Kúpeľňa

Prostriedky na čistenie dlaždice z náletu, nečistoty

Počas prevádzky alebo po opravách je potrebné čistiť dlaždice v kúpeľni. Aké prostriedky existujú, ako ich používať - ​​v článku sa budeme zaoberať.

Ako odstrániť dosku na dlaždice

Pri kontakte s vodou s veľkým množstvom solí na povrchu dlaždice a inštalácie zostávajú nejasné stopy. Ak nie sú odstránené, vytvárajú voľnú patinu, ktorá výrazne zhoršuje vzhľad. Farba tabule môže byť odlišná - biela, žltkastá, sivka hnedá, atď. Závisí od typu soli obsiahnutých vo vode. Pretože plak má odlišné zloženie, v rôznych prípadoch musí byť empiricky zvolený účinný nástroj.

Ako a ako čistiť dlaždice v kúpeľni závisí od typu znečistenia

Obchodné nástroje

V predajniach je k dispozícii veľký výber nástrojov, ktoré možno použiť na čistenie dlaždíc v kúpeľni. Niektoré z nich sú dovezené, časť - domáca produkcia. Existujú špeciálne kompozície na čistenie vápna, existujú tie, ktoré sa nazývajú "kúpele a sprchy".

V niektorých prípadoch sa kompozícia môže vyrovnať s povlakom na čistenie toaletných misiek a inej inštalácie. Môžete napríklad použiť zriedené obyčajné "Whiteness", "Domestos", "Toilet Quckling" a iné podobné prostriedky. Len jedna výhra: ak sa švy medzi dlaždicami naplnia ľahkou spárou, vyberte si čistiaci prostriedok bez farbiva. Na porcelánu alebo fajaniu nezostáva žiadna stopa, ale môže maľovať maltu. Potom musíte zbaviť švov, čo tiež nie je jednoduché.

Na začiatok môžete skúsiť produkty obsahujúce chlór.

Tieto produkty obsahujú chlór alebo jeho deriváty a súčasne dezinfikujú priestory. Zriedia sa vodou, nanesú na steny špongiou. Na urýchlenie procesu môžete naliať roztok do striekacej pištole, ale bude ťažké a lepšie umiestniť masku alebo respirátor a dýchať rukavice na rukách. Potom musíte počkať niekoľko minút, opláchnuť mokrou špongiou a potom vyčistiť. Na niektorých miestach, kde sú usadeniny najintenzívnejšie, sa môže vyžadovať opakovaná liečba. Môžete silne znečistiť oblasť zadnou (tvrdou) stranou špongie. Nie je vždy bezpečné používať kovové škrabky - môžu poškodiť sklovinu.

Budete tiež musieť vyčistiť dlaždice pomocou špeciálnych nástrojov. Na ich etikete je namaľovaný spôsob použitia, ale zvyčajne je len odlišný čas, kedy zostava zostane na stenách.

názovvymenovanieobjemcenaKrajina výroby
HGOdstránenie vodného kameňa500 ml424 rubľovHolandsko
CillitBang (postrekovač)Univerzálna náprava proti povlaku a hrdzu750 ml299 rubRusko
Frosch (produkt šetrný k životnému prostrediu)Čistiaci prostriedok na kúpeľňu a sprchu500 ml279 rubľovNemecko
CifČistiaci krém - prostriedok z plaku a nečistôt500 ml235 rubľovmaďarsko
plochýGél na odstránenie hrdze a vápenca500 ml90 rubRusko
Ecover Eco SprayOdstraňuje vodný kameň, zvyšky mydla, škvrny od hrdze, dodáva lesk a lesk500 ml434 rubBelgicko
NordlandOdstraňuje vodný kameň, vodný kameň, mydlá, hrdzu.500 ml353 rubľovNemecko

Často existuje pozitívna a negatívna spätná väzba o tom istom náprave. Je to spôsobené najmä rôznymi pôvodmi škvŕn a šmúh. S jedným nástrojom sa s ostatnými nestarajú. Toto možno určiť iba empiricky alebo dôkladne prečítať popis.

Ľudové opravné prostriedky

Ak si pozorne prečítajte zloženie obchodu, tam sú hlavne obsahované látky, ktoré sú v každej domácnosti, a ak nie sú, potom ich môžete kúpiť za veľmi málo peňazí. Najčastejšie v kompozícii je kyselina citrónová. Takže je lídrom medzi obľúbenými prostriedkami odstraňovania vodného kameňa. Môžete tiež vyskúšať octovú alebo citrónovú šťavu. Tabuľkový ocot s koncentráciou 6% alebo 9% sa nemôže zriediť. Kyselina citrónová sa musí zriediť. Ak je prášok, čajová lyžička pôjde do pohára s vodou, ak sa zriedi kyselinou citrónovou - musíte sa pozrieť na koncentráciu. Konečný roztok by mal byť 6-10% kyseliny. Vo výslednom roztoku navlhčite špongiu alebo handru a utrite povrch, dobre navlhčete tie miesta, kde sú pruhy intenzívnejšie. Ďalší proces je už známy.

Kyselina citrónová, ocot a sóda sa tiež vyrovnávajú so znečistením

Pravidelná pečivá sóda robí dobrú prácu s mydlovým kvetom. Vezmeme to na vlhkú hubku / handru, utrite si steny, po opláchnutí.

Niekedy to pomáha najprv trieť dlaždice so sódou, potom ju trieť ocotom. Začne sa chemická reakcia, počas ktorej sa plak zničia. Vo všeobecnosti, a tu je potrebné vyskúšať, znamená iba penny.

Mnohé nepríjemné chvíle sa vyskytujú, ak potrebujete čistiť dlaždice v kúpeľni tmavej farby s lesklým povrchom. Na ňom sú viditeľné nielen povlaky, ale aj vily z textílie. Môžete sa zbaviť vilí pomocou mikrovlákno handričiek, a alkohol môže pridať lesk. Používajte lekárske alebo potravinové prípravky, ktoré sú príliš plytvané, môžete pridať tekutý amoniak a rozprašovať z postrekovacej pištole na vyčistené steny a potom utrieť mikrofiberom. Lesk je zaručený.

Čistenie švíkov podlahovej dlaždice

Je jednoduchšie dbať na podlahové dlaždice - často sa trenie, pretože doska sa jednoducho netvorí. Obvykle sú problémy so stehmi. Ak sú otrieme ľahkou kompozíciou, potom po chvíli stane sa tma a dokonca čistá podlaha vyzerá nepríjemne. Ak chcete odstrániť situáciu, môžete použiť rovnaké nástroje ako na čistenie dlaždíc z plaku a sódu môžete použiť z improvizovaných prostriedkov.

Ako čistiť škáry kachlí

Pre prácu budete potrebovať úzky štetec, môžete použiť zubnú kefku s tuhými štetinami. Kefa je navlhčená, môžete ju ponoriť do čistiaceho prostriedku alebo riedeného prášku, potom do sódy. Po čistení švov nepretržite utrite penu a nečistoty.

Ako umyť hubu

Prítomnosť huby v kúpeľni - dôsledok zlého vetrania. Ak to nie je opravená, nenechajte sa ho zbaviť. Môžete len pravidelne zabíjať svoje viditeľné prejavy. Prečítajte si, ako sa zaobchádzať s hubami v kúpeľni tu a v tejto časti vám povieme, ako vyčistiť temnotu, ktorú zanecháva.

Všetky výrobky, ktoré obsahujú chlór alebo chlórol pomáhajú: Domestos, Káčanie, Whiteness atď. Na spracovanie sa produkt zriedi a spracovávajú sa čierne povrchy. Švy medzi dlaždicami sa často musia spracovávať pomocou zubnej kefky, inak plaketa nezmizne. Pri náraze plaketa zmizne (zafarbená), po ktorej môžete vyčistiť handrou a potom vysušiť.

Pomôžte tiež alkoholu a octu. V tomto prípade je lepšie neriešiť ich, pretože sú ošetrené malými plochami, zvyčajne - švy medzi dlaždicami. Borax roztok pomáha: Vezmite 200 gramov prášku na 2,5 litra vody, nechajte ho na postihnutých plochách, až kým nevysuší. Nemôžete opláchnuť, ale ak to poškodí vzhľad - odstráňte zvyčajne: vodou a potom suchou handričkou.

Hotové protiplesňové činidlo - rýchly spôsob čistenia dlaždíc v kúpeľni

Liečba peroxidom vodíka môže pomôcť. Môžete si vziať hotový farmaceutický roztok a môžete rozpustiť tablety Hydroperit vo vode a vytvoriť koncentrovanejší roztok. Len si pamätajte, že musíte pracovať v rukaviciach: je to tiež toxická látka.

V kúpeľni môžete tiež nájsť anti-múčnatku. Zvyčajne sa volajú. Existujú nasledujúce značky: Unicum, Bagi Anti-Mold, Magiclean, Bon Anti-Fungus, DR.BECKMANN, Mellerud a mnoho ďalších. Pozostávajú z: chlóru, kyseliny citrónovej, aktívneho kyslíka (peroxidu vodíka) a niektorých ďalších látok. Robia dobre s vonkajšími prejavmi plesní, ale nerušte ich.

Ako čistiť dlaždice v kúpeľni po oprave

Často po opravách zostávajú na povrchu stopy cementu, lepidla na dlaždice a iné stavebné materiály a zmesi. Čistenie dlaždice v kúpeľni po vysušení zmesi je veľmi náročná úloha. V predajniach je odstraňovač cementu. Napríklad Atlas, Olympus, Docker Zement, Docker Epoxy (G), Keranet Mapeib a ďalšie. Nanášajú sa, počkajte nejaký čas, potom stierkou odstráňte rozpadajúci cement.

Sušený cement a lepidlo na jeho základe sa odstráni kyslými roztokmi. Kyselina bude robiť - zo zriedeného chlorovodíka do citrónového a bežného octu. Je potrebné opatrne pracovať s kyselinami: v rukaviciach a respirátorom s dobrou ventiláciou. Keď kyselina zráža cement, môže sa odstrániť, po čistení sa môže vymyť vodou.

Lepidlo na dlaždice spôsobené prítomnosťou špeciálnych prísad sa nemôže vždy odstrániť ako bežná cementová malta. V predajniach s hardvérom nájdete špeciálne čistiace prostriedky. Napríklad Tiprom-OZ, Keranet, AtlasSzop a ďalšie. Nanášajú sa na povrch, držia sa na nejaký čas (špecifikované v návode) a potom sa zľahka zmieša zloženie s malým úsilím. Tento spôsob čistenia dlaždíc v kúpeľni z lepidla na obklady je vhodný na znečistenie prednej plochy.

Niekedy nastáva situácia, keď kachlička spadla lepidlom. Po čistení musí byť nainštalovaný na mieste. Je príliš zbytočné na zmäkčenie lepidla chemickými prostriedkami - nie sú lacné. Zostáva mechanické odstránenie. Ak je vrstva veľká - viac ako 0,5 cm, je rozrezaná na štvorec s diamantovým kotúčom. Po položení spracovanej dlaždice na okraj sa kúsky lepidla odštiepia dlátom. Skutočnosť, že sa neodlomí, môže byť ponechaná alebo odstránená brúsnym kotúčom. Pri takejto práci bude veľa prachu, takže je lepšie to robiť vonku. Môžete znížiť množstvo prachu a mierne uľahčiť úlohu namočením dlaždice vo vode. Niektoré z jeho množstva absorbuje lepidlo, aj keď je umiestnené ako vodotesné.

Ak je vrstva lepidla tenká, môžete sa pokúsiť odtrhnúť, ak to "nefunguje", píšte ju. Ak chcete takto spracovať veľké množstvo dlaždíc, je nereálne, ale je možné urobiť niekoľko kusov.

Загрузка...