Detská izba

Ako vytvoriť posteľ pre dieťa

Pre deti sa rodičia vždy snažia vybrať to najlepšie aj nábytok, ale pri pohľade na veľmi nízke ceny drevených postelí alebo na postele, autá, člny atď. Človek si kladie otázku, či by si mal pár rokov kúpiť takúto vec ... Môžete ju kúpiť, možno nie, ale môžete to urobiť sami. Detská postieľka s vlastnými rukami môže byť niekoľko dní zostavená z niekoľkých dosiek a barov. Obzvlášť náročné práce alebo špeciálne nástroje sú potrebné. Väčšinou potrebujú ruky a túžbu.

Drevené lôžko

Jedná sa o normálnu posteľ bez akýchkoľvek trikov. V súčasnom vyhotovení je vhodný pre strednú školu a mladistvých, ale bude ďalej možné ju dokončiť pre deti od 3 rokov (druhá fotografická správa). Je zostavená z drevených častí (dosiek a tyčí). Projekt môže byť použitý ako základ, potom je možné pridať návrhové nápady.

Pokiaľ ide o farbu, môžete argumentovať, ale ako základ - skvelá voľba

Materiály a nástroje

Na výrobu nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje. Všetko, čo potrebujete:

 • Saw (ruka na drevo alebo kotúč - niekto má niečo, možno - koniec, môžete rezať brúska s kotúčom na strome);
 • desktop;
 • vŕtačka s vŕtačkami a záhlbníkom;
 • brúsky (ak nemôžete pracovať s brúsnym papierom, môžete ho použiť ručne);
 • Ruleta.

  Nástroje, ktoré sú potrebné v práci

Materiály potrebujú takéto:

 • drevo - 50 * 100 mm;
 • doska 25 x 100 mm a 25 x 75 mm;
 • lepidlo na drevo;
 • tmel na drevo;
 • šmirgľový papier.

Počet dosiek, tyčí, zvážte na základe plánovanej veľkosti. Požiadavky na drevo - nízka vlhkosť (nie viac ako 16%) a absencia uzlov alebo ich malé množstvo.

Deti milujú spať vyššie. Ako urobiť posteľ podkrovia čítať tu.

Vytváranie nohy

Detská posteľ s rukami začína výrobou nohy. Z tyče o rozmeroch 50 x 100 mm sme prerezali polotovary - pre čelo je dlhšie, pre stúpačku - kratšie. Potrebujete 4 kusy každej dĺžky. Prilepené polotovary spájame. Vezmeme si jeden, naneste ho lepidlom na drevo, položte druhý, skontrolujte, či sú presne odkryté, otočte ho skrutkami. V zásade môžete použiť stĺp 100 * 100 mm a nepoškvrniť lepidlom, ale cena za to naozaj uhryzne.

Dosky sú potiahnuté lepidlom a zložené v pároch

Zaskrutkujte hlavy skrutiek do dreva a potom ich zatavíme tmelom na drevo. Po vysušení jemne premiešajte (brúsny papier so stredným alebo jemným zrnom).

Pripravené nohy pred tmelom

Taktiež brúsny papier prináša do ideálneho stavu miesto spoja - všetko by malo byť hladké a hladké.

Dierové otvory

Na chrbty budú potrebné dosky s drážkou 25 mm širokou. Ak je router, môže byť vyrobený samostatne alebo vyrezávaný v stolárstve. Hmoždinky, môžete tiež kúpiť pripravený, aby si ich priemer vybral vŕtačku.

Otvory pre hmoždinky sú na koncoch lamiel vyvŕtané drážkami. Presne určte ich vzdialenosť od okraja - mali by byť presne na rovnakej úrovni na všetkých lamiel.

Otvory by mali mať rovnakú hĺbku - polovicu dĺžky tohto dreva. Aby bolo možné sa pohybovať pri vŕtaní, na vŕtačku je pripevnená značka - páska maskovacej pásky. S jeho pomocou riadiť hĺbku otvoru.

Dierové otvory

Montáž hlavy a chodidla.

Z dosky s rozmermi 25 x 50 mm vyrezaných dosiek rovnakej dĺžky na plnenie hlavy a chodidla. Sú vložené do drážky, lepidlo na lepenie dopredu.

Aj v nohe vyvŕtajte otvor pre hmoždinky. Najprv nájdeme stred, nakreslíme čiaru (v ceruzke). Zostavte späť, zarovnajte horný okraj, položte šnúru na čiaru a označte miesto, kde je potrebné vyvŕtať dierky (dve vyššie, dve nižšie). Nalejte do otvorov nejaké lepidlo a vložte zadnú časť. Vysádzanie musí byť tesné bez trhlín. Môžete zaklopať päsťou alebo paličkou (nepoškodzujte drevo).

Upevnite operadlo na spodnú časť lôžka

Rovnaká operácia sa opakuje s druhou nohou. Nie veľmi pekný kĺb na vrchole môže byť zatvorený doskou, položiť ho na skrutky a pokrývať otvory. Výsledkom je to, čo sa stane.

Pripravená doska a čelovka

Jeden dôležitý bod, ktorý sa týka dimenzovania častí. Kým sa lepidlo vytvrdne, kĺby sú pohyblivé a časti môžu byť šikmé. Preto, keď ste uhly nastavili na 90 °, časť je pevná (pomocou svoriek alebo iným spôsobom) a nechá sa lepidlo uschnúť. Po sušení pokračuje práca a spravidla začína leštenie kĺbu, ktorý bol iba lepený.

Ako urobiť športový kútik pre deti, prečítajte si tu.

Vytvoriť základ pre matrac

Dostávame dve dosky s dĺžkou 50 x 100 mm, ktoré sa rovnajú dĺžke matraca (alebo o niekoľko centimetrov viac, takže je vhodnejšie na doplnenie paliva). Pozdĺž okraja lepidla a samorezných skrutiek zasadzujeme tyč o rozmeroch 25 x 50 mm. Má 10 cm kratšiu dĺžku - necháme 5 cm od každého okraja. Potiahnutím za lištu skontrolujte, či boli hrany nastavené presne. Pod každou skrutkou vyvŕtame otvor - v blízkosti okraja, aby sa drevo neroztrhlo. Okrem toho vytvárame dieru väčšieho priemeru pozdĺž viečka - musia byť skryté.

Nastavte lamely

Pretože lepiaca väzba v tomto prípade je pevne pripevnená, nemôžete počkať, kým lepidlo nevystrie.

Z dosky s rozmermi 25 x 100 mm odrezávame lamely podľa šírky matraca (môžete znova pridať 1-2 cm). Sú pripevnené k pásom, ktoré sa práve robili s dôrazom. Montážny krok - 10 cm pre každú tyč - 2 skrutky na každej strane. Pod každou skrutkou je vopred vyvŕtaná diera (priemer vŕtačky je o 1-2 cm menší ako priemer skrutky), čiapka by mala ísť do dreva.

Upevnite priečne remienky

Otvory pre spojovacie prvky sú omietnuté tmelom, leštené po vysušení. V extrémnych laticiach urobte výrezy na inštaláciu nohy.

Výrez pod nohami postele

Detská postieľka urobte sami: stavať

Nakoniec zatvárame všetky štiepky a chyby na viditeľných častiach postele s tmelom, po vysušení a rozomletí na hladkosť. Potom sa zafarbia a farbia vo vybranej farbe. Po maľbe zostáva iba kombinovať operadlo a základňu pod matracom a môžeme predpokladať, že detská posteľ je pripravená.

Môžete pripojiť diely pomocou špeciálneho príslušenstva - konzoly a závesy, alebo jednoducho - pripevniť roh, stĺpik, na ktorý sa podopiera zostavený kryt matraca.

Príslušenstvo pre inštaláciu spodku lôžka

Detská posteľ s vlastnými rukami zhromaždených

Ako si prečítať dvojpodlažnú detskú posteľ (tu je fotografická správa).

Domáce auto posteľ

Niekoľko chlapcov sa vzdal posteľného stroja. A aby bolo dieťa potešiteľné, nie je potrebné ísť do obchodu. Pomocou preglejky alebo MDF plechu, vodou riediteľných farieb a lakov sa zvyčajné miesto na spanie zmení na sen: detské lôžko s vlastnými rukami vo forme batmobile (alebo akéhokoľvek iného auta) sa realizuje v týždni nesprávnej práce vo večerných hodinách.

Také detské postele vyrábame vlastnými rukami

Najprv nájdite obrázok stroja, ktorý vám vyhovuje, nájdite program so schopnosťou vizualizovať obrázky. Pri prenose obrázka je možné ho rozdeliť na štvorce so stranou 100 mm - takže neskôr bolo ľahšie preložiť do skutočnej mierky. Najvhodnejšie je, ak sa celá časť dostane do listu preglejky alebo kúpenej MDF, ešte lepšie, ak je možné vytvoriť dve strany z jedného listu ... Vo všeobecnosti vyberte rozmery, zmeňte obrysy. Akonáhle je výsledok usporiadaný pre vás, môžete preniesť dizajn na list.

Schéma pripravená na prácu s označením

Všetko začína kresbou listu na štvorce so stranou 100 mm.

Vytvárame list v štvorcoch

S odkazom na list papiera presuňte všetky linky z papiera na preglejku. Po prvé, sú riadky tenké, po tom, čo je všetko viac alebo menej nakreslené, môžete obrysy vykresliť tučnou čiarou - bude to jednoduchšie rezať. Aj keď sú podrobnosti potrebné v duplikáte, aby sme nakreslili druhú, nie je zmysel: po prvom vystrihnutí sme ju obkľúčili a získali druhý.

Presuneme dizajn na veľký povrch

V tomto projekte sa nachádzajú podrobnosti o režime - sú vykreslené oddelene. Keď je všetko pripravené, vezmite si skladačku a vystrihnite pozdĺž obrysov.

Oddeľte časti

Hrany sa ukázali byť ďaleko od ideálneho, preto ich dobre lešteme strojom alebo ručne. Potom pokračujte k vyrezávaniu drážok, otvorov atď. Tradičné vybavenie - používame vŕtačku, vŕtať jednu dieru blízko druhej, potom prerezávame prepojky. Zrušte nerovnomerný okraj akýmkoľvek spôsobom, zaokrúhľujte ho a všetko vonku aj vnútri by malo byť hladké a hladké.

Práca na dizajnových prvkoch

Po spracovaní všetkých podrobností sa to stalo.

Podrobnosti sú pripravené na maľovanie

O výrobe herného domu v apartmáne alebo v dome, prečítajte si tu. Ako tu postaviť dom pre deti v krajine alebo v blízkosti domu (s fotografiami)

Primer a maľovanie

Pre lakovanie je potrebné vybrať si bezpečné materiály. Najlepšie zo všetkého - latex na báze vody a chrániť farbu pred poškriabaním a oderu vhodným lakom na báze vody.

Ak sú diely vyrobené z MDF, je veľmi žiaduce, aby všetko, najlepšie dvakrát. Tento materiál môže absorbovať farbu veľmi silno, najmä pozdĺž koncov. Primér znižuje absorpčnú kapacitu niekoľkokrát a farba je rovnomernejšia.

Časti sú primárne a suché.

Potom, čo je pôda suchá, prvý mal maľovať nad oblasťami, ktoré by mali byť sivé. Podľa návrhu existujú aj tenké sivé pruhy. Aby sme ich nečerpali na čiernej farbe, je tenký pás maskovacej pásky (3 mm) prilepený farbou, čím sa odstráni, čím získame požadovaný vzor.

Najskôr namaľte šedú farbu, po jej vysušení prilepíme tenký pás škótskej pásky

Maľba je takmer u konca

Umiestnenie posteľného auta

Vezmeme jednu bočnú stenu, pripevníme ju skrutkami na drevenú dosku minimálne 25 * 25 mm. Samonastavovacie skrutky sa inštalujú po 20 až 30 cm. Pred koncom dosky upevnite obmedzovač dosky. Opakujte rovnakú operáciu v druhej časti (nezabudnite namontovať lamely v rovnakej výške).

Nosíme dosky, zložíme zátky s magnetmi na montáž hlavy a políc

Po zriadení druhej časti budeme konštruktúru otáčať. V strede musíte vytvoriť tvrdohlavý pruh, ktorý pevne drží obidve strany a nedovolí im pohybovať sa od seba.

Približne v strede nastavíme zarážku - tyč upevňujúca požadovanú šírku postele

Dosky z roštov, ktoré slúžia ako podložka pod matracou, sú umiestnené na bokoch pripevnené k lamely, ako na ráme. Môžu byť upevnené pomocou samorezných skrutiek (dve na každej strane), alebo ho môžete jednoducho dať. V tomto prípade posteľ rýchlo pochopí. V tomto uskutočnení sa zvolí druhá metóda - lamely nie sú pripevnené, matrac bol umiestnený na nich.

Pásky položíme

Na základe rovnakého dizajnu vytvoril posteľ pre dievča. Tvar zábradlia je jednoduchší, práca s nimi je menšia, ale je ťažšia pri maľovaní. Takže aj ich momenty.

Detská postieľka pre dievčatá s vlastnými rukami

Ako urobiť herný dom pre byt, prečítajte si tu.

Súvisiace videá

Pozrite si video: Keď deťom vysvetľujete, ako sa vyrábajú deti NAŠI (Január 2020).

Загрузка...