Interiérové ​​riešenia

Posteľ transformátor pre malé veľkosti bytu

Bohužiaľ, mnoho mestských apartmánov sa nerozlišuje veľkými plochami a priestrannosťou. To výrazne znižuje možnosť usporiadania pohodlného priestoru pre všetkých členov rodiny. Napríklad je dosť ťažké umiestniť do miestnosti s plochou iba 10 ÷ 12 "štvorcov" manželskú posteľ, pretože okrem toho iný nábytok v miestnosti nemožno jednoducho nainštalovať.

Posteľný transformátor pre malý byt

Podobný „príbeh“ v stiesnenej škôlke - dieťa nepotrebuje len miesto na spanie. Bez ihriska pre hry a bez pohodlnej pracovnej plochy nie je možné pripraviť sa na vyučovanie.

Môžete uviesť veľa podobných príkladov, ale situácia je už jasná a pociťovaná mnohými. Preto je posteľný transformátor pre malý byt často jediným prijateľným riešením na zabezpečenie pohodlného spania a potrebného priestoru pre všetkých členov rodiny počas dňa.

Čo potrebujete vedieť, ak sa rozhodnete pre tento vlastný nábytok?

V Rusku sa prvé postele a transformátorové pohovky objavili už dávno, uprostred minulého storočia. Potom drvivá väčšina občanov žila v husto obývaných komunálnych apartmánoch s veľmi malými izbami. Je pravda, že slovo "transformátor" v tých dňoch nebolo praktizované - nikto o tom ani nepočul. Jednalo sa o banálne skladacie lôžka na kovovom ráme, o rozkladacie pohovky, rovnako ako skladacie stoličky-lôžka. Ich použitie umožnilo poskytnúť všetkým členom rodiny oddelené miesta na spanie a zároveň - aspoň určitý priestor pre normálny život počas denného obdobia.

Dobré staré skladacie lôžka - majú stále použitie, napríklad v prípade neočakávaného príchodu hostí.

Transformátory nestratili svoj význam dnes. Skladacie lôžka sa samozrejme stali anachronizmom, aj keď mnohí majitelia niekedy ležia len v prípade skladov. „Kapitálový“ nábytok s funkciou transformácie na pohodlné miesto na spanie nie je nielen minulosťou, ale naopak, dostal nový vývoj. Mimochodom, niekedy sa používa nielen v stiesnených priestoroch. Dokonca aj s úplne slušným priestorom, mnohí majitelia radšej upratať postele, rozširovať svoj životný priestor ešte viac vo dne. No, pre malé byty - to je všeobecne dar z nebies.

Stolička je stará, veľmi bežná konštrukcia. Nie je to veľmi pohodlné, ale niekedy to nebolo možné bez takéhoto transformátora.

Moderný multifunkčný nábytok je samozrejme vybavený pohodlnejšími mechanizmami, ktoré uľahčujú montáž a rozširovanie konštrukcie, ako aj bezpečné upevnenie v požadovanej polohe. Je však veľmi dôležité pristupovať k výberu lôžok a transformátorov, pretože nekvalitný nábytok tohto typu môže dokonca predstavovať určité nebezpečenstvo, najmä pre deti alebo členov rodiny v starobe.

Na transformačných lôžkach je nainštalovaných niekoľko typov mechanizmov. Líšia sa tak v dizajne, ako aj v princípe aplikácie potrebného úsilia na privedenie do konkrétneho stavu.

Začneme zvážením týchto mechanizmov.

Manuálna prevodovka

Táto verzia zdvíhacieho zariadenia sa dá nazvať najjednoduchšou. Jeho dizajn nezahŕňa špeciálne zariadenia na držanie samostatnej časti postele alebo pohovky. Pri získavaní lôžka s takýmto zariadením je potrebné vedieť, že ak ho chcete preniesť na jednu alebo inú pozíciu, budete musieť aplikovať svoju vlastnú fyzickú silu. To znamená, že mechanizmus pracuje na princípe navijaku.

Berúc do úvahy zvláštnosti manuálneho mechanizmu, neodporúča sa zvoliť túto možnosť pre detskú izbu, pretože dieťa jednoducho nemusí mať dostatok sily na to, aby nezávisle priviedlo posteľ do požadovanej polohy.

Výhody manuálneho mechanizmu možno nazvať jeho cenovo dostupnými nákladmi, životnosťou a spoľahlivosťou.

Nevýhodou nie je len to, že bude potrebné vynaložiť určité úsilie na transformáciu kusu nábytku výrobku, ale aj na pomerne dlhé trvanie zdvíhania a spúšťania lôžka do horizontálnej polohy.

Mechanizmus pružiny

Tento mechanizmus okrem pohyblivých častí obsahuje niekoľko skrútených pružín. Pre samostatné lôžka a dvojité postele sa vyrábajú zariadenia rôznych schopností, schopné uniesť určitú hmotnosť a zvýšiť produkt špecifických rozmerov hmoty. Preto, ak je rozhodnuté vyrábať transformátor samostatne, potom tento faktor by mala byť venovaná osobitná pozornosť.

Pružinový mechanizmus môže byť použitý vo vertikálnej aj horizontálnej konštrukcii lôžka transformátora.

Pri spúšťaní konštrukcie do „spánkovej polohy“ pôsobením gravitácie lôžka sa pružiny roztiahnu a akumulujú energiu. A spotrebuje sa, keď sa lôžko zdvihne. Na rozdiel od manuálnej verzie teda pružinový mechanizmus nevyžaduje veľa úsilia pri zdvíhaní lôžka, naopak, značne ho uľahčuje. Úsilie sa robí vo väčšej miere, keď je lôžko privedené do horizontálnej polohy predtým, než je pevne stanovené, ale tu gravitačná sila pomáha osobe.

Zariadenie sa pohodlne používa, ale jeho nevýhodou je skôr rýchle opotrebovanie pružín. Preto sa bude musieť mechanizmus v priebehu času zmeniť.

Jediné skladacie lôžko s nainštalovaným kompaktným pružinovým mechanizmom, ktorý ho privádza do vertikálnej polohy v priečnej rovine.

Pružiny v takýchto mechanizmoch sú zvyčajne navrhnuté tak, aby fungovali tri až päť rokov. Pri dlhšej prevádzke sa začnú rozťahovať, takže pohonná jednotka prestane správne fungovať - ​​hladkosť spúšťania matraca je narušená a vzostup bude vyžadovať dodatočné úsilie. Takže, výber modelu postele s takýmto mechanizmom, musíte byť okamžite pripravení na skutočnosť, že výťah po chvíli bude vyžadovať výmenu. Tento faktor možno pripísať nevýhodám tohto dizajnu.

Plynové výťahy

Plynové výťahy alebo inak nazývané "plynové výťahy" sa považujú za najvhodnejšie použitie. Je to spôsobené tým, že počas prevádzky je celá záťaž umiestnená na výkonových jednotkách zariadenia.

Sada zdvíhacích mechanizmov s plynovými výťahmi pre inštaláciu na transformačné lôžka.

Plynový výťah je špeciálne zariadenie, ktoré sa používa na zdvíhanie častí ťažkých zariadení, ktoré sú k nemu pripojené. Jeho dizajn je trochu pripomínajúci automobilové tlmiče.

Nábytkové plynové výťahy

Mechanizmus pozostáva z týchto prvkov:

 • Valec je nádrž, v ktorej sa čerpá plyn, najčastejšie dusík. Plynná zmes je pod vysokým tlakom, preto, aby sa zabránilo zraneniam, neodporúča sa demontovať plynové výťahy sami.
 • Olejová klapka, ktorá uľahčuje pohyb piestu, najmä v poslednej časti dráhy.
 • Piest a tyč slúžia na prenos sily na detaily zdvíhacieho mechanizmu transformátorového lôžka.

Plynové výťahy sú rozdelené do niekoľkých typov, pretože sa používajú v rôznych kusoch nábytku. Rozlišujú sa dva typy zariadení pre montáž ako zdvíhacie mechanizmy v lôžkach - automatické a trenie. Ich približná schéma, ak je pre čitateľa zaujímavá, je znázornená na obrázku nižšie.

Schéma plynových výťahov používaných pri skladaní nábytku

Princíp činnosti je rovnaký - posunutie piestu spôsobuje stlačenie alebo zriedenie vstrekovaného plynu v dutinách valca, oddelené piestom. Táto akumulovaná sila sa používa na uľahčenie zdvíhania alebo spúšťania častí ťažkého nábytku. Rozdiel je zvyčajne v úrovni tlaku plynu vo valci a niektorých odtieňov systému piestových ventilov, čo sa týka veľkosti - priemeru valca a dĺžky tyče (vrátane dĺžky jej zdvihu).

Zvyčajne je na každej strane vyvýšeného matraca transformačného lôžka nainštalovaný jeden plynový výťah - takto sa dosahuje najrovnomernejšie rozdelenie síl.

Takéto systémy môžu pracovať vo veľkom teplotnom rozsahu od -30 do + 80 ° C, čo nie je obzvlášť potrebné doma. Teplota však priamo ovplyvňuje výkon zariadenia. Ak teda klesne o 10 stupňov, dochádza k zníženiu výkonu o približne 3%. Ale opäť, napríklad, pre vykurované priestory je irelevantné.

Prístroj je nutné správne namontovať na nábytok, pretože plynový výťah by nemal dosiahnuť svoj extrémny tzv. V opačnom prípade systém zlyhá.

Keď sa tyč pohybuje vo valci, vytvára sa tlak maximálne 150 barov, pričom rýchlosť pohybu je maximálne 300 mm / s

Výhody zariadení tohto dizajnu zahŕňajú nasledujúce vlastnosti:

 • Trvanlivosť a spoľahlivosť. Mechanizmus nie je určený len na zníženie zaťaženia užívateľa, ale tiež na ochranu rámu postele pred poškodením ostrými pohybmi a nárazmi.
 • Jednoduchá obsluha. Aktivácia mechanizmu nevyžaduje veľa úsilia a špeciálnych zručností. Preto môžu byť postele s týmito zariadeniami ľahko inštalované v detskej izbe.
 • Výťahy s plynovým výťahom pracujú takmer ticho.
 • Trvanlivosť. Vysoko kvalitné plynové výťahy popredných výrobcov takýchto zariadení majú sľúbený zdroj a dosahujú až 20 000 cyklov otvárania a zatvárania. Je dokonca ťažké preložiť tento počet rokov. V každom prípade je to v desiatkach a s najväčšou pravdepodobnosťou vysoko kvalitný plynový výťah prežije samotnú posteľ.

Pri výbere nábytku s týmto systémom výťahu je potrebné dbať na nasledujúce nuansy:

 • Parameter prenášanej sily, ktorý sa najčastejšie uvádza v newtonoch (N). Toto berie do úvahy hmotnosť lôžka, jeho rozmery, smer spätného získavania (pozdĺžne alebo priečne). Pre tento parameter existujú odporúčania pre správny výber plynových zdvihov - sú uvedené v tabuľke:

Rozmery pohyblivého lôžkového matraca (mm)Nevyhnutná snaha plynového výťahu pri otáčaní lôžka (N)Požadovaná sila zdvihu plynu v pozdĺžnom ložisku (N)
800 (900) × 2000500 ÷ 8001200 ÷ 1400
1200 × 200012001400 ÷ 1600
1400 × 200014001800 ÷ 2000
1600 × 200016002000 ÷ 2200
1800 × 2000-2200

 • Ďalším faktorom, ktorý si vyžaduje pozornosť, je počet inštalovaných plynových výťahov. Vo väčšine dvojitých modelov sú namontované dva výťahy - jeden na každej strane rámu. Nemali by ste si vybrať posteľ s príliš silnými plynovými výťahmi, pretože v tomto prípade bude ťažké zdvíhať a spúšťať konštrukciu - pozri vyššie uvedené odporúčania.
 • Dĺžka plynového výťahu. Rozsah posunutia štruktúry, ktorá je zatiahnuteľná počas dňa, závisí od tohto parametra.
 • Výrobca výrobku. Odporúča sa zvoliť nábytok s armatúrami od nemeckých výrobcov, pretože sa vyznačujú vyššou spoľahlivosťou. Vysoko kvalitné produkty ponúkané spoločnosťou "Hyper", "Hoff", "Rival", "Suspa", "Despa". Medzi ruskými výrobkami (spoločné produkty spoločných podnikov s Nemeckom) nájdete aj vysoko kvalitné výťahy.

Nevýhody plynových výťahov je ťažké si zapamätať. Je možné nazvať vysoké náklady niektorých modelov, aj keď sa to nezdá byť príliš drahé. Vzhľadom na dlhú životnosť môžete bezpečne povedať, že cena je v súlade s obsahom.

Zdvihák

V minulosti sa postele vybavené elektrickým pohonom na zmenu konfigurácie používali len v zdravotníckych zariadeniach alebo doma pre vážne chorých ľudí. Konštrukcia takýchto zdravotníckych lôžok zahŕňa vzostup celého lôžka alebo určitej časti matraca na výšku.

Pre potreby domácnosti sa používa ďalší elektrický zdvíhací systém, ktorý je navrhnutý tak, aby sa zabezpečilo, že počas dňa je možné rýchlo a bez nadmerného úsilia uvoľniť miesto v malej miestnosti z postele.

Lôžko vybavené elektrickým výťahom a diaľkovým ovládaním

Dizajn lôžka sa zvyčajne skladá zo skrinky na stenu. Vo vnútri je inštalovaný elektrický zdvíhací mechanizmus, na ktorý je upevnené miesto na spanie.V mnohých modeloch je možné pomocou diaľkového ovládania zapnúť zdvíhanie a spúšťanie lôžka.

Tento model má niekoľko pozitívnych aspektov, od úspory miesta až po jednoduchosť obsluhy. Nevýhodou sú vysoké náklady na výrobok v porovnaní s podobnými, ale jednoduchšími modelmi zariadení, ktoré nie sú vybavené elektrickým pohonom. V konštrukcii tohto typu pohonu stále vyzerá trochu overkill.

Mechanizmy mechanických a elektrických zdvíhacích lôžok

Ďalšou možnosťou pre postele, ktoré je možné upratať na deň, sú výťahy. Oni sú tiež označovaní ako transformátory, ale nie sú odstránené do skrine alebo skrine, ale jednoducho vstať na strop.

Takéto modely lôžok sú vybavené zdvíhacími mechanizmami pracujúcimi na princípe vyváženia. Upevňovacie zariadenia môžu byť vyrobené na stenu alebo strop.

Posteľ so stenovým usporiadaním pohybového mechanizmu, s koľajnicami na dlhej strane matraca

 • Modely, v ktorých je výťah pripevnený na stenu. Pohyb lôžka prebieha pozdĺž zvislých vodiacich líšt - koľajníc, vnútri ktorých je mechanizmus s protizávažiami.

Model, v ktorom sú koľajnice upevnené v rohoch na krátkej strane v hlave

Lôžko a protizávažie sú spojené oceľovými lanami. V jednodielnych vyhotoveniach je jedna koľajnica namontovaná na pohyb, umiestnená v strede šírky čela. Pre dvojité modely sú inštalované dve koľajnice, ktoré sú upevnené bližšie k rohom pozdĺž dlhej alebo krátkej strany lôžka.

Tento typ konštrukcie sa vyznačuje jednoduchosťou, spoľahlivosťou, ako aj jednoduchosťou pohybu lôžka.

 • V druhej verzii so stropným držiakom je na ráme postele namontovaný zdvíhací mechanizmus vo forme stĺpikov, prechádzajúci cez jeho rohy a upevnený na strope.

Zdvihnite lôžko, zavesené lanami cez bloky pripevnené k stropu.

 • V tretej verzii so stropným držiakom v rohoch lôžka sú pripevnené laná alebo kovové reťaze a na potoku sú pevné valce - bloky. Na tieto bloky sa hodia laná alebo reťaze s protizávažím. K dispozícii je tiež systém upevnenia na stenu, ktorý zabraňuje hojdaniu lôžka.

Zdvíhacie mechanizmy zdvíhacích lôžok sú rozdelené na elektrické a mechanické.

 • Mechanická (manuálna) verzia výťahov je schopná dlhodobo zabezpečiť spoľahlivú prevádzku zariadenia, nevyžaduje špeciálnu údržbu, je nezávislá od dostupnosti elektriny. Prevádzka zariadenia je zabezpečená vyvážením váh. Mechanizmus sa uvedie do pohybu ľahkým dotykom ruky, pričom zdvíhanie a spúšťanie lôžka nezaberie veľa času.
 • Možnosť automatického zdvihu pracuje s integrovaným elektromotorom. Ak chcete nastaviť mechanizmus v pohybe, jednoducho stlačte tlačidlo. Špeciálne bezpečnostné systémy neumožnia spontánny pohyb lôžka. Na ochranu pred detským hýčkaním dochádza k zablokovaniu pohybu lôžka, ak sa jeho hmotnosť stane doslova viac ako 8 ÷ 10 kilogramov. Modely s elektrickým pohonom sú spravidla vybavené diaľkovým ovládaním. V modeloch s automatickým zdvihom je spravidla k dispozícii aj manuálna metóda výstupu a zostupu.

Všetky modely výťahových lôžok sú určené na zaťaženie pri zdvíhaní 80 ÷ 100 kg. Tento typ lôžok je možné použiť v miestnostiach s výškou stropu 2200 ÷ 2800 mm. Treba však správne pochopiť, že sa presunie na strop, čím sa zníži v určitej časti miestnosti o 350 ÷ 400 mm.

Musím povedať, že toľko majiteľov je nervóznych z masívnej stavby visiacej nad hotovou. A ubezpečenia o úplnej bezpečnosti systémov slúžia takýmto ľuďom ako nedostatočný argument, ktorý v zásade nie je ťažké pochopiť. Možno to je dôvod, prečo takéto transformačné lôžka nie sú tak populárne ako modely skrývajúce sa v stene alebo v skriniach.

Video: Demonštrácia jedného z modelov výťahového lôžka, zdvihnutá na strop

Existujú rôzne typy postelí, ktoré sa môžu zmeniť na šatník, stôl, pohovku a dokonca komodu. Okrem toho, detské transformačné lôžka z jedného dizajnu sa môžu ľahko premeniť na dve lôžka. Ďalej sa bude uvažovať o niektorých typoch štruktúr a metód ich transformácie na denné obdobie.

ilustrácieStručný opis modelov
Postele, len ležiace zo steny.
Ide o najjednoduchšiu a cenovo dostupnú možnosť pre vlastnú produkciu, ktorá má svoje výhody a nevýhody.
Pozitívne stránky týchto modelov zahŕňajú jednoduchosť pridávania a rozbaľovania, ktoré môže vykonávať aj dieťa. V zloženom stave vyčnieva konštrukcia zo steny maximálne 100 mm.
Nevýhodou je, že nie je možné zložiť posteľ s hrubým matracom, takže sa bude musieť skladovať oddelene. Okrem toho týmto spôsobom je vhodné zložiť len jedno lôžko.
Понятно, что должна предусматриваться надёжная система фиксации кровати на стене в сложенном состоянии, чтобы в пылу детских игр от какого-то точка или сотрясения конструкция не раскрылась самопроизвольно.
Откидная кровать, поднимаемая в шкаф.
Для детской комнаты станет оптимальным вариантом, если помещение имеет совсем небольшую площадь.
Posteľná bielizeň je vyrobená na svojej dlhej strane. Podľa tohto princípu je možné zložiť len detské alebo samostatné lôžka.
Plynové výťahy sa používajú ako zdvíhacie mechanizmy v tomto modeli.
Skladacie dvojité transformačné lôžka pre dennú dobu sa odstránia vo vertikálne inštalovanej skrini.
Dizajn je možné použiť rôzne zdvíhacie mechanizmy.
Výhodou vertikálne skladacích modelov je, že systém môže byť aplikovaný na lôžka akejkoľvek šírky.
Skladacia posteľ v komplexe s pohovkou.
Pohodlie takýchto modelov spočíva v tom, že dve pomerne objemné kusy nábytku zaberajú rovnakú plochu a používajú sa striedavo, každý vo svojom vlastnom čase.
Počas dňa majú obyvatelia možnosť pohodlne tráviť čas v televízii alebo venovať sa svojim obľúbeným aktivitám. V tomto vyhotovení je možné použiť aj rôzne zdvíhacie mechanizmy.
Posteľ, premenená na stôl.
V tomto modeli stúpa rám s matracom a je umiestnený za stolom.
Toto prevedenie platí len pre samostatné postele alebo detské postieľky. Táto možnosť je ideálna pre úzku miestnosť.
Posteľná bielizeň je vhodná ako pre malý apartmán, tak aj ako dodatočné lôžko v prípade príchodu príbuzných alebo hostí, ktorí zostali cez noc.
V tomto modeli pre jeho pridanie sa používa systém "akordeón", ktorý sa skladá z mnohých častí, ktoré slúžia ako podpora pre kotvisko.
Výhodou tohto dizajnu je jeho kompaktná veľkosť. Pri zložení zaberá podlahovú plochu približne 900 × 600 mm. A to napriek tomu, že model poskytuje horné zásuvky, do ktorých môžete uložiť matrac a posteľnú bielizeň.
To je - takmer plná hruď.
Premena postele na malú detskú izbu.
Model je určený pre dve lôžka. Vďaka výsuvnému systému zaberá dizajn plochu dvakrát menšiu ako dve oddelené lôžka.
Druhé lôžko sa predkladá len na nočné obdobie.
Premena postele, ktorá je vhodná pre jednoizbový apartmán, v ktorom má rodina dve deti, alebo pre detskú izbu veľkej rodiny. Niekedy môže byť takáto konštrukcia jediným racionálnym riešením problému miest na spanie pre celú rodinu.
Model stúpajúci k stropu je vhodný, vhodný ako pre jednoizbový byt, tak aj pre malú spálňu, kde nie je možné inštalovať manželskú posteľ.
V tomto prípade je predstavená konštrukcia, v ktorej je použitý zdvíhací mechanizmus stenovej koľajnice.
Lôžko na stoličke je známe už od útleho detstva. To bolo tiež často používaný na úsporu miesta, ale to bolo, povedzme, nie je príliš pohodlné pre nočný odpočinok.
Dnes bol tento kus nábytku upravený, čo ho robí pohodlnejším pri skladaní a skladaní. Táto verzia transformátora môže byť použitá ako miesto na spanie pre dieťa, ako aj v prípade príchodu hostí.

Poznať typy a dizajn transformačných lôžok je dobré, ale rovnako dôležité je vidieť, ako budú vyzerať v interiéri izieb malých apartmánov. Preto ďalej predstavíme niekoľko projektov, o ktorých dúfame, že nám pomôžu určiť výber takéhoto nábytku.

Posteľ, vyčistené v noci v skrini s pevným predným.

 • Najbežnejším modelom je posteľ, ktorá sa zatiahne do skrine. To znamená, že počas dňa by ani jeden z outsiderov ani netušil, že za jeho stenami je manželská posteľ. Zároveň môže byť miestnosť po celý deň bezplatná. Táto oblasť by však nemala byť obsadená pevným nábytkom. Preto, ak je v miestnosti jednoducho nie je miesto na inštaláciu pohovky, potom pre denný odpočinok budete musieť urobiť so stoličkami alebo mobilnými stoličkami, čo nie je vždy pohodlné. Ale z hľadiska kompaktného dizajnu je to ideálna voľba pre miestnosti s malou plochou.

Existujú rôzne modely s takýmto doplnkovým systémom, ako aj s rôznymi výťahmi. Z uvedených produktov si preto môžete vybrať vhodnú možnosť pre konkrétny interiér.

 

Komplex nočnej postele, uprataný do steny a denná pohovka pre normálny odpočinok.

 • Táto verzia dizajnu je doplnená pohovkou, ktorá nestačila na dokonalý pohodlný odpočinok v predchádzajúcom modeli. Keď je posteľ zložená, kompletne sa uvoľní kompletná pohovka, ktorá sa dá využiť na odpočinok počas dňa (je celkom možné si na ňu ľahnúť v plnej výške), ako aj pri prijímaní hostí. Spodná strana postele tiež napodobňuje šatník.

Tak, dva veľké veľkosti veľké kusy nábytku vždy zaberajú jedno miesto, čo je obzvlášť racionálne pre jednoizbové apartmány s malou plochou.

Možnosť stiahnutia lôžka - skrýva sa pod obojstrannou multifunkčnou skrinkou.

 • Možnosť stiahnutia lôžka. V každom, aj malý jednoizbový byt bez skrine nemôže robiť. A aby bola funkčnejšia, môžete si vybrať obojstranný dizajn, ktorý rozdelí miestnosť na dve zóny - spálňu a obývaciu izbu alebo pracovný priestor. V spodnej časti skrine pri navrhovaní je potrebné zabezpečiť výklenok pre posteľ. Podobne môžete skryť jednoduchú aj dvojitú konštrukciu. Výklenok je možné prehĺbiť zabudovanou skrinkou na druhej strane.

Samozrejme, že posteľ by mala byť vybavená valčekmi, ktoré vám umožnia ľahko zatlačiť a skryť ju do výklenku.

Oblasť vyhradená pre takýto komplex bude použitá veľmi racionálne, pretože dvojstranná skriňa s výhľadom na dve zóny miestnosti bude obsahovať všetko, čo potrebujete. Napríklad, regály môžu vstúpiť do obývacej izby, a šatníková časť, rovnako ako zásuvky na posteľnú bielizeň, môže ísť do spálne.

Ukazuje sa, že bude obsadená len stredná časť miestnosti a zvyšok priestoru zostane voľný. Na tejto voľnej ploche môžete umiestniť preskupené a stacionárne kúsky nábytku.

Výsuvné lôžko je možné skryť aj v pomerne úzkej skrinke na stenu - ak má dizajn typu skladacieho akordeónu

 • Ďalšia verzia postele, zasúvateľná v spodnej časti nábytkovej steny. Ale v tomto prípade, jeho základňa je tvorená podľa princípu "akordeón", podobne ako systém posteľnej bielizne uvedený v tabuľke. Ak je mechanizmus namontovaný kvalitatívne, potom sa lôžko ľahko zloží a zloží.

Ak chcete získať z výklenku, stačí vytiahnuť štruktúru smerom k sebe, a na deň, že jednoducho skĺzne do nábytku. Predná stena postele je vyrobená vo forme knižnice, ale na jej uľahčenie môžete napodobniť iba prítomnosť kníh v nej, alebo ju môžete vykonať vo forme pevného panelu.

Nevýhodou tohto modelu je, že zakaždým, keď zbierate lôžko, bude potrebné matrac zložiť a vyčistiť, a to bude vyžadovať miesto. Možno, že výška výklenku bude stačiť na uloženie príslušenstva na spanie, takže táto okolnosť by sa mala okamžite premyslieť, dokonca aj pri navrhovaní transformačnej postele a steny nábytku, do ktorej sa bude pohybovať.

Manželská posteľ zároveň slúži ako pomerne priestranná šatňa.

 • Zaujímavé, a nie celkom obyčajné aj na pozadí iných transformátorov, možnosť lôžka, ktorý sa premenil na komplex s niekoľkými funkciami. Posteľ bola zvýšená nad podlahou na určitom pódiu na 800 ÷ 1000 mm a priestor vytvorený pod ňou bol použitý ako šatňa. Na vešiaky sú police a koľajnice. Okrem toho je možné jeden z povrchov rozlíšiť pod žehliacim stolom.

Aby bolo možné pohodlne používať šatňu, posteľ by sa mala ľahko zdvíhať a spúšťať. Na tento účel je vybavený výťahom s plynovým výťahom.

Na ľavej strane konštrukcie sa nachádza maják, ktorý okrem svojej okamžitej funkcie skladovania rôznych vecí slúži aj ako pódium, ku ktorému je pripevnený rebrík pre pohodlné zdvíhanie na posteľ. Na druhej strane postele je pevný plot.

Tento typ lôžka možno použiť na inštaláciu v malej spálni.

V takej úzkej miestnosti je posteľ zdvihnutá na povrch stropu sotva jediným riešením.

 • V prípade, že je miestnosť dosť malá a úzka, do takej miery, že ak do nej vložíte posteľ, potom už sa nič nezmestí, môžete použiť dizajn, ktorý sa týči na strop. Vďaka takémuto systému prevádzky v miestnosti bude vykonávať dve funkcie - kanceláriu počas dňa a spálňu v noci. Ako výťah sa použil koľajnicový systém namontovaný na stenu a ako prídavné podpery má sklopné bočné nohy.

Lôžko je spustené nad podlahou do výšky pracovnej plochy. Nevýhodou je, že monitor, stolná lampa a ďalšie príslušenstvo nainštalované na stole, pred spustením postele, zakaždým, keď budete musieť vyčistiť, a ráno nainštalovať na mieste. Ak však nie je iná miestnosť, ktorú možno použiť ako samostatnú spálňu alebo štúdiu, potom je posteľ s podobnou transformáciou takmer jedinou možnosťou. Nespia na podlahe ...

Postele sú zdvihnuté na strop - a deti majú priestor na hranie.

 • Tento projekt predstavuje detskú izbu určenú pre dve deti, v ktorej sú na strope samostatné lôžka so zdvíhacím systémom. Vďaka svojmu dizajnu sa priestor uvoľní nielen pre inštaláciu iného potrebného nábytku, ale aj pre vonkajšie hry.

V tomto prípade je okrem lôžok v izbe pohodlná pohovka, na ktorej môžete čítať alebo robiť ručne. Žiadna miestnosť, vrátane detskej izby, sa bez stola nedá, preto je v projekte zabezpečená a inštalovaná aj pod jednou z miest na spanie. Ďalšou zaujímavou technikou, ktorá sa často používa vo zdvíhacích lôžkach, je inštalácia reflektorov na vonkajšej strane spodného panelu. Pri zdvíhaní lôžok má priestor pod nimi dodatočné osvetlenie.

Táto konštrukcia vám umožňuje vybrať si jednu z niekoľkých možných polôh, v závislosti na vašich potrebách: úplne voľný priestor, len stôl sa posúva, stôl a spodné lôžko sa tlačia, stôl sa čistí a postele sú pripravené na posteľ.

 • Projekt komplexu pre detskú izbu pre dve deti, ktorý sa skladá zo skrine, dvoch lôžok a stola, ktoré sú zostavené v priestore obsadenom jedným lôžkom. Nábytkové príslušenstvo (stôl a jedna z postelí), ktoré sú súčasťou tohto komplexu, sa pohybujú pozdĺž vodiacich líšt upevnených na stene a na pódiu umiestnenom pozdĺž neho. Pódium môže byť tiež použité ako kus nábytku, nielen na sedenie, ale aj na uloženie rôznych vecí. Vďaka takémuto systému sa na ploche 9 m² nachádzajú všetky oblasti potrebné pre život a rekreáciu detí. Pohodlie tohto usporiadania miestnosti spočíva v jednoduchom pohybe stola a lôžka na požadované miesto pre dĺžku celého pódia.

Jedno lôžko sa schováva pod iným, stacionárnym.

 • Ak je miestnosť veľmi malá a je potrebné ubytovať dve lôžka pre deti, ako aj iné kusy nábytku potrebné na precvičovanie a skladovanie vecí, môžete použiť iný výsuvný model lôžka transformátora.

V tomto prípade sa spodné lôžko pohybuje pozdĺž vodiacich líšt upevnených na bočných stenách horného lôžka. Obe lôžka majú vysoké matrace, ktoré sa pri príprave na lôžko nemusia odstraňovať a ukladať. Jednoducho zatlačte spodnú časť konštrukcie a položte na ňu vankúš. Po stiahnutí spodného lôžka sa v miestnosti uvoľní pomerne veľký priestor, ktorý umožňuje nielen používať stôl, ale aj vykonávať vonkajšie hry.

Variant, v mnohých ohľadoch podobný predchádzajúcemu, ale umožňuje usporiadať až tri lôžka.

Ďalšia možnosť podobného dizajnu, ale už určená pre tri deti. Súčasťou tohto komplexu je šatníková skriňa, ktorá plní funkciu rebríka, ktorý umožňuje dieťaťu ľahko sa dostať do horného lôžka.

Bohužiaľ, v predvádzanom projekte nie sú žiadne bezpečnostné prvky - oplotenie na druhej spacej polici, ako aj na schodoch. Ich absencia môže viesť k rôznym zraneniam detí, ktoré by nemali byť povolené. Ak je podobný komplex zakúpený, nový vlastník ho odporúča upraviť.

*  *  *  *  *  *  *

Dúfajme, že táto publikácia priniesla záujem čitateľovi so záujmom. Po oboznámení sa s informáciami o najobľúbenejších možnostiach transformácie lôžok, o zdvíhacích mechanizmoch, ktoré zabezpečujú prevádzku stavby, o výhodách a nevýhodách rôznych typov, bude ľahšie určiť výber modelu, ktorý je najvhodnejší pre existujúce podmienky.

Dokončme článok ďalším videom, ktoré ukazuje úspešný multifunkčný model transformátorového lôžka

Video: Transformácia nábytku, tri v jednom - priestranná skriňa, „nočná“ posteľ a „denná“ pohovka

Загрузка...