Chodba a chodba

Skrinka, polica, zásuvka na topánky ... vyberte si obuvníka

Vojna pre poriadok na chodbe často spôsobená válením. Každý člen rodiny zvyčajne nemá jeden pár, čo vedie k problémom. Ak chcete vyriešiť problém môže obuvnitsa na chodbe. Sú z rôznych typov a typov, takže je tu niečo na výber.

Typy nábytku na skladovanie obuvi

Skladovanie obuvi je večný problém. V chodbách zvyčajne nie sú tak priestranné, ako by sme chceli, pretože všetko musí byť umiestnené kompaktne, ale aby bol prístup voľný. Ak chcete zvládnuť úlohu, pomôžte obuvnickým rôznym typom a typom. Ak sa pokúsite definovať, môžeme povedať, že obuvník je otvorená alebo uzavretá polica pre topánky. Uzavretý hrudník alebo kabinet, otvorený - nazývaný "polica" alebo "stojan". Ak nie je konštrukcia špecifikovaná, používa sa všeobecná koncepcia "shoebox".

Obuvnitsa pre chodbu môže byť otvorená alebo zatvorená

Uzatváracie systémy uzatvorených obuvi môžu byť vyrobené rôznymi spôsobmi. Všetky modely je možné rozdeliť do niekoľkých skupín:

 • S rozkladacími policami. Obuvnitsa v hale so skladacími policami má zvyčajne malú hĺbku, majú rozdielnu výšku a šírku - nízke a široké, úzke a vysoké. Ich charakteristickým znakom je polica, ktorá je pripevnená k dverám a tento dizajn je pripevnený k otočným závesom. Ak vytiahnete rukoväť na dverách, zapne sa jej závesy, čím otvorí prístup k obsahu škatule.

  Preto je usporiadaný šatník na topánky typu sklápania

 • S otočnými dverami. Ide o bežnú skrinku na topánky rôznych rozmerov, pre rôzne druhy obuvi.

  Závesné dvere sú známe, ale nie príliš pohodlné.

 • S posuvnými dverami. Tieto modely sú dobré, ak je chodba veľmi úzka a otvorené dvere budú zasahovať.

Takýto nábytok na uloženie obuvi sa nazýva zásuvková skrinka alebo skriňa na topánky. Nie je jasné oddelenie. Každý používa meno, ktoré má rád.

Uzavreté modely

Uzavreté modely topánok sa nazývajú šatník alebo zásuvka na obuv. Vo veľkosti sú veľmi odlišné. Výška - od 50 cm do 220 cm, šírka - od 30 do 120 cm, hĺbka - od 17 do 55 cm. Ďalej zvážte, akú výšku môže mať obuvník na chodbe. Práve tento faktor sa považuje za prvý.

Skrinky alebo šatníky na topánky - toto je názov galoše uzavretého typu

nízky

Nohy s nízkym telom tvoria až 50-55 cm vysoké, zvyčajne majú len jednu polici, na ktorú bude možné umiestniť sezónnu obuv jednej osoby. A potom, ak nemá záujem o nákup nových topánok / sandálov / topánok. Občas v nízkej obuvnitsa urobiť dve nízke police. Za normálnych okolností je možné zaobstarať iba letné alebo jesenné topánky bez podpätkov. Topánky a dokonca aj topánky na takýchto regáloch nebudú stáť. To je to dať do strán.

Nízke topánky sú často vybavené sedadlom.
Hlboko môžu byť malé
S pripojenou zásuvkou

A plus nízkej hrudníka topánok môže byť sedadlo. To znamená, že na chodbe nie je len lavička / lavička na topánky, ale nábytok na topánky so sedačkou. Racionálne využitie všetkého dostupného priestoru - to je to, čo prináša ďalšiu takúto možnosť.

Priemerná výška

S výškou od 60 do 120 cm je už dostatok regálov, aby vyhovoval obuvi rodiny 3-4 ľudí. V tomto segmente sú obliečky na topánky s otvorenými policami, ktoré sú umiestnené po stranách políc pre topánky. Najčastejšie je dlhá a úzka časť - na uloženie dáždnika. Dámy môžu prispôsobiť toto oddelenie pre vysokú obuv.

Priemerná optimálna výška: všetko je po ruke
Existujú rôzne štýly, môžete si vybrať pre akýkoľvek interiér
Niekoľko možností: s policami na malé predmety a bez
Nie sú len vysoké a úzke

K dispozícii sú modely šatníkov na topánky, v hornej časti ktorých je polica na drobné predmety, zásuvky na uloženie rukavíc, kľúče atď. Pre racionálne využitie priestoru môže byť zavesené zrkadlo alebo nástenný vešiak na podstavci topánky.

Vysoké skrinky na topánky

Možno najzaujímavejšia kategória. Je rozumné vziať tieto topánky na chodbe v rovnakej výške ako skrinka (ak je na chodbe jedna). Nechajte všetky regály mať možnosť ľahko dosiahnuť, ale na vrchole môžete odstrániť mimo sezóny alebo outwear. Okrem tradičných topánok so sklopnými dverami je úzka šatní skriňa so zasúvateľnými policami. Táto možnosť je dobrá, ak máte napríklad malú vzdialenosť 30-40 cm medzi skriňou a stenou. Tu môžete umiestniť také úzke a hlboké šatne do takých výklenkov. Tiež sa nazývajú "topánky".

Skriňa na topánky malej šírky sa nazýva "puzdro na ceruzku"

Uzavreté obuvnitsa v sále je dobré, že dvere spoľahlivo skrývajú objednávku alebo poruchu. Druhý pozitívny bod je estetický. Mnohé podobné modely majú viac ako otvorené police. Existujú uzavreté modely a nevýhody. Prvý - v nich topánky suché dlhšie, druhá - ich cena je vyššia, pretože je potrebný viac materiálov.

Obuvnica v hale otvorená

Konštrukcia topánky v otvorenej chodbe je jednoduchá: dve strany, ku ktorým sú pripevnené police. Vo výške sú zvyčajne nízke - až do výšky 50 cm, alebo stredne vysoké - až do jedného metra. Vysoké sú veľmi zriedkavé. V tejto kategórii existuje aj niekoľko typických modelov:

 • Pravidelná polica pre topánky. Výška - do 80 cm, šírka - od 50 cm, hĺbka - od 35 cm, inak veľké pánske topánky sa do neho nezapadnú. Jednoduchý stojan na topánky má dve až päť polic - v závislosti od výšky. Niektoré modely majú bočné poličky zatvorené. Môžu byť použité na skladovanie obuvi a na iné veci.
  Regály na topánky - jedna z najpraktickejších možností. Nevýhodou je, že prach sedí na topánkach ... no, a to bude musieť udržiavať poriadok
  Domáca drevená polica na topánky
  Kovové modely nie sú príliš drahé, ale praktické a odolné
  Kombinácia dreva a kovu
 • Polica pre topánky so sedačkou. Výška tohto nábytku na uloženie topánok je malá - okolo 50-60 cm, inak je sedenie nepríjemné. Ich šírka začína - od 60 cm, hĺbka - od 40 cm. Pri nákupe takého modelu dbajte na silu rámu: môže vydržať hmotnosť sediacej osoby.
  Ak je topánka rozdelená na bunky, uistite sa, že sú obdĺžnikové - štvorcové sú nepohodlné ...
  Najlacnejšie - plastové obuvnícke regály
  Polička obuvi z drevotriesky a kovu strednej výšky

Môžu byť vyrobené z dreva, drevotriesky, MDF, kovu a kombinácie týchto materiálov. Ak hovoríme o výbere materiálu, je rozumné vybrať si pod nábytkom, ktorý je už na vašej chodbe. Ak nemôžete nájsť ten istý materiál alebo farbu, pozrite sa na blízke. Neutrálny vzhľad jednoduchých kovových modelov. Táto topánka sa hodí do chodby akéhokoľvek štýlu.

Pozrite sa na zaujímavé police pre topánky z dreva, drevotriesky alebo MDF. Dokonca aj jednoduchá drevená polica môže vyzerať dobre. Má úžitok z textúry dreva. Nie je potrebné sa schovávať za dverami.

Obuvnitsa na chodbe dreva: dokonca aj jednoduchý model vyhrá vďaka kráse dreva

Stále sú otvorené schránky na topánky, ktoré sa nazývajú regály alebo stojany na topánky. Nemajú žiadne police - čepele z topánok sa nosia z drôtu alebo plastu. Veľmi pohodlný a kompaktný spôsob skladovania letnej a jesennej obuvi. Takéto topánky v malom priestore môžu mať až 36 párov. Pre "inštaláciu" topánok existuje špeciálny model. Počet párov je menší, ale problém s otvormi pre nohy bol vyriešený. Rozhodné rozhodnutie.

Je ťažké nejako nazvať takéto štruktúry. Najvhodnejšie meno - stojan alebo vešiak))

Vyzerajte dobre a zdieľajte z laminovanej drevotriesky a MDF. Obyčajne sú laminované fóliami "pod stromom", čo im dáva pevnosť. Vedľa otvorenej police môže byť pár uzavretých. Táto možnosť nie je zlá: môžete si nechať otvorené tie párky, ktoré sú teraz v ponožke, v uzavretých, ktoré zriedka nosia topánky alebo až príde čas pre nich.

Aké materiály robia

Obuvnitsy na chodbe z týchto materiálov:

 • Skrinky alebo skrinky s uzatvoreným typom sú najčastejšie vyrobené z laminovanej drevotrieskovej dosky alebo MDF. Druhá možnosť je lepšia, pretože sa nebojí vysokej vlhkosti. Ale topánky z MDF sú oveľa drahšie. Ale budete ich dlho používať.

  Polica pre topánky z drevotriesky alebo MDF - najbežnejší typ

 • Otvorený typ sa zhromažďuje od:
  • kovové rúry a drôty (nerezové, lakované práškovým postrekom, poniklované), police môžu byť drôtové, plastové, z drevotriesky a MDF.
  • plastu;
  • z LDSP a MDF.

Vo všetkých týchto odrodách môžu byť rôzne police. Známe pevné - plastové, drevotrieskové dosky, MDF - nie sú príliš vhodné. Zhromažďujú prach a nečistoty, bránia pohybu vzduchu, kvôli čomu topánky suché horšie. Najlepšia možnosť - z kovového drôtu alebo niekoľkých rúrok / čapov, ktoré dávajú topánky.

Vhodne, ak je možné zmeniť vzdialenosť medzi policami a / alebo ich počet. V lete môžete častejšie, v zime, dať niekoľko poličiek - pretože topánky a topánky potrebujú dlhé vzdialenosti.

Vysúvateľné police sú skvelý nápad ... najdôležitejšie je to realizovať

Police môžu byť nielen stacionárne, ale aj zasúvateľné, čo je tiež veľmi výhodné. Najmä ak má box na chodbu veľkú hĺbku. Musíme sa dostať do posledného radu topánok - tlačenej police. A neohni sa, pozrite sa v nepohodlnom postavení.

Neobvyklé a neštandardné modely

Z väčšej časti je box na chodbu nábytkom umiestneným na podlahe. Existuje však niekoľko odrôd, ktoré visia na povrchu: steny, dvere. Napríklad na stenu shoebox PitStop. Regály v ňom zložené, každý rozdelený do troch buniek. Jedna polica - dve krabice. V prípade potreby môžu byť zavesené nad sebou alebo umiestnené horizontálne.

Stojanová obuv na chodbe so skladacími policami

K dispozícii je box z drôtu, ktorý môže byť zavesený na akomkoľvek vertikálnom povrchu. Môže to byť tá istá stena, dvere šatníka, špajza, šatňa atď. Ona nádherne nahradí organizátora pre topánky. Sú samozrejme drahšie, ale je vhodnejšie ich používať, topánky nie sú tak zvrásnené a udržiavajú svoj tvar lepšie. Niekoľko takýchto možností nájdete na fotografii nižšie.

Pár namontovaných modelov

Závesné police na topánky môžu byť umiestnené v úzkej stene medzi stenou a skriňou na strane skrine. To pomôže zorganizovať priestor malého chodby.

Rotujúce modely

Z neštandardných modelov si stále pamätajte regál a rotujúce police. Ak je veľa topánok, nie je veľa priestoru na umiestnenie, ale je tu voľný roh, môžete nainštalovať stojan s rotujúcimi policami. Rohy sú ťažko plne využiteľné a rotačná polica bude ideálna. A do neho zapadajú veľa topánok.

Otočná polica na topánky - dobrý nápad na optimálne využitie priestoru

Pre malé chodby v malých apartmánoch je ešte zaujímavejšia možnosť: kombinovaná chodba s policou na topánky. Tento nábytok je obojstranný. Na jednej strane - závesy na oblečenie, na druhej strane - police na topánky. Celá konštrukcia sa otáča okolo svojej osi. Je potrebné zavesiť kabát - obrátená strana pomocou háčikov. potrebujú dať topánky - obrátili sa k nemu police.

Otáčavá mini chodba s integrovaným obuvníkom

Takýto nábytok môže byť pravdepodobne umiestnený v rohu. Miesto trvá trochu. Všeobecne zaujímavý nápad. Aj keď je možné nájsť topánku so závesom alebo zrkadlom. Ale sú stacionárne a nepoužívajú priestor tak efektívne.

Obuvnitsa na chodbe: fotky zaujímavých modelov

Existuje niekoľko modelov, ktoré je ťažké priradiť ktorejkoľvek triede. Zaujímavá myšlienka, tvar, materiál. Umiestnite ich do tejto časti. Možno to je miesto, kde sa vaše obuvnitsa na chodbe.

Nápad na uloženie gumových topánok

Bench bench

Jednoduchý spôsob, ako obrátiť otvorený model na uzavretý model

Obuvnitsa v hale v štýle podkrovia

Ďalšia kreatívna možnosť

Ak veľa topánok ...

Sklo a drevo - prečo nie ...

Tento model je závraty

Plastové topánky sú zatvorené

Originálnosť tohto dizajnu je mimo konkurencie

V štýle tradície

V tomto vyhotovení je viac ako posteľ ...

Pre rýchly prístup ... môžete mimochodom vložiť do skrinky

Загрузка...