Rôzne

Prostriedky na umývanie vysávača: ako si vybrať a používať doma

Nie všetci domáci spotrebitelia majú umývacie vysávače. Dôvody tejto situácie sú dve: relatívne vysoké náklady a nedostatok povedomia.

Umývací vysávač - univerzálne zariadenie na čistenie domu

Ihneď treba povedať, že vysoká cena nezodpovedá skutočným výhodám a schopnostiam umývania vysávačov. Nie je potrebné dúfať, že čistenie priestorov ich pomocou je jednoduché a jednoduché, fyzická práca by mala byť vždy prítomná, aj keď v menších objemoch.

Toto zariadenie nahrádza celý arzenál štetcov, handier a mopov

Špeciálne kompresorové zariadenie rozprašuje detergentné zmesi na povrch, po ukončení procesu čistenia sú odsávané vysávačmi. Takéto domáce spotrebiče sú zložitejšie, majú mnoho modelov, ale neexistujú žiadne zásadné rozdiely.

Všeobecné vlastnosti detergentov 

Trh ponúka spotrebiteľom širokú škálu špeciálnych nástrojov na umývanie vysávačov, kvalita a bezpečnosť čistenia závisí nielen od technológie práce, ale aj od správneho výberu konkrétneho chemického činidla. Aké vlastnosti odporúčame venovať pozornosť?

 1. Dezinfekčné indikátory.Veľmi užitočná nehnuteľnosť, ale nie pre všetky izby. Prečo? Dezinfekčné prostriedky musia byť prísne kontrolované množstvom, čo nie je možné dosiahnuť pri umývaní vysávačov. Faktom je, že dezinfekcia sa považuje za dodatočnú funkciu a jej sústredeniu sa venuje sekundárna pozornosť. Kvapalina sa aplikuje na povrch, kým nie je zaistené kvalitné odstránenie nečistôt. Záver - liek sa neodporúča kupovať takéto zlúčeniny, predávkovanie dezinfekčnými prostriedkami môže mať extrémne negatívne následky pre organizmus. Musia byť použité oddelene av súlade s pokynmi.

  Nepodieľajte sa na dezinfekcii

 2. Antistatické vlastnosti.V závislosti od kvality kompozície sa mení čas efektívnej expozície. Povlaky ošetrené takýmito prostriedkami nenahromadia elektrické náboje, resp. Prach nie je priťahovaný, povrchy zostávajú v čistom stave. Takže hovorí, že reklama výrobcov. Ale ona nevysvetľuje, kam tento prach ide? Častice nemôžu letieť navždy vo vzduchu, na ne pôsobia gravitačné sily. Záver - pre podlahy je možné použitie antistatických látok považovať za plytvanie peniazmi. Je ľahké bojovať s prachom - je potrebné robiť mokré čistenie častejšie a nedovoliť, aby sa objavil v miestnosti.

  Aby nedošlo k hromadeniu prachu, stojí za to častejšie čistenie

 3. Penenie. Požiadavky sú rovnaké ako pre pracie prostriedky. Malý objem zberu vyžaduje minimálne množstvo peny, inak presahuje limity a môže sa dostať do elektrických zariadení. V dôsledku toho dochádza k skratom, hrozí nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom. Ak existujú pochybnosti o množstve peny, potom je potrebné použiť špeciálne prípravky na zníženie objemu, tieto prostriedky sa predávajú v špecializovaných predajniach.

  Spenenie pri používaní vysávača by malo byť minimálne

  Neutralizačná pena + šampón Zelmer

 4. Zmäkčovacia vlastnosť. Dôležitý parameter, ak je voda z vodovodu tvrdá. Pri sušení sa mikrokanály rýchlo upchávajú pevnými usadeninami vápnika, je veľmi ťažké problém vyriešiť, najčastejšie sa musíte obrátiť na špecializované dielne.

  Ak je voda z vodovodu tvrdá, je dôležité zakúpiť si zmäkčujúci účinok.

Existujú ďalšie vlastnosti detergentov, ktoré robia oveľa viac škody ako úžitku. Doprajte nákupy s porozumením.

Laminátové podlahy dnes možno nájsť nielen v súkromných domoch a bytoch, ale aj v kanceláriách a dokonca aj v malých obchodoch. Normálna kefa alebo kefa nie je schopná zachytiť všetok prach z hladkého povlaku, preto je lepšie použiť vysávač. A akú jednotku si vybrať na čistenie - prečítajte si na našich webových stránkach.

Obľúbené značky Stdlst dlUmývam vysávače 

Niektorí majitelia umývacích vysávačov nie sú spokojní s kvalitou čistenia. Nie je to však problém s vybavením, ale nesprávna voľba najlepších prostriedkov a technológie čistenia v každom konkrétnom prípade. S cieľom urobiť správne rozhodnutie sa odporúča, aby ste si prečítali informácie o typoch a výrobcoch kompozícií

názovStručný opis odporúčaní na použitie

Bissell 1087J

Veľmi účinný americký šampón, určený na odstraňovanie škvŕn a nepríjemných pachov domácich zvierat. Vyrába sa na základe dvojitého koncentrátu pracích prostriedkov, má patentovanú formu regulácie zápachu. Všetky chemické zlúčeniny prešli podrobnými laboratórnymi bezpečnostnými testami pre ľudí, spoľahlivo odstránili aj stagnujúci nepríjemný zápach živočíšnej aktivity. Vhodné na čistenie kobercov všetkých typov, nemá bielidlá, fosfáty a zásady.

VAX Ultra Plus

Čistič je špeciálne navrhnutý pre efektívne čistenie kobercov a mäkkých podláh. Preniká hlboko do povrchu vlasu a odstraňuje nečistoty rôzneho pôvodu. Dokázala sa pri čistení čalúnenia nábytku, dobre sa vyrovná nielen s čerstvými škvrnami, ale aj so sušenými. Je vyrábaný v Nemecku, má medzinárodný certifikát kvality, úplne neškodný pre ostatných, nevyvoláva alergické reakcie.

Olejová súprava pre V600

Veľmi odolné vzduchové arómy vyrobené z organických surovín. Odporúča sa sprej po vyčistení priestorov umývacím vysávačom. Dávkovanie sa volí individuálne na základe veľkosti a účelu miestnosti. V závislosti od značky je súčasťou sady niekoľko príchutí, odporúča sa prísne dodržiavať ustanovenia pokynov výrobcu. Sada olejov sa vyrába v Nemecku.

Karcher RM 536

Univerzálny čistič podláh nezanecháva pruhy na lesklých povrchoch, nevyžaduje dodatočné odstránenie. Vyrába nemecká spoločnosť a spĺňa prísne európske bezpečnostné požiadavky pre obyvateľov a ochranu životného prostredia. Má špeciálne odolné chute, po vyčistení vzduchu v miestnosti nevyžaduje dodatočné spracovanie.

Topperr

Detergenty z Nemecka, univerzálne použitie. Dokonale čistia koberce a čalúnený nábytok, podlahy s rôznymi povrchmi, oknami a zrkadlami, riadmi a dekoratívnymi predmetmi. Majú antistatický účinok - povrchy nepriťahujú prach k sebe a zostávajú čisté po dlhú dobu. Každá šarža sa podrobuje hĺbkovým laboratórnym testom účinnosti a bezpečnosti pre používateľov pred ich uvedením do výroby.

udivit

Špeciálne šampóny pre vysávače majú zníženú rýchlosť penenia, čo je veľmi dôležité pre malé nádoby. Je vyrobená anglickou spoločnosťou, môže byť použitá vo všetkých typoch vysávačov. Súčasťou sú špeciálne inovatívne prísady, ktoré inhibujú rozvoj patogénov a baktérií. Nástroj neumožňuje vznik plesní, zabraňuje procesom rozkladu. Takmer nespôsobuje alergie, po očistení nie je nutné vzdušné priestory, čo je v zime veľmi dôležité.

Vanish

Produkt austrálskej spoločnosti, veľmi známej značky nielen ako prostriedok na umývanie vysávačov. Podľa efektívnosti neustáleho pôsobenia vo vedúcej skupine vedecké oddelenie spoločnosti neustále vyvíja nové typy kompozícií. Zvýšený obsah kyslíka umožňuje čistenie ťažko odstrániteľných škvŕn bez použitia agresívnych chemických zlúčenín: zásad a kyselín.

Zoznam obsahuje iba kvapalné produkty, ktoré sa používajú na ručné, kombinované a mechanické čistenie priestorov. Ale v niektorých prípadoch je potrebné použiť suché výrobky, a až potom použiť umývacie vysávače. Ktoré sú najslávnejšie?

Suchý sredstwa 

Tieto lieky majú dve hlavné výhody: preniknúť do podlahy s dlhým zdriemnutím, technológia nevyžaduje použitie vody. Najčastejšie sa na trhu kupujú dve značky práškových formulácií.

 1. Zelmer, Produkt nemeckého výrobcu podľa všetkých ukazovateľov plne spĺňa existujúce regulačné požiadavky a ustanovenia SanPiN. Nevyvoláva alergické reakcie, nedráždi pokožku a sliznice. Aplikuje sa v suchej forme, nie je potrebné navlhčovať povrch.

  Prášková kompozícia

 2. KARCHER, Prášok sa musí zriediť vodou a použiť s vysávačom alebo na manuálne čistenie. V praxi sa súčasne používajú dve metódy: vysoko znečistené miesta sa ručne spracúvajú a zvyšok plochy sa čistí vysávačom.

  KARCHER prášok v plechovke

špeciálna prostriedky pre alergie,deti záhrady,škôl a zdravotníckych zariadení 

Pre tieto kategórie priestorov navrhli sanitárne organizácie prísnejšie bezpečnostné požiadavky. Deti majú slabý imunitný systém a sú veľmi citlivé na menšie dráždivé látky. Známe priemyselné spoločnosti vyvinuli najbezpečnejšie prípravky na použitie v takýchto podmienkach.

Pre alergikov je mimoriadne dôležité, aby sa mokré čistenie priestorov vykonávalo tak často, ako je to len možné, aby sa odstránil prach, peľ z rastlín, domáce odpadové roztoče atď. Ale nie všetky vyššie uvedené prostriedky na umývanie vysávačov môžu byť použité vo vyššie uvedených situáciách. Dôrazne sa odporúča používať len špeciálne prípravky, ktoré úspešne prešli dlhodobými testami a sú schválené na použitie vo vedeckých laboratóriách.

 1. Čistič kobercov PIP, Do kompozície sa pridávajú až 3% probiotických zložiek, čo minimalizuje riziko alergických reakcií.  

  Čistič kobercov PIP

 2. alergikov, Predáva v lekárňach, liek sa používa na umývanie riadu, nohy, ktoré sa používajú na umývanie vysávača. Pred použitím si pozorne prečítajte pokyny výrobcu.

  Vysávač pre alergikov a astmatikov

Podrobný návod na používanie detergentov 

Napríklad považujeme vysávač konkrétnej značky, ale tento návod je užitočný pre všetkých ostatných. Princíp ich činnosti je identický: najskôr zmáčajte povrch, potom vyčistite a potom vysajte. Jediný rozdiel je vo forme návrhu a špecifickom umiestnení určitých jednotiek zariadenia.

Krok 1, V súlade s pokynmi pripravte pracie vysávače na prácu, pridajte vybraný prostriedok a tlmiaci prostriedok do špeciálnej nádoby, namontujte postrekovač, pripojte k nemu hadice.

Príprava na prácu

Pred použitím čistiacich prostriedkov si pozorne prečítajte návod.

Nalievanie vody

Inštalácia vodnej nádrže a filtrov

Hadicové pripojenie

Pripojenie tenkej hadice

Krok 2, Zapnite kvapalinu, motor ventilátora by sa nemal zapnúť, napájanie sa dodáva len do čerpadla, aby sa vytvoril tlak tekutiny.

Zapnite striekaním tlačidla

Toto je malé zariadenie, ktoré spotrebuje minimálne množstvo elektrickej energie. Po vytvorení potrebného tlaku na puzdro vysávača sa rozsvieti kontrolka.

Krok 3, Očistite oblasť, ktorá sa má čistiť, hladkými, rovnomernými pohybmi.

Vlhkosť sa dodáva stlačením tlačidla na rukoväti vysávača

Je to dôležité.Ovládajte objem vody, nelejte ju na jednom mieste, koberec úplne nenamáčajte. Ak je to žiaduce, nástroj možno aplikovať bežnými ručnými postrekovačmi, každá hosteska ich má.

Čistite len vonkajší povrch, ak je podklad namočený, môže dôjsť k poškodeniu podlahovej krytiny. Týka sa to najmä materiálov z prírodného stromu a lacného laminátu.

Povrchové zmáčanie

Ďalší problém. Malý objem nádrže s čistiacim prostriedkom neumožňuje vyčistenie celej podlahy naraz, rozdeľte ju do samostatných častí a pracujte podľa plánu. V priebehu práce sa objavia praktické skúsenosti, ktoré umožnia presnejšie odhadnúť čas čistenia a potrebu špeciálnych nástrojov.

Je zaujímavé vedieť, že v priamom zmysle slova vysávače neexistujú, na propagačné účely sa používa iba názov. Táto technika má len extra sprej. Takže si ho budete musieť umyť sám, kvalita závisí len od dobrej viery ručnej práce.

Krok 4, Odpojte vysávač od zdroja napájania a ručne utrite povrch koberca bežnou kefou. Čistiaca technológia bola vyvinutá vzdialenými predkami, ale všetky triky dnes fungujú efektívne. Pre vašu informáciu, náklady na kefu na čistenie kobercov zriedka presahuje sto rubľov, v porovnaní s cenou umývacieho vysávača, ktorý ste si kúpili.

Majte na pamäti, že čím lepšie budete trieť, tým čistejšie bude povrch podlahy. Silne znečistené oblasti sa nachádzajú po všeobecnom čistení, potom sa musia samostatne vyčistiť špeciálnymi prostriedkami.

Krok 5, Zapnite vysávač v normálnom režime, mali by ste počuť dosť silný hluk z výkonného ventilátora.

Zapnite vysávač

Odstráňte vlhkosť z povrchu koberca, čím viac sa absorbuje, tým čistejšia bude podlaha. Presunúť kolekcie v priebehu umiestnenia hromady, silno stlačte dole. Práca je dosť náročná, časovo náročná. Je potrebné pozorne sledovať ich pohyby a nenechávať prejazdy.

Čistenie kobercov

Praktické rady. Nasledujúci deň po zaschnutí povrchu sa dôrazne odporúča normálne vysávať podlahu. Faktom je, že je dokonca teoreticky nemožné úplne odstrániť všetku kvapalinu, určitá suma zostane v každom prípade. To znamená, že na koberci budú chemické zlúčeniny a ich účinok na telo je vždy negatívny.

Po vysušení môžete koberec očistiť od vysušených zvyškov pracieho prostriedku a zároveň opäť odstrániť domáci prach.

Po vyčistení koberca nezabudnite vypustiť zvyšnú tekutinu a odstrániť zachytené nečistoty.

Vysávanie po použití

Pri výbere spôsobu čistenia mäkkých podláh a nábytku by sa mal postupovať podľa všeobecného pravidla troch „E“: hospodárnosť, účinnosť a energetická náročnosť. Starostlivo analyzujte vlastnosti nábytku a podlahy, veľkosť miestnosti, ich fyzickú silu a finančné možnosti. Iba na základe získaných údajov o skutočných výhodách a nevýhodách sa môže prijať správne konečné rozhodnutie.

Čistenie kobercov ľudových prostriedkov doma

Video - čistenie kobercov s umývačkou vysávača Karcher

Загрузка...