Dvere

PVC vstupné dvere (kovové) do súkromného domu

Nie je to tak dávno, plastové dvere nastavené len na balkóny. S rozvojom technológií sa objavil širší a spoľahlivejší profil, ktorý im umožňuje používať ako vstup do súkromných domov a chát. Sú zbavené hlavných nedostatkov drevených dverí - neplačia s vlhkosťou, nevyžadujú pravidelnú aktualizáciu laku, ale môžu vyzerať rovnako alebo úplne inak - je to podľa vášho vkusu. Samozrejme, nemožno ich porovnávať so spoľahlivosťou kovových dverí, ale v chatkách a súkromných domoch nie je taká miera bezpečnosti potrebná. Najprv sa môžete dostať cez okná. Teraz nie sú menšie. Po druhé, ploty, brány a brány chránia územie. Takže vstupné plastové dvere sú rozumnou voľbou. Najmä ak si myslíte, že majú veľa výhod a nie veľa nevýhod.

Vchodové plastové dvere môžu byť súčasťou vstupnej skupiny - s oknami na bokoch

Výhody a nevýhody plastových vstupných dverí

výhody:

 • Flexibilná výrobná technológia, ktorá umožňuje vyrábať vstupné dvere z PVC s ľubovoľnou konfiguráciou, farbou, dizajnom.
 • Dobrý výkon pre ochranu pred chladom / teplom.
 • Rôzne otváracie systémy.
 • Môžete ho prevádzkovať v horúcom a chladnom prostredí.
 • Nereagujte na zmeny vlhkosti.
 • Zabezpečte dobrú ochranu pred hlukom, prachom.
 • Kompatibilný s budíkom.
 • Schopnosť inštalovať zámky akejkoľvek zložitosti - normálne a so zatváraním vo všetkých smeroch.
 • Vyžaduje minimálnu starostlivosť, ľahko sa čistí.

Zo všetkých výhod je často rozhodujúce, že si môžete objednať vstupné plastové dvere na svoj vlastný projekt. Bez akýchkoľvek obmedzení. Ďalším prínosom je možnosť realizácie výkyvného alebo posuvného systému. Posuvný systém dokonale zapadá do francúzskych okien. Zasklenie oblasti a prakticky sa nelíšia od okien, v dôsledku čoho máme veľmi harmonické riešenie. Tak urobte na terase, v záhrade, na záhrade. Iné materiály neposkytujú takúto príležitosť - nie sú kompatibilné s posuvným systémom.

Posuvné plastové vstupné dvere sú skvelým spôsobom, ako získať prístup na terasu, do dvornej záhrady.

Napriek všetkým výhodám majú plastové vstupné dvere a chýbajú:

 • Vysoké náklady
 • Zložitosť inštalácie.
 • Nie príliš vysoká odolnosť proti hackingu.

Väčšina otázok vzniká počas inštalácie. Pre zvýšenie spoľahlivosti obvodu dverí je inštalovaná kovová výstužná doska. To tiež zvyšuje zložitosť inštalácie. Okrem toho musíte dodržiavať technológiu, ktorá poskytuje vysoký stupeň tepelnej a zvukovej izolácie. To všetko sťažuje inštaláciu.

Vchodové plastové dvere: typy, materiály

Koľko vstupné plastové dvere spĺňajú vaše očakávania, ako dobre budú fungovať, či budú alebo nebudú spôsobovať nepríjemnosti, závisí od toho, či sú materiály a príslušenstvo správne vybraté. Stabilita tvaru závisí od toho, ako dobre je technológia (či v rohoch je vystuženie, pretože otvory v profile sú vyrezané pre príslušenstvo). Kombinácia týchto momentov zaručuje, že aj vonkajšie plastové dvere pracujú bez problémov. Preto venujte pozornosť každému nuaniu.

Vchodové dvere z PVC môžu zopakovať obojstranné pokrytie okien, ale môžu sa líšiť.

Metóda otvorenia

Početí vstupných plastových dverí môže byť jeden, dva, tri alebo štyri. Najčastejšie v súkromných domoch dajte dvere jedným alebo dvoma dverami. Bivalved môže byť s dvoma alebo jednými pohyblivými chlopňami. Otvárajú sa aj druhé dvere, ale len v určitých situáciách - ak potrebujete nechať viac vzduchu do domu alebo priniesť niečo volumetrické. U takýchto modelov je druhá klapka upevnená skrutkami v hornej a spodnej časti. Tricuspidy najčastejšie majú jednu pevnú a dve pohyblivé krídla, v štvornásobných krídlach pomer dva až dva.

Počet listov je určený šírkou priechodu dverí. Až 90 cm môžete vytvoriť jednu uzávierku od 1 metra do 1,8 m - dve. Širší priechod vyžaduje trikuspidálne dvere.

Podľa spôsobu otvárania sa dvere otvárajú (s otváraním dovnútra alebo von) a posúvajú sa. Swingové dvere môžu byť obyčajné alebo kyvadlové (keď sa môžu otvoriť v miestnosti aj na ulici). V súkromných domoch je kyvadlo umiestnené veľmi zriedkavo, najmä ak vedú dvere na terasu.

Ďalším bodom: vstupné dvere do súkromného domu sú zvyčajne otvorené vonku. Toto nie je pravidlo, ale akceptované. Po prvé, je ťažšie ich vyradiť, a po druhé, je ľahšie, ak je to potrebné, vykonať ich zvnútra. Musíme však pamätať, že to zvyšuje náklady na výstavbu, pretože závesy vyžadujú iný typ, drahšie.

profil

Kvalita a vlastnosti vstupných plastových dverí závisia od kvality a vlastností profilu, z ktorého sú vyrobené. Preto by ste mali byť pri výbere profilu veľmi opatrní. Odporúča sa používať produkty známych spoločností. Rehau, Veka, KBE. Oni sú overení, presne viete, čo dostanete. Neznáme alebo menej známe výrobcovia predstavujú veľké riziko. Nemalo by to skoro zmeniť dvere kvôli ich zlej kvalite.

Vlastnosti vonkajších plastových dverí závisia vo veľkej miere od zvoleného profilu.

Hrúbka profilu a počet komôr

Uličné plastové dvere sú vyrobené zo špeciálneho profilu. Je širší a "hrubší" než ten, ktorý sa používa pri výrobe balkónových dverí a určite širší ako ten, ktorý ide na okná. Vo vnútri profilu je inštalovaný výstužný prvok. Pre plastové dvere položte obrys z odolného plastu, v hliníkovom vystužujúcom kovovom plastovom obryse.

Pri vstupných dverách z kovového plastu sa používa profil triedy A, ktorého minimálna hrúbka je 70 mm, maximálne 118 mm a hrúbka vonkajšej steny nie je menšia než 3 mm. Okrem toho má väčší počet komôr vystužených hrubším hliníkom.

Rôzne profily pre vstupné dvere z PVC vo firme Veka

Výber hrúbky profilu závisí od viacerých faktorov. Prvou je klimatická zóna. Čím je vaša oblasť chladnejšia / teplejšia, tým silnejší je profil. Druhým faktorom, ktorý treba zvážiť, je, či v dome je vestibul. Ak je to, môžete sa pokúsiť uložiť - vestibul bude ochrannou zónou. Nemali by ste zabudnúť na cenu - čím silnejší je profil, tým drahšie je.

Ďalším dôležitým bodom je počet izolovaných komôr v profile (tým lepšie a najmenej 3 komory, ale lepšie - 5), rovnako ako hrúbka steny vonkajšieho prekladu. Silnejšia vonkajšia stena - jej väčšia pevnosť, najlepšia ochrana proti teplotným extrémom.

Dvere bez impostov sú obmedzené.

Taktiež, aby sa vstupné PVC dvere dali väčšiu tuhosť, sú v rohoch umiestnené výstužné prvky. To je dôležitý bod, ktorý zabraňuje skresleniu od závažnosti alebo teplotného rozdielu. Všetky tieto funkcie ovplyvňujú konečnú kvalitu a jednoduchosť používania.

Profily pre vonkajšie plastové dvere s tepelným prerušením

K dispozícii je takzvaný "teplý profil plastových dverí". Má prídavnú plastovú vložku - tepelnú prestávku. Izoluje vonkajšiu a vnútornú časť profilu. Zlepšuje sa tepelnoizolačné vlastnosti a má pozitívny vplyv na zvukovú izoláciu.

zosilnenie

Na výrobu rámu a krídla je profil, do ktorého je vložený výstužný prvok - hliníkový profil. Môže to byť v tvare písmena C, tvaru U a uzavretý - vo forme obdĺžnika. Najspoľahlivejšie - zatvorené. Má väčšiu tuhosť, čo zaručuje zachovanie tvaru dverí pri poklese teploty. A dávajte pozor, takýto uzavretý výstužný profil by mal byť na ráme a na liste. Potom ani pri veľkých teplotných kvapkách dvere nevypúšťajú.

Rozdiel v profile na výrobu plastových dverí v hrubšom plastu, viac kamier a vystužujúci obrys z hrubšieho kovu

Súčasne sa vystužovací profil používa s hrúbkou 2 mm - to je minimum, a tam je ďalší s 3 mm kov. Tým je konštrukcia ťažšia. Vďaka hmotnosti dverí je možné nepriamo odlíšiť balkónový blok od vstupných plastových dverí. Nie je zmysel, aby ste si vzali príliš hrubý kov, ale tenký ten jednoducho nebude stáť zaťaženie.

Ako odstrihnúť otvory

Iba je tu jeden veľmi dôležitý bod. V mnohých podnikoch pri výrobe dverí sú otvory na inštaláciu zámkov vyrezané brúskou. A otvory sú vyrobené s pevným "okrajom". Je to jednoduchšie a rýchlejšie, ale také diery výrazne oslabujú dizajn.

Takto sú otvory vyrobené v mlyne

Práve pri tomto spôsobe vyrezávania otvorov dverí sa pri vysokých teplotách ohýba "šavle". To je, keď ulica -20 ° C, a v dome + 25 ° C. V zásade sa profil začína ohýbať s menej významnými rozdielmi - približne od -5 ° С. Len s nárastom rozdielu rastie medzera v hornej a spodnej časti. Pred objednaním plastových dverí skontrolujte, či sú otvory frézované a nie rezané brúskou.

slučky

Pretože profil a okná s dvojitými sklami pre výstupné plastové dvere majú značnú váhu, musia byť závesy spoľahlivé. Modely - len režijné, okno nie je aplikovateľné. Je žiaduce vybrať si najlepšie dostupné - vstupné dvere z PVC do súkromného domu otvorené / zatvorené veľmi často. Iba dobrá kvalita zaručuje dlhodobé bezproblémové používanie.

Na krídle štandardnej šírky (60-80 cm) položte tri slučky, na širších - 4, zriedka viac. Každá smyčka je navrhnutá pre 150-200 kg, takže ich celková "nosnosť" je veľmi veľká. Ale nemali by ste klásť menej silné - dvere sa často otvárajú, takže príslušenstvo by malo byť spoľahlivé. Preto je lepšie objednať slučky známych výrobcov. To sú oni, ktorí sú zodpovední za to, ako dlho budú dvere slúžiť, bez ohľadu na to, či sa to bude deformovať alebo nie.

Špeciálne závesy pre plastové dvere zabezpečujú úpravy

Aby sa dvere počas prevádzky neroztrhli, je dôležité ich dobre nastaviť. Hmotnosť krídla by mala byť rovnomerne rozložená na všetkých závesoch. Potom za žiadnych okolností nedôjde k žiadnemu skresleniu a iným problémom.

zasklenie

Vchodové plastové dvere môžu byť bez skla. Taktiež sklo môže byť umiestnené v hornej časti dverí (jeho výška je ľubovoľná). Existuje tretia možnosť - úplné zasklenie.

Ak je sklo vyrobené zo samého vrchu až dole, zvyčajne sa delí priečnym nosníkom - impost. Nie je to potrebné - existujú spoločnosti, ktoré vyrábajú masívne sklo, ale sú málo, pretože táto technológia je zložitá. Toto sklo je výrazne drahšie a existuje možnosť, že môže zmeniť geometriu. Takže sa v podstate snažia presvedčiť rozdelenie impostov. Takéto okná sa ľahšie vyrábajú, lacnejšie a spoľahlivejšie. Umiestnenie priečnika sa určuje v závislosti od konštrukcie - ak vstupná skupina predpokladá prítomnosť okien vedľa seba, sú vyrobené buď na rovnakej úrovni alebo s výrazným rozdielom.

Pri veľkej sklenenej ploche je dôležité vybrať správnu tabuľku pre vstupné plastové dvere.

Pre vonkajšie plastové dvere sa zvyčajne používajú dvojkomorové okná s dvojitými sklami. Poskytujú primeranú úroveň zvukovej a tepelnej izolácie. Jednokomorové úsporné okná s dvojitým sklom majú tiež dobrý výkon. Vo všeobecnosti existujú nasledujúce typy skla:

 • Úspora energie. Na povrch skla sa striekajú ionty striebra. Teplo sa odráža z tohto ukladania. Tým sa udržuje teplo v dome.
 • Multifunkčný. Striebro sa nanáša na niekoľko povrchov. Kvôli tomu dochádza k zachovaniu tepla i chladu.
 • Balíky na ochranu pred hlukom. Na zlepšenie zvukových izolačných vlastností fotoaparátu sú rôzne šírky a prvé sklo má hrúbku 6 mm.
 • Odolný voči nárazom (triplex). Niekoľko skiel, ktoré sú lepené navzájom lepiacou kompozíciou, takže sú lepšie schopné odolávať nárazom.

  Plastové dvere a sklenené obaly pre ne

Okuliare môžu byť bežné, vzorované, farebné, saténové (matné) so zrkadlom. Stále sú obrnené. To všetko umožňuje výber vlastností skla pre plastové vstupné dvere podľa Vašich požiadaviek. Každá firma má mierne odlišné charakteristiky, uvedená fotografia zobrazuje údaje pre spoločnosti Ruhau.

prah

Exteriérové ​​plastové dvere môžu byť vybavené dvoma typmi prahov:

 • Hliník. Mal malú výšku. S takou prahovou hodnotou je vhodné chodiť, ale kvôli tomu je možné fúkanie, hoci pečať by malo zabrániť, ale nie je vždy dostatočne účinné.
 • Plast. V skutočnosti je súčasťou rámca. Výška tejto prahovej hodnoty je väčšia a nie je príliš vhodná, ale v niektorých prípadoch je táto možnosť zvolená, pretože je potrebné ju chrániť pred studeným vzduchom.

  Plošný prah je vhodnejší, ale nemusí chrániť pred fúkaním

Výber prahu nie je najťažším bodom, ale prispieva aj k úrovni komfortu. Pri vstupných skupinách sa prah výhodne vykonáva s tepelnou prestávkou. To neumožní prenikaniu chladu do prahu.

Uzamykacie systémy

Vstupné plastové dvere je možné doplniť bežnými zámkami - s jedným upevňovacím bodom (jednoduchým zámkom) alebo viacnásobným stlačením. Viacero má niekoľko "trstinov" vychádzajúcich z okenného krídla.

Existujú dva typy zámkov s viacerými zámkami - multi-kliešť a multi-lock. Upínacie kolíky sú navrhnuté pre najlepšie upnutie rámu krídla. To zabezpečuje zachovanie tepla tak, aby sa tieto zámky používali, ak vstupné plastové dvere oddeľujú teplá miestnosť od ulice alebo studeného vestibulu.

Druhý typ - multilocking - má odolnosť voči praskaniu. Majú dlhšie skrutky (jazyky), ktoré sú ťažšie stlačiteľné. Takéto zámky by sa mali používať, ak musíte venovať veľkú pozornosť bezpečnosti. Konkrétnejšie - steny sú vyrobené z kameňa, okná sú malé, s inštalovanými roletami a poplachovými systémami. Potom je rozumné dať spoľahlivejšiu zámku. V opačnom prípade útočníci jednoducho obchádzajú dvere pomocou okien.

Plastové vonkajšie dverné zámkové systémy

Ak sú potrebné obidve vlastnosti - ako dobrá tepelná izolácia, tak aj spoľahlivosť - môžete dať multi-svorku anti-zlodej. Majú kolíky (jazyky) vo forme hríbov. Nie sú tak ľahké, aby sa zasekli.

Zápcha v multi-zámok zámky sú usporiadané vertikálne (od 4 do 6) av rohoch (s vysokou nadmorskou výškou dal extra). To pomáha zlepšiť prispôsobenie dverí. Môžu byť spustené pomocou kľúča alebo rukoväte. Je perfektnejšie používať pero. Treba však zvážiť, že uzávery s viacerými zámkami vyžadujú určitú postupnosť činností pri zatváraní. V priebehu času si majitelia na to zvyknú, ale najprv je to nepohodlné.

Plastové video montážne dvere

Je nepravdepodobné, že sa niekto rozhodne zozbierať plastové dvere sami. Len po prezeraní týchto klipov je ľahšie pochopiť štruktúru dverí, účel každého z prvkov.

Загрузка...