Dvere

Vyrábame svahy na dverách z MDF, laminátových drevotrieskových dosiek, laminátov

Po inštalácii dverí majú stiahnuté steny - svahy - zlovestný vzhľad. Možno najrýchlejší spôsob, ako ich dať do poriadku, je dokončiť laminované panely. Môže to byť MDF alebo laminátová drevotrieska (laminátová drevotrieska). Nie je veľký rozdiel. Hlavnou úlohou je vybrať si obraz a odtieň, aby zodpovedali dverám alebo inej dekorácii v miestnosti, a vytvárať dverné svahy z MDF alebo drevotriesky je ľahké. A existuje metóda, ktorá vyžaduje minimálny čas.

Svahy laminátu sa robia rýchlo, zatiaľ čo vzhľad je aspoň dobrý. Špeciálne zručnosti sa nevyžadujú, musíte mať možnosť zaobchádzať s pílou alebo skladačkou - vyrezať kúsky správnej veľkosti. Zvyšok práce je jednoduchý a jednoduchý: pomocou lepidla, polyuretánovej peny, drevených lamiel, skrutiek. Nepotrebujete dokonca omietku, ako pri návrate do svahov sadrokartónu.

Najjednoduchšia cesta

Najjednoduchší spôsob zatvárania sklonu dverí je použitie dodatočných prúžkov v tvare "G", ktoré sa zvyčajne vyrábajú z MDF. Všetko, čo je potrebné v tomto prípade, je odstrániť požadovanú hĺbku, urobiť rez správne a presne 45 °. Potom musíte na koncoch nechtov nalepiť tekuté nechty, naniesť penu do vnútra a všetko stlačiť na stenu.

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť svah, je použiť panely v tvare "G".

A ako vždy, existuje "ale" a vážne. Po prvé - tieto rámce sú drahé. Po druhé, existujú len vo veľkých mestách av špecializovaných predajniach. Po tretie - zvyčajne je k dispozícii len niekoľko farieb, všetky ostatné sú k dispozícii na požiadanie. Pretože častejšie používajú iné spôsoby, ako čeliť dverným svahom MDF.

Montáž svahu na kvapalné nechty a peny

Ak šírka svahu nepresahuje 20-25 cm, laminátový panel sa môže inštalovať na kvapalné nechty a penu. Metóda vyžaduje minimálny čas a výsledok je dobrý.

Varenie prvky svahu

Dverné svahy laminátu pozostávajú z troch častí: dve bočné a jedna vrchná. Ak sú svahy vytvorené pod uhlom, potom bude jeden okraj bočných stien skosený.

Tak zhruba vyzerá "vzor" pre sklon MDF alebo laminátovej drevotriesky

Odmerajte vzdialenosť od zárubne dverí k uhlu na niekoľkých miestach, odrežte lištu požadovanej šírky a výšky. Zrezané bočné steny by mali byť o pár centimetrov vyššie než požadovaná dĺžka - v prípade, že náhle stratili rozmery. Môžete odrezať, ale zvýšiť - nie.

Skúste na bočných stenách a vložte hornú časť. Ak je hrana rovná hlavnej stene a praskliny v blízkosti dverného rámu sú minimálne - všetko sa deje správne. Ak sú chyby, opravte ich.

Vystrihnite časti, vyskúšajte ich na mieste

Potom je vonkajší okraj drevotriesky alebo MDF fazetovaný - prilepí sa pokosový film: nie ste prilepené ozdobné dosky na okraj, takže niektoré z nich budú viditeľné. Preto je potrebné zdobiť to. Môžete to urobiť bez orezania, ak je okraj zdobený ozdobným rohom. Ale je vyrobená z plastu a ako dobre to bude vyzerať.

Nie je ťažké lepiť frézovací film. Je to lepidlo. Len okraj by mal byť hladký a čistý - bez prachu a nečistôt. Môžete hladko prilepiť orezávacie pásmo na ňu a potom odobrať suchú bavlnenú tkaninu, ktorá nevybledne, a žehlite jej koniec pomocou (pri strednom výkone) železom. Lepené potom tesne, ale všetky nepravidelnosti sú viditeľné, takže sa presne roztrhol.

Ak sa vám podarí vyzdvihnúť plastový kútik podľa tónu, vyzerá to dobre, ale funguje to menej: je lepené na kvapalné nechty alebo silikón

Ak sa v konečnej fáze dokončenia svahu použije teleskopická platná páska, pod ním je vytvorená drážka na laminovanom konci. Šírka je presne pod hrotom klypea, hĺbka je o niečo viac, ako je to potrebné pre to, aby "dobre sedel". Pre bežné platband z MDF nie je potrebné nič. Jednoducho sa drží na tekutých nechtoch.

Inštalujte svahy

Po všetkých prípravách pokračujte v inštalácii svahov z MDF (laminovaná drevotrieska). Zadok, ktorý smeruje k dverám, je potiahnutý kvapalnými nechtami. Zloženie je lepšie, aby sa transparentné - to nebude viditeľné. Gombík, na ktorý je lepený MDF, sa odmasťuje. Stlačte bočnú stenu, položte ju do požadovanej polohy, skontrolujte vertikálnu polohu a dodržte rovnakú zarážku. Potom sa odlupuje a čaká, až kým lepidlo trochu nezaskočí. Po 5 až 7 minútach sa fragment umiestni na miesto a upraví polohu vzhľadom na steny.

Druhá bočnica je inštalovaná rovnakým spôsobom a potom horná časť. Horná časť sa navyše otvára: nad tým miestom, kde je pripojená k bočnici, sú inštalované rozperné kliny. Tým sa zabráni ohýbaniu a dodatočnému "upínaniu" bokov.

Po nainštalovaní všetkých častí svahu z MDF sú klíny umiestnené na vrchu

fixácia

Po vložení klinov skontrolujte, koľko stojí všetko správne a rovnomerne. Ak je všetko normálne, vezmite penu a v intervale medzi panelom a stenou položte "latki" - naneste malé množstvo penových ostrovčekov. Mali by byť úplné, ale nie úzke. Nemusíte vyplňovať celý objem: budete potrebovať veľa peny a môžete ho ohýbať. Preto robte presne tie ostrovy.

Po polymerizácii aplikovanej peny sa fragmenty svahu udržiavajú pevne. Teraz môžete začať vyplňovať prázdne miesto. Je tiež pohodlnejšie ju zatvoriť penou, ale nie do celej hĺbky, ale len dopredu.

Postup pri upevňovaní svahov vrstvenej drevovláknitej dosky

Po vytvrdnutí peny je jeho nadbytok narezaný nožom. Môžete pokračovať do cieľa.

Inštalácia platforiem

Táto časť práce prebieha štandardne: najprv sa meria a odreže jedna postranná lišta, potom horná lišta a druhá bočná stena. Po skúšaní všetkého v zloženom tvare a kontrole presnosti dokovania sa platne nanášajú na penu alebo kvapalné nechty - v závislosti od situácie.

Ako sádrové svahy popísané tu.

Dvere svahov z MDF na lamely

Ak je šírka svahu veľká (viac ako 25 cm), pre tuhosť sú potrebné dodatočné podpery: pena nemusí byť dostatočne hustá. V tomto prípade upevnite popruh. To môže byť rezivo alebo kovové profily. Popruh môžete pripevniť vertikálne alebo horizontálne. Inštalácia sklonu MDF panelov s vertikálnymi pásikmi je zobrazená na obrázku nižšie.

Ako pripevniť široké svahy z MDF

Lame sú namontované na hmoždinkách (používajú sa častejšie) alebo samořezné skrutky - v závislosti od materiálu steny. Po upevnení podpery sú svahy rezané na veľkosť, postup je rovnaký. Po prvé, konce a miesta, kde je svah vedľa lamiel, sú potiahnuté kvapalnými nechtami, panely sú niekoľko minút oddelené. Ďalej sú všetky akcie úplne rovnaké.

Ak je ako na obrázku ideálne spojenie panelu a steny, môžete to urobiť bez vypenenia medzery a inštalácie platforiem. V tomto prípade je vôbec málo práce.

Dverné svahy vyrobené z MDF môžu byť inštalované na horizontálne lišty. Sú zarovnané tak, aby boli všetky v tej istej rovine. Na stranách sú štyri stĺpiky, na vrchole tri (odchádzajúce 10-15 cm od okrajov a uprostred). Ďalej, všetky technológie sú rovnaké.

Ako urobiť svahy na plastových oknách z PVC.

Laminátové svahy

Často po oprave zostáva určité množstvo stavebných materiálov. Prečo nie je potrebné ich prispôsobiť? Vytvárajte svahy na dverách MDF, materiál, ktorý potrebujete kúpiť. Ak však po laminátovej podlahe máte určité množstvo lamiel, môžete z nich vytvoriť aj svahy. Bude viac práce ako pri použití celého kusu, ale materiál je zadarmo.

Z dosiek laminátovej zbernej bočnice. Musia dokopy s posunom, na upevnenie kĺbov z nesprávnej strany s lamelami - je to možné z hliníkového profilu - má menšiu hmotnosť. Ak je to potrebné, okraj sa môže odrezať. Ako urobiť svahy na dverách laminátu, pozrite sa na fotografiu nižšie.

Laminované lamely môžu byť použité pre montované dverné svahy.

Môžete ich nainštalovať na montážnu penu. Aby ste to stvrdli, naneste ho na zadnú stranu hadom a dobre ho pritlačte k stene: v takom prípade by ste nemali opustiť veľké medzery: materiál sa bude prehýbať.

Vo videu nižšie sa dvere svahu laminátu robia v panelovom dome. Šírka svahu je malá - 7 - 8 cm, sekvencia prác je jasne popísaná. Užitočný video tutorial.

Vo všeobecnosti je lepšie, aby domáce laminátové svahy neboli umiestnené na vchodových dverách: často sa tam ukladajú veľké predmety a je ľahké poškodiť laminát aj pri ťažkom vrecku. Tento pohľad je lepšie použiť pre interiérové ​​dvere. Zaťaženie je oveľa menej. Pri vchode je lepšie urobiť dverné svahy z MDF alebo laminátovej drevotriesky, svahy sadrokartónu sa ukázali dobre, ale najspoľahlivejšie sú omietnuté.

Загрузка...