Kúpeľňa

Programy pre výber rozloženia dlaždíc

Dokončenie kúpeľne - náročný proces. Okrem technologických detailov je stále problém s dizajnom. Vane, toalety, kombinované kúpeľne sú zvyčajne položené s dlaždicami. Ale ako plánovať umiestnenie na stenách tak, aby bola dekorácia krásna? Pre tých, ktorí sa rozhodnú robiť opravy vlastnými rukami, existuje dobrá cesta - použite softvér. Existujú špeciálne programy pre usporiadanie dlaždíc, existujú také sekcie vo všeobecnej konštrukcii alebo dizajnérsky softvér a tiež je tu online služba od významných výrobcov a predajní dokončovacích materiálov. O nich sa bude diskutovať ďalej.

Doska 6.0

Špecializovaný program pre usporiadanie dlaždíc a tapiet. Existujú tri verzie: Domov pre domáce použitie, Profi - pre profesionálov, Profi + Render - Profesionálny s pokročilými funkciami. Dlažba 6.0 Home je vhodná na samo-dizajn, ale nie je zadarmo - 1000 rubľov za mesiac používania. Všetky z nich je možné zakúpiť na webovej stránke kampane tile3D.com. Prirodzene, existujú hackované kópie, ale je ťažké povedať, aké bezpečné je stiahnuť.

Program na usporiadanie dlaždíc v 3D dlaždici 6.0

Program v aktuálnej verzii je dobrý: dokonca aj orezaná domáca verzia vám umožňuje vytvárať hromadné projekty (3D) a získať výpočty potrebných materiálov (okrem celej a dlaždicovej dlažby sa počíta množstvo lepidla a škárovacieho spoja). Čo ešte môže urobiť:

 • Zvážte otvory dverí a okien, stĺpy, oblúky a iné zakrivené plochy.
 • V adresári je možné vytvoriť nové dlaždice a uložiť ich pre budúce použitie.
 • Dlaždice je možné inštalovať a posúvať pod ľubovoľným uhlom.
 • Môžete pridať objemové obrázky iných objektov (vaňa, sprcha atď.) Zadaním ich súradníc.
 • Program vypočíta dlaždice a spotrebný materiál, ale v "domácej" verzii ich nemôžete vytlačiť, ale môžete odstrániť obrazovku alebo urobiť snímku obrazovky a tlačiť ako obrázok, nie ako tabuľku.

Okrem toho môžete zmeniť stupeň osvetlenia, lesku a reliéfnych dlaždíc. Všetky tieto nastavenia je možné vytvoriť pre každý jednotlivý objekt. Čo ešte je dobré - stránka má vzdelávací formulár pre prácu s programom, kde je popísané vytvorenie projektu v krokoch. Práca v programe je jednoduchá, rozhranie je jasné, je zvládnuté prvýkrát. Z nedostatkov domácej verzie - nemôžete získať skenovanie na stenách, čo je docela nepohodlné. Vo všeobecnosti je program dobrý, ale nie zadarmo.

ViSoft Premium

Ide o špecializovaný softvér na navrhovanie kúpeľní pre profesionálov. Jednou z funkcií je rozloženie dlaždíc. V databáze je veľký počet vzoriek - takmer 39 tisíc typov dlaždíc od rôznych výrobcov (od tohto písania je 362). Projekt rozloženia je vytvorený na základe vzoriek, ktoré sú v databáze, nové sa nedajú urobiť.

K dispozícii je tiež Russified verzia

Stručne povedané, program obsahuje:

 • Vybrané vzory dlaždíc sa automaticky umiestnia do zadanej oblasti.
 • Je možné zobraziť ďalšie možnosti rozloženia.
 • Ak chcete vytvoriť interiér kúpeľne, môžete si vybrať inštaláciu z obrovskej základne. V tomto prípade sú zostavy automaticky zostavené. V prípade potreby je možné ich upraviť.
 • V procese vytvárania projektu môžete nasadiť v ľubovoľnom smere a vyhodnocovať výsledok z rôznych bodov.
 • Vytvorte "obrázky" výsledku.

Existujú dva režimy prevádzky: kresba a skica. V režime výkresu sa vytvorí čiernobiely obraz, ktorý sa môže neskôr "vyplniť" rôznymi farbami. Režim náčrtu - okamžite s farbou.

Keramické 3D

Dobrý profesionálny dizajn v kúpeľni. Samozrejme, nie je to zadarmo, ale existuje demo verzia s plnou funkčnosťou, ktorá je k dispozícii všetkým bez zaplatenia. Doba platnosti bezplatnej licencie je 1 mesiac. Ak sa rozhodnete vytvoriť rozloženie dlaždíc pre seba, je to dobrá voľba, ale musíte splniť termín.

Program Keramika 3D - je v demo verzii po dobu 1 mesiaca, je zadarmo

Ceramic 3D vám umožňuje rýchlo vytvárať projekty: každá operácia trvá asi 2-4 sekundy. Takže jednoduché projekty sú "postavené" za 5 minút, pre komplexné projekty trvá 15-20 minút. Tu je súbor funkcií:

 • vytvorenie priestorov akejkoľvek konfigurácie v presných rozmeroch vrátane manzardov;
 • ľahké výkresy výklenkov, regály, výčnelky, boxy ľubovoľnej konfigurácie;
 • schopnosť vytvoriť obrys dlaždíc akéhokoľvek tvaru (mnohouholníkový, zaoblený atď.);
 • vyťahovanie stĺpov a ich ukončenie;
 • zachovanie štýlových vzorov akejkoľvek zložitosti;
 • výmena obrysov a veľkosti miestnosti za zachovanie rozloženia;
 • možnosť vytvárania schodov a ich dekorácií;
 • automatický výpočet počtu dlaždíc.

Všeobecne platí, že Ceramic 3D nie je len program pre usporiadanie dlaždíc. V ňom môžete vytvoriť a celkový dizajn kúpeľne a vypracovať návrh ďalších prvkov alebo častí miestnosti, ktoré zahŕňajú kladenie dlaždíc. Je pekné, že program obsahuje podrobné lekcie, s ktorými sa dá ľahko učiť.

Compass-3D LT

Ide o bezplatnú verziu profesionálneho programu pre objemový dizajn rôznych predmetov a častí, ktorú vytvorila ruská spoločnosť ASCON. Takže to nie je len program pre usporiadanie dlaždíc. To je len jedna malá časť. Verzia Compass-3D LT - úvodná, umožňuje zvládnuť modelovanie a plánovanie objemu. Súčasťou programu sú aj vzdelávacie materiály - video a grafické príklady.

Pre volumetrické modelovanie je možné vyrobiť aj interiéry a dlaždice

3D kompas v ľahkej verzii má veľmi skrátené funkcie, ale viac ako dosť na to, aby rozložil dlaždice. Ak chcete naplánovať usporiadanie dlaždíc, inštalačný balík je načítaný s konfiguráciou budovy (je tu tiež inžinierska činnosť). Pri základnom a stavebnom balíku je na disku potrebných približne 3,5 GB pamäte.

Pomocou tohto programu môžete:

 • rozloženie stránky;
 • vyvíjať dizajn miestnosti pomocou rôznych materiálov na konečnú úpravu a zhodnotiť výsledok vo forme objemového obrazu;
 • vyvíjať jedinečné dekorácie a získať ich kresby;
 • po dokončení projektu získať výkresy s rozmermi.

Všeobecne platí, že program je multifunkčný aj v bezplatnej verzii. Súčasne sa môžete naučiť základy projektovania v 3D.

Jednoduchý program pre usporiadanie dlaždíc bez špeciálnych efektov - Arculator 7

Ak nepotrebujete trojrozmerný obrázok, ale musíte sa pozrieť na rozloženie a dokonca vypočítať množstvo materiálu bez chýb, dávajte pozor na program Arculator 7. Je určený na výpočet materiálov na zdobenie interiérov. To znamená, že s jeho pomocou môžete presne určiť požadovaný počet dlaždíc, tapiet, laminátov atď. Je tiež možné vypočítať množstvo materiálov pre vetrané fasády. Príjemné prekvapenie: tento program pre usporiadanie dlaždíc (a nielen) je zadarmo.

Chyba bez výpočtu počtu dlaždíc po rozložení v programe môže Articulator 7.0

Čo môžete v ňom urobiť:

 • Vytvárajte povrchy všetkých veľkostí a tvarov, dajte na ne otvory ľubovoľného tvaru.
 • Poloha dlaždíc môže byť nastavená, rozmiestnená pod ľubovoľným uhlom.
 • Na jednom povrchu môžu byť umiestnené objekty rôznych veľkostí v rôznych smeroch.

Naučiť sa pracovať nie je problém ani pre pokročilých používateľov. Rozhranie je jasné, počítačové požiadavky sú veľmi skromné, disk trvá menej ako 1 MB. Skvelá možnosť, ak potrebujete iba rozloženie a nie dizajn s umiestnením inštalatérstva, nábytku atď.

Čo s čím môžete pracovať?

Okrem špecializovaných programov existuje veľa softvéru určeného na plánovanie ďalších objektov, ale v ktorých sú časti pre usporiadanie dlaždíc. Ak máte skúsenosti s jedným z nich, bude ľahšie pracovať so známym rozhraním než zvládnutím nového. Tu sú niektoré všeobecné stavebné alebo nábytkové programy, v ktorých môžete nakresliť dlaždice.

 • AvtoCad (AvtoKad) - všeobecný program so širokou funkčnosťou (existujú 2D a 3D).
 • NanoCad je analógom vyššie uvedeného, ​​ale vývoj je ruský. Základná verzia je bezplatná.
 • PRO100 (PRO100). Program je navrhnutý pre dizajn nábytku, ale je tu pevná časť pre navrhovanie usporiadania dlaždíc, laminátov, tapiet. Mnohí hovoria, že je ľahšie pracovať v nich ako v AutoCad.
 • SketchUp je program pre návrh miestností a nábytku, je tu časť pre dlaždice, ale funkčnosť je príliš malá a je ťažké pracovať. Okrem toho musíte manuálne prepočítať sumu, pretože vo výpočtoch sa vyskytujú časté chyby.

Samozrejme, nie je to špecializovaný softvér a práca s nimi nie je tak pohodlná. Ale ak už pracovali v iných sekciách, bude ľahšie a rýchlejšie pochopiť, ako sa naučiť, ako navrhnúť v novom programe.

Online softvér rozloženia dlaždíc

Väčšina veľkých internetových predajní, ktoré predávajú dlaždice alebo výrobcov, poskytuje príležitosť na vytvorenie vlastného projektu zdarma online. Zvláštnosťou je, že v podstate môžete pracovať iba s týmito zbierkami, ktoré sú na zdroji. Zadajte svoje vlastné údaje v takýchto programoch nemôže.

Pracujú na princípe prehliadačových hier - nemusíte ich načítavať a inštalovať. Pracujete prostredníctvom prehliadača v zdroji kampane. Postup pre vytvorenie projektu je štandardný: vyberte alebo nakreslite pôdorys, pre ktorý je potrebné vytvoriť rozloženie dlaždíc, vyberte kolekciu (od tých, ktoré sú na stránke) a potom vytvorte rozloženie. Podľa výsledkov sa zvyčajne vytvára zoznam: koľko dlaždíc potrebujete, môžete tiež tlačiť alebo uložiť rozloženie, ktoré ste urobili vo forme zametania na stenách.

Загрузка...