Dvere

Ako zvárať kovové dvere

Vstupné dvere musia byť nielen krásne, ale aj trvanlivé, rovnako ako teplé a spoľahlivé. Táto kombinácia vlastností dáva kovové dvere. Ale nie všetci, ktorí sa nachádzajú na trhu, sa môžu pochváliť spoľahlivosťou - mnohé z nich môžu byť doslova otvorené kuchynským nožom. Naozaj krásne a spoľahlivé oceľové dvere sú veľmi drahé. Ak máte zváracie zariadenie a niektoré zváracie schopnosti, môžete vyrobiť železné dvere s vlastnými rukami. Dokonca aj pri zohľadnení nákladov na nákup materiálov bude o 30-50% lacnejšie.

Čo je potrebné

Vchodové železné dvere pripravíme z profilovej rúry a plechu. Na to, aby ste pracovali, potrebujete plochý pracovný povrch, zvárací stroj, vŕtačku, bulharskú, je pekné mať hladinu (laserovú hladinu) a niečo na meranie - napr.

Štandardné kovové dvere. O tomto a budeme robiť

Z materiálov, ktoré budete potrebovať:

  • profilovaná rúrka 40 * 40 mm, 40 * 20 mm;
  • kovový plech o hrúbke 2 mm, okolo veľkosti krídla brány;
  • kovové závesy sú dostatočne silné na to, aby podporili hmotnosť približne 100 kg;

Ak chcete "skrášliť" dvere, budete potrebovať farbu na kov (lepšiu smaltovanú smalt), drevenú latku, izoláciu (penu alebo minerálnu vlnu), preglejku, OSB alebo iný podobný materiál, plast alebo akýkoľvek iný finišný materiál.

Kuchyňajte dvierka

Najskôr pripravte rám dverí. Vyrábame z profilovaného potrubia 40 * 40 mm. Odrežte kusy vo veľkosti. Ak je rúra na rúre, čistíme ju. Čistíme polotovary, nastavíme uhly, uchopíme ich medzi sebou.

Zváraný rám dverí

Po zváraní kontrolujeme rohy, merame uhlopriečky. Ak sa vyskytne aj najmenšia odchýlka - opravíme ju (uhol štrajku na podlahe zvyčajne pomáha, hlavnou vecou nie je preháňať to).

Zviažte slučku. Odpočítavame sa zo spodnej a vrchnej časti približne na 20 cm, označíme, varíme sa a pozorujeme, že sú na jednej priamke. Je to veľmi užitočná laserová hladina, a ak nie je, musíte merať vzdialenosť mnohokrát nastaviť presne.

Zvárané závesy

Ďalej z potrubia 40 * 20 mm varíme vnútorný rám. Rozmery sú vypočítané tak, aby medzera na všetkých stranách bola 3-5 mm. V jednom z dlhých potrubí vystrihnite otvory pre zámky.

Otvory pre zámky

Všetko zvareme, skontrolujte diagonály, skúste na ne. Ak je všetko normálne, môžete zvárať krížové nosníky - na zvýšenie tuhosti krídla. Vyrábajú sa zo zvyškov potrubia 40 * 20 mm.

Boxové a rámové domáce kovové dvere

Čistenie všetkých zvarov, odstránenie opuchov - všetko by malo byť hladké a hladké. Nadbytočné množstvo môžete odstrániť súborom, ale rýchlejšie - s príslušným diskom na brúsku.

Aby sa rám "neohýbal" a že tam bolo miesto pre inštaláciu tesniacej gumy, zdvihneme rám zvarením kovových dosiek.

Zvárame dosky, ktoré držia rám v polohe

Rám vo vnútri rámu je nastavený na pravej úrovni (kontrolujeme ho hladinou alebo úrovňou tak, aby bolo všetko v rovnakej rovine), zvárajte odozvu slučky.

Na dokončenom ráme položte kovový plech, označte ho. Mal by vstúpiť do trubice zárubne o 3 - 10 mm. Iba na strane závesu by mal byť prístup 3-5 mm, na druhej strane je možné viac. Vystavíme list zo strany závesu, označíme rezaciu čiaru a vyrezáme ju pomocou brúsky.

Označte miesto, kde potrebujete znížiť

Otrasy a iné nepravidelnosti po rezaní spracujte súbor - na hladký okraj. Ak chcete urýchliť proces, môžete použiť brúsku pomocou kolesa so šmýkadlom. Potom sme rozložili list tak, ako by mal byť a mierne nosí rám na rám, list je tiež na rám (nie na rám). Celá štruktúra musí byť obrátená a inak je to ťažké.

Pripevníme list k rámu dverí

Otočíme takmer hotové kovové dvere a varíme list okolo obvodu rámu, potom do stredných vystužujúcich rebier. Vytvárajte nepretržité švy - nie je potrebná tesnosť, zvarujte v malých segmentoch v rovnakých vzdialenostiach. Sledujeme zároveň, že to nie je čisté "vedenie".

Opaľovanie kovových dverí zvnútra

Zváraný rám je odrezaný od rámu dverí, prevrátiť dvere a uvoľniť zvárané listy z príchytky. Čistíme miesta predchádzajúceho zvárania. Teraz môžete nainštalovať zámky.

Nainštalujte vybrané zámky

Izolácia a povrchová úprava

Ďalej urobíme izoláciu. V zváranom ráme železných dverí sa stáva vhodným penovým plastom s hrúbkou 4 cm. Zoberme si to nízku alebo strednú hustotu, pretože na ňom nebude zaťaženie. Na týchto kovových dverách boli 4 listy s rozmermi 1 x 1 m.

Rozstrihnite PP vo veľkosti, vezmite penu so slabým roztiahnutím (ak si vezmete obvyklý výtlak z penovej hmoty). Odísť z okraja asi 1 cm, dať to okolo obvodu obdĺžnika, v ktorom sme dať peny, urobíme pár ďalších pruhov peny v stredu, sme sa izolácie. Zvyšné medzery medzi PP a rúrkou tiež prechádzajú penou.

Je tiež možné lepiť lepidlo na univerzálne lepidlo vhodné pre kov a penu, napríklad "Moment".

Pena položená

Ak chcete ušetriť peniaze, bolo rozhodnuté, že na farme bude k dispozícii orientovaná tabuľka. Dokončenie je plánovaný rozpočet - samolepiaci film. Ako sa ukázalo, tento pár je veľmi zle kombinovaný - trvalo to veľa času, aby sa zabalil OSB. Bolo by oveľa jednoduchšie s preglejkami (vodotesné, nábytok).

Na kovových dverách, ktoré už boli vytvorené rukami na vrchu izolácie, sa položí OSB. Je upevnený na obvode skrutiek. Najprv sa otvorí otvor pod otvorom, potom sa zašroubujú upevňovacie prvky.

Priložený list OSB

Vyvrtávame montážne otvory do rámu dverí - na každom segmente sú dva. Rám nakreslíme vo vhodnej farbe (smalt je v plechovke). Namaľovaný rám sa musí nejakým spôsobom dostať na ulicu. Vložte dlhé upevňovacie skrutky do vyvŕtaných otvorov a potiahnite ich von do nich.

Rám dverí pre lakované improvizované železné dvere

A potom sa začali problémy - film sa môže lepiť len na rovný a hladký povrch a povrch OSB je ďaleko od rovnomerného. Spočiatku došlo k pokusom o jeho brúsenie. Výsledok je neuspokojivý.

Pokusy o brúsenie

Len jedna cesta von - tmel. Zoberieme tmel, rozmačkávame, čakáme, až kým nevyschne, rozdrvíme. Potom znova - vrstvu tmelu, znova brúsiť. Takže - na normálny výsledok.

Povrch musí byť plochý a hladký.

Na druhej strane pripevníme aj OSB, ale je už omietnutá a brúsená vopred - je to jednoduchšie. Vystrihnite otvory pre oči, perá, vyskúšajte všetko. Potom začneme film lepiť. V našich obchodoch najširší, čo je - 90 cm, dvere sú jednoznačne širšie. Preto bolo rozhodnuté urobiť finiš s imitáciou panelu, pre ktorý bol kúpený samolepiaci nábytok z gumového nábytku.

Film bude vložený "obrázok"

Pri dverách nájdeme centrum, odložené v oboch smeroch o 45 cm, načrtneme pás. Bude prilepený stredný pás fólie. Povrchom navlhčíme vodou (striekajte zo striekania) jemne, bez bublín, lepte fóliu.

Jemne lepiaci film

Chýbajúce kusy sú odrezané a tiež vložené. Spojovacie tkaniny tesniace lišty.

Tu je to, čo vyšlo z ulice.

Na strane miestnosti je lepená ľahšia fólia.

Všetko, čo zostáva, je inštalovať kovové kovové dvere na miesto. Sú inštalované pri vchode z krytou verandou do domu.

Domáce bezpečnostné dvere nainštalované

Dvere vyzerajú dobre. Ukázalo sa to veľmi ťažké, nie je to porovnanie s obchodom. Väčšinu času trvalo až do konca. Ak vyberiete inú možnosť, bude oveľa rýchlejšia.

Súvisiace videá

Môžete zvárať oceľové dvere z rohov. Jedna možnosť je v ďalšom videu.

Загрузка...