Kúpeľňa

Rod (záclonová tyč) na závesy v kúpeľni

Aby ste zabránili rozliatiu vody počas sprchy, sú inštalované sklenené dvere alebo je umiestnená špeciálna závesná vanička alebo sprchová vanička. Umiestnenie dverí nie je vždy možné a drahé a pre závesy stačí len záclonka pre kúpeľňu alebo sprchu. Hovorí sa to ako činka, držiak, priečka, existujú aj iné varianty mien, ale to všetko je jedno jednoduché zariadenie - bar pre záves v kúpeľni. Jeho tvar sa vyberá v závislosti od typu kúpeľa alebo sprchovej vaničky a spôsobu ich inštalácie (proti stene, v rohu, oddelené).

materiály

Záclonová tyč v kúpeľni môže byť vyrobená z plastu a kovu. Plastové odkvapy - najlacnejšie. Sú svetlé, nemenia farbu, nehrdzujú, ľahko sa čistia. Jediná vec, ktorá sa im môže stať, je, že sa môžu ohýbať, ale tento druh ťažkostí sa deje veľmi zriedkavo. Iba ak je záclonová tyč pre kúpeľňu vyrobená z plastovej rúrky s veľmi tenkou stenou alebo z nekvalitného plastu. To sa našťastie vyskytuje zriedkavo.

Plastové sprchové tyče môžu byť zafarbené tak, aby zodpovedali steniam alebo povrchovým úpravám.

Vytvorte držiak na záves v kovovej kúpeľni. Môže to byť tenkostenná oceľová rúra. Obyčajný kov pokrytý farbou alebo vrstvou zinku (pozinkovaný). Sú lacné, ale farba a galvanizácia sa rýchlo odlupujú. Začína sa opotrebovať pohyb krúžkov, na ktorých je stonka upevnená, po ktorej hrdza rýchlo robí to nepoužiteľné.

Odkvapy pre záves v kúpeľni a z nehrdzavejúcej ocele alebo zliatiny hliníka. Ak sú vyrobené z hliníka alebo bežnej nehrdzavejúcej ocele, slúžia veľmi dlho bez zmeny farby a tvaru. Nevýhodou je vysoká cena (v porovnaní s inými druhmi).

Záclonová tyč na kúpeľňu alebo sprchu z nerezovej ocele

Súčasťou balenia s "hokejkou" na záves je aj množstvo krúžkov alebo háčikov. Môžu byť tiež vyrobené z plastu alebo kovu a zvyčajne zodpovedajú farbe. Ale nie vždy "pravidelná" sada sa pohybuje dobre. V lacných modeloch môže byť priemer držiaka väčší ako priemer krúžku. V dôsledku toho sa sťažujú. Existuje ďalší problém - kovové krúžky spôsobujú skôr hlasný zvuk, čo môže byť nepríjemné. V každom prípade si môžete kúpiť ďalšie krúžky. Väčší priemer alebo z iného materiálu. Aby ste presne zodpovedali farbe, vezmite staré s vami a prezentujte ich v obchode. Potom sa rozhodne nemôže pokaziť vo veľkosti alebo vo farbe.

Formulár a spôsob inštalácie

Tyč na závesy v kúpeľni je možné inštalovať niekoľkými spôsobmi. Spôsob inštalácie závisí od konštrukcie samotnej tyče a od miesta, kde a ako sa má fixovať.

Držiak na záves v kúpeľni môže mať akýkoľvek tvar

Teleskopická tyč na kúpeľňové závesy

Teleskopické tyče sú inštalované v malých kúpeľniach. V tomto prípade sa držiak skladá z dvoch rúrok rôzneho priemeru. Jedna trubica vstúpi do druhej, v požadovanej vzdialenosti je pevná. Existuje niekoľko modelov. V niektorých je pozícia fixovaná klipom (puzdro s nitom), v iných - pomocou pružiny vloženej dovnútra.

Posuvná sprchová záclonová lišta

Na koncoch teleskopickej tyče závesu sú nity, ktoré spočívajú na stenách a zadržiavajú záves kvôli treniu. Táto možnosť je dobrá jednoduchosť inštalácie / demontáže a skutočnosť, že nie je potrebné robiť otvory vo výzdobe. Môže sa však inštalovať iba vtedy, ak je vaňou obdĺžniková a stojí pozdĺž krátkej steny.

Ako nainštalovať teleskopickú rímsu do kúpeľne a čo robiť, ako ju rozobrať a čo robiť, ak ste ju tlačili zle, pozrite si ďalšie video.

rohový

Odkvapy v tvare rohu alebo v tvare písmena "L". Sú vhodné pre štvorcové sprchové vaničky, ktoré sú inštalované v rohu (v tvare písmena L) alebo v jednej zo stien (tvar U). Tieto tyče na koncoch majú uzávery s otvormi pre spojovacie prvky. Typ upevňovacích prvkov sa vyberá v závislosti od stien (skrutky na drevené steny, hmoždinky na tehly a betón, špeciálne hmoždinky pre sádrokartónové priečky) .Niektoré modely zabezpečujú zavesenie na strop - zvyčajne oceľový drôt so stropným upevnením.

K dispozícii sú tiež držiaky zakrivené vo forme oblúka. Sú vhodné pre rohové sprchové vaničky. Sú namontované presne na rovnakom princípe. Žiadne zvláštne rozdiely a ťažkosti.

Úžiny ťažkých foriem

Kúpeľňa môže mať neobvyklý tvar. Aby sa zabezpečilo, že uzáver je dobre chránený proti postriekaniu, musí odkrytý tvar opakovať. Existujú dve možnosti - hľadajte vhodnú alebo použite flexibilné odkvapy. Ak sa zameriavate, môžete nájsť oválny alebo okrúhly sprchový záves. Keďže tieto kúpele sa obvykle nenachádzajú blízko stien, ale uprostred miestnosti, takéto držiaky na závesy sú pripevnené k stropu.

Flexibilná tyč na sprchové záslepky - vhodná pre neštandardné riešenia

Ďalšie zložité tvary s krivkami môžu byť vyrobené z pružného odkvapu. Predstavuje súbor dvoch až troch metrov profilov z hliníkového profilu. Hliník je tvárny kov, ktorý drží daný tvar dobre. Ohnite tieto segmenty podľa potreby, v prípade potreby orezávajte, spojte so špeciálnymi spojkami. Ďalej - prípad inštalácie.

Загрузка...