Oprava v byte

Výmena vykurovacieho telesa v práčke HANSA

V dnešnej publikácii sa chcem podeliť o svoje osobné skúsenosti s výmenou vykurovacieho telesa (vykurovacieho telesa) v práčke. Vzhľadom k tomu, že táto porucha je jedným z najčastejších v prevádzke tohto typu domácich spotrebičov, dúfam, že môj príklad pomôže niekomu inému pri odstraňovaní takéhoto problému bez toho, aby zavolal sprievodcu.

Výmena vykurovacieho telesa v práčke HANSA

Nie, samozrejme, nič nebráni volať špecialistu. Ale najprv, pán sa už musel vysporiadať s - naozaj veľmi rýchlo zmenil vykurovacie teleso, pričom za to zaplatil "nehilyu" platbu. A nakoniec, stroj po tom pracoval 3 mesiace. Priznajme si to, nie dosť na to, aby sme znova zaplatili. A po druhé, takéto opravárenské operácie budú môcť v plnej miere vykonávať väčšina „šikovných“ vlastníkov. Stále si musíte kúpiť kúrenie, nemôžete sa nikam dostať, takže aspoň môžete ušetriť peniaze pri práci čarodejníka.

Tak som ukázať a povedať, ako bol vykurovací prvok vymenený v práčke. HANSA WHS 1250 LJ.

Model HANSA WHS 1250 LJbol zakúpený v máji 2017. V auguste až septembri sa plánovala rozsiahla oprava v kuchyni (súkromný dom) a pre túto firmu sa zakúpila práčka, plynová varná doska a elektrická rúra.

Prečo HANSA? Úprimne, ťažko formulovateľné. Jeden z obchodov v našom meste predstavoval širokú škálu domácich spotrebičov tejto značky, európskej (poľskej) montáže. Ceny sa zdali celkom rozumné, zariadenia boli celkom odolné vo svojich funkčných zariadeniach, všetko vybavenie vyzeralo veľmi pekne. Na internete na hodnotiacich stránkach a na fórach som nenašiel nič super-hrozné, na rozdiel od niektorých iných značiek. Jedným slovom sa mi to páčilo - kúpil som ho. Musím povedať, že už takmer dva roky prevádzky mi tieto zariadenia nepriniesli žiadne problémy. Ak sa vám to veľmi "epos" nepočíta s TENG washerki.

Fotografie doby opravy smerom ku koncu - plynová varná doska, práčka a v pozadí aj rúra sú jasne viditeľné a používané.

Stroj už viac ako rok nespôsobil žiadne ťažkosti - pravidelne pracovalo so závideniahodnou kvalitou, pracovalo ticho, dobre zapadalo do vnútra kuchyne.

Ale začiatkom decembra minulého roka, žena mi sťažovala, že voda sa zdala byť preč. Spočiatku som pochyboval - hovoria, že si to nevšimol pred začiatkom oplachu. V programe sa nevyskytli žiadne chyby a na displeji neboli žiadne chybové kódy (do tej doby som sa už tejto otázke zaoberal).

Manželka trvala na tom, že má pravdu, a preto sa uskutočnilo kontrolné umývanie. Na dokončenie obrazu sa termočlánok z multimetra zaviedol do nádrže stroja cez poklop, v hornej časti jeho suchej časti, na sledovanie teploty.

Nič však nebolo možné sledovať - ​​voda sa vháňala do komory pri teplote +12 stupňov, teda približne do konca programu a zostala nezmenená. Vykurovanie nebolo takého stupňa. Ale zároveň sa nezobrazil kód chyby a celý cyklus bol vypracovaný od začiatku do konca.

Bolo jasné, že volanie pána je nevyhnutné. Bohužiaľ, záručná doba už skončila, ale v našej oblasti nie je služba značky HANSA. Ale známy majster, s veľmi dobrou povesťou, mal na mysli. Na telefóne mu boli oznámené symptómy a vôbec neváhal povedať, že prípad bol v neúspešných vykurovacích prvkoch.

V kuchyni musel byť stroj vytiahnutý z pultu. A pretože kuchyňa je úzka, pracovný priestor sa ukázal byť veľmi obmedzený. Majster prišiel s partnerom a tretia sa tam nemohla obrátiť. To znamená, zúčastniť sa a učiť sa - jednoducho som nevyšiel.

Celá výmena brigády trvala asi pol hodiny - šlo to veľmi rýchlo. Odstránenie vykurovacieho telesa mi bolo ukázané - príčina vyhorenia bola úplne zrejmá. Na niekoľkých miestach na trubici boli husté balené "obväzy" z trvanlivých hrubých syntetických nití. Pod jedným z týchto výrastkov na vykurovacom telese bolo zreteľné sčernenie - zrejme došlo k vyhoreniu v dôsledku nedostatočného rozptylu tepla.

Spomenul som si, že asi mesiac pred „katastrofou“ sa manžel po letnej sezóne rozhodol vyplaviť starý závoj z pohovky z altánku. Hovorí sa, že zaťaženie je povolené až do 7 kilogramov a stroj si poradí. Ona sa vyrovnala, ale tento kryt v procese umývania začal kvitnúť na nite, ktorá práve obalila rúrku ohrievača a následne viedla k prehriatiu a vyhoreniu.

Bohužiaľ, myšlienka fotografovať, že vykurovacie teleso v hlave potom neprišiel - a tak by tam bol objekt lekcie pre milovníkov týchto umývaní. Samozrejme, bolo jasné, že vysvetľujúce práce sa uskutočňujú doma - aby sa zabránilo tomu, že stroj naloží veci do kamery, čo by mohlo viesť k podobným následkom.

Mimochodom, pán v procese práce majster ma požiadal o kus drôtu z tvrdej ocele. Podľa neho - aby sa hák a odstrániť zvyšky nečistôt a nití z nádrže v oblasti ohrievača pred inštaláciou nového.

Nový ohrievač bol nainštalovaný a 400 z našich (podnesterských) rubľov bolo zaplatených za všetko. Čo je sadzba, pre prehľadnosť, takmer 25 dolárov. Stručne povedané, nie tak málo.

Stroj bol nainštalovaný na tom istom mieste, skontrolovaný a znovu sa vrátil do prevádzky.

Výsledky "rošáda" - v mieste práčky HANSA umývačka riadu BOSCH ...

Po mesiaci a pol sa rozhodlo kúpiť umývačku riadu v kuchyni, o ktorej sme už dlho snívali a potom museli byť okolnosti úspešné. V kuchyni však nie je priestor na inštaláciu. Preto bolo potrebné vykonať permutáciu. Novú umývačku riadu zaviedla práčka, preto bol zakúpený veľkoplošný voľne stojaci BOSCH. A umývanie šlo do kúpeľne, presnejšie - do kombinovanej kúpeľne, kde mimochodom stála predchodkyňa. Tam je dobrá ventilácia v kúpeľni, miestnosť je takmer vždy suché, takže nie sú žiadne osobitné obavy o to.

... a umývanie sa presunulo do spoločnej kúpeľne.

A čo sa stalo? Asi týždeň po tomto pohybe, manžel sa sťažoval, že stroj nie je celkom stabilný - musíte nastaviť nohu. Hneď ako šla bielizeň, šiel som sa pozerať. Áno, naozaj jeden stojan mierne požadoval korekciu - bola zaznamenaná mierna vibrácia a noha by mala byť znížená doslova o pol milimetra nadol. Ale keď som sa to snažil urobiť, bol som veľmi citlivo ťahaný prúdom cez kovový kľúč zo skrutkovej časti podpery.

Fáza na prípade! To ešte stále nestačí!

Zároveň stroj pravidelne vykonával programy!

Aby som ochránil domácnosti pred problémami s elektrickou energiou, kúpil som si RCD s inštaláciou na napájacom kábli, aby nedošlo k opätovnému prepnutiu linky a nezmenil kabeláž na prístrojovej doske. Tu je model:

RCD vo forme zástrčky na napájacom kábli práčky.

S RCD, to stalo sa tichšie, ale príznaky hromadného zlyhania, a to aj krátkodobé, už nie sú dobré.

A ako logický záver príbehu - stroj znovu prestal ohrievať vodu. Opäť rovnaký obraz - celý program umývania, oplachovania, pradenia je verne vypracovaný, ale len v studenej vode.

Dôvody stále nie sú jasné. Manželka prisahá, že nič také nebolo nikdy umyté. Pri preprave z kuchyne do kúpeľne tiež nedošlo k mechanickému poškodeniu alebo nárazu - nebolo. A chyba sa neobjavila hneď po "ťahu" ...

Pre niektoré (úctivé, treba poznamenať) dôvody, to bolo dočasne (ale pre pomerne veľké vyhliadky) nemožné pozvať toho istého pána. Pozvite iného a znovu dajte značné množstvo práce?

Alebo si to ešte vyskúšajte sami. Koniec koncov, existuje inžinierske vzdelanie a existuje určitý druh skúseností v mechanike av elektrotechnike s elektronikou. Čaj, nie bohovia hrncov horia!

Jedným slovom, je to rozhodnuté, robím to sám! Aj keď sa mi podarí zachrániť hovor pána ...

Ja, z neznalosti otázky, z nejakého dôvodu si predstavoval, že by bolo najjednoduchšie kúpiť vykurovacie prvky pre môj model práčky.
Prirodzene, bol zavolaný do obchodu, kde bolo zariadenie zakúpené. Ukázalo sa, že nie sú zapojení do náhradných dielov, ale telefonicky poskytli servisnému oddeleniu.

Služba sa spýtala na záručnú lehotu a zrejme po dýchaní vydýchla. Áno, majú vykurovacie prvky na písacích strojoch HANSA. Nie, nie sú zapojení do predaja náhradných dielov, takže mi nemôžu predať TEN. Ale môžem urobiť plateného sprievodcu ... a podobne. Suma, mimochodom - nie je veľa, ale stále viac ako súkromný obchodník. Dokonca odmietli maličkosť - povedať, ktorý konkrétny model vykurovacieho telesa je potrebný.

Nezáleží na tom - všetko je riešené "Google".

Niekoľko minút vyhľadávania - a tu sú výsledky. Ako referenčný model sa uvádza pôvodný model a platné náhradné kódy a lineárne parametre a výkon a ďalšie špecifiká a cenová úroveň v Moskve.

Tu som potreboval taký elektrický ohrievač.

Len v prípade, že jeden zdroj nebol spokojný, skontroloval som niekoľko. Tu, napríklad, ďalšie, a tu ešte o niečo lacnejšie.

Práve s touto „vedomostnou batožinou“ som išiel do predajne Plumbing Plus, ktorá sa okrem toho, čo bolo uvedené na vývesnej tabuli, považuje v meste Bender za jednu z najlepších obchodných spoločností, ktoré predávajú elektrické náradie a domáce spotrebiče, ako aj náhradné diely.

A našiel to, čo bolo potrebné! Nie je to priamy kód, pravda, ale zo špecifikovanej výmeny, s úplne prípustným výkonom 1900 wattov.

Len na "curtsy", aby títo chlapci, s ktorými je vždy príjemné riešiť - obrázok ich obchodu na ulici Gagarin. Viem, že často navštevujú túto stránku.

Obchod "Plumbing Plus" - tam je, ak nie všetky, veľmi veľa ...

Vykurovacie teleso (pozornosť!) Stojí ma 140 našich rubľov. Je to ešte lacnejšie ako ceny v Moskve.

V dolároch sa ukazuje, 8,6 USD, v ruských rubľov, preto - 560 rubľov.

Pamätajúc si, že pre prvú výmenu, som dal 400 rubľov - ak to vyjde, zisk je takmer trikrát toľko! Malo by to fungovať!

Samozrejme, TEN doma podrobené najjednoduchšiemu testu s multimetrom.

Zakúpené PETN na overenie. Multimeter sa prepne do režimu merania odporu.

Na začiatok budeme zvoniť samotný vykurovací prvok, zistiť, aký odpor má. Teoreticky by to malo byť okolo 28 ohmov, ak začneme zo štandardného napätia 230 voltov:

R = U² / P = 230 ² / 1900 = 25,84 Ω

zmerať:

Kontrola odporu vykurovacieho telesa

Pri meraní to doslova dopadlo na bod - 27,8 Ω. Na tejto strane nie sú žiadne sťažnosti na ohrievač - nie je prerušený a odpor zodpovedá špecifikovanému výkonu.

Ďalším testom je, či existuje rozpad na zemi.

Skontrolujte, či na telese vykurovacieho telesa nedošlo k poruche

Nie, všetko je v poriadku - zariadenie ukazuje, že okruh je otvorený.

Ešte nemôžem kontrolovať teplotný snímač - vykoná sa po demontáži starého vykurovacieho telesa. Rozhodol som sa, že si nebudem kupovať nový v čase, dúfajúc, že ​​ten starý je funkčný.

Zdá sa, že všetko, čo potrebujete k práci. Môžete začať!

Je jasné, že pred nástupom do práce som preskúmal mnoho zdrojov na internete, ako sa hovorí, pochopiť princíp. Nenašiel som jediný príklad so svojím modelom práčky, ale vo všeobecnosti som zistil, kde vykurovací prvok zvyčajne stojí, ako je upevnený v nádrži, ako dosahuje tesnosť jeho spojenia, ktoré sú k nemu privádzané a ako sú zapínané.

Ten, kto nevie.

(Nepotrebujem ironické úsmevy! Tento článok je určený nie pre majstra, ale pre tých, ktorí sa chystajú vymeniť vykurovacie telesá na práčke prvýkrát sami. A jediné, čo o tom vedia, je, že by tam malo byť.

Po prvé, čo vyzerá TEN:

Na ilustrácii - pôvodný TEN pre môj model. Mám trochu inú, ale všeobecné zariadenie a "geometria" sú rovnaké.

Samotný ohrievač je zakrivená kovová trubica (poz. 1), ktorá je po inštalácii vo vnútri nádrže, to znamená, že sa dostane do styku s vodou. Na vonkajšej strane je kovová príruba (poz. 2), ktorou sa vykurovací prvok opiera o vonkajšiu stenu nádrže okolo inštalačného okna. Elastická gumová spojka (poz. 3) prilieha k vnútornej strane tejto príruby. Ďalej je oceľová prítlačná doska (pol. 4), ku ktorej je čap pevne pripevnený, prechádza spojkou a prírubou. Na vonkajšej strane je matica (poz. 5) naskrutkovaná na čap na upevnenie TENA a zároveň utesnenie celej zostavy.

V mnohých modeloch je cez prírubu, spojku a dosku umiestnený rovnomerný priechodný otvor (poz. 6) - toto je sedadlo pre montáž tepelného snímača.

Vonku sú dobre viditeľné "nožové" kontakty na pripojenie napájacieho napätia (pol. 7) a v strede, presne na svorník s maticou, kontakt (pol. 8) na pripojenie uzemňovacieho vodiča.

TEN v práčkach sa nachádza pod rotujúcim bubnom. Má oválne okno, ktoré je presne veľkosťou gumovo elastickej tesniacej spojky. To znamená, že ak do tohto okna vložíte ohrievač a začnete dotiahnuť maticu na čape, oporná doska začne stlačovať pružnú spojku. To sa samozrejme súčasne rozširuje, čím sa dosahuje veľmi spoľahlivé utesnenie a vysoko kvalitné upevnenie vykurovacieho telesa v jeho zásuvke.

To je v zásade múdrosť.

Je dôležité vedieť, kde sa tento ohrievač nachádza - môže byť umiestnený na prednej alebo zadnej strane stroja. Ak je späť, potom môžeme povedať - veľmi šťastie, pretože je zvyčajne oveľa jednoduchšie odstrániť zadnú stenu. Rozruch s predným panelom - oveľa viac.

Dokonca aj od jedného výrobcu v rôznych modeloch, prístup k vykurovacím telesám môže byť vpredu aj vzadu - na ilustráciu rôznych práčok Bosch.

Okamžite som vedel, že mám smolu. Keď majster prvýkrát vymenil vykurovacie teleso, videl som, že je so svojím partnerom zaneprázdnený odstránením prednej steny.

Musím povedať, že to je presne to, čo robí v mojom prípade proces nahradenia vykurovacích prvkov hodných pozornosti. Vzhľadom k tomu, že som sa musel zaoberať nie až tak s inštaláciou ohrievača, ako s demontážou jednotiek a častí stroja, aby sa k nemu dostali.

ilustráciíStručný opis vykonaných operácií
Stroj bude stáť na svojom mieste - nie je potrebné ho posúvať, posúvať dopredu.
Za vami je potrebné odstrániť pár úchytov, ale na to stačí len mierne vychýliť dopredu.
Miesta, ale nie moc, ale ja som človek, povedzme - dosť veľký, ale pokúsim sa zapadnúť.
Prirodzene, stroj musí byť odpojený od napájania.
Dôkazy - ale nezasahujú do toho opäť uistiť.
V mojom prípade sa stroj nemusí pohybovať, takže nebol odpojený ani od vody, ani od kanalizácie.
Jediná vec, samozrejme, je zatvoriť prívod vody, len v prípade.
Teraz musíte úplne uvoľniť nádrž zo zvyšnej vody v nej.
Na tento účel sa nachádza špeciálny ventil, ktorý sa nachádza na spodnej strane predného panelu. Zatvorí plastovú klapku.
Aby sa voda nerozliala na podlahu v rovnakom čase, nahradila sa nízka vanička so stranami.
Ventil je odskrutkovaný - voda je sklo v odkrytej miske. Výška jeho stien bola dostatočná, aby sa zabránilo tomu, aby sa na podlahe objavila kaluže.
Po úplnom pohnutí vody bola tácka odstránená tak, aby nenarušovala ďalšiu prácu.
Ak chcete sa dostať do ohrievača, v mojom modeli musíte odstrániť prednú stenu.
Ale najprv musíte odstrániť vrchný kryt. Je upevnený na zadnej strane vrchnej časti pomocou dvoch skrutiek.
Bol vytiahnutý, odstránený zo zátky, odstránený a odoslaný do kúpeľa na následnú premývaciu misku na premytie prášku a opláchnutie.
Pripravený skrutkovač.
A tu je prvé "prekvapenie". Očakával som, že uvidím skrutky s obvyklou "krížovou" hlavou. Ale TORX tu bol. Je dobré, že doma je súbor so širokým výberom bitov - záves bol krátky.
Ďalej, všetky ostatné upevňovacie prostriedky, aj keď sa niekedy líšia veľkosťou, stále mali presne tú istú hlavu. To znamená, že sa nemusel meniť.
Skrutky sa točili - na to sme museli stroj nakloniť dopredu.
Potom sa veko postupne pohybuje trochu dozadu, vychádza zo zátky a potom sa ľahko zdvihne.
Stroj s odstráneným krytom.
Teraz musíte odstrániť horný predný panel, na ktorom sú umiestnené všetky ovládacie prvky.
Na tento účel sú odskrutkované tri skrutky - sú jasne viditeľné zhora (znázornené šípkami).
Ale to nestačilo - ďalšie upevňovacie skrutky číhajú práve tu, v oblasti podnosu na umývanie prášku.
Po odskrutkovaní poslednej skrutky sa ovládací panel opatrne odstráni zo zvyšných západiek a zdvihne.
Samozrejme, môžete odpojiť pripojenie a úplne ho odstrániť, ale potom musíte tráviť čas prepínaním všetkých konektorov. Áno, a vy by ste ich nemali opäť rušiť.
Jednoducho zavesím panel na pravú stranu na vhodné miesto, takže, samozrejme, nezasahuje do práce.
Ospravedlňujem sa za nízku kvalitu jednotlivých záberov - musel som pracovať a nezabudnúť strieľať a sám. Áno, druhá osoba by sa tu jednoducho nezmestila.
Aby bola predná stena telesa stroja odstránená, bude potrebné privádzať trochu nahor, aby sa zátky uvoľnili.
Но этому явно будет мешать отсек подачи воды, в который вставляется лоток для стирального порошка. Его придется демонтировать. А значит - сначала убрать переднюю металлическую планку, перекладину, связывающую противоположные передние углы боковых стенок.
Здесь ошибиться сложно - с каждой стороны по два самореза, один вкручен сверху, второй спереди (показаны желтыми стрелками).
После того как саморезы выкручены, пальцами поджимаются два пластиковых стопора (показаны синими стрелками) - и планка снимается вверх.
Samotný priestor sa potom úplne demontuje - nie je potrebné, už nebude zasahovať do odstránenia prednej steny.
Tu je obrázok po odstránení ovládacieho panela a prednej dosky.
Teraz musíme podniknúť kroky na odstránenie prednej steny.
Na začiatok - odstránim držiak, ktorý drží tesniacu gumu na otvore poklopu. Je to jednoduché - drží ho drôtený obruč, ktorého okraje sú dotiahnuté pružinou.
Najprv musíte nájsť túto jar. V mojom prípade to bolo práve tu (označené šípkou).
Po tom, pre prsteň z jednej hrany, chytil obruč s krokodílovými kliešťami a mierne natiahol pružinu - opatrne ju odstránil. Ukázalo sa, že je to jednoduchšie, než som si myslel.
Na podlahe - výstrel.
Samozrejme, musíte ho okamžite odstrániť nabok tak, aby sa neporušoval pod nohami a náhodne sa nedeformoval.
Potom sa gumové tesnenie veľmi ľahko vyberie zo strany kruhového otvoru.
A rovnakým spôsobom - konzistentne po celom obvode.
Po úplnom uvoľnení hrán tesniaceho krúžku sa pritlačia prstami dovnútra otvoru tak, aby nenarušovali odstránenie prednej steny poklopom.
Áno, skoro som zabudol pripomenúť dva body.
Po prvé: Po odstránení gumového pásika z otvoru je potrebné ho zdvihnúť na mieste označenom žltou šípkou a svorkovnicu odstrániť pomocou káblov, ktoré sú pre ňu vhodné z konektora poklopu. Ak to nie je urobené, potom, odstránenie prednej steny, krátko odlomiť tento káblový zväzok alebo poškodiť plastový konektor, a dokonca aj samotný zámok, ktorý stojí za to veľa!
Druhá: modrá šípka ukazuje inú skrutku, ktorá drží plastový odpal z vnútornej strany s tromi hadicami, ktoré sú na to vhodné. Nerozumel som presne tomu, čo to bolo ako potrubie, ale ak by sa odpalisko neodstránilo zo spojovacieho materiálu, potom by sa predná stena stroja po demontáži vytiahla za celú ekonomiku. Samorezná skrutka sa odskrutkuje a potom sa plastová zátka pritiahne - tee sa odstráni a voľne padne dovnútra
Teraz je potrebné odstrániť samorezné skrutky prednej steny.
Dva z nich sú jasne viditeľné - na obrázku sú znázornené šípkami.
Ďalšia nie je veľmi nápadná, ale je ľahké odhadnúť jej prítomnosť.
Je to v oblasti drenážneho ventilu a zároveň drží plastovú vložku, ktorá slúži ako rám pre tento otvor.
Tu je vložka po demontáži.
Potom som urobil chybu. Konkrétne: Domnievam sa, že už neexistujú žiadne spojovacie materiály a snažia sa odstrániť stenu, pričom sa snažia o jej translačný zdvih.
Nevzdala sa. Ukázalo sa, že iná skrutka som si nevšimol.
A on - to je miesto.
Presne v strede stroja, priamo na podlahe, je nízky výklenok, v ktorom sa skrinky ukrývajú.
Tento obrázok bol zhotovený po odskrutkovaní skrutky. Kajám sa, prudko som trhal, takže som dokonca trochu deformoval miesto pripojenia. A muselo to byť trochu pred zložením zariadenia.
Aby sa tomuto momentu venovala osobitná pozornosť, aby sa moje chyby neopakovali.
Potom sa stena uvoľnila smerom nahor, vytiahla zo zarážok a úplne sa rozobrala.
Mimochodom, úsilie je najlepšie aplikovať cez otvor, mierne otvoriť poklop. Ukázalo sa, že má dobrú priľnavosť ruky a vektor je presne v strede.
Po odstránení poklopu zavrel a potom celú prednú stenu s poklopom priniesol do kuchyne.
Mimochodom, táto ilustrácia jasne ukazuje dolné betónové protizávažie priskrutkované k nádrži. Prečo mu venujem pozornosť - bude to ďalej jasné.
V poli tohto protizávažia sa nachádza oválne okno, cez ktoré je zabezpečený prístup k vykurovaciemu prvku.
Mimochodom, až teraz, keď píšem recenziu, videl som to na zväčšenej fotografii a potom som to skontroloval na origináli. Ukazuje sa, že majiteľ mi naposledy dodal vykurovacie teleso s menovitou menovitou hodnotou - 1700 W v sérii 2000.
V niektorých fórach píšu, že to nemá žiadny rozhodujúci význam, aj keď sa odporúča dať originál. Na iných - že sú povolené "kolísania" ± 100 W.
Nie je expert, nemôžem povedať. No pochybnosti sa začali plížiť - nie je to to, čo spôsobilo, že ohrievač je tak krátky „život“?
Dobre, choď, choď ďalej.
Problém s týmto oknom sa ukázal byť na prvý pohľad smiešny, ale v skutočnosti to bolo dosť ošklivé. Faktom je, že nožové konektory nechceli vystúpiť z kontaktov vykurovacieho telesa, tritely spočívajúce na spodnom konci tohto betónového otvoru.
Okrem toho sú moje ruky veľké a v tomto okne bolo veľmi ťažké „žartovať“ aj dvoma prstami.
Ale po niektorých trápeniach a poškriabaných prstoch vyhral ľudský génius - a kontakty boli odstránené. Drôty s vankúšikmi odstránené tak, aby nenarušovali demontáž ohrievača.
Zdá sa, že zostane len odskrutkovať maticu a potom vytiahnuť ohrievač.
Nebolo tam.
Dúfal som, že 10 mm čiapka hlavu.
Ukázalo sa však, že jeho hĺbka nestačí - spočíva na kolíku, a preto šesťuholník jednoducho nedosiahne rebrá matice.
Dostať sa k matici s iným nástrojom je vôbec nemožné - úzke betónové okno to nedovolí.
Bol to večerný čas, takže tam bola pauza až do rána.
A ráno - do železiarstva, kde boli získané dve takéto rúrkové kľúče, 8 × 10 a 10 × 11.
Prečo dva a iné? - a že farma bola ...
Teraz môžete pokračovať.
Mimochodom, táto ilustrácia jasne ukazuje tú istú konzolu s odbočkou a vhodnými rúrkami, pričom potreba jej odstránenia z prednej steny bola o niečo vyššia (označená šípkou).
Trúbkovým kľúčom trvalo niekoľko sekúnd, kým sa skrutka uvoľnila. Vybrala z cviku úplne.
Tu je teraz obrázok - čap bez matice vyčnieva dopredu cez povrch príruby.
Je zrejmé, že bez použitia sily sa prítlačná doska na druhej strane gumovej tesniacej manžety neobjaví.
Takže jej musíte pomôcť ...
Na zatlačenie čapu čo najviac dovnútra a tým odstránenie tlaku dosky s gumou spojky, som použil starú nábytkovú skrutku so širokým uzáverom (ako razník) a kladivom.
Len pár rán bez veľkého úsilia - a kolík "skĺzol" takmer v jednej rovine s prírubou.
Ak chcete priznať, ďalšie operácie, a to, extrakcia starého vykurovacieho telesa, som očakával s určitou opatrnosťou. Tesne predtým som si prečítal niekoľko opisov, v ktorých boli podpísané „trápenia“ majstrov, ktorí používali neuveriteľné úsilie s pomocou dvoch klieští.
Nemôžem mať dva kliešte v okne protiváhy, takže som si dokonca myslel, že musím rozobrať toto konkrétne prasa.
Všetko však bolo prekvapivo jednoduché. Po prvé, pomocou skrutkovača zospodu, skĺznutím medzi prírubou a telom nádrže som mierne vytiahol vykurovacie teleso. Potom sa začal dôsledne ťahať von s úsilím prstov, striedavo pre ľavý a pravý kontakt.
A spočiatku nie veľmi ochotne, ale stále išiel von.
A tu je staré kúrenie na podlahe predo mnou.
Nie je možné povedať, že TEN je v takom hroznom stave.
Tam bol malý "pigtail" zo zhromaždených nečistôt. Tam je tenká vrstva vodného kameňa.
Je teda jasné, že aj naďalej budeme aplikovať zmäkčujúce látky trochu aktívnejšie (máme artézsku vodu, ktorá je veľmi tvrdá). Neexistujú však žiadne známky vonkajšieho stmavnutia, ktoré by hovorili presne o vyhorení - nie.
Ihneď opatrne vytiahol z neho dlhý kovový valec tepelného snímača. Keď tesniaca spojka nie je napnutá, trochu sa opiera, ale voľne vychádza z objímky.
Je čas skontrolovať odstránené ohrievače a teplotný snímač.
Okamžite, bezpodmienečne, sa zobrazí prerušenie vykurovacieho vinutia - obvod medzi silovými kontaktmi je prerušený.
Ale potom medzi prípadom a jedným z kontaktov je taký obraz, vodivosť s odporom asi 500 Ohmov.
Nemilosrdný verdikt: TEN - za šrot!
Teraz skontrolujem teplotný senzor.
Aby som trochu uvoľnil svoje ruky a uľahčil úlohu, urobím pekný otvor v lepenkovej krabici liekov ...
... s priemerom tak, že senzor je veľmi tesný.
Tu, s nárastom, sú jasne viditeľné dva malé kontakty, medzi ktorými je potrebné merať odpor.
Prvé meranie som strávil pri snímači teploty miestnosti.
Zobrazuje približne 11 kΩ.
Z kuchyne priniesol dva poháre vody. Vo veľkej - teplej, skóroval z kanvice, v druhom - studený z kohútika.
Na začiatok sa pokúsim trochu zahriať senzor a zmerať jeho odpor. To by sa teoreticky malo zmeniť smerom nadol.
Tak to je - aj keď nie veľmi silné vykurovanie okamžite dal pokles odporu na 9 kΩ.
Teraz, naopak, len ochladzujte senzor vo vodovodnej vode.
Výsledok - prudký nárast odporu na 15 kg.
Dospel som k záveru, že teplotný senzor je "živý" a nevyžaduje výmenu.
Dobre a dobre - môžete prejsť do ďalšej fázy práce: inštalácia nového ohrievača, spätná montáž stroja a jeho testovanie.
Pripravujem novú TEN pre inštaláciu do stroja.
Hľadám teplotný senzor v hniezde.
Toto musí byť urobené práve teraz, kým sa gumová spojka nestlačí.
Po inštalácii a stlačení poskytne tesné uloženie pre valcové teleso snímača, čím sa eliminuje prietok vody z nádrže smerom von.
Senzor pevne sedí až na doraz plastovej kontaktnej podložky v prírube vykurovacieho telesa.
Skôr ako nainštalujete vykurovacie teleso na miesto, má zmysel starostlivo preskúmať otvorenú dutinu nádrže cez okno, odtiaľ ju odtiahnuť, ak sú nahromadené nečistoty.
Úprimne povedané, nevedel som, že vo vnútri nádrže je taký pružinový držiak, ktorý podporuje rúrkové ohrievače. Mimochodom, mimochodom, malý "fúzy" nite. Keď som trochu trpel, odstránil som túto nečistotu pomocou drôtenej slučky.
Neexistovalo žiadne iné znečistenie.
Okraje plastového okna očistite čistou handričkou, do ktorej sa vloží vyhrievací článok a kde budú hrany jeho príruby.
Jemne stále hľadá palivový element v otvore.
Pri pohybe vpred sa zdá, že ohyb rúry vstupuje do pružinovej konzoly.
Ohrievač musí byť pevne a rovnomerne premrhaný až do úplného zastavenia príruby v oblasti okolo okna, aby nedošlo k žiadnemu vychýleniu na oboch stranách.
Ďalej sa opäť používa rúrkový kľúč a skrutkovač ako gombík.
Utiahnem maticu, ktorá vytiahne kolík s tanierom nad sebou - a tak ďalej.
Pokrútil, kým nebolo dosť úsilia jednej ruky. Nenašiel som viac sily, bál som sa to preháňať (to sa mi stalo viac ako raz predtým).
TEN inštalované, pevné, a opäť po nejakom utrpení kvôli rušivým hranám betónového ošípaného, ​​komutácia vodičov - dva výkony, uzemnenie (vytvára charakteristickú žltozelenú farbu) a svorkovnicu tepelného snímača.
Všetko je možné začať s montážou stroja.
Prinášam z kuchyne prednú stenu s poklopom.
Pred inštaláciou som sa rozhodol skontrolovať stav plastových držiakov a urobil správnu vec. Pretože jedna vec - nebola tam!
Chytil sa na prednej stene a zostal na nej. No, to neskočilo a nestratilo sa!
Vrátim ho na miesto.
So zvyškom - všetko je tiež normálne.
Celá obtiažnosť inštalácie predného panelu je riadiť = súčasne dostať sa do prevodovky v šiestich bodoch (tri na každej strane) a potom postupne spustiť stenu dole.
Nie je to tak jednoduché, ale ukázalo sa, a prvýkrát.
Ihneď, ako som zabudol, pripojil som rozvádzač ku konektoru zámku zámku.
Potom - som držiak s tee na mieste - to je upevnená najprv s plastovou zátkou, a potom konečne - so samoreznou skrutkou.
Vraciam sa na miesto vypúšťacieho ventilu a plastového rámu jeho okna.
Túto konštrukciu upevňujem samoreznou skrutkou.
Po tomto - našroubujte najspodnejšiu skrutku, ktorá upevňuje prednú stenu k rámu - tento uzol už bol zobrazený vyššie.
Začnite inštalovať na miesto tesniaci otvor poklopu.
Okraj otvoru má malý lem vpredu a vverz a na elastickom páse je zodpovedajúca drážka.
A stačí len jemne položiť gumu s touto drážkou na lemovanie po celom obvode.
Nie sú potrebné žiadne nástroje - dosť úsilia na prst.
Po obliekaní je vhodné ešte raz skontrolovať, či guma presne sedí na mieste po celom obvode.
Potom sa poloha tesnenia upevní pridržiavacím drôtom s pružinou.
Len sa usadí von na vrchole žuvačky do drážky vytvorenej škrabaním.
Obruč padla na miesto, pružina sa skryla v záhybe tesnenia.
Neviem, či existujú nejaké pravidlá o umiestnení pružiny - nechal som ju na rovnakom mieste, kde bol pred odstránením.
Pri inštalácii obruče som nepoužil žiadne nástroje - mal som dosť rúk.
S takmer všetkými prednými stenami zostane len upevniť konečne dvoma skrutkami na hornej strane každej strany.
Príprava na inštaláciu prednej priečnej tyče.
Pri inštalácii je dôležité okamžite vyhľadať polohu tavenia oddelenia na pranie prášku.
Musí sa opierať o prednú stenu stroja, pričom spodné zarážky a nad ňou západky - západky - idú do príslušných drážok kovového pásu.
Potom sa popruh nakoniec upevní štyrmi samoreznými skrutkami, ako je znázornené vyššie.
Vrchný panel opatrne nainštalujte na riadiacu jednotku.
Musí byť presne umiestnená na mieste a potom je upevnená štyrmi skrutkami.
Môžete umiestniť vrchný kryt.
Najprv sa zmestí na písací stroj s malým, asi 15 mm posunutým smerom dozadu.
Potom sa kryt progresívne pohybuje dopredu a zároveň je zreteľne pociťovaný ako zarážky idú do drážok.
Zadná strana krytu zostane zaistená iba dvomi skrutkami.
Dokončenie procesu montáže strojového zariadenia namiesto zasúvateľnej nádoby na umývanie prášku a oplachovania.
Prirodzene, bol dôkladne umytý od zvyškov detergentov, ktoré sa v ňom tradične nahromadili.
Všetko, varenie stroj na testovanie.
Po ďalšej dôkladnej vizuálnej kontrole zapnite zariadenie v sieti.
Prebehla malá skúšobná verzia.
Program pre zrýchlené umývanie je nastavený, ale s vykurovaním na 79 stupňov - hlavnou vec pre nás teraz je kontrola ohrievača.
Program sa spustil. Neexistujú žiadne chybové hlásenia.
Skontroloval som tester na otvorenej hmote (opäť - na kovovej skrutke nohy. Stroj) - nedôjde k žiadnemu výpadku fázy.
Zaslúžené!

Samotný proces umývania sa, samozrejme, nebehol. Dovoľte mi povedať, že všetko fungovalo dokonale - kúrenie začalo, potom boli dokončené všetky cykly oplachu a odstreďovania.

Potom, po tri dni, stroj pracoval, ak nie neustále, len s niekoľkými pauzami. Bolo nahromadené značné množstvo bielizne a je potrebné využiť moment, keď sľubujú sériu slnečných dní.

A blahoželám si k úspechu. Myslím si, že iné problémy, ak sa začnú objavovať s domácimi spotrebičmi, sa pokúsim vyriešiť sám v budúcnosti. A kedykoľvek je to možné - zdieľajte výsledky.

Mimochodom, ak chcete, čitateľ sa môže zoznámiť s mojimi skúsenosťami výmena tesnení na dverách trojkomorovej chladničky, na čistenie plynového kotla zo sadzía stavebníctvo letná sprcha.

Ak ste vy, milí čitatelia, niečo zdieľať, reakcia portálu vám ochotne zverejní vaše recenzie (nie zadarmo)!

Загрузка...