Windows

Ako nainštalovať sieť proti komárom

S príchodom tepla sa hordy hmyzu znovu zrodia do života a nemôžu žiť bez sietí proti komárom. Iba oni sú schopní chrániť priestory pred všadeprítomným hmyzom. A potom sa niektoré exempláre podarí uniknúť niekam. Ale vzhľadom na to, že siete sú z nejakého dôvodu veľmi krátke, musia byť vymenené a potom opravené. Nebudete zavolať zástupcu firmy zakaždým a zaplatíte za prácu dosť slušné peniaze, čo na sily trvá niekoľko desiatok minút. To je dôvod, prečo sa snažia vytvoriť / opraviť / nainštalovať sieť proti komárom s vlastnými rukami.

Druhy moskytierskych sietí

Siete proti komárom sú tri typy:

 • Framework. Jedná sa o rám z kovoplastového profilu, na ktorom je mriežka napnutá. Mriežka je pripevnená k rámu špeciálnymi spojovacími prvkami: držiaky v tvare Z alebo piesty. Tento dizajn je najbežnejší, pretože za nízku cenu je dobre chránený pred hmyzom. Náklady na výrobu mriežky - od 500 rubľov za meter štvorcový.

  Rám moskytiéry vhodný pre drevené aj plastové okná

 • Roll. Usporiadané typom rolety alebo žalúzie. V hornej časti okna je namontovaná role s mriežkou. Po vytiahnutí okraja sa mriežka spustí a upevní. Keď sa uvoľní z držiaka, stúpa. Vynikajúce zariadenie, ale cena je od 5,5 tisíc rubľov za štvorcový.

  Rolovacie siete - dobré, ale drahé

 • Swingové siete. Mriežka je na ráme roztiahnutá, ale rám je zosilnená, väčšia časť ako rám mriežky. Najčastejšie inštalované na dvere - balkón alebo vchod, môžu byť inštalované na oknách. Pripevňuje sa k dverám alebo okenným jednotkám pomocou bežných závesov. Aby sa neotvorilo pod poryvom vetra, do neho boli zabudované magnety. Odhadovaná cena tohto typu sietí je asi 2 tisíc rubľov. na štvorec.

  Swingové siete proti komárom sú vhodné pre dvere.

 • Posuvné. Táto mriežka špeciálne pre posuvné okenné systémy. Majú tiež rám, na ktorom je mriežka roztiahnutá. Tento rám sa však pohybuje pozdĺž špeciálnych vodiacich prvkov, ktoré sú naskrutkované vonku. Preto je možné posúvať mriežku na miesto, kde je list otvorený.

  Posuvné - na rovnakom systéme hliníkové okná

 • Skladaný. Akcia je podobná úlohe, ale nechodí hore, ale na stranu. Existujú dva vodítka, nad a pod, pozdĺž ktorých sa sieťový sklad v harmonike pohybuje na kolesách.

  Skladaná sieť proti komárom - originálna a drahá

 • Ako môžete vidieť, existuje veľa druhov. Napriek tomu sa v 90% prípadov nainštalujú rámové konštrukcie. Za nízku cenu vytvárajú úplne normálnu úroveň komfortu.

  Typy montážnych rámových mriežok

  Najčastejšie to sú siete proti komárom. Existujú dva spôsoby ich montáže: držiaky a tyče v tvare Z (piesty).

  Rôzne spôsoby inštalácie komárov

  Pri montáži na konzoly sú namontované z ulice. Vo väčšine prípadov je to vhodné a ak to okolnosti umožňujú, vyberte si túto metódu inštalácie. Rozmery mriežky by mali byť väčšie ako vzdialenosť otvárania okien: rám sa zasunie zvonku.

  Pri použití piestov je sieťka tiež namontovaná za sklom, ale samotné svorky (tyče) sú umiestnené na boku miestnosti. Toto zariadenie je vhodné na prvom poschodí: je nemožné vybrať sieť z vonkajšej strany. Pri inštalácii komára na tyče by mal byť jeho rám rovný veľkosti otvoru svetla. S presnosťou jedného milimetra to nedokážete a na zabezpečenie absencie medzery sa na obvode pripojí kefa. Zabraňuje úniku hmyzu.

  Zobrazte nainštalované siete proti komárom na akcie z ulice

  Ako zmerať okno objednávky

  Docela často, rám s mriežkou nariadil spoločnosť, a nastaviť ju na oknách sami. Pri objednávaní budete požiadaní, aby ste ohlásili rozmery otvoru svetla. Požadované merania sa vykonávajú s otvorenou chlopňou. Miera vzdialenosti od jednej tesniacej gumy k druhej: šírka a výška. Merajte na niekoľkých miestach, zapíšte ich na milimetrovú presnosť. Závisí to od presnosti toho, ako sa mriežky hodia na vaše okno.

  Ako merať okno pri objednávaní komárov

  Pozrite sa, ako merať okná na objednanie komárov v videu.

  Čo potrebujete vedieť

  Pri objednávaní alebo kúpe mriežky pre okno je potrebné venovať pozornosť jeho charakteristikám. Po prvé, je k dispozícii s rôznymi veľkosťami buniek: od 0,6 mm do 1,2 mm. Čím je lúmen menší, tým menej je pravdepodobné, že hmyz "unikne", bude menej chumáčiky. Ale pri vysokej hustote vzduch prechádza tiež zle, čo môže byť kritické v južných oblastiach. Preto je najlepšou voľbou niekde v strede 0,8-1 mm.

  Sieť je tiež vyrobená z rôznych materiálov:

  • Bavlna. Bavlnená niť má vysokú odolnosť proti ultrafialovému žiareniu. Jeho fleecy štruktúra zvyšuje schopnosť "retencie": hmyz nebude lezenie cez takúto sieť. Ale pretože vlákno je prirodzené, reaguje zle na vlhkosť, často postihnutá plesňou a hnilobou, a preto sa zriedka používa.
  • Polyester. Najbežnejší materiál. Dostatočne silná a trvanlivá, pretože všetko má nízku cenu, ale nemá žiadne špeciálne vlastnosti.
  • Nylon. Nylon vytvára špeciálne protialergénne oko. Vyrába sa špeciálnou technológiou s komplexným tkaní. Z tohto dôvodu si zachováva aj prach a peľ. Takéto siete sa často označujú ako "protiprachové" alebo "protialergické".
  • Sklolaminát. Je považovaná za optimálnu, pretože má vysokú transparentnosť: pri používaní takýchto mriežok sa stupeň osvetlenia takmer nemení. Okrem toho je jeho pevnosť veľmi vysoká - porovnateľná aj s pevnosťou kovu. Zo sklenených vlákien urobte sieť proti komárom "antikoshka", ktorá dokáže odolávať hmotnosti zvieraťa a nie je roztrhnutá pod drápmi.

  Ak nie sú potrebné žiadne špeciálne vlastnosti, vyberte si bežné - z polyesteru. Niekedy sa môžu spýtať, akú farbu potrebuje mriežka. Najpozoruhodnejšia pre oči je šedá, takže si ju môžete objednať.

  Ako nainštalovať mriežku rámu na plastové okno

  Pripravili ste sieť. Dodáva sa so 4 malými Z-ramenami (zátvorky). Dávajte pozor na to, že majú police rôznych veľkostí: dva o 4 cm a dva o 2,5 cm. Na hornej časti rámu sú namontované konzoly s veľkými policami, s malými policami na dne.

  Z-držiaky majú rozdielne dĺžky políc

  Na montáž na rám, pre každú podperu držiaka budete potrebovať 2 skrutky so skrutkou, ktoré sa tiež nazývajú "semená". Budete potrebovať značku s tenkým perom alebo jemnou ceruzkou. Budete potrebovať vŕtačku s 2 mm vrtákom a skrutkovačom alebo skrutkovačom.

  Mimo okenného rámčeka nakreslíme pásik pod okraj o 3 cm, postavíme sa na malom šľapadlovej stoličke alebo na stoličke, vezmeme rám s okami z okna a tiež sa nakloníme do polovice. Pripevnite spodný okraj rámu na ťahanú líniu, označte jeho vrchol.

  Môžete to robiť bez manipulácie s rámcami: je potrebné presne zmerat 'jeho výšku a nastaviť túto hodnotu vedľa riadku nižšie. Z výsledného bodu položíme ďalších 1,8 cm a nakreslíme druhú čiaru. Na ňom zosúladíme upevňovacie skrinky.

  Vezmite konzoly s dlhými stenami. Použite tak, aby bol výčnelok na línii. Pokiaľ ide o vzdialenosť od okrajov od svetla, potrebujete ustúpiť o 10 cm. Označíme body, kde je potrebné vytvoriť diery. Vykonávame podobnú operáciu s "krátkymi" konzolami zospodu. Pri kontrole zmerajte vzdialenosť medzi hornou a dolnou značkou. Mal by byť 1,8 cm dlhší ako váš rámček. Ak je všetko správne, vyvŕtajte otvory v profile (2 mm vrták), nainštalujte držiaky na "semená". Vlastne všetko, môžeme predpokladať, že sieť na moskytiéry je nainštalovaná.

  Inštalácia komárov komára v okne

  Teraz vezmite mriežku za rukoväte, otočte trochu bokom, vyberte to na ulicu. Horný okraj zasuniete do horných konzol, zvisle zarovnáte, zdvihnite ho úplne a spustite okraj za spodnými konzolami a spustite ho. Mriežka stojí v zátvorkách.

  Vyberie sa v opačnom poradí. Zdvihnite rukoväte, zdvihnite ich celú dĺžku, vytiahnite spodný okraj z držiakov a mierne posuňte mriežku (pár centimetrov, nie viac). Potom ho trochu potiahnite a vytiahnite z horných konzol.

  Rohová inštalácia

  Existuje iný typ spojovacích prvkov, podobne ako v zásade podobne ako "práce" s konzolami - rohy. Pri inštalácii tohto typu svoriek pre siete proti komárom je tiež potrebné presne merať šírku. Aby ste to dosiahli, budete musieť nájsť stred otvoru svetla, z ktorého ste odložili polovicu šírky mriežky. Vnútorná časť rohu by mala zodpovedať šírke rámu s mriežkou s malou medzerou 2-3 mm pre voľnosť fixácie.

  Mriežkové rohy

  To znamená, že za prítomnosti tohto typu upevňovacích prvkov zafixujú rohy a mali by byť v rohoch presne v šírke. Výška pri inštalácii opúšťa rovnakú medzeru v rozmedzí 1,5 - 1,8 cm. Umožňuje inštalovať rám do držiaka a udržiava sa vďaka tomu, že horné police sú viac.

  Sieť proti komárom s vlastnými rukami: zhromažďujeme sa

  Ako ste pochopili, môžete zostaviť rám a roztiahnuť sieť sami. Všetky komponenty je možné zakúpiť v spoločnostiach, ktoré predávajú náhradné diely na plastové okná. Budete potrebovať nasledujúce komponenty:

  Vyzerá to ako rám pre siete proti komárom v poloautomatizovanom stave.

  • profil pre sieťový rám MFP2;
  • Impost profil (priečna deliaca časť s výškou oka väčšou ako 1 m) MFPI a dva upevňovacie prvky;
  • sieťovina;
  • montážne rohy;
  • tesniaca šnúra (gumená alebo dokonca tkaná);
  • perá - 2 ks;
  • zapustené samorezné skrutky s vrtákom, rozmery 3,9 x 16 mm;

  Montáž rámu

  Rám pozostáva z dvoch dlhých profilov a dvoch krátkych profilov. Sú prepojené rohmi. Môžu byť plastové (lacný, ale krátkodobý materiál) a kovové, maľované biele alebo hnedé farby (v tóne profilu).

  Ďalší často kladený impost - jumper, ktorý je nastavený približne v strede dlhej strany. Zvyšuje tuhosť konštrukcie a neumožňuje dlhé profily "hrať".

  Dĺžka profilov musí byť prerušená, berúc do úvahy skutočnosť, že idú do rohov. Preto šírka a dĺžka otvoru svetla (ako je opísané vyššie) odčíta 20 mm - táto dĺžka je nahradená rohmi.

  Vyrežte profily dvoch segmentov požadovanej dĺžky. Je lepšie rezať ručnou pílou na kov - ukáže sa, že je to rovnomernejší rez s takmer žiadnymi ostrými hranami. Vyhladzujte ho súborom alebo brúsnym papierom. Potom na rovnej ploche - pohodlnejšie na stole, položte profil s otvormi nahor, zložte obdĺžnik, vložte rohové držiaky - drážky tiež hore. Na fotografii sú drážky smerované dole, ale to je nepohodlné - potom musí byť rám otočený.

  Zostávame z profilov a rohov rámu

  Pri normálnej zhode rohov a profilov by mali byť vložené tesne. Veľmi tesné. Ruky zavedené, zlyhajú. Budeme musieť manipulovať, a aby nedošlo k poškodeniu plastov, použite podšívku - drevený tyč alebo kus drevotriesky, ako na fotografii.

  Ako zostaviť rám pre siete proti komárom na oknách

  Pri montáži skontrolujte aj uhly. Musia byť striktne 90 °, alebo rám bude šikmý, a tam budú sloty, do ktorých komári budú prechádzať. Po zostavení obdĺžnika nastavte impost. Odrezáva sa o 2-3 mm kratšie ako získaná šírka rámu, z dvoch strán vložíme držiaky a pripevníme ho k rámu v drážke.

  Impost a držiteľ

  Stretávame mriežku

  Na zostavovanom ráme rozložte mriežku. Mal by byť väčší ako rám o 3-5 cm na každej strane: bude to pohodlnejšie utiahnuť. Vezmeme si kábel a zatlačte ho do siete. Môžete začať z jedného rohu alebo zo stredu krátkej strany, striedavo sa posúva doprava alebo doľava.

  Prívodná šnúra prichádza veľmi tesne, v dielňach sa valcuje, v neprítomnosti môžete použiť akýkoľvek predmet so zaobleným povrchom. Nôž alebo kuchynská rukoväť, držiak skrutkovača, rukoväť nožníc a podobne. Pri narovnávaní mriežky vložte kábel.

  Typy perá: plastové a kovové

  Inštalačné perá

  Dosiahnutím miesta inštalácie impostu položte rukoväť. Zvyčajne sú tenké, plastové, vkladajú sa do drážky pod sieťou a potom sa tlačia na šnúru. Existuje druhý typ rukoväte - sú hustšie, niekedy s kovovou základňou, naskrutkované na skrutky na profil, ale po roztiahnutí mriežky. Ak máte na výber - zoberte kov alebo aspoň plast, ale silnú. Plast je veľmi jemný, často roztrhnutý.

  Ak je mriežka v procese skrútená, môže byť kábel vytiahnutý, zatiahnutý skrutkovačom alebo podobným, pevným a zrolovaným znova. Po dokončení roztiahnutia skontrolujte šírku a výšku rámu v niekoľkých bodoch. Ak sa niekde objavia odchýlky, znamená to, že na tomto mieste je sieť natiahnutá príliš, oslabujú ju stlačením trocha s dlaňou v blízkosti rámu. Ak to nepomôže vyrovnávať šírku, zaistite kábel a vytiahnite ho do určitej vzdialenosti. vyrovnanie šírky, podržanie mriežky, opätovné naplnenie.

  Vyskrutkujte tesniacu šnúru pomocou skrutkovača

  Ak sú všetky rozmery rovnaké, môžete odrezať šnúru, naplniť chvost a opäť prejsť pozdĺž profilu a skontrolovať jednotnosť "výskytu tesnenia. Teraz sa môžu prerezávať okraje. To sa zvyčajne vykonáva pomocou papierového noža. Všetky moskytiéry sú zostavené s vlastnými rukami, môžete ich nainštalovať na okno.

  Príklad zostavy nájdete v ďalšom videu. Toto je propagačné video: spoločnosť predáva hotové súpravy na samo-montáž. Proces nie je dostatočne podrobný, ale vo všeobecnosti môžete zvážiť.

  Domáce siete proti komárom: šetríme plné

  Ak spočítate náklady na všetky diely, berte do úvahy stratu času na ich nákup a montáž, výhoda je pochybná. Stále predávate komponenty drahšie ako firmy. Môže to byť užitočné iba v tom zmysle, že po samoobsluhe môžete ľahko opraviť sami.

  Napriek tomu existuje niekoľko veľmi lacných možností pre domáce siete proti komárom. Vyrábajú sa na bezrámovom princípe a sú namontované priamo na okne. Existujú dva spôsoby tejto inštalácie:

  • Na ruksaku - pletená páska, ktorá pozostáva z dvoch častí - páska s háčikmi a vzájomne s hrubým povrchom. Mriežka je vyrezaná o niečo viac ako otvor svetla, mat je šitý na mriežku a časť s háčikmi na vrstve lepidla je pripevnená k rámu okolo obvodu okna.
  • Na tesniacej šnúre. Vloží sa na miesto pravidelného uzáveru. Ak to chcete, odstráňte ich (pripojte ich a vytiahnite), utiahnite oko na otvorenie a stlačte kábel do drážky. Zásada je rovnaká ako pri inštalácii mriežky v ráme.

  Druhá metóda vlastných výrobných rozpočtov proti komárom nájdete v tomto videu. Myšlienka je skvelá, náklady sú minimálne.

  Súvisiace videá

  Pletené oká

  Závesná sieť proti komárom

  Ako znížiť množstvo prachu cez mriežku

  Výmena rukovätí na sieť proti komárom

  Загрузка...