет получить отличные характеристики для жилья: для московской области достаточно бруса в 195 мм толщиной. При такой толщине наружных стен будет тепло, но для экономии на отоплении лучше его утеплить (снаружи 10 мм минваты) и сделать вернтилируемый фасад.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Čo je to GVL, GKL, GKLV a kde je lepšie ich aplikovať

V poslednej dobe sú "suché" konštrukčné a dokončovacie technológie čoraz populárnejšie. Je to pochopiteľné. S menším časom je výsledok veľmi dôležitý. To je len potrebné vybrať správne materiály. Ak chcete vyrovnať steny, strop, vytvoriť podlahu alebo obložiť rám, ale nechcete používať materiály, ktoré sú potenciálne škodlivé pre zdravie, obsahujúce formaldehyd, budete si musieť vybrať z materiálov zo sádry.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Ako vypočítať parametre potrubia

Pri konštrukcii a domácom vylepšení nie sú potrubia vždy používané na prepravu kvapalín alebo plynov. Často slúžia ako stavebný materiál - vytvoriť rám rôznych budov, podpery pre haly a pod. Pri určovaní parametrov systémov a konštrukcií je potrebné vypočítať rôzne charakteristiky ich komponentov.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Rozmery a hmotnosť tehly - jeden, jeden a pol, dvojité

Pri objednávaní materiálov potrebujete poznať ich parametre. Dokonca aj taký dobre známy materiál, ako napríklad tehly, má veľké množstvo druhov a odrôd. Dobrou správou je, že jej parametre sú štandardizované. Štandardná veľkosť tehlovej dlažby, jej kvalitatívne charakteristiky boli stanovené. Typy stavebných tehál Podľa materiálu tehly je keramika (hlina, červená) a kremičitan (biela).
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Rámovací dom si to urobte sami: fotografie etapy výstavby

Быстровозводимые дома привлекательны тем, что при готовом фундаменте поставить сам дом можно очень быстро. Например, постройка каркасного дома своими руками, силами двух человек, возможна за месяц без спешки. И это - если с строительстве участвуют неопытные работники, которые только и умеют, что держать в руках молоток.
Čítajte Viac
Stavebné materiály

Ktorá sadra je najlepšia pre steny a strop

Jednou z metód vyrovnávania stien je omietanie. Používa sa najčastejšie. Ako si vybrať omietku pre každú izbu, ktoré značky sú lepšie, ako vyrobiť cementové zmesi s vlastnými rukami - čítajte ďalej. Typy náplasti Akákoľvek náplasť pozostáva zo zmesi spojiva, piesku rôznych frakcií a aditív, ktoré dávajú vlastnosti špecifické pre zloženie.
Čítajte Viac