Pergoly a markízy

Krovina z kovovej rúry si to urobte sami

Niektorí ľudia majú kovové altány, niektoré nie. Nepáči sa to väčšinou tých, ktorí uprednostňujú drevo. Ale ten, ktorý narazil na starostlivosť o strom, ktorý je na ulici po celý rok, vie, koľko času, úsilia a peňazí potrebuje na udržanie jeho normálneho vzhľadu. Z tohto hľadiska je kov lepšie: starostlivo spracovávaný a natretý, nerozrezáva sa roky, neroztrhne sa, nevytvára sa a nie je napučaný, neruší sa, nie je ovplyvnený plesňami a nestane sa pokrytý plesňou. najhoršia vec, ktorá sa mu môže stať, je to, že bude hrdza. Existujú však dokázané drogy z tejto "choroby": brúsny papier, rezačka a farba. Pretože kovové altány s vlastnými rukami sa často zbierajú. Sú tiež dobré, pretože môžu vydržať značné zaťaženie a môžu byť kombinované s akýmikoľvek finálnymi materiálmi na obidve steny a strešné krytiny.

Typy a spôsoby montáže

Okrem rôznych foriem - obdĺžnikového, šesťuholníkového, oktaedrálneho, okrúhleho, môže byť kovový rám inštalovaný dvomi rôznymi spôsobmi:

 1. Vertikálne rúry rámu sú betónované do zeme. Zvyšok konštrukcie je potom pripojený k týmto regálom. Pri tejto metóde sa predpokladá prítomnosť nadácie. V zásade, keď sa spodná úprava dostala v určitej vzdialenosti od zeme, môžete položiť podlahu, ale častejšie s týmto spôsobom výroby železného altánu, miesto je betónované alebo kladené dlažobné dosky.

  Pod stojanom kovových vŕtaných vrtov vložte potrubie, prázdny priestor je naplnený sutinami. Potrubie je nastavené rovnomerne, drvený kameň je rozdrvený a potom je naliaty tekutým betónom.

 • Najprv sa vytvorí plytko-zakrytý stĺpikový alebo pásový základ, niekedy sa naleje monolitická doska, na plošinu sa položia dlaždice atď. Rám je konštruovaný samostatne a zaistený aspoň po spodnej výstuži a regály sú pripravené. Ak je základňa stĺpiková alebo pásková, je na ňom umiestnená rúrka a pripojená na mieste: iba žeriav môže zdvihnúť hotovú konštrukciu.

  Jedná sa o altánok z profilovej rúry na stĺpoch.

 • Ktorý spôsob je lepší? Sledovať, ktorá strana sa pozerať. Ak je z dôvodu spoľahlivosti upevnenia, je lepšie - najprv: stojany sú ozdobené. Táto možnosť je tiež úspornejšia: neexistuje žiadny spodný pásik a náklady na výrobu základov nie sú žiadne. Ale taká konštrukcia, ak je bez podlahy, je len letný altánok. Na zimu zatvorené budete potrebovať podlahu.

  Podlaha na základe je lepšia z pohľadu, že pôvodne predpokladá prítomnosť pohlavia. Navyše, výška, aj keď je malá, chráni pred rozstrekovaním a nečistotami.

  Metódy montáže

  Tradične je zváraný kov. Je rýchly a spoľahlivý. Ale v prípade letnej chaty arbor môže potrebovať sklopný dizajn. Koniec koncov, v nestráženej dachi, ponechanie veľkého množstva železa na zimu je veľmi nebezpečné. V tom zmysle, že môže byť ľahko odcudzený. V tomto prípade sú moduly zvarené, ktoré sa potom skrutkujú spolu. Zvyčajne sú takéto skladacie kovové altány rámom, na ktorý je pripevnená markíza alebo iný podobný, rýchlo postavený alebo demontovaný oplotenie a rovnaká ľahká strešná krytina.

  Pre kovový altánok sú oddelené rámčeky pre každú stranu varené a potom namontované pomocou skrutiek

  Rámček v sklápacích doskách sa pretína pozdĺž okrajov. Ak je štvorhranná, štyri oddelené obvody sa pripravujú so všetkými potrebnými prepojkami. Šesť hexagónov atď.

  Aké kovy robia

  Najčastejšie kovové altány sú vyrobené z kovu s vlastnými rukami z tvarovanej rúrky: je ľahšie pracovať. Hrúbka steny musí byť minimálne 2 mm. Hrubšie k ničomu: predávajú to väčšinou za kilogramy, takže s rovnakými vonkajšími rozmermi s hrubšou stenou sú oveľa viac.

  Ak používate okrúhle potrubia, hrúbka steny zostáva rovnaká. Oni sú ťažšie variť, ale ak už máte skúsenosti, prečo nie: stáli menej ako tie profily. Môžete použiť kovový roh. Jeho hrúbka by mala byť už 2,5-3 mm: menej tuhosti. Pod podšívkou altánu bude dobre vyzerať.

  Ako variť invertorový zvárací stroj, prečítajte si tu.

  Bolo to ocel. Profilové rúry a rohy sú ale vyrobené z hliníka. Konštrukcia bude oveľa jednoduchšia, čo môže byť veľmi užitočné v prípade skladacieho altánu. Ale také potrubie je niekoľkonásobne drahšie.

  Ako pripojiť verandu k domu, prečítajte si tu.

  Ako urobiť altánok z profilového potrubia: krok za krokom inštrukcie s fotografiou

  Než budete variť altánok, musíte si kúpiť kov. Pre regály je profilová rúra vhodná pre nasledujúce veľkosti:

  • 50 * 50 mm, ak je strešný materiál ľahký - profesionálny plech, kovové dlaždice, šindle alebo bridlica;
  • 75 * 75 mm so strechou z bridlice alebo dlaždice.

  Pre jamy získať tenší profil. Maximálne 50 x 50 mm, minimálne 20 x 30 mm. Jeho veľkosť značne závisí od veľkosti štruktúry. Pod mocnou budovu vezmite väčšiu časť, menšiu, samozrejme, menšiu. Tu treba brať do úvahy hmotnosť dokončovacieho materiálu, ktorý bude mať opláštený rám zo strán (ak existujú).

  Samotvorný altán z profilovej štvorhrannej rúry, veľkosť 3 x 3 metre

  Pri výrobe štvorcového zárezu 3-3 metre (obrázok vyššie), výška regálov 2,2 m boli použité nasledujúce materiály:

  • potrubie na pásku 50 * 50 * 2 mm - 12 metrov;
  • pre jamky profilové potrubie:
   • 40 * 40 * 2 mm - 14 metrov;
   • 20 * 20 * 2 mm - 6 metrov;
   • 40 * 20 * 2 - 30 metrov;
  • kovový pás 20 * 4 mm, dĺžka 2 m.

  Označenie a inštalácia stĺpika

  Ak bola lokalita zasadená, tráva na nej narastá, musí sa odstrániť úrodná vrstva. V opačnom prípade sa zvyšky rastlín hnijú pod podlahou. Počas výstavby to nebolo urobené a vôňa na dve leta bola, jemne povedané, "nie veľmi".

  Výsledná jama, ak máte dobrú vodu opúšťa miesto, pokryté pieskom alebo "pôvodnou" pôdou, ale bez rastlinnej vrstvy a neplodné. Ak je pôda hlina, určite zaspíte rovnakou hlinkou.

  Ak naozaj potrebujete výkres, tu je schéma, v ktorej je štvorcový altán so strešnou strechou. Rozmery 2,4 * 2,4 m, výška k hornému okraju - 2 m (v prípade potreby možno zvýšiť)

  Ak chcete ihneď inštalovať potrubia do zeme, dôkladne ich dôkladne uzemnite. Potom vyvŕtajte otvory s hĺbkou asi 70-90 cm, priemer závisí od zrna, ktoré máte. Do dokončenej jamy, ktorá je pokrytá veľkou časťou sutiny alebo trosky, je umiestnená rúrka, ktorá je umiestnená zvislo a drvený kameň je narazený. Odkrytý stojan sa naleje do betónu. Ak sa používa portlandský cement M 400, piesok môže byť odobratý 3-4 dielmi, betón by mal byť vodnatý, aby sa mohol vlievať hlboko do.

  Druhá možnosť - niekto drží stojan presne, alebo ste našli spôsob, ako ho opraviť. Potom je potrebné vyplniť otvor s betónom s kamenivom z drveného kameňa s priemernou frakciou. Rozmery môžu byť nasledovné: 1 diel cementu, 2 diely piesku, 1,5 - drvený kameň. Informácie o značkách betónu si prečítajte tu.

  Ako to stoja v rezu

  Ďalším bodom je, že vertikálnosť inštalácie stojanu nie je kontrolovaná úrovňou budovy, ale pomocou olovenej línie. Úroveň je príliš veľká chyba. A jeho plummet prakticky nevie ako. Magnetické vodiace línie sú veľmi vhodné pre prácu s kovom: v prípade majú magnet. Jednoducho dávať telo na správne miesto a plumb sa drží sám.

  Ak dávate prednosť zdvíhaniu altánu, môžete ho umiestniť napríklad do základových blokov. Keďže celý blok pre altánok je luxusný, bloky 200 * 200 * 400 mm môžu byť rezané na polovicu (s diamantovou brúskou). Výsledné kocky majú priestor: jeden po druhom v rohoch, ďalšie štyri medzi nimi a v strede šikovným spôsobom ďalšie 4 kusy. Schéma sa ukazuje ako na obrázku nižšie. Bloky v strede sú potrebné, aby sa trubica neohýbala: tri metre s 50 mm vystužením rebra bez podpory.

  Usporiadanie stĺpov pod altánom 3 o 3 metre

  Na to, aby betón nečerpal vlhkosť, bolo zo všetkých strán vynechané bitúmenovým tmelom, takže sú na fotografii čierne. Je možné rozdrviť, kto má živicu, alebo položiť strešný materiál na dve vrstvy. Ale ruberoid za pár rokov sa rozpadne, jeho kvalita dnes nie je nič horšie.

  Všetky bloky sú nastavené v jednej úrovni. Aby ste uľahčili odkrytie rohov, riadte kolíky, vytiahnite závit, skontrolujte diagonály podľa danej schémy, vložte bloky. Všetky ich vrcholy by mali byť v tej istej rovine. Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi:

  • vytiahnite šnúrky, skontrolujte a zarovnajte ich a potom ich zarovnajte;
  • použite dlhú plochú lištu (dosku), na ktorú chcete postaviť stavbu (testované a s malou chybou), a tak vložte všetky bloky;
  • použite laserovú hladinu, ale za slnečného počasia nebude s ním pracovať - ​​je takmer neviditeľná (alebo potrebujete špeciálnu s takouto funkciou).

  Ako viete, je možné sa vyhnúť problémom s umiestnením blokov, ak sú potrubia upevnené v zemi. Je pravda, že postrojový pás bude tiež potrebné robiť hladko.

  Spodná časť a stojany

  Po nastavení blokov sa na ne položia štvorcové rúrkové profily. Pri výrobe spodného páskového kovového oblúka sa použila profilová rúrka 50 x 50 mm. Ak si prajete, môžete si vybrať silnejší, ale altánok je už 5 rokov, hoci viac ako 10 ľudí sa ešte nepodarilo.

  Rúry sú položené, opäť skontrolujte horizontálne pomocou úrovne. V rohoch variť. Potom z potrubia menšej časti - 40 * 20 mm vytvorte dve preklady, na ktorých budú podopierané podlahové dosky (alebo preglejka, ak ju chcete použiť).

  Pripravený spodný kryt

  Všetky rúry sú dvakrát natreté základným náterom, osobitná pozornosť bola venovaná miestu zvárania. Stojany sa vyrábajú 220 cm vysoko, takže strecha nie je opretá o hlavu. Stojany sa ukázali ako ťažké (50 x 50 x 2 mm) a na ich spoľahlivejšie upevnenie boli upevnené montážne držiaky kovového pásu 20 x 4 mm (viď foto).

  Spôsob upevňovania vertikálnych montážnych ramien

  Stĺpec je presne umiestnený, jeho smer je kontrolovaný olovnicou (výhodnejšie magnetickým), po ktorom sú stehy upnuté svorkami. Je ľahšie variť: odtok je takmer mŕtvy a pomocník je potrebný len pre poistenie. Najskôr varte potrubie okolo obvodu a potom striedavo vyberajte spony a päty. Dokonca aj vo výške 2,2 dobre.

  Stĺpiky na dverách profilovej rúry 50 x 50 mm v tomto koncu s altánkom na úrovni zábradlia. Na zvýšenie stability štruktúry je lepšie umiestniť ich do rovnakej výšky. Ale v tomto prípade majiteľ rozhodol, že dizajn je stabilný (kvôli reťazcom) a rozhodol sa trochu ušetriť.

  Prečítajte si o základoch zvárania pomocou invertorového zváracieho stroja.

  Zábradlie a horná lišta

  Výška zábradlia v altánku - 95 cm Ale je to možné a menej, a viac - na tom nezáleží. Dokonca aj bez zábradlí. Napríklad pod polykarbonátom s plynulým zasklením. Alebo uzavrieť jednu alebo dve steny s nepríjemnou povrchovou úpravou (od susedov a / alebo z ulice).

  Stredné potrubie - zábradlie - z potrubia 40-20 mm, z rovnakého úseku a horného potrubia. Na zvýšenie tuhosti sú medzi prvým a druhým pásom zvárané dva zvislé stĺpiky (výška 95 cm, úsek 40 x 20 cm). Celá stavba je na ďalšej fotografii.

  Plne zmontovaný rám z profilovanej rúrky pre altán

  strecha

  Potom prišiel obrat výroby strechy. Tento altán zo železa bude pokrytý bitúmenovými dlaždicami, pretože stavba priehrad je vyrobená z dreva. Na rám sa použila lišta s rozmermi 75 x 40 mm a na mäkké dlaždice sa použila podšívka na obloženie: takisto bol atraktívny spodný pohľad (môže sa nahradiť preglejkou odolnou voči vlhkosti).

  Drevené kusy sa otvárajú do otvorených koncov regálov tak, aby tento korok prenikol do rúry najmenej o 10 cm, kusy 5-7 cm zostávajú vyčnievajúce zhora. Môžu byť nakrájané takmer pod koreňmi, trochu zanechať, takže v prípade potreby ich môžete rezať pod uhlom.

  Ako pripevniť krokvy v hornom bode

  Krovy sú rezané - 4 kusy 2,5 metra. Všetky 4 kusy sú spojené v hornej časti v jednom konštrukcii. Výška od nuly až po vrchol je približne jeden meter. Najskôr ich pripojte. Aby mali zaujatosť, súbory sa vypúšťajú. Zostreľte dlhými nechtami. Dve zostávajúce pruhy sú pribité vpravo a vľavo (konce sú tiež rezané pod miernym uhlom). Aby ste ich udržali pevne, sú viac rohov z nehrdzavejúcej ocele skrutkované.

  Vzhľadom na to, že je nepohodlné manipulovať s krokvami na vrchole, sú okamžite, stále na zemi, impregnované antiseptikom a farbené so škvrnami s ochrannými vlastnosťami (vybrali si svetlú farbu na to, aby boli peknejšie vo vnútri.) Spracovali všetky dosky a obloženie na pokovovanie naraz: prší a rýchlo sa zmení na modrú.

  Potom sa do stredu položí pomocná doska, do ktorej je prilepená pomocná lišta s dĺžkou približne 85 cm presne v strede. Kratšie je, aby sa nožnice krokvy mierne rozšírili za obvod pásu. Takže strecha bude viac, voda tečúca zo strechy bude plynúť menej vnútri.

  Konštrukcia štyroch trámov montovaných na zemi je postavená na vrchu altánku. Jeho vrchol by mal zostať na lište. Toto všetko je centrované. Pomocou olovenej línie skontrolujte vertikálu lišty, ale tiež zmerajte vzdialenosti od stredu nosníka na miesto, kde každá nosná noha spočíva na ráme. Ak je všetko viac alebo menej normálne, upevnite konce krokien na zlomené dopravné zápchy. Potom sa záloha a doska odstránia, môžete namontovať latku.

  Ako bol nainštalovaný systém krovu (pokrytý dažďom)

  Pod prepravkou sa pridali ďalšie stehy (75 x 40 mm od tej istej tyče). Ako sa to deje - pozrite sa na fotografiu nižšie.

  Takže doska (v dolnej časti sa ukáže, že je dlhšia ako 3 metre) sa neohýba, struny sa priblížia približne od stredu (film je z dažďa, aj keď je drevo spracované)

  Prepravka pod mäkkou dlaždicou bola vyrobená z obloženia. Je to drahšie ako okrajové dosky, ale jeho estetický vzhľad je lepší. Po inštalácii dosky sa položí bitúmenová dlažba. Jednoducho sa šíri a pripevní do montážnych otvorov pomocou čapov. Inštalácia začína od spodku a pohybuje sa hore. Narežte na miesto pomocou nožníc, ľahko pracujte. Na bokoch, na kĺboch, je pribitý cez 5-6 cm, na vrchole sú umiestnené špeciálne rohy.

  Podlahové a bočné lišty

  Na doske podlahovej dosky hrany 70 * 40 mm. Podlahy sa neodporúčajú: vyžadujú sa malé medzery, ktoré umožnia drevu napučať pri vysokej vlhkosti. Doska podlahy s hrotom a drážkou tu na čokoľvek.

  Strany sú tiež ozdobené okrajovými doskami, iba 70 * 20 mm. Podšívka sa nepoužívala z rovnakého dôvodu: môže sa ukázať, či je mokrá po dlhú dobu (hmla, dážď). Doska bola na vrchole zakončená, uzatvárajúc konce kože a niečo sa dá nasadiť.

  Fotografie kovových a drevených altánkov: takmer hotové

  Pre tento altánok je krovinkový systém vyrobený z kovu. Ukázalo sa to skôr altán z kovu a dreva. Môžete presne to isté princíp, aby ste zvárali priehradový systém z profilu, okamžite zvárali ďalšiu vzperu. Je možné vytvoriť zváraný altán s oblúkom z rovnakého potrubia. Ako vytvoriť dvojitý oblúk nájdete vo videu.

  Ako urobiť drevený altánok, prečítajte si tu.

  Fotky kovových altánov

  Vo všeobecnosti sú možnosti pre altány kovových konštrukcií veľmi početné: zváranie, kovanie, rôzne materiály, s ktorými sú rámčeky dokončené. Profilová rúra, okrúhla, z ocele a hliníka, je dokonca aj z nehrdzavejúcej ocele. To všetko je doplnené akýmkoľvek tvarom: od štvorca a obdĺžnika až po zložitý tvar. Kov je taký plastický, že variácie sú veľmi, veľmi. Niektoré z nich sú zhromaždené v galérii fotografií.

  Nezvyčajný tvar strechy a markýza, ktorá bola viditeľnými dekoratívnymi prvkami, sa tiahla zvnútra
  Kovový rám pokrytý markíza namiesto strechy: tam je tieň, nie horúce a lacné
  Nezvyčajné otryskávanie tenkých rúrok, maľované v bielej farbe, dáva designu ľahkosť
  Veľmi pekný dekor. To nie je kovový altánok, ale pieseň v kovu
  Ďalšia verzia viacúčelového altánu
  Umelecké kovanie v konštrukcii stojanov - elegantne a výlučne
  Kruhový altán pre letný dom pod modrým polykarbonátom - romantický
  Jednoduché riešenie pre záhradníctvo: štvorcový altán pokrytý béžovým polykarbonátom
  Systém Rafter môže byť krásny
  Neobvyklá štruktúra - veľmi zaujímavé riešenie.
  Zriedka sa stretnete s kovovým altánkom z guľatých rúr. Welder - majster jeho remesiel
  Otvorený kovový altánok - letná verzia pre chatové domy alebo na nádvorí v blízkosti domu
  Výkres šesťstrannej strany - pohľad zhora
  Výkres šesťstrannej dosky - prednej časti
  Hexagonové žehličky
  Náčrt kovového altánu s povrchovou úpravou z polykarbonátu. V spodnej časti je kučeravý povrch z rúrok pokrytých tmavým priehladným polykarbonátom.
  Fotografie šesťstranného altánu z kovového profilu s čiastočným dreveným obložením
  BBQ altánok
  Kresba oktaedrálneho kovového altánu s rozmermi
  Náčrt osemuholníka s rozmermi
  Okrasný kovový altánok
  Stolička s kovovým rámom a polykarbonátovou fóliou
  Kovový rám v kombinácii s tónovaným polykarbonátovým plášťom
  To je pravdepodobne najjednoduchší oblúk: dve ohnuté rúrky, ktoré sú namontované na záhrade záhradných lavičiek. Na potrubia je pripevnený polykarbonát. Terasa pripravená na letnú záhradku

  Ako variť altán dávať, pozri vo videu.

  Загрузка...