Kúpeľňa

Skrinka na toalete nad alebo za toaletou - možnosti a nápady

Často sú problémy s miestom skladovania domácich chemikálií. Všetky druhy práškov, čistiacich prostriedkov, výplachov ... Čoraz viac sa stávajú a zvyčajne tam nie je miesto, kde by ich bolo možné skladovať. Kúpeľňa je príliš vlhká, kuchyňa nie je príliš príjemná, pretože môže distribuovať cudzie arómy, ktoré sa nemiešajú dobre s varením, alebo skôr sa nemiešame. Cesta von je však - skriňa na toalete. Aj keď toaletná izba je zvyčajne malá, ale v nej je voľný priestor - nad toaletou alebo za ním. To je tam a môžete zavesiť / nainštalovať skriňu toalety.

Aký materiál robia

Keď sa rozhodnú urobiť skriňu na toalete, okamžite vznikne otázka, aký materiál je potrebné urobiť. Ak hovoríme o nábytku, existujú také možnosti:

  • laminovaná drevotriesková doska (laminovaná drevotriesková doska);
  • laminovaný MDF;
  • drevo.

Nábytok na toalete si môžete objednať v obchode s nábytkom

Najlacnejším materiálom v tejto kategórii je drevotrieska. Štyrikrát drahšie je MDF a drevo je ešte drahšie. Ak zostavíte dvere z rezanej dosky alebo obložte sami, nemusí to byť drahšie ako MDF. Takáto práca však vyžaduje aspoň minimálnu tesársku zručnosť. Ak nie, budete musieť zaplatiť za prácu špecialistu, čo môže výrazne zvýšiť konečné náklady na produkt.

Ak chcete dlaždicovú dosku obkladať, lepiť ju tapetou, vinylom alebo plastom, môžete použiť iné materiály, ako sú uvedené vyššie:

  • preglejka;
  • GVL (sadrový plech);
  • OSB;
  • list MDF.

Všetky tieto materiály sú celkom vhodné pre skriňu prístroja na toalete. Jediné pochybnosti môžu byť o GVL: bude sa rozpadať na mieste, kde sú závesy pripevnené? Ak sa nepredpokladá veľké zaťaženie, je možné tento materiál použiť.

Matné sklo a zrkadlo sú tiež možné varianty frontov pre skriňu v toalete

Teraz otázka, či používať materiály odolné proti vlhkosti. Skriňa na toaletu môže byť vyrobená z bežného materiálu za predpokladu, že ide len o toaletu a nie o kombinovanú kúpeľňu, t.j. vysoká vlhkosť v miestnosti nebude. Výnimkou je situácia, keď je vetranie kúpeľne vykonávané pomocou priechodného okna cez toaletu. Takéto schémy stále existujú v domoch so starým usporiadaním. Vo všetkých ostatných prípadoch je použitie materiálov odolných voči vlhkosti voliteľné.

Falošné steny a výklenky

Vo väčšine apartmánov je toaleta úzka a dlhá miestnosť. Jeho šírka je asi jeden meter, jeho dĺžka je dva metre alebo viac. Takáto dlhá miestnosť je nepohodlná na používanie - námestie k dverám sa vôbec nepoužíva. Situáciu môžete zlepšiť nastavením falošnej steny. V tom istom čase môže byť toaleta posunutá dopredu a priečka môže byť oddelená o 50-60 cm. Zostávajúci priestor je pre komfort dostatočný a ten, ktorý bude "za stenou", môže byť použitý ako skriňa.

Za touto falošnou stenou sa budú skrývať kanalizačné a inštalačné stúpačky, ktoré by inak museli byť pokryté špeciálnou škatuľou. Priestor za záchodom nemusí byť tesne ušitý. Tu môžete urobiť veľmi priestranný šatník. Môže sa skladovať prášky, zásoby iných chemikálií, ktoré sú zvyčajne ťažko nájsť miesto.

Príklad konštrukcie skrinky pre falošnú stenu

Pre zariadenie budete musieť presunúť toaletu dopredu, na steny a na strop a naplniť horizontálne lamely, ktoré držia regály, nechajte lišty (40 x 40 mm v poriadku). Dvere pre takúto skrinku na toalete sú pripevnené priamo na steny. Skôr k lamely, ktoré sú pripevnené na stenu.

Bar je potrebný na šírku 8 cm, pretože bude viditeľný pri otvorených dverách, je žiaduce, aby bol orezaný rovnakým materiálom ako dvere. Je pripevnená k stene klincami / skrutkami / hmoždinkami a závesmi k nej.

Šatník na toalete od podlahy až po strop (alebo takmer)

Skriňa pre toaletu môže byť samostatným nábytkom. Má charakteristickú konštrukciu, s ktorou nebudete nič mýliť. V prízemí má šatník WC dve úzke a vysoké skrinky, ktoré stoja vo vzdialenosti 50-60 cm od seba a nad nimi je jedna alebo dve časti s dverami alebo bez nich. Sú to tuhé časti s otočnými dverami.

Rôzne riešenie je jedno - maximálne využitie všetkého dostupného priestoru.

Parametre týchto skriniek závisia od rozmerov miestnosti. V obchodoch nevidíte takéto produkty, len individuálnu objednávku. Z rovnakej vrstvenej drevotriesky nebude príliš drahá a existuje veľa úložného priestoru pre chemikálie.

Z hľadiska použitia vesmírnych modelov je ekonomickejšia: v spodnej časti sú len stojany, otvorené a zatvorené police sa nachádzajú nad toaletnou miskou.

Ak sú police len na vrchole

Vyššie uvedená možnosť je dobrá, ak nosnosť steny nie je dostatočná na to, aby udržala obvyklé stenové police. Ak máte priečku zo sadrokartónu, pórovitého alebo ľahkého betónu, môžete sa pozrieť týmto smerom.

Nástenné skrine

Nad záchodom môžete zavesiť pravidelnú nástennú skrinku vhodnej šírky a výšky. To môže byť súčasťou kuchyne alebo časti chodby. V každej modulárnej zbierke nájdete vhodnú vzorku. Budeme musieť prerezať zadnú stenu otvoru pre kanalizačné a inštalačné stúpačky, ale táto zmena je jednoduchá.

Nástenná skrinka nad toaletou: výška a fasády sú rôzne ...

Ak sa obávate, že môže dôjsť k poškodeniu otvoreného rezu vlhkosťou, môžete si odobrať samolepiaci okraj melamínového nábytku a odstrihnúť si rezy. Jednoduchšia voľba je farba alebo náter s vodou-odpudzujúcim tesniacim materiálom.

Výška skrinky nad toaletou sa môže meniť. Ako vidíte na fotografii vyššie, môžete zavesiť rôzne modely - na dvoch alebo troch poliach (celková výška asi 70 cm) alebo na piatich až sedem policiach (celková výška je dosiahnutá od metra alebo viac). Najdôležitejšou podmienkou je skriňa nesmie zablokovať ventil, Druhý bod: nemal by zasahovať. To znamená, že musí mať prístup k tlačidlo na uvoľnenie vody, rovnako ako sedieť na toalete nemali by ste biť svoju hlavu proti dverám. Na základe týchto úvah a vybrať rozmery stenovej skrinky v toalete. Pretože parametre záchodovej misy, nádrže a inštalácie celej konštrukcie sú odlišné, potom môže byť hĺbka skrinky od 35 do 60 cm.

Čo robiť dvere

Ak sa rozhodnete urobiť skriňu v toalete sami, políčka zvyčajne nie sú problém: dva paralelné prúžky sú na stenách naplnené, na nich sú umiestnené police. Namiesto lamiel môžete nainštalovať podpery na nábytok - sú rozdielne veľkosti a tvarov, sú nainštalované elementárne. V stene je vŕtaná diera, do ktorej je zasunutá rozšírená časť držiaka. Toto je jeden typ. Druhá - konzoly, ktoré sú pripevnené k stene. Vo všeobecnosti sa táto časť problému zvyčajne nestane.

Nie je tak ťažké, ako sa zdá

Ale s tým, čo a ako urobiť dvere môže byť otázka. Najjednoduchším spôsobom je objednať fasádu požadovanej veľkosti v nábytkárni. Objednajte lepšie spolu s lamelami, ku ktorým budú tieto dvere pripojené. Môžete tiež požiadať o rezanie slučiek. Potom bude ľahké ich nainštalovať vôbec: skrutkujte na stenu a to je všetko. Možné materiály fasád: LDSP, LMDF, plast, hliník + sklo alebo hliník + plast.

K dispozícii je možnosť - vytvoriť dvere z doskového materiálu a prilepiť ich cez rovnakú dlažbu, ktorá bola položená na stenách. To je v prípade, že nechcete, aby kabinet vyčnieval. Môžete tiež prilepiť mozaiku vhodného odtieňa, použiť flexibilnú dlažbu (plastový list pod dlažbou), prilepiť umývateľnú tapetu, sklenenú tapetu na maľbu atď. Možnosti sú skutočne hromadné.

Ak chcete urobiť skriňu na toalete "na mieste" a so stenami
Možnosti dokončovania šatníkových dverí na toalete
Aby bolo pohodlnejšie ...
Šatník na toalete vo výrobnom procese
Pod lamelami môžete nastaviť rohy - ak očakávate veľké zaťaženie

Nemôžete tiež robiť dvere a zavesiť obvyklé horizontálne žalúzie, používať rolety príslušnej farby a veľkosti. Jedná sa o jednu z najjednoduchších možností rozpočtu. Ak chcete získať prístup k regáloch, bude potrebné zvýšiť žalúzie alebo rolety.

Závažnejšou a trvanlivejšou možnosťou je zatvoriť regály na toalete s roletkou. Je to vážnejšie z hľadiska nákladov a zložitosti inštalácie. Bude potrebné inštalovať vodiace lišty a upevniť hornú časť bubna.

Загрузка...