Chodba a chodba

Dekoratívny kameň na chodbe - tajomstvo znášania

Pri návrhu domu a bytu chcem používať prírodné materiály, ale to nie je vždy odôvodnené. Napríklad použitie prírodného kameňa na dekoráciu. Je to drahé, náročné, vyžaduje vysokú kvalifikáciu. Existujú veľmi podobné prírodným umelým kameňom. Je tiež vyrobený z prírodných surovín, ale v časoch menej a znižuje náklady. Okrem toho môže byť dekorácia chodby s dekoratívnym kameňom vyrobená ručne - jeho štýl si nevyžaduje špeciálnu kvalifikáciu.

Jeden z možností haly

Druhy dekoratívneho kameňa

Dnes existujú tri typy dekoračných umelých kameňov, ktoré sa používajú na dekoráciu interiéru:

  • na báze cementu;
  • na báze sadry;
  • aglomerácii.

Tieto výrobky vo vzhľade sú veľmi podobné prírodnému kameňu, vážia len oveľa menej (od 14 kg / m2 až do 50 kg / m2). Oveľa nižšia a nižšia cena (v porovnaní s prírodou), najmä ak je výrobca ruský alebo bieloruský. Výhody možno pripísať a jednoduchšiu inštaláciu - len predná strana texturovaného, ​​ostatné tri sú skôr ako dlaždice alebo tehla.

V skutočnosti existuje ešte jeden druh dokončovacieho umelého kameňa - tehlovú dlažbu napodobňujúcu murovanie iného vzhľadu. Je vyrobená z hliny takmer pomocou tehlovej technológie - vypálená v peci a glazúrovaná. Rozdiel v hrúbke je 1-3 cm. Tento typ dekorácie je dobrý v mnohých moderných interiéroch - od high-tech po podkrovie.

Vzorky slínkových dlaždíc napodobňujú murivo

Na báze sadry

Sadrokartónový kameň je z tohto druhu materiálov najlacnejší. Jeho druhý plus je najjednoduchší. To, že sa používa na inštaláciu na sádrokartón, pretože jednoducho nebude odolávať ťažkým nákladom. Nevýhody - je celkom krehký, hygroskopický, môže byť zničený, keď je mokrý. Dokončenie chodby s ozdobným kameňom na omietke je možné len vtedy, ak je po jeho položení ošetrené špeciálnou ochrannou impregnáciou alebo akrylovým lakom.

Formát sadrokartónových dosiek môže byť ľubovoľný - veľmi plastové riešenie vám umožní získať akýkoľvek povrch a tvar
Svetlé odtiene v chodbách nie sú "rozdrvené" a nedávajú ťažkosti
Heterogénna farba dodáva extra objem a šarm
Sadrový dekoratívny kameň v kombinácii so sadrovými panelmi v chodbe - orientálny štýl
Dekoratívny kameň sa vyznačuje najmä hladkými stenami.
Rôzne farebné varianty jednej kolekcie

Na báze cementu

Trvanlivý a trvanlivý dokončovací kameň sa získava zo zmesi sadry a piesku. Umývať sa môže aj pomocou štetca pomocou kvapalných čistiacich prostriedkov. Jeho nevýhody sú:

  • Ťažko rezné. Potrebujete brúsky s diamantovým kotúčom, aby sa dalo menej prachu, môžete navlhčiť dlaždice.
  • Veľká váha. To je - v porovnaní s analógom sadry, a v porovnaní s prirodzenou hmotnosťou je viac ako dvakrát nižšia.
  • Vyššia cena. Pri výrobe cementového dekoračného kameňa s použitím vysoko kvalitného cementu a to stojí slušne. Okrem toho výrobná technológia ovplyvňuje cenu - cement zvyšuje požadovanú pevnosť dlhšie (28 dní) a tvarovaná dlažba musí byť uložená niekde až do tejto chvíle a za určitých podmienok (pri teplote asi 20 ° C a dostatočnej vlhkosti 40-50%). To znamená, že pre skladovacie priestory sú potrebné významné oblasti, a to sú dodatočné náklady.

Všetky tieto nevýhody sú kompenzované trvanlivosťou a jednoduchosťou údržby, takže je to jeden z najbežnejších dekoratívnych kameňov pre dekoráciu interiéru a exteriéru.

Kombinácia dekoratívneho kameňa v chodbe a tapety
Tento typ dekorácie na chodbe je vhodný z hľadiska čistenia
Je možné rozložiť steny na chodbe s ozdobnou výzdobou.
Zaujímavé sfarbenie
Svetlo šedá - najviac pre malú chodbu.
Ak sa rozhodnete vytvoriť takéto steny, osvetlenie by malo byť jasné.
Skvelé pre módny podkrovný štýl

Umelý kameň z aglomerátov

Tento typ dekoračného kameňa sa nedávno objavil. Skladá sa z drvených prírodných hornín - mramoru, žuly, kremeňa - do ktorých sa pridávajú polymérne živice alebo cement. Na získanie jasných farieb sa pridá farbivo. Takýto dekoratívny kameň vyzerá skvele - rozptýlený prírodnými úlomkami, odrazy na okrajoch drobky ... Je to naozaj vyzerajúce dobre, je vhodné pre interiérové ​​dekorácie.

Granitové aglomeráty
Vzorky na stánku jednej firmy
Farebné možnosti môžu byť mnohé: kremenné aglomeráty

Farbiace metódy

Pri výbere zbierky omietky alebo cementu venujte pozornosť spôsobu maľovania. Pigment môže byť pridaný k roztoku a potom váženie dlaždice bude mať rovnakú farbu. Na jeho prednom povrchu sa aplikujú odtiene, ktoré dodávajú povrchu prirodzenejší vzhľad. S touto technológiou, aj keď sú štiepané, bude tento rozdiel neviditeľný, pretože tie sú blízke.

V ďalšom uskutočnení sa pigment aplikuje len na povrch. Potom, keď štiepané alebo potrebné znížiť farbu bude veľmi odlišné.

DIY umelý kameň kladenie

Pred začatím práce je potrebné rozhodnúť o množstve. To nie je tak jednoduché, ako to znie. Ak sa pozriete na zbierky, uvidíte, že pozostávajú hlavne z fragmentov niekoľkých veľkostí a tvarov. Výnimkou je keramický kameň a kolekcie napodobňujúce murivo. Po zistení veľkostí fragmentov môžete odhadnúť, ako približne ich chcete usporiadať.

Nakreslite na stenách navrhované hranice dekorácie. Teraz môžete viac či menej presne vypočítať, koľko "štvorcov" dekoratívneho kameňa potrebujete. K výslednému číslu pridajte približne 10-15% - pre orezávanie a možné zmeny v procese. To bude požadovaná suma na dokončenie.

Pre-layout

Majstri, ktorí majú skúsenosti s dekoratívnym kameňom, najprv predbežne "predstierajú", kam umiestniť to, čo fragmenty, ako ich zmeniť. Môžete vytvoriť rozloženie na podlahe, môžete - v dizajnových programoch (ak viete, ako s nimi pracovať), môžete sa pokúsiť nakresliť plán na grafový papier alebo kus papiera v škatuli. Hlavná podmienka: je potrebné dodržiavať proporcie a nezabudnúť na šev. Môže to byť pomerne malý - tento spôsob pokladania sa nazýva bezšvíkové alebo pevné a môže byť až 1 cm silný alebo dokonca o niečo väčší.

Rozložte dlaždice, vyberte farby a odtiene

Táto fáza, keď sa dokončujú sebestačné steny s dekoratívnym kameňom, mnohí chýbajú, dúfajúc, že ​​všetko bude v tomto procese jasnejšie. Môžete to samozrejme a tak urobiť, ale všimnite si, že lepidlo sa veľmi rýchlo uchopí a čas na prepracovanie je veľmi, veľmi málo. Podľa plánu bude jednoduchšie pracovať.

Príprava povrchu

Je možné ozdobiť steny umelým kameňom z akéhokoľvek materiálu, ale všetky vyžadujú prípravnú prípravu. Ak boli steny predtým hotové s niečím, celá dekorácia bola odstránená, mala by byť holá stena so sadrou. Na lepidlo ozdobný kameň na staré tapety - márne tráviť čas a peniaze: dokončenie práve spadne. Niektoré veľmi ľahké zbierky môžu byť prilepené k tapetám, ale môžu to byť len fragmenty - niekoľko dlaždíc. A potom nikto neposkytne záruku, že tapeta nebude trhaná a všetko sa nerozpadne.

Najjednoduchším postupom je pripraviť steny, ak sú omietnuté. Stačí ich zakryť základnou. Jeho typ sa vyberá v závislosti od materiálu (sadry alebo cementu). Potom môžete prejsť k skutočnej dekorácii.

Dekoratívny kameň sa položí na ploché steny.

Ak sú steny vyrobené z tehál, stavebných kociek, akéhokoľvek iného podobného materiálu, najskôr sa nechajú pokropiť a potom omietnuť vhodnou omietkou. Rovnako je povolené zarovnanie steny sadrokartónom. Ale zároveň sa silne obmedziť pri výbere dokončovacieho kameňa - budete si musieť vybrať z najľahších kolekcií podľa hmotnosti a v podstate je to dekoratívny kameň zo sadry.

Ak sú steny drevené, po vysušení sa najprv pokryjú hydroizoláciou, ošetria sa základným náterom. Potom je mriežka nalepená na povrch a potom omietnutá. Pri výbere omietky je vhodné vybrať si z tých, ktoré "dýchajú" a nebudú zasahovať do dreva na reguláciu vlhkosti. S lepenými dlaždicami to bude problematické, ale dokončenie chodby s dekoratívnym kameňom je zvyčajne roztrieštené - dlažba je lepená len na niektorých miestach a zvyšok povrchu zostane paropriepustný.

Čo lepidlo

Väčšina výrobcov dekoračného kameňa odporúča používať špeciálne lepidlá určené špeciálne pre prácu s týmto materiálom. Sú tri typy:

  • pre ľahký dokončovací kameň s hmotnosťou do 30 kg / m2;
  • pre ťažké od 30 do 30 kg / ma vyššie;
  • pri nízkych teplotách (najmenej + 5 ° C).

Lepidlo je potrebné riediť v malých častiach, presne podľa odporúčaní výrobcov. Je lepšie miešať pomocou vŕtačky s príslušnou dýzou - je ľahšie dosiahnuť homogenitu.

Lepidlo na dekoratívny kameň môže byť hotové, ale stojí to viac

Môžete stále lepiť na dlaždice dobrej kvality, ale to by malo byť naozaj dobré - budete musieť držať veľa váhy. Tretia možnosť je na tekutých nechtoch. Táto metóda funguje nádherne na sádrokartónových doskách, s omietnutými povrchmi je lepšie použiť lepidlo.

Technológia lepenia

Steny omietnuté alebo vyrovnané hypokardónom sú potiahnuté základným náterom. Aj keď suší, hodí časť lepidla. Pri pokládke je dôležité, aby boli riadky dokončovacieho kameňa položené horizontálne. Na dosiahnutie tohto cieľa môžete označiť na stenu. Môžete to urobiť pomocou šnúry na farbu, alebo môžete kresliť ceruzkou pomocou bublinky alebo úrovne laseru.

Položenie dekoratívneho kameňa na chodbe začína od jedného rohu. Niektoré zbierky majú špeciálne rohové dlaždice - s nimi je ľahšie pracovať. Ak nie sú takéto fragmenty, je potrebné zaistiť okraje s "koncovými" fragmentami. Sú v niektorých zbierkach - ich okraje sú tiež maľované. Rovnaké prvky sa používajú naposledy v rade, kde je nutné, aby konce mali dekoratívny vzhľad.

Rohové prvky v dekoračnom kameňu

Pred pokládkou zadnej časti dlaždice sa musí skontrolovať dekoratívny kameň. Môžu byť zvyšky cementového mlieka - tenký penový povlak svetlej farby. Musí sa odstrániť. To sa dá urobiť pomocou tuhej kefy.

Ak je teplota vzduchu vysoká alebo vlhkosť je nízka, zadná časť kameňa je navlhčená vodou. Potom sa nanesie obyčajná špachtľa s vrstvou lepidla, vyhladí ju a zvyšky sa odstránia prevodovým stupňom (so zubom 4-5 mm).

Naneste lepidlo na konvenčnú špachtľu

Odstráňte prebytočnosť

Fragment je pritlačený na základný povrch, mierne sa pohybuje zo strany na stranu, dosahujú tesný kontakt so stenou, vkladajú fragment do požadovanej polohy. Pre lepšiu priľnavosť je možné lepiť na povrch gumenej paličky.

Pre lepšiu priľnavosť kameňa so stenou môžete použiť gumové kladivo

Táto možnosť položenia dokončovacieho kameňa na stenu si vyžaduje značné množstvo času. Používa sa, keď chcete dať niekoľko dlaždíc alebo pozdĺž okrajov veľkej časti fragmentu. Ak potrebujete položiť značné množstvo, je lepšie položiť lepidlo na stenu a tiež prebytočnú stierku odstrániť. Zvlhčená dlaždica sa prilepí na lepidlo na stenu.

Druhá technológia kladenia dekoratívneho kameňa na stenu

Zvyšok poradia akcií sa nemení.

Ak je murivo bezšvové, ďalší prvok je nainštalovaný tesne. Ak je potrebný spoj, vzdialenosť medzi dlaždicami je pevná s drevenými klincami rovnakej veľkosti a sú vhodné aj časti sádrokartónu. Ak je šev malý, môžete použiť plastové kríže.

Veľké kríže sú vhodné aj na zdobenie stien dekoratívnym kameňom.

Drevené tyče rovnakej veľkosti definujú hrúbku švíku

Pri práci pod dlažbou je možné vytlačiť lepidlo. Ak padne na prednú plochu, musí sa okamžite odstrániť. Betón dokončovacie kameň môže byť mokrá handra, omietka - len suché. Hlina sa rýchlo uchopí a potom ho odstráni bez poškodenia povrchu, je takmer nemožné.

Vytlačené lepidlo sa okamžite odstráni.

Podľa tohto princípu sa stanovil plánovaný objem dokončenia. Keď lepidlo uchopí (uvedené na obale), môžete začať vyplňovať švy.

spárovanie

Vyplňte švy pomocou špeciálneho zloženia. Podľa farby môže napodobňovať murársku maltu alebo byť v kontraste s farbou povrchu.

Kompozícia sa zriedi vodou na pastovitý stav (proporcie sú uvedené na obale), vložené do špeciálnej striekačky alebo do tesného vrecka s odrezaným rohom. Pasta sa vytláča medzi švy. V závislosti od typu prevedenia sa šev vyplní takmer úplne alebo len polovica (až do okraja dlaždice môže byť až 5 mm). Výsledok je buď reliéfny alebo hladší.

Napĺňanie šev zo stavebnej striekačky

Zatiaľ čo zálivka nie je zachytená, urobte špeciálne spájanie a vyrovnávajte švy, dávajúc ich konvexný, konkávny alebo plochý tvar.

Fotografie možností pre dokončenie chodby a chodby s dekoratívnym kameňom

Dekorácia chodby s dekoratívnym kameňom je často dokončením rohov a dverí.

Dekoratívny oblúk dekoračný kameň a spínač

Dve možnosti na dokončenie dverí umelým kameňom

Beat vchod nie je ľahké

Dva rôzne štýly a jeden materiál

Dokončenie môže byť dosť

Striedanie pásov omietnutých stien a ozdobného kameňa prináša nezvyčajný efekt.

Ak budete hrať so svetlom, ukáže to ešte krajší.

V modernom interiéri sa častejšie používa imitácia muriva

Jedna zo stien v chodbe je zdobená dekoratívnou tehálou.

Aká je dobrá možnosť - všetky "špinavé" miesta sú pokryté kameňom

Загрузка...