Kuchyne

Kuchynské tapety: ako si vybrať to najlepšie

Každá žena v domácnosti vie s istotou, že kuchyňa potrebuje tapetu, na ktorú sa dá ľahko starať. Počas čistenia musíte používať čistiace prostriedky a niekedy aj kefu. Ďalšia musí tolerovať vysokú vlhkosť a nesmie absorbovať zápach. Požiadavky sú dosť ťažké a nie je tam veľa typov tapiet, ktoré im vyhovujú, takže výber tapety pre kuchyňu (v zmysle "z čoho sú vyrobené") nie je veľmi ťažký. Ale vybrať farby a vzor - obtiažnejšie občas.

Výber tapety na kuchyni nie je jednoduchý - veľa požiadaviek

Čo tapetu lepšie lepiť v kuchyni

Po prvé, stručne o tých typoch, ktoré sa nehodia. Najhoršou možnosťou je papier. Oni budú žiť v normálnom stave počas veľmi krátkeho obdobia: akonáhle padne miesto, zostane tam navždy. Tam sú takzvané "umývanie" papierové tapety. Umožňujú vám ich niekoľkokrát vymazať vlhkou handričkou. Z nich je možné odstrániť prach, ale sadze, mastnotu, škvrnu zo šťavy atď. - neskutočný.

Nie všetky tapety možno umývať. Niektoré sú len mierne utierané suchou mäkkou tkaninou alebo špongiou.

Nezapadnúť a akrylové tapety. Povlak je veľmi jemný a mäkký, dokonca sa umyje handrou. Ak náhodou narazíte na stenu nehtem, necháte na akrylovej tapety neupravený pás. Takže to určite nie je kuchyňa.

Nepoužívajte prirodzené tapety - založené na korek, bambus, hodváb, tkanina. Sú bezpečné pre životné prostredie, krásne, ale pohlcujú pachy a bojí sa vlhkosti, umývajú sa zle (alebo sa vôbec neumývajú). Preto tiež zmiznú.

Tabuľka piktogramov, ktoré sa vzťahujú na štítky kotúčov a ich interpretáciu. To môže byť užitočné pri výbere: môžete vidieť od nich, ako dobre sú vhodné pre kuchyňu.

Aké tapety sú vhodné

Zo celej škály povlakov zostala len vinylová tapeta a na báze sklenených vlákien na maľovanie. Tu sú - najlepšia voľba. Vinyl je širšie zastúpený. Sú monofónne, reliéfne, s plochými a textúrovanými výkresmi.

Vinyl zakrývajúci základňu (odtiaľ názov) je veľmi hustý a silný. Niektoré typy sú naozaj ťažké poškodiť: môžu byť čistené štetcom a čistiacimi prostriedkami (neabrazívnymi). Okrem toho sa polyvinylchlorid (úplný názov materiálu, z ktorého sa film vyrába) nebaví vlhkosťou. Farba na takejto tapety odolná, nezmizne, nemení. Prilepené na stenách, neabsorbujú pachy, niektoré druhy zabraňujú rastu plesní a húb.

Pri rozhodovaní o type povlaku je teraz potrebné vybrať iný typ vinylovej tapety. Áno, sú tiež odlišné.

Vinyl tapety môže byť na papierovej alebo netkanej báze, Lepšie - na netkanej. Samozrejme, že sú drahšie ako na papieri, ale sú viazané mnohokrát jednoduchšie, zatiaľ čo steny vyzerajú oveľa lepšie (tento záver bol urobený na základe osobných skúseností). Ak chcete vybrať naozaj dobré tapety pre kuchyňu: aby sa dobre držali, vyzerali skvele a ľahko sa umyli - vyberte si z netkanej textílie. Samozrejme, ak to peňaženka umožňuje: sú o 50-80% drahšie.

Stále sú kompaktný vinyl, Tiež sa nazýva "ťažký vinyl". Zvyčajne má reliéfny povlak, ktorý imituje a pomerne spoľahlivo ťažké prírodné dokončovacie materiály: tehla alebo murivo, drevený povrch atď. Môžu byť nielen umývané, ale aj poškriabané. Stojí za to - nie lacnejšie ako vinyl na netkanej textílii.

Príkladom kompaktného vinylového materiálu. V interiéri kuchyne táto tapeta vyzerá celkom ekologicky.

Ak máte radi hladké steny, ale chcete reliéf - vyberte si Vinyl pre lakovanie alebo sklenené vlákno. Obaja aj ostatní sa správajú dobre v kuchyni, len tapety na báze sklenených vlákien môžu byť prekreslené 10 krát, niekedy viac, a vinylové 5-7 krát.

K výhodám všetkých týchto povlakov je možné pridať ešte jeden: vyrovnajú a skryjú malé povrchové nepravidelnosti. To znamená, že stena by nemala byť úplne hladká. Zároveň padajú dokonale na stenu.

Ako si vybrať farbu

Ak je tapeta v kuchyni len časťou globálnej opravy s úplnou náhradou situácie, musíte si vybrať na základe všeobecných odporúčaní. Ak už máte kuchyňu a zástera, potom je výber obmedzený: musíte nájsť farbu, ktorá bude v súlade s existujúcim dizajnom. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je založený na tabuľke kompatibility farieb. Používa ho dizajnéri v dizajne interiérov.

Farebný kruh. V jednom sektore sú ideálne pre farebnú kompatibilitu

V každom sektore sú farby, ktorých kombinácia je považovaná za ideálnu. Sú to všetky farby rovnakého rozsahu. Ale je možné kombinovať s rôznymi odtieňmi odlišnej farebnej skupiny, je dôležité vedieť, z ktorých je definovaných niekoľko typov takýchto kombinácií, sú uvedené v nižšie uvedenom diagrame.

Pravidlá kombinácie skupín

Každé odvetvie sa podľa týchto zásad môže použiť s akýmkoľvek odtieňom. Napríklad kuchynská sada zelená. Môžete si vybrať odtieň tapety z dvoch sektorov na stranách, naopak, podľa komplementárneho alebo akéhokoľvek iného systému. Ale všimnite si, že všetky ostatné farby, ktoré sú prítomné v dizajne miestnosti, musia taktiež zapadnúť do tejto schémy. Nie je tak jednoduché, ako sa zdá.

Na týchto obvodoch nie je biela, sivá a čierna. Sú kombinované s ľubovoľnými farbami. Ďalšia vec je, že čierna vo vnútri by nemala byť veľa. V obmedzených množstvách ideálne zdôrazňuje farby, ktoré sú v blízkosti, ale stojí za to trochu vyriešiť a vytvára depresívnu atmosféru. Všeobecne platí, že tmavé kuchyne sú zriedkavým riešením: takéto interiéry sú príliš agresívne pod tlakom.

Pondering akú farbu vybrať tapetu pre kuchyňu, nezabudnite na psychologický vplyv. Takže oranžová, vaječná žltá a zelená tráva zvyšujú chuť do jedla. Modrá a biela - naopak je znížená. Táto skutočnosť je lepšie brať do úvahy pri tvarovaní interiéru kuchyne.

Farby a štýly tapety

Ak hovoríme o obyčajných tapetách, zapadajú do akéhokoľvek interiéru, ale sú najdôležitejšie v klasike, modernej a minimalizme. Ak sú v klasickom interiéri prípustné niektoré ďalšie vzory, ďalšie dva sú viazané na jednobarevné steny, prípadne s veľkým grafickým výkresom, jednobarevným reliéfom, niekoľkými fragmentmi inej farby.

Tapeta pre kuchyňu v sile minimalizmu - prísna geometria alebo monotónna reliéf

Moderné je dynamickejšie, ale príliš veľa farieb nemôže byť. Dvojfarebné ozdoby odtieňov prítomných v interiéri sú povolené.

Secesný štýl - alebo obyčajná tapeta na stenách kuchyne alebo dvojfarebná

Ak chcete mať kvetinovú tapetu v kvete, potom musíte usporiadať izbu v štýle country, rustikálne, Provence. Akékoľvek rastlinné (a nielen) motívy sú tu možné.

Ďalšia možnosť tapety v kvete, ktoré vyzerajú dobre v kuchyni
Provence štýl - dominuje svetlé farby, zatienené jemnými kvetinovými vzormi
Štýl krajiny. Tóny tapety viac nasýtené, ale na pokojnom pozadí

V rovnakom štýle môžete použiť tapetu v pruhoch a bunkách. Rôzne témy kuchyne vyzerajú zaujímavé: zelenina, ovocie, cukrovinky a pekárenské výrobky - koláče, muffiny, tradične ako káva a kávové zrná.

Cage - spôsob, ako osviežiť interiér
Strip v kuchyni v štýle "Country"
Symbolické obrazy jedál - prečo nie?
Ovocný tému - obľúbený na tapety v kuchyni

Ak sa vám páči tieto tapety, vezmite prosím na vedomie, že podľa najnovších módnych trendov nie sú prilepené na všetky steny, ale len niektoré z nich, prilepenie zvyšku v rovnakej farbe v rovnakom rozmedzí. Táto metóda sa nazýva kombinácia a tapety - sprievodcovia alebo jednoducho kombinovateľné.

Ak sa vám páči myšlienka kombinácie, potom bude jednoduchšie a ťažšie vybrať tapetu pre kuchyňu: budete musieť hľadať dve zodpovedajúce farby v rovnakej skupine tapety: musia mať rovnakú hrúbku, inak je ťažké sa prispôsobiť pri lepení.

Pravidlá pre kombináciu tapety nájdete tu.

Fotowall-papier na kuchyni

Ďalším obľúbeným typom zdobenia stien v kuchyni je tapeta. Existujú veľmi pekné a realistické fotografie, ktoré skutočne prechádzajú do inej reality. Jedna vec, ktorú je potrebné zvážiť: fotografické tapety zvyčajne dominujú v interiéri, takže všetko ostatné by malo byť v upokojujúcich, nenápadných farbách. A štýl môže byť ľubovoľný. Hlavná vec - vybrať správny vzor a dekoratívne predmety.

Pre štýl Provence - krajina s levanduľovými poľami bude dokonalá. Zaujímavý bod: fotografická tapeta vložená na dve steny. Jeden obrázok vymaže roh, miestnosť vyzerá oveľa priestrannejšia, než v skutočnosti. Táto technika môže byť použitá v malých kuchyniach. Iba obrázok by mal mať takú perspektívu. Efekt bude maximálny.

Krásna krajina - fototapety v interiéri kuchyne v štýle Provence

Téma nočného mesta dobre spája štýly minimalizmu alebo high-tech. Vyberte farebný alebo dokonca biely obrázok. Vyzerajte rozdielne, ale veľmi pôsobivé.

Pohľady mesta na fotografické tapety - obľúbená téma

Kvetinové motívy sú vždy v trende. Pevné linky kuchynského nábytku, hladká podlaha a strop slúžia ako vynikajúce pozadie pre jasný obraz. Prístup k takýmto výberom - ak je na stene nástěnný papier, všetko ostatné má jednotnú farbu.

Dominantná stena v kuchyni je zdobená fotografickými tapetami

Teraz už presne viete, ako si vybrať tapetu v kuchyni, aby sa uľahčila údržba objednávky, a dokonca sa pozrel do interiéru.

Загрузка...