Strop

Omieľame strop sami

Hladký strop - jeden z komponentov modernej opravy. Jedným zo spôsobov, ako na úrovni - sadrokartón. Technológia nie je príliš zložitá, ale vyžaduje presnosť. S modernými materiálmi a nástrojmi sa dá táto práca robiť ručne. Nemožno povedať, že to bude jednoduché, ale vy sa môžete vyrovnať bez zručností.

S majákmi alebo bez nich

Existujú dve technológie omietkového stropu - s majákmi a bez nich. To je správne - čo sa týka majákov. Potom sa povrch stropu dosiahne v tej istej rovine. Existujú však stropy s veľmi veľkým výškovým rozdielom. Hádzanie vrstvy omietky s hrúbkou 5 cm na strop je nebezpečné: môže spadnúť. Dokonca aj vtedy, keď vytvoríte niekoľko vrstiev pri použití základného náteru po každom z nich, stále nie je zaručená, že takáto veľká vrstva bude držať.

Nesprávne nanesená omietka môže spadnúť.

Všeobecne platí, že ak je zakrivenie stropov veľké, odporúča sa ich vyrovnať so zavesenými sadrokartónovými stropmi, ale nie všetky miestnosti môžu "ukradnúť" asi 10 cm na výšku. V tomto prípade to môžete urobiť zle - omietnuť strop bez majákov.

Celá myšlienka je, aby bol strop hladký v niektorých miestach. Nebude mať viditeľné kvapky, bude vizuálne vyzerať tak hladko. A skutočnosť, že v rôznych uhloch sa vzdialenosť od podlahy bude líšiť o niekoľko centimetrov, nie je možné určiť "oko". S touto technológiou je hlavnou úlohou vytvoriť rovný spoj medzi stropom a stenami. Táto línia je veľmi jasne sledovaná a mala by byť rovná. Ak si vyberiete túto technológiu omietkového stropu, musíte začať omietnuť od stien až po stred.

Lepšia omietka

Pre omietkový strop môžete použiť bežnú cementovo-pieskovú maltu, alebo to isté, ale s prídavkom vápna. Je však žiaduce použiť malú vrstvu. Hoci sa táto zmes zdá byť najlacnejšou, v poslednej dobe sa používa zriedkavo - môže klesnúť alebo prasknúť.

Miesto bežného riešenia bolo uskutočnené omietkami na báze polymérov, ktoré majú lepšiu priľnavosť, menej časté trhliny. Ich nevýhodou je vysoká cena. Ale aby sa zmenil strop po nanesení vrstvy, nezbudí to lacnejšie. Pretože dávajú prednosť tomu, aby sa okamžite vytvoril prúd sádry z moderných zmesí. Niektoré typy podobných materiálov odporúčaných pre stropy sú uvedené v tabuľke.

názovvymenovaniefarbaHrúbka vrstvyTyp spojiva
Zmesová zmes Knauf RotbandNa omietanie hladkých povrchov stien a stropovBiela / šedá5-50 mmSadra s polymérnymi prísadami
Zmesová zmes lepidla Knauf SevenerObnoviť staré povrchy omietky vrátane fasádšedáPortlandský cement s prísadami polyméru a vystužujúcimi vláknami
Bergauf Bau Interiérová omietkaNa omítku v miestnostiach s normálnou vlhkosťouŠedá / biela5-40 mmCement s polymérnymi aditívami a perlitovým plnidlom
Volma-Canvas omietkaPre vnútorné priestory s normálnou vlhkosťou5-50 mmSadra na báze chemických a minerálnych prísad

Ak je skúsenosť s omietkou malá, pri výbere zmesi venujte pozornosť času, kým zamorená malta uzatvorená. Počas tohto obdobia je potrebné aplikovať a vyrovnať celé riešenie, pretože potom začne tvrdnúť, stratí elasticitu. Z omietok uvedených v tabuľke je najdlhšia "životnosť" Volmy. Ale nie každý s ňou rád pracuje, mnohí hovoria, že je to s Knaufom jednoduchšie, aj keď majú menej času na to, aby ho nastavili - 50-60 minút, ale je to viac ako dosť aj pri absencii skúseností.

Primer, prečo a čo je lepšie

Normálny omietkový strop bez dôkladného základného náteru zlyhá. Zlepšuje priľnavosť (priľnavosť) náplasti k podkladu. V podstate všetky problémy s padajúcim a odlupujúcim lemovaním na strop kvôli tomu, že základňa nebola základná. Preto túto fázu nezmeškáme. Okrem toho, ak existuje niekoľko vrstiev omietky, každá z nich by mala byť ošetrená základným náterom (s úplným sušením).

Najprv pripravte základňu - vyčistite staré nátery a potom ošetrite základným náterom. Za týmto účelom naliať kompozíciu do lakovacieho taniera, vytiahnite valček na dĺžku rukoväte (teleskopická tyč) a rozložte kompozíciu na strop. Ak existujú nejaké zárezy - zárezy, chyby na povrchu stropu, v ktorých sa valček jednoducho nezmestí, predbežne ich spracujeme štetcom ponoreným do základného náteru.

Podkladový strop pred omietkou

Teraz o tom, ktorý základ pre strop je lepší. Podľa majstrov je to firma Betonokontakt "Knauf". Po sušení (24 hodín) na povrchu zostáva hrubý, lepkavý film. Pre jej dokonale "lpí" tmel. Len jedna vec: musíte sa uistiť, že zatiaľ čo základný náter suší, nebude mať prach. V opačnom prípade účinok tejto liečby nebude. Môže sa len zhoršiť.

Ako zatvoriť kĺby dosiek a rustu

Pri omietaní betónového stropu zo železobetónových dosiek je hlavným problémom tesnenie spojov a hrdzavenie - výklenky v spojoch. Oni sú pochovaní niekoľko dní pred tým, ako strop začína omietnuť - všetky materiály musia byť "chytené".

Po prvé, všetko, čo vyjde, sa odstráni z kĺbov. Potom všetko očistite od prachu a piesku. Pripravené kĺby sú potiahnuté základným náterom. Najčastejšie odporúčame "Betonokontakt". Takéto spracovanie výrazne znižuje možnosť odlupovania aplikovanej omietky. Ak táto možnosť nie je z akéhokoľvek dôvodu vhodná, môžete použiť akúkoľvek impregnáciu hlbokej penetrácie, ale účinok nebude rovnaký.

Také švy na strop - nie je neobvyklé

Po vysušení impregnácie (24 hodín od okamihu aplikácie) sa aplikuje roztok. Ak je potrebná vrstva väčšia ako 30-35 mm, lepšie je použiť v dvoch vrstvách. Po položení prvého sa na ňom vytvorí reliéf so zubovou stierkou. Po dni, keď roztok vysuší, položte druhú vrstvu. Je už zarovnaný so stropom.

S veľkou vrstvou sádrokartónovej dosky sú spojky niekedy zosilnené vrstvou náterov. Je potrebné dbať na to, aby počas sezónnych pohybov dosiek nedošlo k prasknutiu švíku. Je nepravdepodobné, že by niekto pripevnil mriežku k stropu, je zvyčajne len pripojený k kompozícii. V tomto prípade, po nanesení prvej vrstvy omietky, položte pás mriežky polymérnej omietky, vykoná sa zubovou stierkou, prehĺbi ju do roztoku a súčasne vytvorí reliéf pre aplikáciu druhej vrstvy.

Pri aplikácii omietky v dvoch vrstvách na prvej forme reliéf

Niekedy je hrdza (trhlina v šete) veľmi hlboká a nie je možné ju utesniť riešením. Je tiež predčistený z rozpadajúcich sa častí a piesku, ošetrený "Betonokontakt". Po dvoch možnostiach:

  1. Obal s penou. Dali sme to trochu, približne o 1/3 objemu medzery, predtým, ako sme steny zvlhčovali vodou (potrebné na normálnu polymeráciu peny). Zostávame na jeden deň, po ktorom sme rezili penu tak, aby sadra v šete zapadala nie menej ako 1 cm, potom ju - lepidlo a nanášame omietku na dve vrstvy (je to možné v troch vrstvách).

    Je nepohodlné držať plechovku v blízkosti stropu, môžete dať kúsok hadice na "nos". Oveľa jednoduchšie pracovať

  2. Vezmite si handričku, navlhčite ju Betonokontakom, vložte do slotu kladivo. Nechajte na kačicu, potom omietku.

Možno tu stále existuje otázka, ako zatvoriť kĺby dosiek na strope. Zvyčajne používajte jednu z kompozícií s polymérnymi aditívami a môžete tiež použiť dobré lepidlo na dlaždice. Má tiež značné množstvo polymérov. Hovorí sa, že po takomto utesnení kĺby nevytvárajú.

Vyzerá to ako utesnený šev na strope

Omietkový strop majákov s vlastnými rukami

Ak ste niekedy omietky stien, bude to jednoduchšie. Sádrový strop, hoci trochu iný, ale nie drasticky. Najväčšou ťažkosťou je, že musíte držať svoje ruky zdvihnuté - unavujú a krk sa tiež unavuje - musíte vrátiť hlavu späť.

výcvik

Po prvé, strop je čistený zo všetkých dostupných dokončovacích materiálov až po holý betón. Po odstránení prachu z povrchu. Ak existuje stavebný vysávač (nie domácka, bude sa upchať), je vhodné pracovať s ním, ak nie - odstráňte všetok prach a piesok veľkou kefou.

Najprv čistíme všetko na čistenie materiálu.

Ak je strop zhotovený z železobetónových dosiek s veľkými ružami, sú zatvorené. Po vysušení roztoku na hrdzu sa na čistý povrch aplikuje základný náter. po 24 hodinách môžete pokračovať.

Inštalácia majákov

Prvým stupňom stropnej omietky je inštalácia majákov, ale najprv je potrebné určiť maximálne a minimálne výškové rozdiely. Je to pohodlnejšie to urobiť pomocou laserového nástroja. Je inštalovaný pod strop, zapnite skenovanie horizontálnej roviny. Merané v určitom počte bodov merať vzdialenosť od stropu k svetelnému lúču. Týmto spôsobom sa nájdu maximálne a minimálne odchýlky. Hrúbka vrstvy omietky by mala byť o niečo väčšia ako najvýznamnejšia odchýlka.

Rovnaká operácia môže byť vykonaná s hladinou vody, ale bude to oveľa ťažšie. Najskôr je potrebné aplikovať horizontálne pozdĺž obvodu stien v ľubovoľnej vzdialenosti od podlahy. Jeden koniec úrovne je pevne stanovený v tomto bode. S druhým prejdeme okolo miestnosti a merame vzdialenosť od vodného stĺpca v úrovni - až po strop. Takže vypočítajte rovnaké maximálne a minimálne body.

Po rozhodnutí o hrúbke vrstvy vyberte majáky. Jedná sa o pozinkované perforované prúžky s vyčnievajúcim operadlom. Tieto chrbty podporia pri vyrovnávaní riešenia. Výška zadnej časti majáku môže byť 6 mm a 10 mm. Vyberte ten, ktorý je o niečo väčší ako nájdená maximálna odchýlka.

Inštalácia majákov na strop

Majáky sú umiestnené v krokoch o trochu menších ako je dĺžka pravidla - nástroj, s ktorým je riešenie vyrovnané a odrezané. S dĺžkou pravidla vo výške 1,5 metra sú majáky umiestnené vo vzdialenosti 1,1-1,3 m. Je ťažšie pracovať dlhšie s nezvyčajnými, kratšími - to nie je potrebné - príliš veľa švov. Po prvé, sú umiestnené extrémne majáky, odchádzajúce od steny 20-30 cm, zvyšná vzdialenosť je rozdelená tak, aby vzdialenosť medzi majákmi bola v určených medziach.

Upevňujú majáky na sádrovú maltu, hnejú ju. Na línii inštalácie majáku (môžete čerpať zo stropu) sú aplikované ostrovčeky tohto roztoku. Majáky sú v nej stlačené a vystavujú ich chrbtom v určitej rovine. Ak je plotr roviny (hladina), všetko je jednoduché - vystavíme to - lúč by sa mal posunúť pozdĺž chrbta.

Ak pracujeme s hladinou vody, prenesieme požadovanú "dokončovaciu" stropnú úroveň na steny a natiahneme niekoľko šnúr tak, aby boli nasmerované pozdĺž majáku. Na tieto šnúry vložte lamely operadla. Po nastavení všetkých majákov skontrolujte rovinu podľa pravidla s nastavenou úrovňou bublín.

Vzdialenosť majákov na strope - 1,1-1,3 metra

Po stieraní omietky (to by malo trvať niekoľko hodín), môžete začať omietnuť strop.

Nanášanie a vyrovnanie omietky na strop

V tejto fáze budú práce vyžadovať trvalo udržateľné stavebné kozy s veľkou platformou medzi nimi. Z nástrojov - malý stierka a stavebný sokol - ihrisko s rukoväťou.

Vybral vybranú zmes omietky striktne podľa pokynov. Roztok by mal byť homogénny, bez hrudiek. Riešenie sa aplikuje na sokol z nádrže a potom sa umiestni na strop pomocou malej špachtle. Je vhodnejšie, ak chcete riešenie poslať s ostrým pohybom štetca, ale môžete jednoducho použiť roztok na strop. Tu si každý vyberá vlastnú cestu.

Vyplňte medzery medzi majákmi a roztokom

Vzdialenosť od jedného majáka k druhému je vyplnená omietkou. Šírka tohto pásu na začiatok je 50 až 60 cm. Pri pokládke nie je potrebné dosiahnuť rovnomerný povrch. Je naplnená chaotickými údermi.

Zoberieme si pravidlo, odpočívame ju na majákoch, pohybujeme sa smerom k sebe, kývame sa zo strany na stranu. Týmto pohybom na lište zostáva určité množstvo riešenia.

Uplatňujeme pravidlo, začíname sa vyrovnávať

Odstránime ju malou špachtľou a odošlite ju na strop - do neplnenej časti alebo tam, kde boli nájdené otvory. Po vyplnení jamiek opäť vykresľujeme pravidlo. To sú hlavné metódy omietky stropu, sú opakované, kým sa oblasť bude hladké.

Napíname niekoľkokrát, vyplníme jamky

Postupne sa naplní jeden pás, potom druhý a tak celý strop. Ponechá sa sušiť po dobu 5-8 hodín.

Odstránenie majákov a zachytenie hrdze

Keď sa roztok chytil, ale zatiaľ nebol vysušený, vytiahnite majáky. Ak ich necháte, kov začne hrdzaviť, na strope sa môžu objaviť hrdzavé škvrny.

Po extrakcii majákov ostáva rusta, sú zapečatené

Hrdze zostávajúce po majákoch sú naplnené rovnakým riešením, vyrovnané v jednej rovine s rovinou stropu pomocou širokej špachtle. Nemá zmysel použiť taveninu - je príliš dlhá. Potom môžete predpokladať, že omietkový strop s vlastnými rukami je dokončený. Zostáva čakať na jeho úplné vyschnutie. Bude to trvať od 5 do 7 dní - v závislosti od zloženia.

Загрузка...