Dvere

Ako inštalovať posuvné interiérové ​​dvere

V jeho túžbe urobiť dom pohodlnejšie a útulnejšie, často prichádza nápad nahradiť obvyklé závesné dvere posuvnými dverami (nazývajú sa aj posuvné, posuvné, zavesené). Dobrou správou je, že si môžete bez problémov nainštalovať posuvné dvere. Zlé je to, že normálny mechanizmus stojí približne rovnako ako vysoko kvalitné plátno. V okamihu, keď sa v nich podplácajú, je to, že v otvorenom stave takmer "nevyjedzajú" priestor. Buď sa skrývajú v stene (najlepšia, ale ťažšie realizovateľná možnosť), alebo sa po nej pohybovať.

Interiérové ​​dvere môžete zavesiť sami

To všetko je pravda, ale je tu značná nevýhoda - veľmi nízka úroveň zvukovej izolácie, najmä vo verzii kupé dverí. Keď plátno práve pokrýva otvor. Pri inštalácii v nádobe (v stene) je situácia o niečo lepšia, ale úroveň zvukovej izolácie krídlových dverí sa nedá dosiahnuť týmto spôsobom inštalácie. Ak vás to všetko nevystraší, môžete urobiť štúdium systémov, voľbu a potom - inštaláciu.

Systém posuvných dverí

Existujú dva typy mechanizmov: pozastavené a železničné. Obe nie sú dokonalé. Stručne o ich výhodách a nevýhodách - nižšie.

Systém zavesenia hornej koľajnice

Závesný mechanizmus je nosný lúč, ku ktorému je vodiaci prvok pripevnený tvarom písmena "P" s nohami otočenými dovnútra. Valce, ku ktorým je pripevnený krídlo brány, sa pohybujú pozdĺž tohto vodidla. Z technického hľadiska ide o zavesené dvere na hornej lište.

Hlavné zariadenie posuvných vnútorných dverí na hornej lište

Pri inštalácii takýchto dverí zostane podlaha pod dverami hladká, na pravej a / alebo ľavej strane dverí je inštalovaný iba dolný valec. Posúva sa pozdĺž drážky vytvorenej na dne rúna. Nevyhnutné, aby sa pohybovalo, sa neodchyľuje vertikálne. Tento dizajn je najjednoduchší na inštaláciu. Inštalácia je veľmi jednoduchá a pozostáva z niekoľkých krokov:

 • upevnite hornú lištu;
 • zaskrutkujte valčekový mechanizmus na horný koniec plátna,
 • posúvajte plátno do vodítka;
 • inštalujte zátky v hornej časti (tak, aby dvere nevypadli);
 • otvorte dvere, vložte spodný valec do drážky a pripevnite ho na podlahu.

  Jednoduché vnútorné posuvné dvere

To je všetko. Dvere na valcoch nainštalované. Ale tento systém, ako vidíte na fotografii, má veľmi nízku tepelnú izoláciu. Sú takmer nulové: priechod je jednoducho zablokovaný.

Železničné posuvné dvere

Tento typ dverí má dve koľajnice: horné a spodné. Valce sú tiež nastavené v hornej a dolnej časti. Vďaka tomuto dizajnu má systém vysoký stupeň tuhosti: môže byť vratká a nebude spôsobovať žiadne zvláštne poškodenie.

Železničné posuvné dvere

Mínusové koľajnice v podlahe sú známe: zložitosť čistenia. Odpad a prach sa neustále dostávajú do drážok, je potrebné sledovať ich čistotu. Tento typ dverí sa najčastejšie používa v skrinkách, šatníkoch. Používajú sa ako vnútorné dvere pri presúvaní detí v rodine. Bezpečnosť je dôležitejšia ako zložitosť čistenia.

Možnosti montáže

Bez ohľadu na systém posuvných dverí môžu byť spôsoby inštalácie:

 • Kupé dvere. Na stene sú pripevnené vodiace lišty, ktoré valcujú plátno.

  Kupé dvere. Železnica je namontovaná na stenu nad pravým otvorom.

 • Kazeta. Do steny vytvorte špeciálnu medzeru, v ktorej je skriňa brány skrytá. Oni sú niekedy nazývaní, posuvné. "

  Kazetové posuvné vnútorné dvere: plátno ukryté v nástennej výklenky

 • Kaskádové. Pozostáva z jedného pevného plátna a niekoľkých pohybov. Pohyblivé, ak je to potrebné, sa pohybujú a skrývajú za pevnou časťou.

  Kaskádové posuvné dvere: jedna záklopka ťahá druhú

Najjednoduchšou možnosťou inštalácie sú dvere priestoru. Môžu byť inštalované nezávisle, a to nielen vo fáze opravy, ale aj po nej. Je dôležité, aby otvor bol hladký a stena mala normálnu únosnosť. Nevýhodou takéhoto systému je to, že nemôžete dať nič blízko stene na mieste, kde sa dvere vrátia späť. Existuje ešte jedna: veľmi nízka zvuková izolácia. Je ľahké vysvetliť: ak sa pozeráte z konca, na stranách je medzera niekoľkých milimetrov. Je nevyhnutné, aby plátno nebolo "miešané" pozdĺž steny. A cez to všetko znie perfektne prenikať a stáva sa trochu tichším.

Kazetové dvere sú dobré, pretože v otvorenom stave je plátno v stene a nezasahuje. Druhým plusom je, že tesnenia môžu byť inštalované po obvode otvoru, ktoré poskytujú oveľa lepšiu zvukovú izoláciu. Mínus inštalácia posuvných dverí do výklenku - to môže byť vykonané len vo fáze opravy. Druhá nevýhoda: robiť puzdro pod posuvnými dverami, zvyčajne dali falošnú stenu a to sú ukradnuté centimetre štvorca.

Kaskádovanie - jedna z odrôd dverí oddelenia. Má jednoducho väčší počet vodítok: podľa počtu pohyblivých panelov dverí. Inštalácia je pravdepodobne najťažšia: vyžadujú sa mnohé detaily a vysoká presnosť inštalácie. Systémy sú elitné a zriedka sa šetria na inštaláciu: opravy budú stáť viac.

Vlastnosti a postup inštalácie

Posuvné dvere si môžete dať svojimi vlastnými rukami aj bez veľkých skúseností. Bez montérov je úplne reálne. Čas je potrebný trochu a viac - návod na inštaláciu. Budeme sa snažiť poskytnúť podrobný opis procesu s fotografiami a video materiálmi.

Samostatná montáž posuvných vnútorných dverí, kupé

Systémy sa môžu mierne líšiť, ale všeobecné pravidlá sú rovnaké. Pred inštaláciou je potrebné splniť niekoľko požiadaviek:

 • Otvorenie musí byť hladké, inak budete musieť vziať plátno, ktoré s okrajom pokrýva všetky odchýlky.
 • Nosnosť strán brán musí byť vysoká, rovnako ako stenu nad ňou.
 • Otvorenie by malo byť dokončené: omietnuté a maľované, pokryté tapetami alebo zdobené ozdobnými panelmi.

Ďalej prejdite k zostave. Spočiatku je možné pripevniť valce. Rôzni výrobcovia majú svoje vlastné odporúčania. Niektorí odporúčajú ustúpiť 1/6 šírky krídla dverí z okraja, v iných systémoch, ktoré sú namontované priamo z okraja, a montážne dosky poskytujú odsadenie. Tu sa nainštalujeme takýto systém: v ňom sú nainštalované valčekové plošiny hneď od rohu.

Označenie valčekov na mieste inštalácie

Zameriavame sa na to, že vzdialenosti sú rovnaké. Pri položení dosky, ceruzky alebo značkovacej fólie vymedzíme priestor pre spojovacie prvky. Na označených miestach vyvŕtavame otvory. Priemer vrtáka je o 1 mm menší ako priemer skrutky.

Upevňovacie valčekové bloky

Vystavíme dosku, našroubujeme skrutky. Dĺžka upevňovacieho zariadenia závisí od hmotnosti plátna, ale nie menšej ako 70 mm. Stočíme ich presne kolmo, inak dôjde k zbytočnému namáhaniu.

Montáž valčekov

Podporované pod valčekmi sa vkladajú do inštalovaných dosiek. Sú upevnené s vekom na bočnom povrchu. Ďalej na kolíkoch s navíjacím valčekom.

Valčekové plošiny sa naskrutkujú na kolíky

Je tiež vhodné inštalovať kľučky a zámky pred zavesením. Potrebujú špeciálne, mortise. Ak ste si kúpili hotovú sadu, sú k dispozícii požadované otvory. Ak ste prispôsobili obvyklé plátno, musíte obrys obrysom ceruzkou a odstrániť prebytok dlátom. Potom, čo rukoväť alebo zámok vstúpia do výklenku, označte body príchytiek, vyvŕtajte otvory pre ne a nainštalujte príslušenstvo.

Inštalácia s rukoväťou

Potom môžete pokračovať v inštalácii sprievodcu. S namontovanými valcami bude jednoduchšie: presne viete, v akej výške by mala byť spodná strana koľajníc.

Najpohodlnejšou cestou je zavesenie posuvných dverí na suchý drevený nosník. Jeho prierez je menší ako 50 x 70 mm, dĺžka je dvakrát väčšia ako šírka dverného krídla + 5 cm.

Zmerajte dĺžku nosnej a montážnej lišty

Po nasadení vodiacej lišty pozdĺž lišty je pripevnený k dreve pomocou samorezných skrutiek s dĺžkou najmenej 8 cm. Počet spojovacích prvkov je od okrajov a uprostred (častejšie, menej často) minimálne 3 - 10 cm.

Sprievodca upevnením dreva

Teraz môžete merať výšku montáže dreva. Na dverách s nainštalovaným vodiacim valcom vodiacu lištu s tyčou. Takže môžete presne zaznamenať, aké sú vysoké dvere. V bočnej ploche dreva vyvŕtajú aspoň štyri otvory na upevnenie na stenu.

Vodiaca lišta s lištou "valcovaná" na valčekoch na dverách

K výslednej značke pridajte 7-10 mm - dvere by mali visieť a nemali by sa zamiešať pozdĺž podlahy. 7 mm je minimálna vzdialenosť, ktorá je dostatočná, ak v otváraní nie sú žiadne podlahové krytiny. Ak sa majú (neskôr položiť laminát, koberec, linoleum atď.), Potom je potrebné vziať do úvahy hrúbku týchto povlakov.

Skúste na dverách

Takže počas inštalácie plátno nechodí, je zaklinené malými drevenými klinmi. Potrebujete aspoň dve zastávky - pri oboch valcoch.

Rasklinivaem plátno

Pripevnenie dreva k stene a nastavenie jeho polohy s úrovňou označte jeho pozíciu ceruzkou. Ak to umožňuje nástenná stena, môžete ho pripevniť k stene, ale urobiť to pre samorezné skrutky s dĺžkou najmenej 120 mm, alebo lepšie - umiestnite na kotviace skrutky.

Ak stena, napríklad betón, vyžaduje inštaláciu hmoždiniek. Za týmto účelom presuňte značku pod spojovacími prvkami na stenu. Môže sa to robiť s tenkým a dlhým vrtákom, ktorého priemer je menší ako vyvŕtaný otvor.

Značky prenášame na stenu tenkou vŕtačkou.

Ešte jednoduchšia možnosť: dlhý tenký klinec. Vložila sa do otvoru a niekoľko ťahov dal značku na stenu. Ďalšie postupy sú známe: vyvŕtavame otvory pod zátkami hmoždiniek, v prípade potreby zasuňte zátky a zakrúte ich. Potom namontujeme dvere.

Namontujte posuvné dvere na stenu

Pozdĺž okrajov vodítka musia byť fixované zátky. Privádzajú sa zo strán, empiricky vytvárajú požadované miesto (tak, aby pás úplne zatvoril otvor v uzavretom stave a po otvorení sa dostatočne vrátil.) Pomocou upínacích skrutiek sa upevnia.

Inštalácia zastávok na posuvných dverách

Otvorte dvere a nastavte vlajku na podlahu. V spodnej časti plátna vstúpi do drážky. Je potrebné, aby sa dvere nezvierali vertikálne.

Inštalácia vlajkového valca

Najprv ho vložíme do drážky, označíme otvory pre spojovacie prvky, vŕtame a upevníme krátkymi skrutkami (asi 15-20 mm dlhými).

Takto vyzerá nainštalovaný klavírny klip, keď sú dvere otvorené.

Na to môžeme predpokladať, že boli namontované posuvné dvere. Už sú plne funkčné. Dokončovacie práce zostali. Montážna lišta s vodiacou lištou je pokrytá dekoratívnou podšívkou, ktorá zodpovedá tónu krídla brány. To môže byť pribitý dokončovacie nechty priamo na bar.

Ozdobu môžete prilepiť priamo na lištu.

Iba keď ho vystavíte, skontrolujte, či sú kolesá zatvorené. Oveľa krásnejšia) Teraz ste si istí, že ste inštalovali posuvné dvere svojimi vlastnými rukami.

Video lekcie o inštalácii takýchto dverí vyzerá nižšie. Existuje niekoľko možností inštalácie.

Inštalujeme posuvné dvere typu kazety (v puzdre s ceruzkou)

Proces inštalácie samotnej vodiacej lišty, zavesenie krídla je takmer rovnaké, ako bolo opísané vyššie. Nie je potrebné dokončiť a všetky ostatné kroky sú potrebné. Namiesto montáže dekoratívneho pásu je falošná stena namontovaná vo vzdialenosti najmenej 10 cm od steny. Zvyčajne je vyrobená zo sadrokartónových profilov, ktoré obkladajú sadrokartónové steny. Ale na tom nezáleží - môžete použiť aj GVL alebo preglejku, akýkoľvek iný vhodný materiál.

Odkiaľ pochádza vzdialenosť 10 cm? Hrúbka krídla brány a medzery na oboch stranách je 5 cm, pri inštalácii profilu je pridaná najmenej 5 cm. Tak sa ukáže 10 cm.

Keďže hlavná záťaž padne na stenu, rám profilov sa nedá posilniť. Ak sa vám zdá, že takáto stena nie je veľmi spoľahlivá, môžete vložiť do nej drevené tyče, ktoré sú skrutkované. To spôsobí, že štruktúra bude veľmi pevná.

Základné princípy výpočtu skrine pre posuvné dvere, ako aj zvláštnosti označenia, princípy prípravy dverí pre inštaláciu, nájdete na videu.

Domáce posuvné dvere

Každá brána môže byť inštalovaná na valcoch a bude fungovať ako odraz. Sprievodca a všetky ostatné komponenty - valčeky (ložiská a vlajky), zastávky, zastávky - si môžete kúpiť. Držte na nich aspoň kus preglejky alebo dvere zostavené z niekoľkých dosiek. To bude najjednoduchšia a najlacnejšia možnosť. Ale urobiť si sami mechanizmus - to je už zložitejšia úloha. Jednou z variantov mechanizmu posuvných dverí (vyrobených z okrúhlych rúr rôznych priemerov) vyrobených zo šrotu vo videu. Systém mal byť inštalovaný v skrini, ale podľa jeho dizajnu môže ľahko vydržať aj dubové dvere z poľa.

Загрузка...