Strop

Závesný strop s hliníkovými lamelami

Technické priestory sa ťažko dajú do poriadku: príliš konfliktné požiadavky sa musia kombinovať v dokončovacom materiáli. Mali by byť praktické a krásne, ale nemali by sa báť vody, vysokej vlhkosti. A je tiež veľmi žiaduce, aby boli jednoducho namontované a lacné. Súhlasím, nie je ľahké nájsť materiál vhodný pre tieto požiadavky. Jednou z možností - hliníkový stropný strop. Ak potrebujete aktualizovať strop v kúpeľni, WC, chodbe, na balkóne alebo v kuchyni, pozrite sa na tento systém.

Rack stropné zariadenie a jeho typy

Podobne ako akýkoľvek zavesený systém, strop z hliníkového roštu je umiestnený pod úrovňou prekrytia, pretože nezáleží na počiatočnom stave stropu ponoru. Skladá sa zo systému zavesení, ku ktorému sú pripevnené nosiče profilov. Tieto profily majú špeciálne výrezy na upevnenie hliníkových lamiel, ktoré tvoria prednú plochu stropu.

Rack false ceiling - jedna z možností nenákladnej opravy

Vzhľad hliníkového stropu závisí od typu lamiel. Sú vyrobené z tenkostenného hliníka, potom sú namaľované, pokryté ochrannou vrstvou laku. Farba - akúkoľvek paletu RAL. Najbežnejšie je biela a jeho odtiene sú béžové. Zvyčajne sú na sklade, iné farby sú na objednávku. Pri výbere farby môžete tiež vybrať typ povrchu - matný, pololesklý, lesklý.

Hliníkový regálový strop: zariadenie

Reiki môže mať rôzne šírky a tvary. Šírka - od 90 mm do 200 mm. Predný povrch dosky môže byť plochý (nemecký a ruský), zaoblený (taliansky). Existujú aj trojuholníkové úseky, ale zriedka sa používajú v bytoch. Mali by sme tiež spomenúť perforované pásy. Sú vhodné na vetranie, ale názor je príliš oficiálny pre byt alebo dom.

Tvary pre hliníkový zavesený strop

Podľa spôsobu montáže hliníkového zaveseného stropu je:

 • Outdoor. V tomto prípade sú lamely namontované tak, že medzi nimi je určitá vzdialenosť. Vzdialenosť môže byť uzavretá špeciálnym drážkovým profilom (najčastejšie je to iná farba).
 • Zatvorené. Popruhy sú pripevnené blízko seba.

  Vyzerá to ako roštový podhľad

Najbežnejší open source. Medzery sú pokryté pásmi inej farby, ale môžete vybrať ten istý. K dispozícii je ďalšia možnosť - s doskou. Pri ich používaní sa medzery okamžite zatvoria. V súkromných domoch a apartmánoch je rozsah takýchto stropov kúpeľňa, toaleta a kuchyňa.

Systémové komponenty

Hliníkový laťový strop pozostáva z:

 • Profil steny. Môžu mať tvar L alebo U. Zhoda v tóne s lamelami alebo štrbinovými profilmi.
 • Stringer (nosný profil). Je to profil vyrobený z nehrdzavejúcej ocele alebo pozinkovanej ocele so špeciálnymi drážkami na upevnenie lamiel. Prispôsobte šírku lamiel.

  Prvky zaveseného stropu

 • Ramienka. Závesy môžu byť použité pre zavesené stropy. Najobľúbenejšie s dvoma kolíkmi, pretože sú lacné, ľahko sa inštalujú a umožňujú rýchlo upraviť výšku. Namiesto závesov môžete použiť dlhú skrutku (ak je strop lemovaný doskou alebo dreveným stropom) alebo hmoždinky (zabudované do betónu). Táto možnosť vám umožňuje vybrať minimálnu výšku z miestnosti a dokonca ju prilepiť.

  Pozastavenia môžu byť akékoľvek

 • Hliníkové lamely s vybranou šírkou a tvarom. Hrúbka kovu od 0,3 mm do 0,6 mm. Ak chcete nainštalovať roštový strop v kuchyni alebo v kúpeľni, dokonca aj ten najtenší bude fungovať - ​​vďaka vystuženiam nebude v malých miestnostiach prepadať.
 • Drážkový profil (vložka) - zatvorte medzeru medzi lamelami. Inštalované po upevnení lamiel, držané tvarovanou hranou

V kúpeľni alebo v kuchyni je možné do niekoľkých hodín namontovať hliníkový stropný strop. Všetko je jednoduché, najkomplexnejšie - inštalácia spojovacích prvkov, rezacích lamiel a profilov do segmentov požadovanej dĺžky.

Okrem týchto komponentov sa bude musieť starať aj o osvetlenie. Najčastejšie používané reflektory. Pod nimi je v lište vystrihnuté otvory. Môžete tiež použiť lustre, ale budete musieť premýšľať o hore sami.

Formy uvoľnenia a ceny

Existujú dve formy výroby stropov z hliníkových roštov: všetky komponenty jednotlivo alebo v súprave. Sada je určená pre špecifické veľkosti, súprava obsahuje všetko, čo potrebujete. Nesmie existovať žiadne zavesenie, pretože výška stropu môže byť odlišná. Ak chcete vytvoriť kovový strop v typickej kúpeľni alebo v kuchyni, je celkom možné nájsť potrebnú súpravu. Nevýhodou tohto riešenia je malý výber farieb.

Cieľ a veľkosťZnačkaReiki šírkafarbacena
Univerzálna sada 2500 * 1500Česal100 mmmäkké ružové2800 rub
Sada pre kúpeľňu 1700 * 1700Česal150 mmbieleho mramoru3000 rub
Sada pre kúpeľňu 1700 * 1700Česal150 mmmozaika3600 rub
Sada stropných stojanov pre toaletu 1330 * 900Mospotolki85 mmbiela matná1800 rub

Ak si kúpite komponenty stropného stropu sami, výber je oveľa širší. Štandardná dĺžka lamiel je 6 m, ale 4 a 5 metrov. Cena závisí od šírky pásky, typu profilu, hrúbky kovovej dĺžky a farby. Najlacnejšie sú biele ploché. Stoja od 45 rubľov za meter štvorcový (so šírkou 100 mm). Cena namaľovaná "pod stromom" - zo 100 rubľov / m so šírkou 100 mm. Najdrahšie - chróm. Pre nich bude potrebné poskytnúť 260 rubľov / m a viac (s rovnakou šírkou).

Zostávajúce komponenty sú celkom dosť:

 • sprievodcovia - 150-180 rubľov za 4 m;
 • vložiť - od 56 do 360 rubľov za 4 m;

Vo všeobecnosti, ak potrebujete spôsob, ako rýchlo a lacne fixovať strop v kúpeľni alebo kuchyni - potrebujete strop s hliníkovým roštom.

Inštalačné nástroje

Ak chcete nainštalovať kovový stojan na stojany, potrebujete jednoduché nástroje:

 • Vŕtačka so sadu vrtákov a bit na rezanie otvorov pre inštaláciu bodových svietidiel.
 • Nožnice na kovové alebo uhlové brúsky s malým diamantovým kotúčom - rezané lamely a profil.
 • Skrutkovač alebo skrutkovač.
 • Hladina alebo hladina vody - na označenie úrovne zaveseného stropu.
 • Značka alebo ceruzka. Na dlaždici je lepšie kresliť s tmavým plsteným perom. Je lepšie vidieť a ľahšie sa umyť. Na lakovaných stenách je lepšie použiť jednoduchú ceruzku alebo bielu kriedu.
 • Ruleta.

  Rack stropný kov - skvelá voľba pre kúpeľňu alebo kuchyňu

Niekoľko vysvetlení o nástroji. Vŕtačky potrebujú inštalovať hmoždinky, respektíve vyberte veľkosť. Ak sú steny kachľové, potrebujeme na dlaždice vŕtačky. Po vytvorení otvorov v keramike by vrták mal byť vymenený za vrták, ktorý je určený pre prácu s betónom.

Koruna nie je nevyhnutným nástrojom, ale je ľahšie pracovať. Ak korunka nie je správna veľkosť, môžete otvor vystrihnúť nožnicami na kov: najskôr vytvorte malú dieru v strede a následne rezu požadovanej veľkosti do špirály.

Inštalačný proces

Najskôr musíme určiť výšku zaveseného stropu. Ak nie sú žiadne iné obmedzenia, berú do úvahy výšku zabudovaných svietidiel, ktoré sa majú inštalovať: výška svietidla + 3-5 cm. Potom začne skutočná inštalácia.

Inštalácia stenového profilu

Začneme namontovať hliníkový stropný strop s označením na stenách - musíme nakresliť čiaru, pozdĺž ktorej zarovnáme lamely. Najjednoduchším spôsobom, ako to urobiť, je použiť laserové planérové ​​lietadlá (úroveň), ak nie, budete musieť preniesť úroveň hladiny vody.

Na plánovanej línii bude potrebné upevniť profil steny. Existujú dva typy - v tvare písmena L a tvaru U. Je ľahšie pracovať s prvým a pri inštalácii druhého je možné pevne upevniť strunu s obložením. Takže voľba je vaša.

Niektoré okamihy montáže profilov a vodiacich prvkov

Stenový profil rozrezaný na kusy požadovanej dĺžky - šírku a dĺžku toalety, kúpeľa alebo kuchyne. Narezaný kus sa aplikuje na ťahanú líniu, na ktorej označujeme miesto inštalácie spojovacieho prvku. Na okraji sme umiestnili jeden hmoždinok, potom po 40-50 cm Ak je na stenách dlažba, mala by byť upevňovačka v strede, takže sa viac zameriavame na túto vzdialenosť.

V doske označíme otvory značkami, opäť umiestnime profil. Tentokrát cez otvory urobili značky na stene. Vŕtajte, nainštalujte plastové hmoždinky. Musia byť zarovno s povrchom steny. Aby nedošlo k poškodeniu dlaždíc pri blokovaní, je možné hmoždinku zablokovať cez drevenú tyč. Po inštalácii hmoždiniek upevnite profil stien. Rohy úhľadne ozdobené. Môžete to urobiť pri 45 °, alebo to môžete urobiť opatrne pod priamkami.

Montážne struny

Stringery (vodidlá) sú namontované tak, aby ich okraje prešli do inštalovaného profilu steny. Na dĺžku sú o 1 cm kratšie ako vzdialenosť medzi stenami - aby sa neotrievali ani nešpinili. Profil steny nebude niesť zaťaženie. Celá hmotnosť bude prevzatá závesmi a strunami.

Krok medzi vodiacimi lištami nie je väčší než 1,2 m, montáž závesov je 30 cm od steny, medzi závesmi je 120 cm. V profile vyplníme nosník, vezmeme zvolený systém zavesenia a namontujeme ho cez zvolenú vzdialenosť.

Varianty montáže koľajnice na strop

Niektoré metódy montáže pružiny na strop sú znázornené na obrázku vyššie. Pozastavenie nemusí byť jediné, ktoré si vyberiete. Prvá možnosť je vhodná, ak potrebujete znížiť strop na značnú výšku. V tomto prípade je výška nastavená pružinou. V druhom a treťom prípade sa nastavenie výšky uskutočňuje kvôli skrutkovaniu / odskrutkovaniu skrutky alebo hmoždinky. Je jasné, že nastavovací limit bude oveľa menší, ale závisí od dĺžky skrutky (môžete si vybrať dlhú).

Ak je vodiaci prvok inštalovaný do profilu steny v tvare U, mal by sa naň vystrihnúť malý úsek hornej police a ohýbať ho nahor. V opačnom prípade to nie je. Pri použití profilu tvaru L nie je takýto problém.

Inštalácia struny do profilu tvaru U

Inštalované vodítka by mali byť približne rovnaké. Ak sa na nastavenie použije pružina, musíte v tejto fáze vystaviť rovinu, ak používate skrutky alebo hmoždinky, môžete po inštalácii koľajníc. Rovina je ovládaná úrovňou alebo úrovňou bublinovej konštrukcie.

Rack Installation

Ďalej v skutočnosti začneme zhromažďovať strop z hliníkových roštov. Pásky uvoľňujeme z ochrannej fólie (môže to byť biela alebo priehľadná a potom môže byť prehliadnutá), rozrezané na kusy požadovanej dĺžky. Dĺžka je o 0,5-0,8 cm menšia ako vzdialenosť medzi stenami. Strihanie mnohých latíc naraz nestojí za to - izby s dokonalou geometriou sú len zriedka. 2 - 3 - 4 kusy môžu byť rezané naraz.

Môžete rezať nožnicami na kovový alebo diamantový kotúč na brúsku. Ak pracujete s nožnicami, odrežte lištu pozdĺž značky z okrajov, držte niečo ostré pozdĺž reznej čiary, ohnite sa pozdĺž tejto čiary. Zrážka sa zvyčajne zlomí. Ale zároveň okraj nie je veľmi hladký. Bude to aj pri rezaní pomocou nožníc alebo brúsok.

Zostavíme hliníkový stropný strop; montáž racku

Prvá koľajnica je zvyčajne umiestnená pri dverách naproti vchodu. Na jednom konci sa prenesie do profilu steny, má mierne skrútené a druhé sa prinesie na druhú stranu. Prejdite na miesto inštalácie. Zároveň by mal byť mierne vytiahnutý tak, aby sa drážky na strunách nedotýkali. Zasunutím sedadla na miesto sa stĺpik stláča, až kým nezacvakne - jazýčky na lište prechádzajú do zárezov na koľajnici. Kontrolujeme všetky pripojenia. Podobne dávame ostatné lamely, zvyčajne sa musí strihať len posledná lišta. Môžete nakresliť líniu, urobiť rezy kolmo k nej a rozrezať na kusy. Je to jednoduchšie.

Montážne vložky

Po inštalácii všetkých lamiel môžete skontrolovať rovinu stropu (ak ste to neurobili pri montáži koľajníc a použite dlhé skrutky). Urobte to pomocou skrutkovača, zatlačte ho do medzery medzi lamelami - utiahnite / odskrutkujte skrutky. Posledná fáza inštalácie hliníkového stropného stropu - montáž vložiek (štrbinový profil). Je rozrezaný na kusy rovnakej dĺžky ako lamely a okraje sú premenené na profil v blízkosti steny. Potom jeden okraj vedie k drážke. Zároveň sa jeho výčnelok zasúva na okraj tyče. Stačí stlačiť druhý okraj, až kým nezacvakne. Skontrolujeme spojenie pozdĺž celej dĺžky, v prípade potreby - opravíme ho.

Загрузка...