Dvere

Ako zakryť dvere z dreva, kovu

Najjednoduchší a najpopulárnejší spôsob, ako dávať dverám atraktívny vzhľad, je potiahnuť ho nejakým materiálom. To sa dá robiť jednak z priestorov, jednak z vonku, ale budete musieť používať len rôzne materiály a rôzne technológie. V každom prípade sa však tento proces nazýva "obloženie dverí". O všetkých jemnostiach a odtieňoch - nižšie.

Ako môžete poraziť dvere

Existujú dva typy dverí - mäkké a tvrdé. Mäkké z dvoch materiálov - dermantina (dermatina) a vinylová koža. Dermantín je tkaná bavlnená podložka potiahnutá nitrocelulózovou fóliou. Tento materiál bol obľúbený v 40-tych rokoch minulého storočia, pretože bol praktický a lacný. Vinyl imitácia kože sa objavila trochu neskôr.

Kožené dvere čalúnenie: niekoľko možností

Trochu o vinylovej koži a koženke

Tento materiál je vyrobený na rôznych podkladoch - tkaný a netkaný, naťahujúci a nie. Uvedená umelá koža má preto rôzne vlastnosti. Na základni sa nanáša vrstva polyvinylchloridu (PVC alebo PVC). Je odolnejšia, chemicky neutrálna. Má len jednu hlavnú nevýhodu - reaguje zle na ultrafialové žiarenie - stráca elasticitu, mení farbu a môže prasknúť. Vzhľadom k tomu, čalúnenie dverí, ktoré idú priamo na ulicu, vinylové kože je nežiaduce. Existuje však materiál so zvýšenou odolnosťou voči UV žiareniu, ale ide o špeciálny materiál, ktorý musíte pri kúpe venovať pozornosť.

Teraz o trochu zmätok v terminológii. Dermantin v jeho čistej podobe, ako to bolo v minulom storočí, nebol vyrobený už dosť dlho. Namiesto toho existujú rôzne druhy umelých koží vyrobených z vinylov. Existujú tiež materiály potiahnuté inými polymérmi, ale nie toľko. Všetky z nich starou pamäťou sa nazývajú dermantín alebo kozhzam (aj keď je správne povedať "dermatin" bez "n"). Takže keď vidíme toto meno, je potrebné objasniť, aký druh materiálu sa myslí, pretože vlastnosti a ceny sú výrazne odlišné.

Napriek skutočnosti, že materiál je v podstate jeden, má odlišné vlastnosti a vzhľad. Existujú elastické typy, ktoré sa dobre rozťahujú, existujú ťažké ťažké úseky. Okrem toho, moderná umelá koža má veľa farieb a odtieňov, môže mať odlišnú povrchovú štruktúru:

 • hladké - lesklé a matné, dokonca aj kovový efekt;
 • porézny;
 • štruktúrované, imitujúce rôzne typy pleti (had, krokodíl atď.).

  Pod krokodílovou kožou

Takže výber mäkkého čalúnenia pre dvere je rozsiahly. Zdá sa, že toto je rozhodujúci faktor popularity tohto typu čalúnenia dverí.

Pevné čalúnenie pre dvere

Existuje tu viac stien pre dvere, hoci sa používajú menej často:

 • MDF panely s hrúbkou od 8 mm do 18 mm;
 • prírodné drevné úlomky, tuhé;
 • dyha;
 • laminátové podlahy;
 • plastu;
 • postforming.

Z tohto celého zoznamu sú dvere najčastejšie orezané MDF prekrytím / panelmi. Zvlášť populárne takéto čalúnenie pre zdobenie kovových dverí, vrátane vlastných. Panely sú vyrábané podľa rozmerov konkrétneho dverného krídla, po ktorom sú namontované na lepidlo alebo montážnu penu v pevných štartovacích pásikoch. V tomto prípade to dáva zmysel a urobiť svahy MDF.

Z katalógu - varianty MDF prekrytia, a to všetko je stále v rôznych farbách ...

Prakticky sú dvere tiež pokryté inými materiálmi - laminátom, plastom, postformovaním. Po obvode dverí sa nainštalujú štartovacie profily, do ktorých sa vkladajú upravené úlomky "vo veľkosti". Všetko je jednoduché, v prítomnosti základných zručností s vrtákom, pílou a kladivom, môžete to urobiť sami za pár hodín.

Čalúnenie dverí dermantín

Najpopulárnejší spôsob, ako ozdobiť dvere - pomocou umelých koží. Takéto oddelenie umožňuje súčasne zlepšiť vzhľad, aby sa zvýšil výkon tepelnej a zvukovej izolácie. Existuje však tento typ čalúnenia dverí a nevýhody - to je najkomplexnejší technologický proces, ktorý si vyžaduje aspoň všeobecné predstavy o priebehu konania.

Metódy čalúnenia

Hovoríme o technológii dermantínu dverí. Pripevnite ho dvoma spôsobmi: pomocou valčeka po obvode krídla a bez neho. V závislosti od toho sa poradie akcií zmení (viac o tom neskôr).

Dermantinové dverové čalúnenie - s valčekom a bez neho

Ďalej sa na povrchu čalúnenia môže vytvoriť geometrický vzor pomocou nehtov a transparentov. Niekoľko možností na fotografii nižšie.

Príklady vzorov dermantínu pre delenie dverí

Pre bannery môžete použiť ten istý materiál, ktorý bol použitý na potlačenie dverí. Je rozrezaný na pásy o šírke 2,5-3 cm, pripevnený k horným klincom a potom kreslenie a fixácia pre nasledujúce nechty tvoria vzor. Na zaistenie pásky môže byť zabalený okolo nehrdzavejúceho nechtu, ktorý je potom kohútikovaný. Ale táto možnosť je vhodná, ak majú dekoratívne nechty veľké klobúky. Ak sú čiapky malé, pásky sú pribité.

Tiež môže byť tvar vytvorený tenkým kovovým ohybným káblom, ale je ťažšie ho fixovať - ​​to sa ohýba horšie.

Ako a čo upevniť koženku na krídlo dverí

Ak je potrebná čalúnenie drevených dverí, zvyčajne nie sú žiadne otázky - sú pripevnené zo sponiek zo zošívačky, potom sú prilepené okolo obrysu ozdobnými klincami. Len tu sú nuansy: zátvorky by mali mať široký chrbát (nie menej ako 1 mm) a nechty by mali byť tapety so širokým klobúkom. Montážne stupne - od 2,5 do 7 cm podľa želania.

Najčastejšie používané tapety nechty

Ďalšie otázky vznikajú, keď je potrebné namontovať železné dvere s dermantínom. Tam je len jedna cesta von - sedieť na lepidlo. Lepidlo sa zvyčajne používa "Moment", ale môžete akékoľvek iné univerzálne, ktoré môžu byť lepené a kovové a koženkové. Oni mastné nashchelnik vnútri (bar, ktorý ide okolo obvodu dverí a uzatvára spoj plátna s rámom dverí). Pri upevňovaní vinylovej kože je vyrezaná s okrajom 15 cm, len na leme z oboch strán na nesprávnej strane.

Materiály na izoláciu tepla a hluku

Najčastejšie používa penovú gumu na otepľovanie dverí. Je to lacné, ak si to želáte, umožňuje vytvoriť volumetrický konvexný vzor. Najbežnejší prípad - dve vrstvy peny na 1 cm Táto možnosť nie je najlepšia - pena nemá žiadny vplyv na zvukovo izolačné vlastnosti dverí a to je niekedy veľmi dôležité. Okrem toho, po 3-4 rokoch, stráca svoju elasticitu, začne sa držať spolu, je potrebné urobiť zúženie dverí, aj keď vzhľad koženka je stále celkom slušný.

To všetko je pravda, ale zatiaľ nie sú žiadni cenní konkurenti pre penovú gumu. Existujú materiály s určitými vlastnosťami, ktoré sa dajú položiť namiesto jednej z vrstiev a druhá bude stále penová guma. Napríklad izotón môže byť použitý na zlepšenie zvukovej izolácie. Používa sa na tepelnú zvukovú izoláciu automobilov. Predané v malých listoch, na zadnej strane sa aplikuje adhézna kompozícia chránená plastovým obalom. Takže s inštaláciou nebudú žiadne problémy. Z minus - cena a pomerne veľká hmotnosť materiálu. Aby sa predišlo problémom, stojí za to nahradiť slučky silnejšími.

Materiály na zvukovú izoláciu dverí

V automobilovom priemysle sa používajú dva ďalšie materiály s podobnými vlastnosťami. Toto je "Splen" a "Vibrofilter". Všetky sú vyrábané na báze adhezíva, môžu sa použiť na zlepšenie vlastností dverí.

Ako poraziť drevené dvere

Je to pohodlnejšie pracovať na odobratých dverách, ale ak je to problém, môžete topiť priamo na mieste. Najprv je potrebné odstrániť všetky príslušenstvo z dverného krídla - zámky, zámky, dverné klapky. Ak je staré polstrovanie, opatrne sa odstráni. Ak je časť dverí potrebná na opravu, poškodené úlomky sú odstránené a nahradené drevenými dielmi. Priepustnosť môže byť pokrytá tmelovou alebo penovou montážnou penou s nízkym koeficientom rozťažnosti.

možnosti

Ak by bol na čalúnení vzor, ​​a v podstate sa vám to hodí na miestach, kde boli vtlačené nechty, ktoré tvoria vzor, ​​jazdíme v obvyklých. Nie sú zatĺkané až do konca, čiapky by mali vyčnievať o 1-1,5 cm a s ich pomocou potom preniknú penu na gumu a čalúnenie na správne miesta (jednoducho stlačte prsty, všetky vrstvy sa budú predávať). Vytiahneme obyčajné nechty, na ich miesto namontujeme dekoratívne, pomocou pásky vytvoríme vzor. Postup je jednoduchý.

S valcom

Ak chcete, aby koniec dverí vyzeral tak dobre ako zvyšok lietadla, začneme s ním. Ak nedokončíte jednu zo strán, preskočíte túto fázu, len maľovať zadnú časť farby tak, aby zodpovedala dokončeniu na jednej alebo druhej strane. Ak zaklapávame dvere na obidvoch stranách, vyrezáme pruh materiálu s šírkou približne 10 cm. Pozrite sa presnejšie na vaše dvere, pretože sa mení hrúbka plátna. Páska by mala zakryť koniec a ísť na jednu a druhú stranu o 3 až 4 cm. Položte pás, pripevnite pozdĺž okraja sponky zo zošívačky (rýchlejšie a ľahšie) alebo nechty s veľkým plochým uzáverom.

Upevnite pásik na koniec

Na vytvorenie valčeka je potrebný aj pás materiálu. Šírka - 10-15 cm, v závislosti od toho, ako široký chcete valček. Ďalej existujú dve možnosti:

 • Okamžite vytvorte valček. K tomu sa v strede pása položí zväzok penovej gumy alebo pálenie, upnutý v strede. V tejto forme je upevnená pozdĺž obvodu dverí. Po položení na vrchu sa položí pena a materiál. Aby sa vytvoril čistý okraj, materiál je zasunutý smerom dovnútra.

  Válok sa vytvorí okamžite, v konečnej podobe je pripevnený okolo obvodu plátna

 • Valec je vytvorený neskôr, po položení vinyl na plátne. Tu je technológia odlišná - pás je pripevnený pozdĺž obvodu, lícom nadol. Potom je pripevnený penový a čalúnny materiál. Okraje nie sú zastrčené, len rozrezané. Po ukončení pásu je zabalený na prednej strane (v ňom môžete vložiť penový gumový pás), ohýba sa a pripevní sa k nemu tapiet.

  Pás pre valček je vopred fixovaný, je vytvorený po upevnení materiálu čalúnenia

Rozdiel medzi týmito dvoma spôsobmi je len na vzhľade: v prvom prípade sú klince prilepené na okraji čalúnenia (na fotografii vpravo), v druhej - na okraji valca (na fotografii vľavo). Vyberte niekoho, ako je viac. Napríklad, zdá sa mi, že prvá možnosť (vpravo) vyzerá lepšie - presnejšie. Ale toto je len osobný názor.

Dve varianty vytvorenia valčeka

Prečo je tento valček? S cieľom zablokovať možné medzery medzi čepeľou a výčnelkom. Preto sa vyhýbame výskytu prievanov a znížime tepelné straty. Ale môžete si vyrobiť valček iba vtedy, ak sú dvere čalúnené na strane otvoru (dvere sa otvárajú do bytu a vložíme ich zvnútra). Ak na druhej strane toto zameranie nepríde, nezavrie sa. Potom musíte robiť bez valčeka.

Žiadny valec

V takomto prípade je všetko jednoduché: plátno je vkladané hladko, fixované nechtami alebo sponkami - pre koho je vhodnejšie.

Žiadny valec

Proces čalúnenia dverí vo formáte fotografií

Na zníženie hladiny hluku sú dvere čalúnené jednou vrstvou protihlukovej izolácie a jednou vrstvou s penovou gumou. Zvolená možnosť s predvýrobným valčekom. Najprv odstránili staré kovania a vložili nový zámok. Po odstránení obloženia a rukoväte zostali vnútorné časti na mieste. Dostať sa k čalúniku dverí.

Hneď sme vytvorili valec - v páse dermantínu umiestňujeme úzku penovú gumu, upevňujeme po obvode dverí. Je to pohodlnejšie to urobiť so sponami.

Klinec po obvode

Ďalším krokom je podpora zvukovej izolácie. Je to lepidlo, takže nie sú žiadne problémy - rozrezať na veľkosť, opatrne odstrániť prilepený film. Pri lepení sa pokúšame vytlačiť všetok vzduch, pretože film postupne odtrhneme a vyhladíme materiál z okraja na okraj.

Lepiaca zvuková izolácia

Teraz pripevnite penovú gumu o hrúbke 1 cm V tomto uskutočnení je najpohodlnejším spôsobom použiť sponky zo stavebnej zošívačky. Najprv sa po obvode pripevníme, potom často - pozdĺž povrchu dverí, takže penová guma sa pohodlne zapadne.

Lepia a pripevníme penovú gumu

Pena z gumy je vyrezaná s malým okrajom, po inštalácii je prebytok prerušený.

Odstráňte prebytočnú penu

Potom upevnite čalúnenie. Vystrihla o 15 cm viac v dĺžke a šírke. Táto akcia prejde na brány a vytvorí čistý okraj.

Otočíme horný okraj o 2-3 cm, začneme hore z ľavého horného rohu. Tam sme kladivo prvý klinec, potom narovnáme materiál a sme porazili druhý v pravom hornom rohu. Potom s krokom 3-4 cm upravíme čalúnenie z jedného okraja do druhého a dokončíme nechty.

Otáčaním horného okraja ho pripevnite

Upevnená zo strany slučky, otočením okraja smerom dovnútra. Rozložte hladko, aby na vrchu neboli žiadne záhyby.

Natieráme zo strany slučky

Po tej istej operácii sa opakuje zo strany hradu, potom pod ním. V skutočnosti je čalúnenie dverí takmer hotové, stačí nahradiť príslušenstvo.

Inštalujeme zámky a tvarovky

Video tutoriály na tému

Vinylová umelecká koža na čalúnenie dverí sa predáva v metroch av súpravách. V niektorých súpravách môže byť spôsob pripojenia odlišný: majú plastové profily, ktoré sú pripevnené pozdĺž obvodu krídla. Tieto profily majú fixačný systém podľa typu používaného v strešných stropoch.

Nasledujúce video zaznamenáva proces pomocou materiálu valca.

Ako ohrievať a čalúšiť predné dvere. Technika tvorby valca druhého typu - je naposledy pribitá.

Ako čalúnenie kovových dverí

Predná časť kovových dverí je čalúnená zriedka - a tak má veľmi atraktívny vzhľad. Častejšie trpí vo vnútri. To je o tom a hovoriť.

Na vnútornej strane železných dverí je rám, v niektorých modeloch je kovový v ostatných - drevený. Medzi lamelami rámu namontujte izolačný materiál. Môže to byť pena alebo dosky z minerálnej vlny. Sú pripevnené k montážnej pene, ktorá má veľmi malý koeficient rozťažnosti (vyžaduje!). Na vrchole je všetko pokryté vrstvou preglejky alebo OSB. Toto je štandardná možnosť. Ak sú dosky drevené, všetko je v poriadku, nie sú žiadne problémy - dvere sa nezmrazia. Ale ak je rám vnútri dverí kovový, s dobrými mrazmi zmrazí všetko - cez studené mosty, ktoré sú kovové rebrá. Aby sa tomu zabránilo, vrstva "Isotone" alebo "Splena" sa položí znova na penu / minerálnu vlnu a preglejka je už umiestnená na ne.

Zostávajúce procesy v čalúnení kovových dverí sú veľmi podobné tým, ktoré sú opísané vyššie. Celý rozdiel je v spôsobe fixácie: čalúnenie je lepené na príslušné kvalitné lepidlo. Nadbytok je okamžite odrezaný na križovatke pomocou ostrého nožného tapetu.

Tu sa vyskytla klasická chyba - nie je tam žiadna vrstva, ktorá by odrezala studené mosty. V opačnom prípade sa všetko zobrazuje dobre.

Pozrite si video: Originální dřevo-skleněné dveře (Február 2020).

Загрузка...