Rôzne

Ako urobiť hospodyňu na stene

Komfort v dome "chodí" z malých vecí. Jedná sa o malé detaily, ktoré dávajú domu originálnosť a pohodlie, robia život oveľa príjemnejšie a pohodlnejšie. Jedna z týchto drobností - držiak na stenu. Ak kľúčy nemajú nikde, musia sa pozrieť dlho. Zkazí nervy, vyvoláva nervozitu. Kľúčovým držiteľom nie je ťažká vec, je ľahké to spraviť sami. Mimochodom, domáci kľúčový majster môže byť skvelý darček.

Trochu nudné: typy domácich

Ako pravdepodobne rozumiete, neexistuje prísna alebo oficiálna klasifikácia. Ale celá škála kľúčových držiteľov môže byť rozdelená do niekoľkých kategórií alebo typov. Podľa umiestnenia alebo spôsobu použitia sú držiaky na stenové a vreckové kľúče.

Tašky sú vyrobené z kože, látky alebo iných podobných materiálov. V tomto prípade sú slučky (kovové alebo zo silnej šnúry), ku ktorým sa kľúče uchytia. Držiaky vreckových kľúčov sú potrebné pre väčšie pohodlie a bezpečnosť vreciek alebo vreciek: ľahko sa odtrhne tenká podšívka s kovovými kľúče. Druhou funkciou je mať všetky kľúče na jednom mieste. Je ľahšie ich hľadať v taške pre ženy.

Kľúčové držiaky vreciek a vreciek - jeden z najziskovejších a najdôležitejších darčekov

Nástenné vešiaky na kľúče môžu byť otvorené alebo zatvorené. Uzavreté - malé zásuvky so závesnými dverami s vnútornými háčiky. Dvere môžu byť tiež sklopné alebo zdvíhacie. Súkromné ​​kľúče sú vhodné pre tie kľúče, ktoré sú zriedka používané. Neustále otvárať a zatvárať dvere - nie príliš pohodlné.

Nástenný závesný kľúč z uzavretého typu môže mať rôzne tvary ... dokonca aj zaoblený, ak chcete))

Nástenné držiaky s otvorenými kľúčmi sú bežnejšie a zobrazenie môže byť veľmi rozmanité. Najznámejšie a najjednoduchšie - doska s malými háčiky. Háči akékoľvek: nábytok, nechty alebo skrutky, kusy hrubého medeného drôtu, drevené uzly. Môžete použiť staré vidlice, nábytkové úchyty, ale rovnaké staré kľúče, ohnuté vo forme háku. Všeobecne platí, že fantázia nie je obmedzená, môžete opraviť všetko, čo kruhový krúžok zapadne. A nie je potrebné používať to isté. Kombinácia môže byť veľmi zaujímavá.

Ako ľahšie ... a váš lesk je

Držiaky kľúčov na stenu sú tiež vyrobené z rôznych, niekedy neočakávaných vecí alebo materiálov, ale najbežnejšie sú drevené alebo plechové materiály ako je preglejka, MDF atď. Najmä často sa drevo používa na to, aby si majitelia domov vlastnili svoje ruky. Je ľahšie pracovať s drevom alebo preglejkou a výsledok je viac či menej zaručený, dokonca aj keď sami robíte niečo prvýkrát. Vytváranie držiaka na stene s vlastnými rukami je dobrým zážitkom pre začiatočníkov.

Otvárač kľúčov na stene: nápady a možnosti

Ak sa rozhodnete urobiť hospodynia, je lepšie začať s niečím, čo nie je príliš komplikované. Najskôr rozhodnite o mieste, kde máte v úmysle zavesiť výrobok. To uľahčí a urýchli výber modelu - dlhého a úzkeho, alebo tvaru bližšie k námestu, kruhu atď. Ďalšou otázkou je technológia. Väčšina modelov je veľmi jednoduchá, aj keď robíte niečo po prvýkrát vlastnými rukami.

Ak máte trpezlivosť a máte dobrú skladačku, môžete vyrobiť takéto majstrovské dielo z preglejky

Z drevených dosiek

Ako sme už povedali, kľúčenky na stenu z dreva - jedna z najbežnejších možností domácich pracovníkov. Teraz pochopíte prečo ... Pravdepodobne nie je problém, aby niekto našiel niekoľko dosiek. Pribúda dosky akéhokoľvek formátu a hrúbky. Môžete použiť dlhé tenké prúžky - 20-30 mm široké, stredné - 40-70 mm alebo dokonca široké. Môžu byť vzájomne prepojené pridaním do požadovaného / obľúbeného tvaru. Tri vzorky na fotografii nižšie. Keď sa rozhodnete pre formulár, môžete začať spracovávať.

Závesný kľúč z drevených dosiek

Drevo tiež nie je problém. Môžete použiť rôzne metódy. Ak chcete mať niečo klasické a prísne, vezmite šmýhlový papier alebo brúsku a hladte povrch na hladkosť. Ďalej je možné pokryť farbou, olejom, škvrnou na drevo lakmi alebo bez nich. To všetko dáva rôzne typy povrchu, respektíve vyzerá rozdielne.

Ďalšie nápady

Ak potrebujete neformálnejší vzhľad - podkrovie alebo niečo také, môžete si vziať kovovú kefu (môžete - pripojiť vŕtačku), odstrániť niektoré mäkké vlákna. Zobrazí sa jasný vzor dreva. Rýchla a jednoduchá práca s borovicami. To je len potrebné nájsť dosku so zaujímavým vzorom. Potom - opäť môžete prejsť olejom na drevo, škvrny na drevo, lak na báze vody s farebným pigmentom. Všetky z nich majú iný efekt, ale vyčnievajúce časti sú zafarbené, drevo prechádza. Mäkká časť je tmavšia. V dôsledku toho sa drevitý vzor objavuje jasnejšie.

Približne rovnaký účinok, ale viac "tvrdé" dáva spracovanie blowtorch. Mäkké vlákna horia, jasnejšie zjavená štruktúra. Ale tu musíme byť opatrní - neprehrievajte. Obnoviť niečo nefunguje ...

Ďalej - pripevňujeme dosky, háčiky nalepíme. Informácie o hákoch nájdete nižšie, ako aj o spôsoboch pripojenia kľúča k stene.

V kombinácii s policou

Držiak na kľúč na kľúče len pre kľúče - nie je príliš praktický. Nie tak veľa zvyčajne máme zväzky, ktoré ich naplnia tromi háčikmi. Preto sú často kombinované modely - s malým policom na malé veci, ktoré sú tiež umiestnené v blízkosti dverí.

Kľúčenka s policou

Veľkosti a formáty, ako vidíte, sú odlišné. Úroveň zložitosti - taky. Vyberte si podľa svojho uváženia. Je možné vytvoriť konštrukciu v tvare G alebo T, upevniť háčiky na hornú alebo dolnú časť.

Na fotografii je veľmi zaujímavá myšlienka - hospodyňka s magnetmi bez háčikov (vľavo na fotografii vyššie). V spodnej časti police sú lepené malé magnety, ktoré priťahujú kľúče. Je vhodné používať - ​​nie je potrebné "zamerať", všetko sa deje veľmi rýchlo. Magnety - ak sú rovnaké a vyzerajú "civilizované", môžete ich prilepiť na prednú plochu, ak sú rozmery iné, je lepšie vytvoriť zárezy v tvare. Samotný magnet by mal vyčnievať mierne nad povrchom - o 1-2 mm. To stačí nájsť dotykom (v prípade potreby).

preglejka

V istom zmysle je práca s preglejkami jednoduchšia ako práca s drevom. Povrch je už spracovaný, všetko, čo je potrebné, je jeho rezanie do tvaru, chodenie s brúsnym brúsnym papierom na okraji. Potom maľovať a môžete pokračovať až do finále - pripevniť háčiky.

Preglejka môže rezať akýkoľvek tvar

Aká dobrá domáca preglejka - môžete rezať akýkoľvek tvar. Akýkoľvek tvar, štýl. Kľúčové postavy sa často používajú pre kľúčové obrázky, ale možno aj pes, vták, myš ... čokoľvek.

Obrazové rámy

Ak máte snímku z obrázka alebo ho dokážete urobiť, bude to tiež veľmi pekný držiak na stenu. Na zadnej strane je potrebné pripevniť nejaký druh základov, napríklad kus z tvrdého vláknitého kalu z tvrdého dreva. Je vhodnejšie upevniť svorky z konštrukčnej zošívačky. V extrémnych prípadoch použite univerzálne lepidlo.

Plain alebo neobvyklý rám

Vnútri rámu môže byť povrch natretý, nalepený obrázok, obyčajný papier, tapeta ... Čokoľvek chcete alebo prísť. Háčiky môžu byť pripevnené k rámu alebo do vnútra - to je zase tak, ako si prajete. Ide o ich typ a zaťaženie, ktoré sa plánuje.

Drevené a bez háčikov

Nebudete veriť, ale je tu držiak na stenu bez háčikov a magnetov. Obvykle sa vyrába z prírodného dreva, pretože v tomto materiáli sa táto myšlienka realizuje najľahšie. Koniec koncov, nemôžete zavesiť kľúče pre prsteň, a držať sa niečoho. Napríklad v medzere. Zostáva len vytvoriť takú medzeru a je to dokonca aj jednoduché.

Kľúčenka bez háčikov

A ako vidíte, rezy môžu byť horizontálne aj pod uhlom. Môžete ich použiť napríklad pomocou frézky. Toto je najpresnejší a najbezpečnejší spôsob. Môžete tiež použiť kotúčovú pílu. Dokonca aj bežná píla. Je dôležité len zastaviť v čase a potom spracovať rez dobre.

Dashboardy rôznych zariadení - aj v prípade

Ak v spížke existujú staré nepracovné zariadenia, v ktorých sú panely so zásuvkami, do ktorých boli vložené zástrčky, máte možnosť vytvoriť exkluzívny držiak kľúčov. Opatrne odstráňte tento panel a zasuňte zástrčku s krúžkami na krúžky do zásuviek. Všetko je pripravené. Môže byť zavesený na stene.

Štýlový držiak stien v interiéri pre mládež

Žiadne horšie nie je možné získať pomocou krku guitar / husle / violončelo alebo akéhokoľvek iného strunového nástroja. Môžete použiť kolíky, môžete pridať háčiky. Mimochodom, nikto sa neobťažuje, aby urobil napodobeninu, ak si to pokaziť nástroj ľúto. Tak sa môže ešte viac zaujímať.

Kľúčové háčiky

Háčiky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Pre klasiku môžete začať výletom do obchodu s nábytkom. Je tu veľa na výber. Na nábytok sú umiestnené nábytkové háčiky, ktoré sú umiestnené nad hlavou.

Niektoré typy nábytkových háčikov z kovu a tiež plastové

Háčiky môžu byť pripevnené na preglejku, ale na to je potrebné lepiť. Najdôležitejšie je nájsť vhodné lepidlo s dobrou priľnavosťou na drevo a plast alebo kov, z ktorých sa vyrábajú vybrané háčiky.

Aby bolo jasné, čo mám na mysli

Na koncoch sú všetky druhy skrutiek / skrutiek / skrutiek s háčikmi. Musia byť zaskrutkované do dosky, takže pre preglejky nie je voľba.

Stále existujú háčiky pre obrázky (na obrázku nižšie). Sú vyrobené z plastu, majú niekoľko kovových kolíkov v puzdre. Tieto kolíky sú zakrútené a bez problémov dokonca vstupujú do betónu. Jedinou nevýhodou tejto možnosti je veľa ceny. A tak vyzerajte dobre a dobre sa držte.

Veľmi jednoduché pripojenie.

Toto sú len štandardné možnosti háčikov. Vo všeobecnosti môžete vyrábať z uzlov, starých kľúčov, vidlíc, drôtov ... všetko, čo má malú hrúbku a vhodný tvar, alebo ktoré môžu mať tento tvar.

Ako si vytvoriť stenu s vlastnými rukami: správa o fotografiách

Na výrobu držiaku na nástenné kľúče sú potrebné nasledujúce materiály:

  • Rámček pre fotografiu vhodného formátu. Dvere sú z neho vyrobené.
  • Drevené tyče 20 * 40 mm.
  • Drevovláknitá doska.
  • Háčiky, závesy, kľučky.

Z nástrojovej píly, skladačky, konštrukčnej zošívačky s konzolami, vŕtačky a skrutkovača. No a páska s ceruzkou. Toto je prvá vec, ktorú urobili vlastnými rukami, takže je dosť chýb.

To je všetko, čo potrebujete na to, aby ste urobili vlastnú stena s vlastnými rukami.

Vytvorenie rámca

Prvá vec zabraňuje rozmeru rámu. Spojený so sponami zo zošívačky. Ukázalo sa, že rám na časti, ktorá je zavesená na stene. Vo veľkosti vyrezávajú kus drevovláknitej dosky a tiež ich pripevňujú k rámu so sponami.

Vytvorenie zadnej časti závesu kľúča uzavretého typu

Existujú dve najlepšie riešenia. Prvým z nich je vytvorenie spojenia tyčí, ktoré sú vyrezané pri 45 °. Vyzerá to oveľa lepšie, hoci je ťažšie vykonať. Ak si nie ste istí, čo hladko vyhadzovať, môžete to urobiť ako na fotografii. Ale je lepšie pripevniť tyče s samoreznými skrutkami. A je to jedinečné. Predpokladajme, že hospodynka nebude mať veľké zaťaženie a pevná doska dáva rámcovi tuhosť, ale lepšie upevňuje tyče pomocou samorezných skrutiek.

Ak je spojenie rovnaké ako na fotografii, skrutky - dva kusy pre každý spoj - sú skrútené zhora, kolmo na hornú dosku. Ak chcete skrutku zapaľovať, predvŕtané otvory. Priemer vrtáka je o 1-2 mm menší ako priemer skrutky.

Nastavte priečnik pod háčiky

Z tých istých pruhov sme odrážali dva segmenty - podľa vnútornej veľkosti krabice. Dali sme ich do tohto prípadu, na zadnej strane ho zafixujeme pomocou zátvoriek. Dostávame nábytkové závesy, označíme ich polohu na tele, označíme otvory pre spojovacie prvky. Vyvŕtajte otvory, upevnite závesy a dajte magnet na nábytok na upevnenie dverí v zatvorenej polohe.

Nastavte háčiky

Aj tu je tu niečo, čo treba robiť "správnejšie". Je lepšie upevniť pásy cez steny rámu pomocou rovnakých skrutiek. Že sa nehýbali, môžu sa jednoducho upevniť pomocou držiakov, ale potom je lepšie skrutkovať dve skrutky na každej strane. Aby ste zabránili prilepeniu viečok, vyzdvihnite vrták, ktorý má o niečo väčší priemer ako priemer krytu skrutky. Vytvorte otvor pod skrutkou (vŕtajte 1 mm menšie ako priemer skrutky), potom veľké priemery malé vybratie - skryť kryt.

Zostavíme dvere a namontujeme závesy

Potom dajte dvere. Vystrihnite kus vhodnej veľkosti z rovnakého MDF a upevnite ho pomocou konzol. Na jednej strane vyvŕta priechodný otvor, nainštalujeme držadlo. Na druhej strane označte miesto, kde je potrebné pripevniť slučku, odskrutkovať, pripevniť protikusy, označiť miesto pre inštaláciu spojovacích prvkov. Pri otváraní otvorov sme vlozili slučku na miesto a spojili dve časti.

Takmer všetko

Ako obvykle, popis najlepšej možnosti. Ako vidíte, medzi dverami a puzdrom je slušná medzera. S týmto nastavením slučky je to nevyhnutné. Aby sa zabránilo tomu, že sa to stane, je okruh obkolesený po obvode ostrou ceruzkou (je lepšie škrabanie s nožovou čepeľou), potom sa pomocou sekáča vyberie určité množstvo dreva - hrúbkou slučkovej dosky. Jeho povrch by mal byť vyrovnaný s rámom. Podobná operácia sa robí s partnerom. Takto nainštalovaná slučka nebude poskytovať medzeru, aj keď je potrebná väčšia práca.

Domáce držiak na stenu

Všeobecne platí, že prvé skúsenosti nie sú zlé. Ale aby ste držiak kľúča na stene vyzeral viac prezentovateľný, je žiaduce dokončiť ho. Dokončenie je záležitosťou chuti, ale mali by ste to aspoň leštiť. Ak nie je žiadna brúska, dá sa to urobiť šmirgetickým papierom na lište. Na začiatok vezmite priemerné zrno, potom ešte menšie.

Ako môžete zdobiť nástennú gazdinku s dverami

Ale ako ďalej zdobiť - to je už na chuť. Farba, škvrna alebo lak, nalepenie fotografie, obrázok, urobte decoupage. Možnosti pre more. Niekoľko z vyššie uvedenej fotky.

Neštandardné domáce držiaky kľúčov na stene

Nie je nutné, aby bol držiak na kľúče namontovaný na stenu dlhý a tvrdohlavý. A nikto nepovedal, že nemôžete používať neštandardné materiály. Ako vždy, všetko je možné v šitie, niekedy dokonca aj to, čo je zakázané. Niekoľko nápadov, ktoré vám môžu jednoducho a jedinečne uspokojiť.

Prvým číslom je použitie konektorov a vhodných konektorov. Z uzáverov vytvárame krúžky na kľúče a konektory pripevňujeme k predným dverám. Celkový počet prípadov - dvadsať minút.

Konektory a konektory - a takmer nič

Bežná hokejka sa môže tiež zmeniť na hospicu. Urobte háčiky z hliníkových káblov, vetrujte ich okolo tyče, ozdobte ich farebným povrazom a namaľte ich farbami. Nie je problém pripevniť na stenu - lano je zviazané z dvoch koncov, priľnie na čap alebo háčik.

Z bežnej tyče

Hádzanie vína zátky - neslýchaný odpad. Z nich sa ukáže veľmi zaujímavý kľúčový dom. Zástrčky sa navzájom spájajú a potom sa do nich zaskrutkujú skrutky a háčiky. Štýlový a neobvyklý, minimálny čas a náklady.

Z vínok

Ak je len kúsok dobrého dreva, môže byť leštené, pokryté niekoľkými vrstvami drevného oleja s pigmentom. Už je to krásne. Nájdenie alebo vytváranie malých háčikov nie je problémom, ale samotná doska môže byť zdobená niečím.

Dobre remeselný kus dreva so šperkami a háčiky

Na fotografii vyššie - štylizovaný kľúč, ale môže to byť čokoľvek. Niečo zaujímavé, ktoré rezonuje s interiérom alebo odráža vaše koníčky. Áno, dokonca aj pár magnetov prinieslo z cestovnej pasty. Na chladničkách sú už nemoderní, ale budú to práve tam.

Tenisové loptičky tiež dobre fungujú ako držiaky kľúčov.

Ak je tenisová lopta vystrihnutá na polovicu, bude skvelé držať malé predmety. Z niekoľkých takýchto "majiteľov" môžete vytvoriť hospodyňu v športovom dome. Druhá možnosť na obrázku vpravo. Ak môžete pripevniť guľôčky na tyč (napr. S lepidlom), vkladanie malých háčikov nie je problém. Problém je, že sa pravdepodobne budú otáčať. Aby sa zabránilo tomu, že sa to stane, môže byť zlúčenina vliata do gule, ktorá po sušení / polymerizácii bude ťažké. Prvá vec, ktorá vám príde na myseľ, je lepidlo na dlaždice. To je len potrebné naplniť starostlivo. Ak narazí na povrch lopty a vytvrdne, nebudete ju umyť.

Nápady na inšpiráciu

Ak existuje veľa kľúčov, môžete vytvoriť viacstránkovú stránku. Táto možnosť je vhodná pre hotely, rekreačné domy

Držiak na stenu je zdobený všetkým. Ak máte radi kamene, potom ich môžete lepiť. Bude tu túžba

Ak sú kľúče drahšie ako peniaze ... tam sú kľúčoví držitelia s kombinovaným zámkom

Môže byť použitý ako darček

So vzormi a prvkami kovania. Pre niektoré interiéry, bohové

S humorom a veľmi roztomilým

S oddeleným "vstavaným" kľúčovým reťazcom pre každého člena rodiny

Hlavná vec - nezamieňajte s bežnou zásuvkou

Ak vlastníte techniku ​​vloženia, môžete dokonca premeniť na výhody z dreva. V skutočnosti je všetko jednoduché - na vyčistené dutiny vložte kamene / kusy keramiky a naplňte ich epoxidovým lepidlom

Môžete použiť veľmi jemnú mozaiku

Pozrite si video: Ключница с танком. Мастер-класс (November 2019).

Загрузка...