Interiér

Typy rekonštrukčných bytov, nápady, príklady

Jednou z hlavných úloh je urobiť byt pohodlnejším a funkčným. To sa dosiahne zmenou pôvodného rozloženia. Článok predstavuje možnosti pre sanáciu bytov z rôznych oblastí, vyriešiť rôzne problémy.

Typy sanácie a ich koordinácia

Všetky typy prestavby možno rozdeliť do niekoľkých kategórií. Budú sa líšiť v stupni zložitosti a počte požadovaných zodpovedajúcich dokumentov. Existujú tri takéto typy:

 1. Redizajn bez predchádzajúceho súhlasu. Dokumenty (plán apartmánu "pred a po" a dokončená žiadosť o prestavbu) sa predkladajú MFC (multifunkčné centrum) v procese zoznámenia po dokončení práce. Takéto práce zahŕňajú práce, ktoré neovplyvňujú nosné steny:
  • prestavba inštalačných prípravkov v kúpeľni a toalete (bez zmeny hraníc), nahradenie podobných;
  • inštalácia klimatizácie bez pochrómovania nosných stien (inštalácia satelitnej antény vyžaduje koordináciu);
  • Demontáž vstavaných skríň;
  • prenosný drez a elektrický sporák v kuchyni.

   Príklad prestavby bez predchádzajúceho súhlasu

 • Redizajn projektu. V ZINZ nariadil bytový plán. S ním ísť do organizácie projektu s prijatím do SRO, objednať rekonštrukciu projektu. Prijatý návrh a žiadosť o rekonštrukciu sa predkladajú MFC, ktorá sa potom prenesie na schválenie od Inšpektorátu bývania. Po obdržaní povolenia sa práca vykoná prísne podľa projektu, po ich dokončení je pozvaný zástupca inšpektorátu bývania, kontroluje, či sú nosné steny a stavebné systémy ovplyvnené, vydáva zákon o akceptácii obnovy. Pomocou tohto zákona a projektu, opäť prejsť na ZINZ, získať nový registračný certifikát. Tento typ práce zahŕňa demontáž, inštaláciu otvorov v fasetových stenách, inštaláciu nových oddielov, ktoré nevytvárajú záťaž na konštrukciu a konkrétne:
  • združenie kúpeľne (demolácia priečok);
  • rozšírenie kúpeľne o oblasť predtým obsadenú chodbou alebo komorou (nikto nevydá povolenie na obytný priestor);
  • rozdelenie jednej miestnosti na dve;
  • spojenie dvoch miestností (demolácia záclonovej steny);
  • zmena konštrukcie podlahy (kladenie podlahového vykurovania).

   Ukážkový projekt prestavby

 • Redizajn projektu so súhlasom autora projektu doma. Do tejto kategórie patria všetky zásahy do konštrukcie nosných stien. S touto možnosťou rekonštrukcie je logické objednať si projekt ihneď v organizácii, ktorá vyvinula sériový projekt doma, pretože je potrebné ich koordinovať. Ďalej je postup registrácie podobný: s dokumentmi v MFC, po oprave zákona z ZhilInspektsii v ZINZ pre nový technický pas. Najbežnejšie typy rekonštrukcie tohto typu:
  • otvory v oporných stenách alebo podlahách (prenos alebo zariadenie nových);
  • prevod kuchyne a kúpeľne;
  • Zariadenie clony v priečnych priestoroch - s alebo bez ložiska - nie je dôležité (pri asociácii bytov).
 • Pre posledný typ prestavby budete musieť uchovávať dokumentáciu: Work Production Journal, príprava Skutkov skrytých diel. Tiež práca prebieha pod kontrolou organizácie, ktorá projekt vytvorila. Po ukončení práce je postup rovnaký - získanie zákona a vykonanie zmien v ZINZ.

  Možnosti pre rekonštrukciu 1-izbový byt

  V každom prípade sú požiadavky majiteľov bytov rôzne. Každý má iný životný štýl, návyky a prezentácie o pohodlí. Takže možnosti prepracovania rovnakého modelu projektu sa môžu výrazne líšiť. Najviac typické, s ktorými sa stretávame v prevažnej väčšine prípadov, spájajú kúpeľňu, niekedy s nárastom plochy, zničenie skladov a vstavané skrine. Zvyčajne sa pridávajú k individuálnym požiadavkám, ktoré spĺňajú potreby majiteľov.

  Vybrať spálňu (z jednej miestnosti na vytvorenie dvojizbovej izby)

  Najčastejšou požiadavkou na prepracovanie jednopokojového bytu je prideliť spálňu. V niektorých uskutočneniach je možné, v iných je to ťažké. Predstavená na fotografickej verzii prestavby bytu je v podstate 1-izbový byt prepracovaný do dvojizbový byt. K tomu dochádza v dôsledku prenosu veľkého počtu oddielov.

  Zvýraznite spálňu v jednom apartmáne

  Začneme zvažovať zmeny od vchodu. Dvere do kúpeľne boli presunuté do inej steny, bývalá špajza / šatňa bola premenená na šatňu. Priestor chodby sa zvyšuje kvôli priestoru miestnosti, v ktorom je uzavretý priestor pre priestrannú šatňu. Predtým v malej chodbe boli 4 dvere, čo spôsobilo, že jeho použitie je veľmi nepohodlné. V navrhovanej verzii rekonštrukcie chodba funkčnosť je oveľa vyššia.

  Oddelená časť kuchyne bola odstránená a bola nainštalovaná oplotenie. V dôsledku toho dostal kuchynský obývacia izba a samostatnú miestnosť na odpočinok. Aby bolo rozdelenie kuchyne výraznejšie, bol vytvorený malý oddiel, ktorý obmedzuje túto zónu.

  Nedotkol sa zmeny a výstupu na balkón. Môže byť zasklená a izolovaná, po ktorej môže byť pripevnená k miestnosti. (Podrobnosti o pripojení balkónov si prečítajtet).

  Ďalšia cesta je uvedená v ďalšom projekte. Pôvodné rozloženie nie je úplne úspešné: dlhá, úzka kuchyňa je zjavne nepríjemná.

  Oddelenie spálne v jednopokojovom byte pomocou radiálnej priečky a spájajúceho balkón

  V procese sanácie je potrebné odstrániť oddiely, ktoré oddeľujú kuchyňu a kuchyňu. Zmena rozloženia kúpeľne. Oblasť bola zvýšená v kuchyni, ale tam bolo miesto pre všetky inštalatérske a práčky. Na chodbe je malá priečka, ktorá obklopuje vstavanú skriňu.

  Obývací priestor z kuchyne a jedálne je oddelený malou priehradkou. Oddelenie je podporované odľahlou jedálňou, ktorá je pokračovaním rozsiahleho pracovného povrchu. Pri výstupe z balkóna z bývalej kuchyne je inštalovaný okenný blok. Umožňuje dostatok svetla na osvetlenie kuchyne.

  Spálňa je oddelená od obývacej izby oddelením sadrokartónu, oddelenie je ukončené priesvitnou posuvnou radiálnou deliacou priehradkou. K spálni nebol príliš malý, lodžia je izolovaná a glazovaná. Okenný blok s okenným parapetom bol demontovaný a v rohu bol usporiadaný šatník. Na opačnej stene je organizované pracovisko.

  Dve izby + štúdio

  A ďalšie usporiadanie a jeho zmena v trojizbovej miestnosti. Skôr zostávajú dve izby, ale vzniká štúdio - kombinovaná kuchyňa s jedálňou. Táto myšlienka je radikálna - kuchyňa je prenesená na miesto obývacej izby. Možnosť je dohodnutá len s inštaláciou elektrického sporáka, ako aj s dostupnosťou technických možností pre prepravu kanalizačných potrubí a vetranie.

  V tomto vyhotovení je kúpeľňa kombinovaná, kuchyňa je presunutá do miestnosti, v mieste kuchyne je detská izba. Bývalá obývacia izba je rozdelená na spálňu, značná časť je presunutá do kuchyne. Šatňa bola tiež demontovaná - je tiež súčasťou kuchyne. Koridor sa stal väčším, čo umožnilo oddeliť všetky vybrané izby. Nejednoznačná možnosť, ale možná.

  Premena na štúdio (3 možnosti)

  Myšlienka premeny štandardného bytu na štúdiový apartmán, v ktorom zostáva iba kúpeľňa, je veľmi populárny medzi mladými ľuďmi. Môžu byť prítomné aj priečky, ktoré čiastočne blokujú jednu oblasť od druhej. Môžu byť od stropu až po podlahu, ale úplne nepokrývajú celý priechod, takže priestor sa zjednocuje.

  Prestavba v štúdio

  Všetko, čo je potrebné v prvom variante, je zbúrať oddiel medzi kuchyňou a miestnosťou. Kuchyňa bude vizuálne zdobená inou podlahovou krytinou - v kuchyni - dlažbu, v laminátovom obývacej izbe. Rozdeľovač bude tiež vysoký stôl / stojan na bar, späť na ktorý bude pohovka.

  Možnosti pre prestavbu bytov v štúdiu

  Druhá navrhovaná metóda sanácie zahŕňa demoláciu priečky medzi kuchyňou a miestnosťou a oddelenie chodby od miestnosti. Chodba je len nepatrne označená malou priehradkou, ktorá oddeľuje kuchyňu. Namiesto zbořených stien sa plánuje inštalácia nového oddielu, ktorý ide pod uhlom. Ona čiastočne oplotenie z priestoru spálne, ktorá tvorí kuchynský priestor.

  A posledný navrhovaný projekt zahŕňa zmenu tvaru kúpeľne. Je tiež inštalovaná priečka oddeľujúca vstupnú chodbu so vstavanou skriňou. Vo všeobecnom priestore apartmánového štúdia je kuchynská linka oddelená barovým pultom, všetky ostatné tvoria len interiérové ​​riešenia.

  Pridelenie dieťaťa

  S týmto plánom neexistuje žiadna konkrétna voľba. Rozdeliť miestnosť len priehľadným oddielom, ktorý prenáša svetlo.

  Pridelenie detskej izby v jednopokojový byt

  Na žiadosť majiteľov je kombinovaná kúpeľňa rozdelená na toaletu a kúpeľňu. To bolo možné zničením skrine. Taktiež odstránil skriňu, ktorá ide do miestnosti, presunula sa do nej vstup. Teraz je z chodby a nie z kuchyne, ako to bolo predtým. Časť miestnosti z okna je oplotená sadrokartónovou priehradkou s posuvnými dverami. V detskej izbe bolo miesto pre vstavanú skriňu. Priestorová miestnosť je obývacia izba a izba rodičov.

  Zmeny 2-izbové apartmány

  Pri dvojizbových apartmánoch existujú zvyčajne viaceré možnosti: v konečnom dôsledku je oblasť väčšia, resp. Poskytuje väčší priestor pre predstavivosť.

  Vytvorte dva kusy z dvoch

  Mať dvojizbový byt často chcú urobiť z neho tri izby. V nižšie uvedenom variante je dlhoročná a úzka miestnosť so zabudovaným šatníkom rozdelená na dve. Okrem toho je oddiel nelineárny, čo umožnilo usporiadať dve skrine na uloženie oblečenia.

  Vytvorte 2-izbový 2-izbový byt

  Zmeny ovplyvnili aj oblasť kúpeľne. Zvyšuje sa na chodbe. Oblasť sa stala takmer dvakrát väčšia, čo umožnilo inštalovať práčku. Od vstupu do kuchyne z chodby bol zablokovaný, bol vyrobený z obývacej izby.

  Iný typ pôvodného rozloženia a iný prístup. Presne povedané, tam sú dve izby, ale dve zóny sa objavili - obývacia izba a jedáleň. V dôsledku toho boli izby oddelené a obidva môžu byť použité ako spálne - jeden pre dospelých, druhý pre deti. V rovnakej dobe bude mať rodina priestrannú miestnosť, kde sa každý môže zhromaždiť.

  Z dvojizbových izieb vytvorte trojizbový

  Výhodou tohto prepracovacieho plánu pre dvojizbový byt je, že je možné v oboch priestoroch urobiť zásuvky.

  Ďalšia možnosť rozloženia s ďaleko od seba. Úloha je rovnaká: mať tri oddelené miestnosti. Ak nemáte problém s globálnym prevodom kuchyne a kúpeľne, potom sú dve možnosti.

  Nie je to najpohodlnejší byt na prepracovanie

  V prvom prípade je oddiel odstránený, oddeľuje sa chodba a výsledný priestor je rozdelený na oddiely (modré) alebo polopriehľadné oddiely (zelené). V ďalekej miestnosti stojí šatník. Druhá metóda je zrejmejšia - rozdeľujú veľkú miestnosť na dve menšie, rozdeľujú výstup na balkón.

  Zmena veľkosti kúpeľne a chodby

  V mnohých prípadoch sa rekonštrukcia vzťahuje na kúpeľňu a chodbu. Niekedy zvýšiť veľkosť chodby znížením kúpeľne a naopak. Takéto možnosti sú uvedené na fotografii nižšie.

  Možnosť prestavby 2 izbový apartmán so zmenou veľkosti kúpeľne alebo chodby

  V týchto plánoch je ďalší dobrý nápad: dva samostatné šatne sú premenené na jeden - s vchodom z chodby.

  Zmena veľkosti miestností

  Niekoľko možností s iným typom pôvodného rozloženia. Všetko, čo možno urobiť tu s kúpeľňou, je zjednotiť ju a tým aj efektívnejšie využitie priestoru. Hlavnou myšlienkou tejto rekonštrukcie je odstránenie zápalu slepého čreva, nie je jasné, prečo je v miestnosti.

  Dvojizbový dom v dome série I-209A

  Ako vidíte, existujú dve hlavné možnosti - zväčšiť sála a priestor, ktorý má byť obdĺžnikový alebo zväčšiť priestor miestnosti, opúšťať stenu chodby na rovnakom mieste, ale odstránením vstavanej skrine a presunom priečky inej miestnosti. V druhej verzii bude možné zariadiť slušnú šatňu alebo urobiť dve vstavané skrine - jedna so vstupom z predsiene a druhou z miestnosti.

  Prestavba trojizbovej izby

  Rovnako ako v iných 3-izbových apartmánoch, hlavnou myšlienkou je zvýšenie alebo zlúčenie kúpeľne, racionálnejšie využitie voľného priestoru. Konkrétne rozhodnutia závisia od želania vlastníkov.

  Optimalizácia využitia priestoru (kvôli chodbe)

  Vo variante uvedenej nižšie bola demontážna časť oddeľujúca obývacia izba od chodby. Ukázalo sa, že je priestranná izba, ktorá poskytuje priestor na realizáciu rôznych druhov dizajnových nápadov. Kombinovaná kúpeľňa a WC, s jednou dverami. Toto umožnilo mierne zvýšenie plochy druhej miestnosti.

  Zvýšenie obytného priestoru kvôli chodbe

  V ďalšom projekte sú tiež zmenšené rozmery koridoru. Táto oblasť sa odchyľuje od obývacej izby, ale stáva sa priechodom, ktorý je pre túto miestnosť nekritický. Zmeny sa dotýkali aj kúpeľne - oddiel medzi toaletou a kúpeľňou bol odstránený a oblasť bola trochu unášaná: kvôli odstráneniu steny do chodby. Kvôli tej istej chodbe sa zvyšuje aj kuchynská plocha - dverová jednotka je vychovaná veľmi blízko k vchodu do kúpeľne.

  Optimalizujte využitie priestoru

  A poslednou zmenou je demontáž bezrámového okenného parapetu a inštalácia posuvných sklenených dverí na podlahu namiesto bývalého okenného bloku.

  Organizácia druhej kúpeľne

  V štvorizbových apartmánoch sú námestí už veľké a už vie už pomerne málo ľudí. Preto v takýchto prípadoch často chcú vytvoriť druhú kúpeľňu. Hlavnou ťažkosťou je, či existujú technické možnosti zásobovania vodou a kanalizáciou. Rovnako nie je dovolené zabezpečiť kúpeľňu nad obytnými priestormi - iba nad technickými. V týchto rekonštrukčných projektoch je plánovaná druhá kúpeľňa na mieste skrine, čo je možné.

  Zmeňte oblasť koridoru

  Všetky hlavné zmeny sa týkajú využitia priestoru v halách, ako aj veľkosti druhej kúpeľne. To môže tiež zmeniť účel miestností (všetky okrem kuchyne).

  Oddeľovanie priľahlých miestností

  Nie každý má rád priestory prechádzky. Majitelia takýchto bytov sa dohodli, že stratia časť obytného priestoru, ale rozdelia priestory. V tomto prípade je časť priestoru miestnosti 2 oplotená, v dôsledku čoho dochádza k oddeleniu priestorov. Zostávajúca "apendicitída" sa môže použiť ako pre zariadenie skrine. V tomto prípade sa miestnosť stáva pravidelnejším tvarom (bližšie k štvorcu), čo je pre dizajn výhodnejšie.

  Oddeľovanie priľahlých miestností

  Druhá skupina zmien sa týka kúpeľne. Takmer všetky oddiely sú zničené, dverový blok je odstránený do kuchyne. Oblasť kúpeľne sa zväčšuje vďaka chodbe.

  Vstup do kuchyne je z obývačky (izba 3). Táto stena je nosičom, pretože otvor vyžaduje dodatočnú výstuž s kovovými konštrukciami, ako aj vývoj projektu (rovnako ako odstránenie kúpeľne do chodby).

  Загрузка...