Interiér

Klasický štýl v interiéri

Klasický štýl v interiéri vznikol vo vzdialenom 17. storočí. Potom vytesali paláce kráľov a šľachticov. A dnes je to štýl bohatstva a prosperity, elegancie a luxusu. Hneď je potrebné povedať, že sa realizuje iba v priestranných miestnostiach s správnym (alebo takmer správnym) tvarom s vysokými stropmi. Konštrukcia bytu v klasickom štýle sa vyznačuje správnym rozmerom, malým počtom príslušenstva, obmedzeným farebným rozsahom.

charakteristické rysy

Štýl je založený na starovekej gréckej kultúre, ktorej vplyv možno vysledovať vo väčšine charakteristických detailov - stĺpy, pilastry, oblúky, zásuvky, sochy. Všetko sa riadi určitými pravidlami, bez chaosu, všetko je striktne naplánované, symetricky usporiadané. Všetky predmety a dekoratívne prvky sú proporcionálne, vyrobené z prírodných drahých materiálov - drahé drevo, mramor, hodváb a zamat, dobre vyrobená koža.

Adekvátnosť, starostlivé plánovanie, drahé materiály - to je základ klasického štýlu v interiéri

Všetko alebo takmer všetko je vytvorené v obmedzenom farebnom riešení - biele, béžové ako základ a na pozadí sú modré, zelené, terakotové, šľachtické červené, niektoré prvky čiernej a samozrejme zlacenie. Ďalšie farby - v meste samotné alebo sprevádzané zlacením a čiernym. Žiadne rozmanitosť a viacfarebné.

Farebný dizajn - biela a béžová ako primárne farby a modrá, zelená červená - ako doplnok, plus pozlátenie

Dekorácia steny - monofónne alebo so slabo sa opakujúcim vzorom - monogramy, pruhy a rastlinné motívy. V súlade s tým, výber finálnych materiálov - drahé tapety, dekoratívne omietky alebo maľovanie.

Podlaha je jednoducho drevená z drahých drevín alebo parkiet a dekoratívne alebo palácové parkety sú mozaiky a panely s rastlinnými motívmi z rôznych druhov dreva. Platné, ale zriedka v našej krajine používali mramorové podlahy s inlami a ozdobami. Ako alternatívu k mramoru môžete zvážiť samonivelačné podlahy podobné vzhľadu mramoru.

Podlahy v klasickom dizajne bytu sú tiež klasické - umelecké parkety alebo mramor, ako možnosť - povodňové podlahy

Zvláštna pozornosť sa venuje stropu. Zriedka zostáva hladká. Ak hovoríme o tradícii - toto je rozdelenie stropu na štvorce ohraničené štukou.

Klasický štýl stropu zriedka zostáva rovnomerný

Ak vzdávate hold moderným tradíciám, vytvorte moderné viacúrovňové stropy. Môžu byť vyrobené zo sadrokartónu a môžu sa kombinovať s strešnými stropmi. V každom prípade sú štruktúry viacvrstvové a symetrické.

Viacúrovňové stropy - moderná verzia klasiky

Ako ďalší prvok dekoratívnych zrkadiel sa používa, niekedy na opačných stenách. Zrkadlá môžu byť vytlačené zlatým listom - pre väčší efekt a môžu byť použité ako zrkadlové dlaždice.

Zrkadlá - jedno z hlavných doplnkov

Rozvoj dizajnového bytu v klasickom štýle, nezabudnite na osvetlenie. V strede miestnosti nastavte masívny luster s veľkým počtom závesov. Najčastejšie sú vyrobené z kryštálu. Zvyšok osvetlenia môže byť periférny strop (vstavané svetlá), vyrobený zo steny a iných nástenných svietidiel.

Masívny krištáľový luster - takmer nepostrádateľný atribút klasického štýlu v interiéri

Pravdepodobne ste už venovali pozornosť tomu, že nábytok v klasickom dizajne sa používa ako zvuk, drahý. Jednoduché čiary, klasické tvary, správne rozmery. Je umiestnená symetricky v prísnom poriadku a harmónii. Žiadne ďalšie položky, len potrebné príslušenstvo - aspoň. Zameriava sa na kvalitu materiálov a povrchových úprav.

Významná úloha pri vytváraní interiéru hrá okná dekorácie. Klasické závesy sú vyrobené z ťažkých tkanín, ktoré vytvárajú krásne závesy. Pre tento interiér sú vhodné lamely. Dávajú ďalšiu podporu do interiéru.

Závesy z ťažkého materiálu s mnohými záhybmi

Teraz trochu o plánovaní. Ak myslíte iba na stavbu domu alebo generálnu opravu bytu a máte radi klasický štýl, najvhodnejšou možnosťou rozloženia je centrálna miestnosť, z ktorej sa môžete dostať ku všetkým ostatným. Takéto rozloženie je zriedkavé, ale pre tento štýl to je tá, ktorá je najvhodnejšia. Centrálna miestnosť môže byť štvorcová alebo okrúhla (pamätajte si, že tvar priestoru musí byť správny alebo takmer správny). Možno ju považovať za obývačku - najvhodnejší funkčný účel pre prechádzku.

Všetky tieto komponenty a vytvoriť dizajnový byt v klasickom štýle. A teraz budeme uvažovať samostatne o vlastnostiach dizajnu každej miestnosti.

Klasický štýl hala

Dom alebo byt začína dverami. Pre interiér v klasickom štýle musia byť dvere klasické, kvalitné. Z dreva alebo kovu - nie je tak dôležité, zameriava sa na kvalitatívne charakteristiky, ako aj pri výbere všetkých ostatných komponentov interiéru. Vyberte si farbu drahokamu od tých, ktoré budú prítomné v dizajne - nič by nemalo byť náhodné.

Klasická chodba začína dverami.

Na chodbe hneď od vchodu sa dostaneme do klasiky. Charakteristické farby, kvalitné materiály, žiadne ďalšie detaily. Všetko je proporcionálne a racionálne.

Iná verzia chodby v klasickom štýle

Ako vidíte, štýl je výrazne odlišný - počas stáročného obdobia existencie klasický dizajn získal ďalšie národné prvky. V anglickom duchu je viac prísnych interiérov s hladkými líniami - v nábytku a príslušenstve av dekorácii. V dizajne sa nachádza viac možností "francúzskych" so zakrivenými nohami v blízkosti nábytku a kvetinových motívov. Populárna úprava, v ktorej je viditeľný grécky alebo rímsky vplyv - stĺpy, sochy, oblúky. Takže aj "vnútri" klasiky je dostatok rôznych smerov, čo vám umožní vytvoriť jedinečný dizajn bytu alebo domu.

Parádné stĺpy, mramorová podlaha - vysledovali vplyv rímskej kultúry

Klasické v obývacej izbe

Čalúnený nábytok sa stáva centrom kompozície v obývacej izbe. Tmavé alebo svetlé, ale drahé čalúnenie, je zvyčajne zhromaždené okolo konferenčného stolíka. Usporiadanie je symetrické okolo stredu stola a pokiaľ možno okolo stredu miestnosti.

Symetria v usporiadaní nábytku - jedným z princípov klasického štýlu interiérového dizajnu

Obývacia izba je zvyčajne TV. Najčastejšie sa nachádza oproti pohovke. Je umiestnená na podstavci charakteristického dizajnu, na bokoch môžu byť skrine s obradnými pokrmmi alebo inými predmetmi, možno - zbierky majiteľov.

Umiestnenie televízie

Aj v nábytku a dizajne možno vysledovať "národné" trendy, ktoré sú už popísané vyššie.

Ak dávate pozor na podlahu, hlavne drevo a drahé plemená. Nie je to nevyhnutne parkety, možno aj dobrá podlahová doska. Ale ak podlaha nie je s geometrickým displejom, ale so zložitými tvarmi. Steny sú natreté, zdobené dekoratívnou omietkou alebo pokryté tapetami s charakteristickým vzorom pripomínajúcim monogram.

Ukážka tapety v klasickom štýle

Často v priestranných obývacích izbách s vysokým stropom tapety v podobe panelov. Predtým boli sprísnené drahými tkaninami so striebornými alebo zlatými niťami, teraz používajú vysokokvalitnú tapetu. Rámy sú vyrobené z profilov s charakteristickým vzorom, do ktorého sa vložia listy. Samozrejme, kvalita finálnej úpravy by mala byť na vrchole.

Panel na stenách - tradícia

Dekorácia okien je pre tento štýl tradičná: ťažké závesy s lambrequins a závesy. Často sú viazané a vytvárajú ešte väčší dizajn. Nemenej tradičné a osvetlenie - lustre v strede stropu a bočné vstavané alebo stenové lampy.

Príklad klasickej obývacej izby
Stôl nie je nevyhnutne obdĺžnikový - používajú sa tiež okrúhle a oválne
Niektoré odrody baroka
Moderná interpretácia klasiky
Aj usporiadanie vaní by malo byť symetrické
Klasický interiér môže byť realizovaný v byte, ale veľká plocha
Červená je jedna z farieb povolených v klasickom interiéri.
Mierne bližšie k modernej dobe, ale s jasnými znakmi štýlu.

Spálňa dekorácie

Spálňa v tomto kontexte sa ukáže, možno najpohodlnejšie. Prioritou je lôžko. Je masívny, s vysokou čiapočkou - vyrezávanou, čalúnenou textíliou alebo kožou.

Posteľ stojí hlavné sedadlo

Toto je oblasť, kde možno nájsť pozlátenie najčastejšie. Pri konštrukcii spravidla prevažujú biele a jeho odtiene a zlato je s nimi ideálne kombinované bez toho, aby vytváralo úchvatný kontrast.

Klasická izba

Diverzifikácia výzdoby stien často vytvára polonosné stĺpy a zrkadlá sú nepostrádateľným atribútom týchto miestností. Súčasne sa skrinky zriedka oblékajú, snažia sa vytvoriť šatňu, aby nezahŕňali priestor s objemným nábytkom a nerušili harmóniu. Čo iné môže byť nábytok? Sporák s lavicou, nočné stolíky, malá stolička alebo pohovka. Zároveň by však malo byť veľa voľného miesta. Ak spálňa nie je iný objem, ponechajte minimum - posteľ, toaletný stolík, nočné stolíky.

Klasická šedá a biela spálňa
Menej slávnostné riešenie s dobrým dreveným nábytkom
Na svetlom pozadí vyniká ušľachtilá štruktúra dreva výhodne.
Panely (alebo medailóny) môžu byť prítomné v dizajne spálne
Klasický vzor tapety
Na oknách - kombinované závesy z klasických záclon a rímskych záclon
Značný priestor je venovaný televízii. Dokonca aj v spálni nemôžete bez neho urobiť.

kuchyne

Hoci v paláci kuchyňa v žiadnom prípade nepatrila do slávnostných komôr, vo svojom dizajne existujú aj charakteristické rysy tohto štýlu. To všetko sú rovnako vysoko kvalitné a drahé materiály, princíp potrebnej dostatočnosti pri výbere nábytku a obmedzené farby.

Fasády kuchynského nábytku biele alebo mliečne

Kuchynská súprava je vyrobená z dreva, môže byť namaľovaná v bielej, krémovej alebo svetlo béžovej farbe. V tomto uskutočnení môže byť v zvyšku konštrukcie použité zlatenie alebo malé prvky prídavnej farby.

Často sú slúchadlá s prírodnou farbou dreva alebo trochu tmavšie - pre väčší kontrast. V tomto prípade, ak existuje, potom v malých množstvách sa hlavná pozornosť prechádza na textúru dreva. Tu na fasádách môžu byť celé obrázky.

Drevo v prírodnej farbe

A dokonca aj v dizajne kuchyne sa pokúšajú symetricky usporiadať nábytok. V každom prípade je logické umiestniť skrinky rôznych foriem - so zatvorenými a otvorenými policami, s alebo bez zasklenia.

Kuchyne v klasickom štýle by mali byť tiež priestranné, s veľkými stropmi. A v strede tohto miesta je najčastejšie veľký luster a tiež prívesky.

K veľkoleposti nebolo príliš veľa, steny a podlaha v kuchyni - prostá. Prijateľné použitie dekoračných omietkových tmavých farieb.

Charakteristické znaky štýlu sú jasne viditeľné.

Najcharakteristickejší extrakt z tradičnej formy
Prevažujú svetelné tóny
Tradične tvarovaný jedálenský stôl a stoličky
Iná verzia kuchyne v klasickom štýle.
Krémová kuchynská farba so zlatým listom

To sú všetky základy, ktoré vám pomôžu pri navrhovaní bytu v klasickom štýle.

Загрузка...