Nadácie

Nadácia TISE: staviame samostatne

Jedným z typov hromady alebo hromady základov je TISE. Jeho hlavný rozdiel spočíva v tom, že na konci hromady sa nachádza hemisférická (kopulovitá) zhrubnutie. Táto forma umožňuje používanie základov pilót na skalnatých pôdach, zatiaľ čo objem zemných prác zostáva veľmi malý.

TISE hromady

Hlavnou nevýhodou klasického pilótového nadstavu je to, že so silným zdvihnutím môže byť podpora jednoducho vytlačená. Keďže však samotná myšlienka je veľmi atraktívna - je postavená rýchlo s čo najnižšími nákladmi - na zložitých pôdach začali vytvárať dno, obdĺžnikovú vystuženú dosku, na spodku hromady. Ale s touto možnosťou sa objem pozemných prác ihneď zvýšil niekoľkokrát: pre každú hromadu je potrebné vykopať jamy o veľkosti väčšej ako plánovaná základňa. Ale budova je normálna aj na pôde so silným mrazom.

Technológia založenia pilót TISE má v základni každej podložky zahusťovanie v tvare kopule

Pod hromadami na technológii TISE vytvorte podobné zhrubnutie. Ale nie je potrebné kopať jamy. Toto rozšírenie je vytvorené pomocou špeciálneho noža, ktorý je pripevnený k značke borax. Tento nôž tvorí rozšírenú kupolu. Ďalej, celá technológia takmer presne opakuje proces budovania pilót alebo pilót-grillage nadácie.

Predtým boli rozšírenia praktizované, ale snažili sa ich robiť pomocou mikroexplózií alebo vychystávaním pomocou čepele na dlhom póle. Hlavnou inováciou v technológii TISE je vŕtačka s otváracím nastaviteľným čepeľom. S ňou uľahčite rozšírenie chodidla.

Ako pracovať ako vŕtačka TISE

Silné a slabé stránky

Nadácie TISE rýchlo získavajú popularitu: s minimálnymi dodatočnými nákladmi sa získa spoľahlivejšia nadácia. Takže jeho výhody:

 • zvýšená odolnosť proti pôsobeniu síl;
 • zaťaženie z domu sa prenáša na veľkú plochu, čo znižuje možnosť nerovnomerného poklesu;
 • nízke náklady s dobrým výkonom;
 • môžu byť navrhnuté pre domy z rôznych materiálov až do výšky 3 podlaží;
 • malé množstvo pozemných stavieb.

  Poradie výroby pilotov TISE

Ak sa pre váš dom odporúča nadväznosť na vlasy alebo vlasy, je dôležité vytvoriť pilóty TISE. S malým nárastom objemu práce dosiahnete výrazné zvýšenie spoľahlivosti. Koniec koncov, pilotové nadácie nemajú radi dizajnérov, pretože nie je možné zistiť, čo je pod každou podporou. Preto nie je možné predpovedať, aký spoľahlivý a stabilný bude nadácia. Nadácia TISE má širšiu podporu, ktorá znižuje riziká. Ešte nič nemožno predpovedať, ale veľká oblasť rozloženia zaťaženia je vždy dobrá.

Existujú však nevýhody. Vedúci: Päta TISE nemôže byť dobre zosilnená. Môžete spustiť výstužnú klietku smerom dole, ale rozšírenie nie je zosilnené. Preto zostáva možnosť, že toto zahustenie sa zrúti.

TISE pilóty - základ TISE pilót-grillage nadácie

Existuje ďalšia nevýhoda, ale už z praxe používania vŕtačky: pre nich nie je ľahké pracovať. Samotný dizajn je zaujímavý. Nie je to čepel zabalený okolo tyče, ale nejaký kontajner s kompozitným dnom. Na doskách, ktoré tvoria spodnú časť, sa zvarujú štyri nôžky s uhlom. Pri otáčaní vŕtačky uvoľnite zem. Keďže dno nie je pevné, pôda sa dostáva do tela, odkiaľ sa musí odstrániť.

Poradie práce je nasledovné: niekoľkokrát sa vrták prekrútil okolo svojej osi, odstránil a zem bola pretrepaná. Opäť sa spustil do otvoru, niekoľkokrát sa zalomil, atď. Technológia je jednoduchá, ale práca je zdĺhavá. Samotné zariadenie váži 7-9 kg a pôdu. Zdvihnite, často ho znížte. Vo všeobecnosti je únavné. Plus - nepotrebujú mechanizmy. Mínus - fyzická práca nie je jednoduchá. Najmä ak je pôda skalnatá alebo hustá hlina.

Kde používať

Neexistujú žiadne obmedzenia na typy a materiály budov: môžete vytvoriť základ TISE pre drevené, rámové, tehlové a blokové budovy. Podlahy - až tri.

Pokiaľ ide o pôdu, obmedzenia sú rovnaké ako pri použití pilótových základov: je nutné, aby hromady prenášali bremeno do pôdy s normálnou nosnosťou. Pri rozhodovaní, či sa má TISE používať, je potrebné vykonať geologický prieskum lokality na mieste, kde sa plánuje výstavba.

Čo je hromada TISE

Vzhľadom k tomu, že základňa pilóta je rozšírená a odolnosť voči tlakovým silám je väčšia, táto technológia môže byť použitá na abrazívnych pôdach. Zároveň však treba brať do úvahy: nemá zmysel umiestniť piloty bližšie ako 1,5 metra. Ak sa dostanete bližšie, jedno predĺženie podošvy sa prekrýva s druhou. Na druhej strane nemôže byť ani priemer hromady viac ako 30 cm - neexistuje taká vrtná súprava. Ak ložisko s takými parametrami nestačí, musíte použiť iný typ nadácie.

Značky Storm Recenzie

Hlavné otázky vývojárov súvisia s tým, ako realistické je vyvŕtať studne manuálne s využitím podnikového výcviku. Pri pohľade na video sa zdá, že táto úloha nie je jednoduchá. Ale tu je niekoľko recenzií.

Na mojom mieste je zem iná: kde je hlina, kde je silná hlina, a tak, že len sekeru a kotleta. Najprv som premýšľal o prenájme motorového vrtáka, ale rozhodol som sa okamžite vyskúšať vŕtačku. A nič, nie veľmi ťažké. V dôsledku toho som sa rozhodol, že motor-vrták by mierne zrýchlil proces, a tak som urobil všetkých 40 z nich s mojimi rukami. Za deň boli získané 5-6 2-metrové jamky. Ľudia boli ľahko nudní, ale s expanziou to bolo ťažké: už som tam mala ťažkú ​​základňu, musel som s ťažkosťou otočiť otvorenou čepeľou.

Oleg, Charkov

Kúpil som vŕtačku TISE dokončená: zváral som ďalšie zuby, namiesto lana, ktoré otvára čepel, prispôsobil tyč - teraz ho môžete tlačiť a nie len ťahať. A čo je najdôležitejšie - predĺženie rukoväte, aby ste ho mohli otočiť. Zatiaľ čo boli rozšírenia vyvrtané, skrútili sa o 90 °, ale to nepomohlo pracovať. Vo všeobecnosti som spokojný.

Nikolay, Krasnojarsk

Výpočet nadácie TISE

Metóda výpočtu sa nelíši od výpočtu vo všeobecnom prípade. Zaťaženie z domu sa vypočíta a potom sa porovná s celkovou úžitkovou kapacitou plánovaného počtu a priemeru hromád.

Najprv v pláne domu usporiadajte hromady. Musia byť v rohoch a na križovatke stien. Ak je vzdialenosť medzi hromadami väčšia ako 3 metre, medzi nimi sú umiestnené medziľahlé. Takže umiestnite všetky podporné prvky do plánu, dodržiavajte pravidlo:

 • minimálna vzdialenosť je 1,5 metra;
 • maximálne 3 m.

Potom vypočítajte záťaž z domu. K tomu musíte najprv vypočítať hmotnosť domu (všetky stavebné materiály + nábytok, klampiarstvo, ťažké domáce spotrebiče).

Priemerné zaťaženie z rôznych typov uzlov v domácnosti

Ak budeme hovoriť priemerne, potom pre stavby z tehál alebo kremenného kameňa pre každý štvorec oblasti môžete vziať 2400 kg, z ľahkých stavebných prvkov (penový betón, pórobetón atď.) - 2000 kg, z dreva a jatočných tiel - 1800 kg. Tieto priemerné sadzby môžu byť vopred orientované. Ak sa rozhodnete brať všetko vážne, budete musieť dodržiavať celú metódu: počítanie, materiály stien, stropov, strechy, povrchové úpravy atď. Keďže technológie a materiály môžu byť použité inak, rozdiely môžu byť tiež významné.

Výsledná hodnota sa vynásobí korekčným faktorom - 1,3 alebo 1,4. Ide o bezpečnostnú rezervu. Výsledná hodnota je zaťaženie, ktoré bude musieť prechádzať hromadami.

Teraz vyberiete zo stola, ktorý priemer hromady by mal mať, aby mohol preniesť potrebnú hmotnosť.

Nosnosť hromádok rôzneho priemeru v rôznych pôdach

Ak plánovaný počet stĺpcov s rozšírením zvoleného priemeru dokáže preniesť požadované zaťaženie, nemusíte nič opakovať. Ak je prenášaná hmotnosť príliš malá, musíte buď zvýšiť počet pilotov alebo urobiť "pätu" väčšieho priemeru.

Nadácia TISE: pracovný poriadok

V samotnej metóde TISE sú niektoré odporúčania:

 1. Hromady naberajú približne 20 cm pod úrovňou mrazu v regióne.
 2. Na vystuženie hromady sa používajú štyri tyče rebrovanej výstuže s priemerom 10-12 mm. Tyče by nemali byť umiestnené bližšie ako 4 cm od okraja.
 3. Ak je sklon lokality viac ako 10%, uvoľnenie výstuže musí byť spojené s grillage.
 4. Používajte vysokú maltu alebo vysokú maltu - vyvýšenú 150 mm nad zemou alebo vytvorte pilótový základ s plytkou páskou. Druhá možnosť sa používa pre ťažké budovy, ktorých hmotnosť nemožno prenášať pomocou pilotov, potom sa vytvorí páska, ktorá zvyšuje prenosovú oblasť.

  Schéma vystuženia podkladovej pilóty so železobetonovým grilovaním (pilótová a stužková)

 5. V dolnej časti studne nie je nutné vytvárať posteľnú bielizeň: nebude mať normálnu hustotu a nebude fungovať.
 6. Na podporu bola spoľahlivá, použite vibrátory na betón. Ručné vibrovanie s tyčou armatúry je neefektívne. Ak v domácnosti nie je takéto zariadenie, prenajmite ho v čase plnenia základov: pevnosť sa výrazne zvyšuje.
 7. Bedňu na hromadu tvorí strešný papier, strieborná plsť alebo sklo, valcované do rúrky. Je lepšie mať niekoľko vrstiev (2-3). Nemusia byť šité spolu: skrútili sa o niečo menej ako priemer a vložili. Výška tohto debnenia je 15 cm nad úrovňou terénu, bez ohľadu na to, či je na pozemku sklon alebo nie. Je žiaduce, aby sa táto lepiaca časť práškovala s pieskom alebo pôdou a zhutnila ju. To neumožňuje rozpad strechy pri odlievaní betónu.

Nadácia TISE - poddruh pilerost nadácie. A technológia jeho výroby sa nelíši. Celý rozdiel v procese vŕtania. Nie sú žiadne ďalšie. Poradie práce a výrobná technológia hromadenia a rozkvitania základov sú tu popísané. A v tomto článku je lepšie poskytnúť praktické rady.

Problémy v oblasti vŕtania

Ak je krajina veľmi voľná - jemný piesok - steny studne sa môžu odlepiť. Aby ste tomu zabránili, nalejte vodu. Piesok je zhutnený a zachová tvar. Voda tiež pomôže, ak je zem veľmi suchá a hustá. Po vŕtaní niekoľko desiatok centimetrov vyplňte studňu vodou. Zmäkne pôdu, môže byť nasekaná lopatou alebo iným zariadením a potom odstránená pomocou vŕtačky.

Nie je ľahké vyvŕtať studne pod základňou TISE vlastnými rukami, ale možno aj sami

Ťažkosti vytvárajú silné korene stromov a kríkov. Musia to rozsekávať. Za týmto účelom je rukoväť sekery privarená (pripevnená) k rukoväti. Prudko ho spustite do otvoru, nakrájajte korene.

Ako vytvoriť rozšírenie

Po dosiahnutí projektovej hĺbky studne sa na vŕtačku pripojí pluh. Môže byť upevnený v dvoch polohách: vytvoriť pätku 50 alebo 60 cm. Pluh je viazaný na lano.

Ide o pluh, vďaka ktorému sa vytvára kupolovité predĺženie.

Znižujete vŕtačku, lanko je natiahnuté, pluh je stlačený. Lano bolo prepustené, klesá pod vlastnú váhu. Začnete sa otáčať (je to ťažké - rezná plocha je veľká), čepeľ rezačka, ktorá vytvára zhrubnutie.

Môžete sa otáčať v smere hodinových ručičiek aj proti. Ak sa otáča v smere hodinových ručičiek, skúste sa nestlačiť: nemusíte hlboko. Pri otáčaní proti smeru hodinových ručičiek dochádza iba k rezaniu pôdy bez prehĺbenia, ale vzniká ďalší problém: pôda sa naleje pod vŕtačku a tlačia ju nahor.

Optimálny postup práce je nasledujúci: posúvaný niekoľkokrát proti smeru hodinových ručičiek. Keď ste cítili, že čepel spočíva na oblúku, robíte niekoľko otočení v smere hodinových ručičiek a zbierate rozrezanú zem do vŕtačky. Vytiahnite vrták, vylejte pôdu. Opakujte niekoľkokrát, až kým sa nevytvorí expanzia (zem sa zastaví).

Na tvrdých pôdach môže byť práca s otvoreným pluhom problematická. Potom môžete rozšíriť postupne. Najprv nastavte pluh na najmenšiu vzdialenosť a potom ho rozbaľte na požadovanú veľkosť.

Betónová výplň

Ak je hladina podzemnej vody nízka, nevznikajú žiadne problémy: vyplňte, spracujte pomocou vibrátora. All.

Ak je hladina podzemnej vody vysoká, päta sa môže naliať hneď po jej vytvorení. Bude potrebné iba vložiť výstuž. Potom ho pred vrtaním pletete. Naplnenie hlavnej časti studne môže zostať "neskôr".

Ukladanie výstuže a debnenia začne naliať betón

Ak je veľa vody a rýchlo prichádza, budete potrebovať veľkú sáčku hustého filmu s dierou v dolnej časti. Vložte ho do studne a nalejte betón. Keďže je hustší, vytláča vodu. Naplňte pätu, vyberte tašku. Je to užitočné pre nasledujúce pilóty.

Video nižšie demonštruje technológiu budovania nadácie s hromadami TISE a vysokým grilovaním.

Загрузка...