Dvere

Ako sadiť svahy: robiť to správne

Konštrukcia dverných svahov je povinnou súčasťou generálnej opravy alebo výzdoby novopostaveného domu. Klasický dizajn dnes možno považovať za omietku. Táto metóda, hoci to trvá veľa času, je najspoľahlivejšia: s takým výsledkom nie sú žiadne póry. Hoci to nie je jednoduchá vec, ale s dodržiavaním technológie, omietanie svahov s vlastnými rukami môže byť tiež vykonané na dobrej úrovni. V každom prípade môžete pripraviť povrch na tapetovanie sami.

Omieľame svahy vlastnými rukami: ak sa bude dodržiavať technológia, všetko sa ukáže

Ako sádrové svahy

Omietkové svahy pre dvere je možné vykonať pomocou rôznych kompozícií:

  • Cementová piesková malta (CPS). 3-4 diely piesku sa odoberajú na 1 diel cementu a zriedia vodou (menej ako časťou) do stavu hustého kyslého krému.
  • Pre rýchlejšie "nastavenie" roztoku a zvýšenie jeho plasticity môžete do roztoku cementového piesku pridať trochu alabastru alebo podobnú prísadu.
  • Špeciálne zmesi na omietku (Rotband) a MP 75 firmy Knauf.

    Tieto zlúčeniny je možné použiť na sádrové dverné svahy.

Aká omietka je lepšia na omietanie svahov? Je ľahšie pracovať so zlúčeninami Knauf, lacnejším - cementovým pieskom. Čo je pre vás výhodné - rozhodnete sa.

technológie

Sádra svahov začína po vyrovnaní povrchu hlavných stien. Práca bude znečistená, preto je žiaduce zatvoriť krídlo, podlahu a rám dverí fóliou, plátkom alebo inými podobnými materiálmi. Zárubňu môžete prilepiť pomocou maskovacej pásky - bude to jednoduchšie čistiť.

výcvik

Prvou etapou práce je príprava povrchov. Najskôr odstráňte zle zalepenú omietku, kúsky tehál, iný stavebný materiál. Ak sa dvere zmenia, stará omietka sa môže držať. V tomto prípade, aj keď sa dobre drží, ju porazili.

Ak stará omietka vystupuje silno, zasekne sa.

Potom sa mastné alebo olejovité škvrny ošetrujú neutralizátormi, ak nejaké existujú. Stará farba je tiež čistiteľná: omietka sa na ňu dobre nedrží. Potom vyčistite prach a nečistoty.

Ak pri inštalácii nie je zámok zapnutý, musíte to urobiť. Polyuretánová pena sa aplikuje na zvlhčený povrch - nie viac ako 1/3 požadovaného množstva. Po prvé, všetok prach je čistený a potom navlhčený sprejovou fľašou. Za niekoľko minút sa výrazne zvýši veľkosť a vyplní všetky prázdne medzery. Po čakaní na vytvrdenie penovej hmoty (tvrdnutie) sa nadbytok prerezáva nožom. Je to pohodlnejšie to urobiť s obyčajným papiernictvom.

Inštalácia svahov dverí s vašimi rukami začína tesnením medzery medzi rámom dverí a stenou

Ak je omietka cementová piesková malta, povrch sa zvlhčí. Môže sa to robiť z rovnakého rozprašovača alebo pomocou štetca, valčeka.

Vystavujeme sprievodcov

Sádra svahy s vlastnými rukami, rovnako ako steny, pohodlnejšie pozdĺž vodítka. Mimo dverí, aby sa získalo hladké a tuhé rebro, sa zvyčajne umiestni perforovaný lak. S pevnou fixáciou môže byť použitá ako sprievodca.

Je rozrezaný na výšku dverí. Horný okraj rohu, ktorý je priľahlý k hlavnej stene, je odrezaný pod uhlom 45 °. Je lepšie to urobiť, pretože pri práci tento okraj z nejakého dôvodu vždy vyduchuje a dáva veľa nepríjemností.

Upevnite roh niekoľkými spôsobmi:

  • Opatrne aplikujte roztok v rohu a potom ho zatlačte do rohu. Aplikujte roztok opatrne: steny sú veľmi tenké a dokonca aj z malej hmoty sa zlomia. Preto je lepšie použiť druhú metódu.
  • Riešenie sa aplikuje na roh a do nej sa vtlačí roh.

    Príliš veľa riešení by nemalo byť, ale aj prázdne miesta

Keď stlačíte roh dobre, je zarovnaný tak, aby jeho okraj bol v rovine s hlavnou stenou. Pri rozprávaní cez otvory sa roztok odstráni špachtľou. Potom zoberú plochý pruh (môžete použiť úroveň budovy alebo pravidlo), aplikovať ho do rohu a skontrolovať, ako presne je nastavený roh. Skontrolujte a zo strany hlavnej steny a zo strany svahu.

Postup sa opakuje na druhej strane a potom - na vrchu. V miestach, kde sa rohy stretávajú, je možné skontrolovať neprítomnosť kvapiek tým, že prstom pretiahnete kĺb.

Existuje ďalší spôsob upevnenia rohov - na nechty alebo na skrutky. Táto metóda je dobrá pri práci so sadrokartónovými doskami, ale nepoužíva sa na omietanie: klobúky zasahujú.

Pri omietaní svahov dverí je vhodné použiť šablónu.

Druhý vodiaci prvok - dverová zárubňa. Pri inštalácii dverí boli nastavené presne, takže je to dobrý referenčný bod. Ale keďže riešenie by nemalo pokrývať celý povrch spoja, šablóna je vyrezaná z hustého materiálu, s ktorým je roztok potom vyrovnaný. Je lepšie ho vystrihnúť z jedného kusu plastu: okraj je rovný a dobre kĺza a je pomerne hustý. Môžete použiť kus hladkej drevenej dosky. Len tá strana, ktorá odstráni prebytočné riešenie, by mala byť dokonale hladká. Tá časť vzoru, ktorá sa bude kĺzať pozdĺž kĺbu, sa uskutoční vo forme kroku. Tento výčnelok odstráni prebytočný roztok.

Môžete pracovať s lopatkou alebo pravidlom, ale potom je na požadovanej vzdialenosti nainštalovaný a upevnený maják pozdĺž zárubne. Nástroj sa na ňu spolieha pri odstraňovaní prebytočného roztoku.

Sádrové svahy je možné vykonať pri vedení

V tomto video lekcii o omietke svahov je detailne vysvetlená technológia upevnenia perforovaných rohov, vysvetlenie je venované technike nanášania tmelu pri dokončovaní.

Plávajúce soklové svahy to urobte sami

Proces nanesenia omietky na svahu nie je iný: riešenie je uvrhnuté na bezprašný a vlhký povrch. Urobte z neho širokú špachtľu alebo nádrž na farby - kto je na to zvyknutý. Je výhodnejšie začať od spodku a pohybovať sa hore.

Vedením pravidla alebo vzoru pozdĺž vodítok, trepaním zo strany na stranu, vyrovnajte roztok, odstráňte prebytok späť do kontajnera. Pri prvom preniknutí nemôžete dosiahnuť mimoriadne hladký povrch, ale pozorujte stav rohov - pravidelne odstraňujte prebytočný roztok.

Sádrové svahy sú v dvoch fázach: prvé - drsné, druhé - dokončovanie

Pri omievaní horného svahu sa môžu vyskytnúť isté problémy: riešenie je ťažšie aplikovať. Odoberá sa širokým hladidlom (hladítkom) a ľahko sa stláča, aplikuje sa na malý obrus. Ak je povrch drsný, zvyčajne nie sú žiadne problémy. Môžu sa vyskytnúť, ak je na vrchu namontovaný betónový nosník. Na takýto povrch sa roztok, najmä cementový piesok, "zlievá" zle. V tomto prípade je potrebné predimpregnovať ho primérom, ktorý slúži na zlepšenie adhézie (adhézie) s konečnými materiálmi.

Môže byť potrebné aplikovať ošetrenie, aj keď povrch, na ktorý sa nanáša sadra DSP, absorbuje vodu (napr. Kremičitanové a slinokové tehly). Iba v tomto prípade by mal primer ešte znížiť absorpciu vlhkosti. Druhou cestou je použitie špeciálnych prípravkov Knauf - nereagujú tak zle na nedostatok tekutín. Treťou metódou je naniesť vrstvu lepidla na dlaždice na povrch ošetrený primérmi, ktorý tvorí vlnu so zubovou stierkou. Dlaždice lepidlo pozoruhodne "prilieha" k najzložitejším povrchom a slúži ako nádherná základňa.

Ak sa vám všetko zdá byť veľmi náročné, prečítajte si článok o tom, ako vytvoriť svahy z MDF. Všetko je tam veľmi jednoduché. Žiadne riešenia a špachtle, a výsledok je vynikajúci. Alebo môžete urobiť svahy sadrokartónu. Pohľad je takmer rovnaký a robí to rýchlejšie. Po inštalácii plastových okien môžete vytvárať svahy z plastu.

Dokončovacia vrstva

Po určitom čase alebo nasledujúci deň sa vysušená omietka vyrovná, pričom sa použije druhá dokončovacia vrstva. Je príliš skoro na začatie vyrovnávania - riešenie "pláva", stráca svoj tvar. Dotknite sa omietkovaného povrchu: roztok by sa mal rozpadnúť, ale nie "plávať".

Pre čisté zarovnanie je roztok trochu tekutý. Tiež sa aplikuje a roztiahne. Iba tentoraz je potrebné zabezpečiť, aby povrch bol plochý. Ak je to potrebné, roztok sa znovu pridá do dutín a naplní aj menšie jamky.

Tajomstvo hladkej omietky: neťahajte pravidlo, ale cikcak

malta

Táto fáza vytvára dokonale rovný povrch. Omietku je možné odrezať až po nastave- ní malty. K tomu treba trvať najmenej 16-24 hodín (v závislosti od vlhkosti a teploty). Ak chcete zistiť, či sa môže začať škárovanie, odoberte mierne riešenie zo steny prstami a pretrepte ju. Ak sa rozpadne, je možné pracovať, ak je rozmazané, stále čakáme.

Roztok je ešte viac tekutý. Už sa nepoužíva, ale skôr sa naleje na povrch. A to nie je distribuované špachtľou alebo šablónou, ale s plavákom - pena s rukoväťou. Tento vrták v kruhovom pohybe roztoku je rozdelený na povrch. V rovnakej dobe sa sadra stáva hladká, monotónna. Tento postup je nepovinný, najmä ak je všetko napustené. Ale tak vaše omietky svahy s vlastnými rukami sa stáva dokončený vzhľad. Zopakujeme to ešte raz - to je nepovinné.

Toto video opisuje, ako omietnuť svahy dverí cementovou pieskovou omietkou. Prípad nie je jednoduchý, vysvetlenie je detailné, len na niektorých miestach nie je zvuk najlepší.

Dokončiť dokončiť omietnuté svahy

Pokiaľ bude svah ďalej natretý, dokonale sa nastaví tmel. Za týmto účelom dajte dve vrstvy: štartovanie a dokončenie. Spúšťací tmel má väčšie zrno, môže byť položený vo vrstve až do 1 cm. S jeho pomocou odstraňuje všetky chyby, ktoré je ťažké odstrániť pomocou cementovej malty. Po dokončení tmelu vysuší všetky nepravidelnosti a výčnelky leštené špeciálnou mriežkou. Po nanesení vrstvy dokončovacej omietky. Je to ešte plastickejší ako štartovací a môže sa aplikovať veľmi tenkou vrstvou. S ním môžete dosiahnuť dokonalú hladkosť.

Pre začiatočníka štukatér, je veľmi ťažké získať dokonale hladký povrch pre maľovanie. Je to oveľa jednoduchšie vyrovnať svah pre lepenie tapety. V tomto prípade sa môžete zastaviť pri štartovacom tme.

Ak pri inštalácii dverí staré svahy mierne utrpeli a mohli byť jednoducho obnovené, práca bude menšia. Bude potrebné, aby sa do roztoku vylúčila dutina a vyrovnajte ju dlhým stierkou (špachtľou).

Dverová omietka

Niekedy nie sú dvere v otvore nastavené, avšak v tomto prípade je potrebné otvoriť dvere. A najjednoduchší spôsob, ako to urobiť so sadrou. Technológia samotnej omietky je podobná, ale sprievodcovia a spôsoby ich inštalácie sú odlišné.

Sádra dverí sa začína až po oboch susedných stenách. Samotný otvor je pokrytý primérom (princíp výberu je ten istý).

Vedenia sú nainštalované po stranách. Môžu to byť dosky, kovové profily, dve pravidlá, kusy plastov, drevovláknitá doska atď. Jeden je inštalovaný vpravo, druhý - vľavo, sú pevné. Najpohodlnejší spôsob ich zaistenia pomocou svoriek. Ak nie sú žiadne svorky, je možné použiť klince alebo skrutky - zostávajúce otvory je potom potrebné starostlivo opraviť.

Na omietanie dverí potrebujete dva vodiace lišty, ktoré sú na oboch stranách inštalované

Predné okraje vodiacich prvkov budú slúžiť ako základňa, na ktorej sa bude pohybovať pravidlo alebo široká lopatka. Postupnosť krokov je rovnaká: prvá vrstva je drsná, druhá je čistá a ak je to potrebné, aby sa dosiahla dokonalá kondícia, je injektážná malta. Podrobné informácie o tom, ako vložiť dvere, nájdete na videu.

Загрузка...