Elektrické spotrebiče a osvetlenie

Mal by som si kúpiť robot vysávač: dizajn funkcie, výhody a nevýhody, recenzie

Stojí to za to kúpiť robot vysávač alebo je to zbytočná technika - taká otázka sa obáva väčšina ľudí, ktorí plánujú tento nákup. Táto technika, aj keď získava popularitu, ale v niektorých ohľadoch aj horšie ako staré vysávače. Odpoveď je však zriedkavá, pretože kým sa nepokúsite použiť bezdrôtový miniatúrny vysávač vo vašej domácnosti, nebudete vedieť o jeho potrebe alebo zbytočnosti.

Po prvé, musíte objektívne posúdiť situáciu a pochopiť, či je možné použiť robotický vysávač v byte. Ale zároveň je tu jedna veľká výhoda robotickej technológie - šetrí čas na čistenie miestnosti. Dnešný text sa pokúsime vyriešiť tento vzrušujúci problém a povedať vám všetky výhody a nevýhody technológie.

Mal by som si kúpiť robotický vysávač?

Schopnosť Robot Vysávač

Mnoho spoločností, známych po celom svete, už dlho vyrába tovar pre robotickú technológiu. Rozlišujú sa od jednoduchých modelov podľa veľkosti, hmotnosti, vzhľadu, tvaru a samozrejme množiny funkcií. Posledný faktor výrazne ovplyvňuje náklady na tovar.

Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť produkt alebo ho opustiť, musíte sa dôkladne oboznámiť s funkčnosťou produktu. Po - porovnať funkcie s podmienkami, v ktorých bude vysávač pracovať.

Treba mať na pamäti, že bežný robot nebude schopný odstrániť kvapky zo šťavy alebo kávy. Oplachové škvrny môžu umývať iba technológiu alebo roboty, ktorí vedia, ako niekoľkokrát pracovať s tou istou zónou a vracajú sa na najviac znečistené miesta.

Robot je kompaktný, ktorý môže preniknúť pod posteľ, pohovku, skrine

Za dôležitý faktor sa považuje aj tvar výrobku. Okrúhle modely zvládajú čistenie horšie ako štvorcové a obdĺžnikové. V štipke si môžete kúpiť okrúhly robotový vysávač, vybavený dlhými kefami.

Okrem vyššie uvedeného má robotická technológia tieto faktory:

 • schopnosť vytvoriť mapu bytu, ktorá vám umožní nekolidovať s objektmi počas následného čistenia;
 • schopnosť odhaliť virtuálnu stenu, ktorá pomáha chrániť priestor a nenechať robota na niektorých miestach;
 • schopnosť prezerať si byt optickou kamerou, ktorá je zvyčajne inštalovaná na povrchu výrobku a prenáša obraz na samotného majiteľa;
 • schopnosť ovládať zariadenia z diaľkového ovládača. Nie všetky modely majú túto funkciu.

Najnovšie modely na trhu môžu byť synchronizované s mobilnými spotrebnými prístrojmi. K tomu stačí nainštalovať aplikáciu do telefónu.

Ani jedna časť bytu nebude ponechaná bez dozoru - robot nainštaluje samotný čistiaci okruh.

Výhody a nevýhody robotického vysávača

Nie všetci kupujúci môžu byť spokojní s nákupom - môže sa stať ďalším kusom nábytku a upozorniť vás na vynaložené peniaze. Pokúsme sa zistiť všetky výhody a nevýhody tovaru.

Tabuľka 1. Výhody a nevýhody produktu

výhodynedostatky
 • jeho prítomnosť disciplíny majitelia: učí čistiť drôty, šnúry, ponožky, malé hračky, že vysávač môže nasávať do zberača prachu;
 • po jedle, kuchyňa zostáva čistá - stačí spustiť robot a rýchlo odstráni všetko;
 • nemusíte výrobok dostávať denne, zbierať ho a zapínať - stačí, aby ste vysávač čistili každý deň v určitom čase;
 • trávite menej času upratovaním - celkové upratovanie sa znižuje, pretože v dome je menej nečistôt, pretože každý deň sa apartmán čistí novým robotickým vysávačom.
 • výrobok nemôže úplne zachrániť majiteľa pred čistením, môže len pomôcť pri každodennej starostlivosti, vyzdvihnúť podstielku alebo utrieť povrch podlahy;
 • vysoké náklady na tovar. Robot vysávač sa predáva od 6 tisíc rubľov, ale vysoko kvalitné modely stoja najmenej 20-40 tisíc rubľov;
 • pred inštaláciou výrobku, musíte starostlivo vyčistiť byt z malých predmetov, drôtov a ďalších drobností. Musíte pochopiť, že niektoré modely sa môžu ľahko zamotať do drôtov, upustiť notebook, žehličku a akékoľvek iné vybavenie na podlahe;
 • Zlá konštrukcia a modely poškodenia sú typické pre lacné vysávače. Preto by ste nemali kupovať lacné modely čínskych výrobcov. Väčšina takýchto zariadení nie je vydaná záruka a návod na použitie v ruštine, čo znamená, že nenesú žiadnu zodpovednosť;
 • Robot vysávač - nie je najlepším riešením pre malé byty. Ak má veľa nábytku a málo voľného miesta, potom takýto nákup bude k ničomu.
 • Produkt je možné ovládať z mobilného telefónu, na ktorom je nainštalovaná potrebná aplikácia.

  Robotický vysávač bude skvelým darčekom pre seniorov, pretože im dokonale pomôže pri čistení priestorov. Táto technika môže byť ovládaná zo vzdialeného alebo mobilného telefónu, čo značne uľahčuje čistenie priestorov.

  Aj táto technika je ideálna pre majiteľov, ktorí držia zvieratá vo svojom byte - rýchlo sa odstráni aj najkratšia vlna z koberca, pod nohami pohovky alebo kresla.

  Recenzia skutočných kupujúcich

  Zo všetkých recenzií, môžete urobiť jeden záver - v prípade, že nákup robotickej technológie bol pristupovať zodpovedne a zámerne, potom majitelia nevšimli žiadne nevýhody, ale naopak, sú spokojní s akvizíciou.

  Robotový vysávač a jeho základňa

  Používatelia majú radi nasledujúce funkcie v technike:

  • Čas čistenia môžete naprogramovať nastavením denného času. Tak sa vrátite z práce alebo zo školy do čistého, uprataného bytu;
  • Robotický vysávač má schopnosť dosiahnuť ťažko prístupné miesta. Odstráňte napríklad prach pod pohovkou za kuchyňou;
  • Môžete chrániť niektoré oblasti, ktoré sa vysávač nebude dotýkať (kancelária s množstvom šnúr, detská spálňa s vždy rozptýlenými hračkami).

  Medzi negatívne recenzie patria hlavne recenzie ľudí, ktorí dostali vysávač ako darček, alebo tých, ktorí ho kúpili pod vplyvom priateľov, susedov, príbuzných. Výsledkom je, že títo používatelia používajú na niekoľko týždňov vysávač a potom ho vyčistia v ďalekom rohu.

  Môžete označiť miesta, kde by vysávač nemal ísť - takže budete šetriť kvety od pádu, osobné veci

  Aj medzi negatívnymi recenziami používatelia označujú nasledujúce body:

  • vysávač zle odstraňuje rohy, čistí sokel;
  • kefy je potrebné neustále čistiť od prijatých vlasov, vyprázdňovať nádobu na prach;
  • niekedy spotrebiče uviaznu pod nábytkom;
  • vysávač nebude schopný úplne vyčistiť byt, vykonať úplné mokré čistenie;
  • robot čistič desí niektoré zvieratá, zatiaľ čo iní milujú jazdiť na nich;
  • Cena vysávača je veľmi vysoká.

  Nenechávajte rozptýlené veci na podlahe - vysávač ich môže pokaziť alebo ich nasať do zberača prachu.

  Dávajte pozor! Pred nákupom taký vysávač, je potrebné realisticky posúdiť podmienky vo vašom byte, len na základe tohto - kúpiť spotrebiče.

  Video - Pozitívne a negatívne aspekty technológie

  Pravidlá pre výber vysávača

  Výber modelov prezentovaných v rôznych predajniach je vlastne skvelý. Teraz existuje mnoho možností, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou, výškou, tvarom, funkčnosťou a hlavne cenou. Posledný faktor zvyčajne poukazuje nielen na vysokú kvalitu výrobku, ale aj na značku výrobcu, na ktorú sa vzťahuje. Preto ani skúsený kupujúci nie je ľahko zameniteľný.

  Pri výbere konkrétneho modelu čističa robota je dôležité určiť hlavné kritériá, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Napríklad, ak hlavnou podmienkou je mokré čistenie, potom by bolo rozumnejšie kúpiť leštič podlahy. Ak sa však vyžaduje starostlivé čistenie kobercov, utieranie podláh, treba uprednostniť funkčné modely.

  Väčšina modelov je vybavená základňou na nabíjanie.

  Pravdepodobne ste si už uvedomili, že prvá vec pri výbere vysávača sa musí zamerať na veľkosť ich majetku a typ podlahy. Okrem toho sú dôležité nasledujúce parametre:

  1. Výkon vysávača.
  2. Objem zberača prachu.
  3. Schopnosť vysávača samočistiť a základňu s popolníkom na odpadky. Takáto funkcia bude dôležitá pre čistenie veľkých miestností.
  4. Rôzne režimy prevádzkovej technológie.
  5. Počet čistiacich kefiek vo vysávači.
  6. Kapacita a výkon batérie, čas, za ktorý sa batéria nabíja.
  7. Schopnosť vybudovať mapy bytov.
  8. Nezávisle po vysávači k základni dobite batériu.
  9. Schopnosť obísť drôty bez toho, aby sa v nich uviazla.
  10. Schopnosť ovládať vysávač z diaľkového alebo mobilného zariadenia, plánovať čistenie miestnosti.

  Je potrebné venovať pozornosť faktorom súvisiacim so základňou. Nie všetky robotické vysávače majú túto funkciu. Pre malé byty to nie je vždy potrebné, pretože v týchto prípadoch je jednoduchšie nabíjať batériu priamo. Pre veľké oblasti nie je výkon robota vždy dostatočný, takže bude rozumné vybrať si model, ktorý sa vráti do samotnej bezdrôtovej nabíjacej stanice, aby sa batérie nabili.

  Diaľkové ovládanie dodávajú aj výrobcovia.

  Pri nákupe vysávača v internetových obchodoch sa najprv podrobne zoznámte s modelom. Môžete si vybrať ktorúkoľvek stránku, ktorá sa vám páči, a zobraziť recenzie iných používateľov. Takmer každý model má podrobnú analýzu, ktorá hovorí o výhodách a nevýhodách konkrétneho produktu.

  Okrem toho, pre niektoré modely potrebujú opatrnú starostlivosť, ktorá vyžaduje viac času, než by ste mohli stráviť na upratovanie bytu. Preto sa vždy oboznámte s recenziami skutočných kupujúcich alebo nezávislých odborníkov na trhu robotov pred nákupom.

  Aby nedošlo k omylu s voľbou, dávajte prednosť dlhodobo známym značkám a výrobcom. Podľa používateľov aj expertov vyrábajú vysoko kvalitné výrobky nasledovné značky:

  • Philips;
  • samsung;
  • polaris;
  • iClebo;
  • iRobot;
  • Xiao;
  • Hobot.

  Výrobok sa musí pravidelne čistiť od prachu.

  Modely Xiaomi sú najviac funkčné. Ich veľkým plusom je priemerná cena, ktorá poteší veľkým množstvom dostupných technických parametrov.

  Rovnako dôležitá je jednoduchosť údržby. Skontrolujte, či sú kefy odstránené z vysávača, aby ste ich vyčistili. Najčastejšie je to potrebné pre majiteľov, v ktorých byt rodinných príslušníkov žijú s dlhými vlasmi alebo domáce zvieratá, ktoré molt.

  Dôležitý bod! Odporúča sa skontrolovať obchody pred nákupom pre možnosť nákupu niektorých dielov, príslušenstvo, ktoré môže byť potrebné. Bude to škoda, ak bude potrebné príslušenstvo čakať dlho z internetového obchodu.

  Potom, čo rozhodol o takomto nákupe, dodatočne preskúmať stránky, venovať pozornosť fóra. Prečítajte si negatívne komentáre a pochopte, ktoré osoby s väčšou pravdepodobnosťou poukazujú na to, či nebudú zasahovať. Pred nákupom sa uistite, že záruka je poskytnutá s vysávačom.

  Video - Analýza niekoľkých modelov robotov

  Vysávanie

  Po prvé, pri kúpe robotového vysávača musíte správne nastaviť zariadenie. To nie je ťažké robiť, ale tak, že nie ste zmätení, podrobné pokyny sú uvedené nižšie.

  Ako nastaviť vysávač na prácu: krok za krokom

  Prvý krok: pozorne skontrolujte telo robota, či nie je poškodený, či nie je poškodený. Ak sú - vyhoďte tovar.

  Výrobok by sa pri nákupe nemal poškodiť

  Druhý krok: nabite batériu robota. Môže to trvať niekoľko hodín.

  V závislosti od modelu existujú rôzne základne pre dobíjanie

  Tretí krok: špecifikujte dobu prevádzky vysávača, v prípade potreby naprogramujte odloženie. Zapnite techniku.

  Techniku ​​môžete naprogramovať z mobilného zariadenia.

  Štvrtý krok: pozorne sledujte činnosť vysávača: či sa pohybuje hladko, či nie je zaseknutý, či nekĺzne, ako často sa zastaví. V prípade poruchy kontaktujte servis.

  Nový vysávač by nemal neustále skĺznuť alebo zastaviť.

  Piaty krok: Po práci vysávač vypnite a vyčistite.

  Po každom použití vyčistite zariadenie, ktoré potrebujete.

  Zhrnutie

  Robotový vysávač - vynikajúci nástroj na čistenie priestorov, ktorý ušetrí čas. Ale musíte len kúpiť, aby ste zhodnotili klady a zápory takejto akvizície.

  Pravidlá pre prácu s vysávačom

  Je dôležité pochopiť, že ide o nákladnú techniku, ktorá v tomto procese nemusí byť potrebná. Najčastejšie ide o malé byty. Ale v každom prípade bude robot dobrým doplnkom a pomocníkom hostiteľky, ak bude správne použitý.

  Po zakrytí podlahy podlahovou doskou, každý horlivý majiteľ chce zachovať svoj slušný vzhľad na najdlhší možný termín. Na základe svojej špecifickosti vyžaduje špeciálnu liečbu. Vysávač na podlahovú dosku je najlepšou voľbou pre starostlivosť o podlahu. Má zmysel chápať otázku podrobnejšie. V osobitnom článku Zvážte, ktorý model je lepšie kúpiť pre tento prírodný náter, vzhľadom na jeho charakteristické vlastnosti.

  Загрузка...