Dvere

Inštalácia interiérových dverí: foto, video

Skôr alebo neskôr musíte zmeniť interiérové ​​dvere. Postup nie je tak zložitý, že nevyhnutne si najme špecialistu. Ak máte aspoň určité zručnosti pri manipulácii s pílou, rovinkou a olovnicou, môžete utiahnuť niekoľko skrutiek - môžete to zvládnuť sami. Pri výmene pred inštaláciou vnútorných dverí musíte starú demontáž odstrániť. A tu sú aj rysy. O všetkých zložitosti - na fotografii a videu s podrobnými pokynmi.

Interiérové ​​dvere sa líšia nielen v dizajne, ale aj z rôznych materiálov

Vnútorné dvere sú vyrobené z rôznych materiálov. Okrem toho, rôzne materiály a dvere a rám. Dvere sú:

 • Z drevotrieskovej dosky. Jedná sa o najlacnejšie dvere. Ide o drevený rám, ku ktorému je pripevnený laminát. Odlišujú v nízkej zvukovú izoláciu, bojí sa zvýšenej vlhkosti, ľahko sa poškodia.
 • Z MDF. Sú oveľa drahšie, ale kvalitatívne charakteristiky sú oveľa vyššie. Sú lepšie v zvukovú izoláciu, nebojí sa vlhkosti, sú silnejšie a odolnejšie.
 • Wood. Najdrahšie dvere. Sú vyrobené z rôznych druhov dreva - od borovice po dub alebo z exotických druhov.

Vykonajte rovnaké materiály a rámy dverí. Najhoršou voľbou sú krabice z drevovláknitých dosiek, ktoré sa dokonca ohýbajú pod ich hmotnosťou a dverné listy na nich visia - skutočná múka. Skúste tak urobiť MDF alebo drevené. Existuje ešte jeden materiál: laminované drevo. Je to dobré, pretože nemusíte spracovávať a maľovať, ale životnosť závisí od kvality filmu.

Veľkosti a vybavenie

Interiérové ​​dvere sú k dispozícii v štandardných rozmeroch, je škoda, že sa normy v jednotlivých krajinách líšia. Napríklad v našej krajine majú krídlové dvere šírku 600 - 900 mm s rozstupom 100 mm. V niektorých krajinách EÚ sú normy rovnaké - v Nemecku, Taliansku a Španielsku. Vo Francúzsku sú iné štandardné. K dispozícii sú najužšie dvere 690 mm a ďalej v prírastkoch 100 mm.

Je tento rozdiel dôležitý? Ak chcete zmeniť iba dverný list bez krabice, potom je dôležité - musíte vybrať z vášho segmentu alebo úplne zmeniť spolu s krabicou. Interiérové ​​dvere tohto štandardu, rovnako ako v našej krajine, výber je oveľa väčší, ako vo Francúzsku - niekedy menej.

Odporúčaná šírka krídla brány pre rôzne veľkosti zárubne

Ktoré šírkové dvere sú potrebné, závisí od toho, kam ich chcete umiestniť. Ak hovoríme o štandardoch, odporúčame odporúčať nasledujúce hodnoty:

 • v obývacej izbe šírka od 60 do 120 cm, výška 2 m;
 • kúpeľňa - šírka od 60 cm, výška 1,9-2 m;
 • v kuchyni je šírka krídla brány najmenej 70 cm, výška 2 m.

Ak sa rozhodne, že pri výmene dverí bude otvor väčší / menší, toto povolenie nie je potrebné, ale je potrebné dodržať limity stanovené pre každú miestnosť.

Ako presne určiť, akú šírku kúpiť dvere? Zmerajte dvere, ktoré máte a budete vedieť, čo potrebujete. Ak nie sú žiadne dvere, nájdite najužšie miesto v otvore, meraním toho môžete zistiť, aká šírka je dverová jednotka. Tento dverný krídel + rám dverí. Takže vonkajšie rozmery rámu dverí by mali byť menšie ako nameraná hodnota. Napríklad máte 780 mm, hľadať blok s parametrami 700 mm. Širší v tomto otvore nie je vložený.

Najkomplexnejšie interiérové ​​dvere - s krabicou, dvernými panelmi a obložením

Pri výbere dverí venujte pozornosť zariadeniu. Existujú tri typy montáže:

 • Krídlo dverí. Box kúpiť samostatne.
 • Dvere s krabicou. Všetko v súprave, ale krabica vo forme jednotlivých dosiek. Budeme musieť vyčistiť rohy a pripojiť, zavesiť slučky sami.
 • Dverová jednotka. Sú to dvere na inštaláciu - kazeta je zostavená, závesy sú zavesené. Vyrovnajte len výšku bočnej steny, presne nastavte a zaistite.

Pri rovnakej kvalite sú ceny týchto listov výrazne odlišné. Ale časový rozdiel, ktorý vynaložíte na inštaláciu, je slušný.

Krok inštalácia interiérových dverí

Vo všeobecnosti existuje veľa jemností. Najčastejšie momenty sa budú snažiť opísať a ilustrovať vo fotografickom alebo videozáznamu.

Krok 1: Postavte rám dverí

Ak ste nezakúpili dverovú jednotku v zostave, prvá vec bude musieť zbierať rám dverí. Skladá sa z dvoch dlhých regálov umiestnených po stranách a jednej kratšej priečnice v hornej časti prekladu.

Metódy pripojenia

Existujú aspoň dve možnosti, ako tieto vzájomne prepojiť:

 • Pod 45 °. Táto možnosť je z hľadiska estetiky najpravdepodobnejšia, ale najťažšie je realizovať. Je potrebná vysoká presnosť rezu, takže nie sú žiadne medzery. Keď je zručnosť, môžete si s použitím tesárskych predmetov odrezať, ale musíte to urobiť opatrne. Druhý bod - ak pílenie laminovaného materiálu s pílou, ostrihať na ňom. Ukončiť - použite vhodný nástroj.

  Jeden spôsob, ako pripojiť rám dverí

 • Inštalujte koniec do konca 90 °. Táto metóda je jednoduchšia - menej príležitostí na chybu, ale je potrebné odstrániť časť výčnelku na spoji stĺpov a prekladu. Za týmto účelom priložíme rez do stropu na roh so značnou rezervou. Prepojte časť, ktorá zasahuje do pripojenia. Pomocou sekáča odstráňte prebytok. Pokúšame sa niekoľkokrát, pripájame sa, presne nastavíme uhol, nasledujeme zhodu reliéfu. V tejto polohe vyvrtávame otvory pre skrutky. Priemer vrtáka je o 1-2 mm menší ako priemer upevňovacieho prvku. Potom pripojíme tento uzol, neustále kontrolujeme o 90 ° a presnosť zhodnosti reliéfu.

  Ako pripojiť rám dverí

Bez ohľadu na to, ako presne spojíte prvky rámu dverí, prvá vec, ktorú robíte, je umyť stĺpiky a preklady na jednej strane. Potom na podlahe dali do krabice kontrolu správnosti spojenia. Ďalej je potrebné určiť výšku bočných častí rámu dverí.

Určite veľkosť

V zloženom stave sa požadovaná dĺžka meria na vnútornej strane stojanu. Racky nie vždy robia to isté: podlaha je často nerovnomerná a musí sa to brať do úvahy. Ak chcete urobiť, vezmite si úroveň a skontrolujte, či je podlaha rovná. Ak je dokonale hladká, stojany budú rovnaké. Ak sa vyskytne odchýlka, musí sa zvážiť: urobte dlhšie jeden z regálov. Zvyčajne je to niekoľko milimetrov, ale to stačí na to, aby sa dvere oslabili.

Pri výpočte výšky si všimnite, že stojan by mal byť o 1-2 cm dlhší ako krídlo dverí (s ohľadom na rezy). Pod dverami urobte medzeru 1 cm, ak v rámci nemajú v úmysle dať koberec. Ak bude koberec / koberec / koberec lepšie urobiť viac. Nebojte sa nechať medzery. Sú potrebné na normálne vetranie v miestnosti. Opäť venujte pozornosť: výška je meraná na vnútornej strane rámu dverí - od spodného okraja až po rezanie píly. Rezanie, skúste na regáli vo dverách.

Priestory pri inštalácii vnútorných dverí

Teraz je potrebné odrezať dĺžku prekladu a ak je to potrebné, vyčistiť na druhej strane (ak je spoj na 45 °). Dĺžka uzáveru by mala byť taká, aby v zloženom stave bola vzdialenosť medzi stĺpikmi väčšia ako šírka krídla brány. Minimálna medzera je 7 mm, ale často viac. 7-8 mm sú rozdelené takto: 2 mm na závesy a 2,5-3 mm na vyrovnávacie medzery. Všetky vnútorné dvere - MDF, drevovláknité dosky, drevo - v závislosti od vlhkosti menia ich rozmery. Tieto zmeny je potrebné zohľadniť a vyžadujú sa medzery. A 5-6 mm - to nie je vždy dosť, najmä v mokrých miestnostiach. V kúpeľni nechajte trochu viac, inak pri vysokej vlhkosti sa ťažko otvoria.

Takže sme sa rozhodli pre minimálne voľné priestory pri inštalácii interiérových dverí:

 • na slučkách - 5-6 mm;
 • nad, pod a po stranách - 3 mm;
 • 1-2 cm nižšie

Po odstránení všetkých častí a vypálení sklopte škatuľku na podlahu. Ak si všimnete niekde v poruchách doku - odstráňte pomocou brúsneho papiera, ktorý je pripojený k lište. Čím je zápas presnejší, tým je medzera menšia.

zhromaždenia

Bez ohľadu na materiál krabice a spôsob pripojenia sú otvory vopred vyvŕtané pre spojovacie prvky tak, aby sa materiál neodtrhal. Priemer vrtáka je o 1 mm menší ako priemer skrutky.

Krabica je zložená, uhly sú nastavené na 90 °. Podržte stojan a preklad v tejto polohe, vyvŕtajte otvory do vŕtačky. Ak je asistent, môže držať. Ak pracujete sami, dočasne nastavte krabicu správne upevnenú dvoma priečnymi pruhmi - bližšie k hornej a dolnej časti. To vám pomôže nedopustiť chybu a urobiť správne spojenie.

Ako pripojiť zárubňu v rohoch

Pri pripojení pod uhlom 45 ° sa na každej strane vytvoria tri otvory. Dve na vrchole - odchádzajúci centimeter od okraja a jeden na strane - v strede. Celkom na každé pripojenie sú potrebné tri skrutky. Smer inštalácie skrutiek je kolmý na spojnicu.

Ako pripojiť rám dverí

Pri pripojení pod 90 ° je všetko jednoduchšie. Vyvrtávajte horné dva otvory a nasmerujte vŕtačku presne nadol.

Krok 2: Vložte slučky

Najčastejšie sú na vnútorných dverách namontované 2 pánty, ale je to možné a 3. Sú umiestnené 200 až 250 mm od okraja krídla. Ak je krabica a dverný kôš vyrobené z dreva, vyberte miesto tak, aby nevznikli žiadne uzly. Najprv pripojte závesy k dvernému krídlu. Poradie práce je nasledovné:

 • Na vybrané miesta aplikujeme slučky, vymedziame kontúry. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použiť jemne nabrúsené ceruzky, ale experti odporúčajú používať nožovú čepeľ. Takže sa ukazuje presnejšie a menšie medzery zostávajú.
 • Ak existuje fréza, fungujú, ak nie - dajte dláto a vyberte materiál pre hrúbku slučky. Už nie je potrebný odber vzoriek, iba pre hrúbku kovu.
 • Do pripraveného výklenku je vložená slučka. Jeho rovina by mala byť rovná s povrchom plátna.
 • Skrutky na ukotvenie očiek.

Po upevnení dvoch pántov položte krídlo dverí do zostavenej skrinky, nastavte správne voľné priestory: od strany závesu - 5-6 mm, 3 mm od opačnej strany a zhora. Po nastavení týchto medzier sa tkanina fixuje pomocou klinov. Vystavte presne vo vodorovnej a vertikálnej rovine (v prípade potreby môžete použiť podšívku).

Po umiestnení označte umiestnenie zodpovedajúcich častí slučiek. Niekedy je pohodlnejšie odstrániť už nainštalovanú slučku a potom ju nainštalovať. Označením tiež urobte zárez. Hĺbka - tak, aby povrch závesu bol na rovnakej úrovni ako povrch rámu dverí.

Podrobnosti o zavesených dverách s vlastnými rukami sú popísané vo videu.

Krok 3: Nainštalujte rám dverí

Zmontovaná skrinka musí byť správne vložená do otvoru. Je to veľmi dôležitá úloha. Pred inštaláciou vnútorných dverí narazíte na všetko vo dverách, ktoré môžu vypadnúť. Ak je stena príliš voľná, povrch je ošetrený hĺbkovými penetračnými nátermi s adstringentným účinkom. Ak sú príliš veľké otvory, sú zapečatené omietkou, veľmi veľké výčnelky sú zaváhané. Pri pripravených dverách vložte dvere do interiéru jednoduchšie. Ak to robíte sami po prvýkrát, uľahčite svoju prácu.

Vystavená schránka bez krídla. Je orientovaná striktne vertikálne. Vertikalita sa kontroluje nielen podľa úrovne, ale aj pomocou olovnice. Úroveň často udáva chybu, pretože je lepšie kontrolovať pomocou olovenej linky.

Skontrolujte zasunuté vnútorné dvere pomocou olovenej línie

Takže počas inštalácie krabica nie je pokrivená nainštalujte dočasné vzpery na podlahe a šitie v rohochktoré poskytujú vysoký stupeň tuhosti. K otvoreným dverám sú vložené do tej istej roviny so stenou. Iba tak sa otvorí úplne. Ak je stena nerovná, umiestnite ju na stenu, ale nie vertikálne. Inak sa vyskytnú problémy s otváraním alebo zatváraním dverí.

Ako vložiť vnútorné dvere svojimi vlastnými rukami - v rovnakej rovine so stenou

Po vybratí pozície môžete pripevniť. Vykonajte to pomocou upevňovacích klinov - trojuholníkových drevených alebo plastových tyčí. Najprv sú kliny umiestnené na oboch stranách prekladu - priečnik, potom nad stĺpikmi. Preto je zvolená a upevnená poloha krabice vzhľadom k otváraniu dverí. Potom znova skontrolujte vertikálnosť regálov. Sú kontrolované v dvoch rovinách - takže nie sú naklonené dopredu alebo dozadu.

Ako umiestniť vnútorné dvere svojimi vlastnými rukami: zalepte krabicu

Potom nainštalujte klinčeky v spodnej časti, potom po cca 50-60 cm, skontrolujte, či sú stojany presne presne stojace. Navyše, priečnik je zaklinený - uprostred. Skontrolujte, či nie sú prvky krabice niekde zakrivené, prípadne upravte. Môžete prejsť na pripojenie.

Krok 4: Upevnenie skrinky k dverám

Spôsoby upevnenia sú tiež dve: napravo od steny a montážne dosky. Ak stena umožňuje a nie ste vystrašení z uzáverov v škatuli, môžete ho dokonca prilepiť. Je to spoľahlivé.

Na inštaláciu interiérových dverí stačí otočiť dve závitové skrutky do zárezov pod závesmi a na druhej strane pod doskou náprotivnej zámky. V rezných drážkach sú vŕtané ďalšie otvory. Sú vyrobené tak, aby nezasadzovali do otvorov pre montáž slučiek alebo mat. Uistite sa, že hlava skrutiek je zapustená a nezasahuje do inštalácie závesov a obloženia.

Inštalácia vnútorných dverí podľa tejto schémy je zobrazená na videu. Na rám zárubne sú zaujímavé rozdiely.

Ak sa toto množstvo upevňovacích prvkov zdá byť nespoľahlivé, sú vyvŕtané a otvory sú uzavreté ozdobnými podložkami, ktoré zodpovedajú tónu. Alebo stále existuje špeciálna lišta z MDF s odnímateľnými popruhmi. Upevňovací prvok je zabudovaný do pripravenej drážky a potom uzatvorený popruhom.

Špeciálne boxy pre interiérové ​​dvere MDF

Druhý spôsob - tajné, spojovacie prvky nie sú viditeľné. Po prvé, montážne dosky sú pripevnené k zadnej časti schránky. V zásade môže byť použitý na sádrokartón, ale existujú aj niektoré špeciálne - hrubšie, aj keď pri inštalácii vnútorných dverí bude dostatok sádrokartónu.

Krok 5: Penie

Keď sú všetky medzery nastavené a klíny sú nastavené, medzery medzi skriňou a stenou sú vyplnené montážnou penou. Pre lepšiu polymerizáciu je stena zvlhčená vodou z rozprašovacej fľaše. Po vytláčaní peny, plnenie nie viac ako 2/3. Príliš veľa peny môže spôsobiť vyfukovanie krabice. Preto ho nepreháňajte.

Pena vyplní medzeru nie viac ako 2/3

Aby ste sa uistili, že dverová pena nie je naštvaná, položte vzpery. Ale ak ho nepreháňate penou, nič sa nemôže stať.

Rozpery na upevnenie krabice - s touto inštaláciou vnútorných dverí, krabica by mala stáť presne

Po polymerizácii peny (presný čas je vyznačený na balóne) sú vzpery odstránené, je zavesené krídlo dverí a dvere sa kontrolujú. Ďalej sú dokončené práce: svahy a platne, v prípade potreby - ďalšie budovy.

Ako nainštalovať vnútorné dvere svojimi vlastnými rukami, viete. Nie je príliš zložité, ale snažili sme sa opísať hlavné nuansy. Na videu je veľa užitočných vecí - ide o odporúčania od odborníkov.

Загрузка...