Rôzne

DIY domáce náradie: nápady na dekoráciu a interiér

Každá hostiteľka a prenajímateľ chcú urobiť svoj dom krásnym a pohodlným. Tento článok obsahuje rôzne nápady pre domov, ktoré vám umožňujú dosiahnuť tento výsledok s malou investíciou času, peňazí a úsilia.

Vyzdobíme steny

Nedávno namaľované alebo lepiace steny sa stali veľmi obľúbenými. Áno, slúžia ako vynikajúce zázemie pre príslušenstvo, nábytok atď. Ale veľké prázdne priestory vyžadujú niektoré doplnky. Ako zdobiť prázdnu stenu? Veľa spôsobov, stačí vybrať ten správny.

Ak môžete nakresliť, môžete večeru otočiť na báječné miesto. Stačí mať špeciálnu fluorescenčnú farbu.

Geografické mapy na stenách

Jednoducho a veľmi efektívny nápad pre dom, ktorý pomáha riešiť problém prázdnych stien - držať zemepisnú mapu. Nie v žiadnej izbe a nie v žiadnom interiéri, je to vhodné, ale pre detskú izbu, kanceláriu, balkón alebo lodžiu av niektorých prípadoch aj pre spálňu alebo obývaciu izbu nájdete možnosti. Je dôležité vybrať správnu mapu pre interiér a nie sú len "bežné" - geografické. K dispozícii sú vinobranie, navigácia, štylizované atď.

Ak môžete kresliť
To je vhodné nielen pre detskú izbu, ale aj pre obývaciu izbu.
Pre štýl minimalizmu existujú aj možnosti zdobenia stien geografickou mapou.
Pravidelná geografická mapa vyzerá skvele.
Môžete uchopiť strop
Pre neštandardné interiéry neštandardný prístup
Tiež zaujímavá možnosť
Digitalizácia vo všetkom
Štylizované karty nájdete pod ľubovoľným (takmer) interiérom
V modrých tónoch

Kde hľadať podobné karty? Geografické mapy nájdete v kníhkupectvách alebo v kancelárskych predajniach. Štylizované alebo vinobranie nenájdete. Niektoré možnosti nájdete v obchodoch s tapetami. Prichádzajú v podobe fotografických tapiet. Mnoho rôznych ľudí je milované mnohými Aliexpress, môžete vyhľadávať v iných internetových obchodoch. Ale je tu aj iná možnosť: nájsť svoju obľúbenú kartu na internete, uložiť ju na prepravcu a vytlačiť ju v spoločnosti, ktorá sa zaoberá vonkajšou reklamou. Jediná požiadavka: veľkoformátová karta. Samozrejme ich budú môcť zvýšiť, ale nie do nekonečna. Takže pôvodný obrázok by mal byť vysoko kvalitný a skvelý.

Vytváranie modulárnych obrazov

Myšlienka domu - obrázky a fotografie na stenách - nie je nová a omrzla sa mnohými. Áno, toto je klasika, ale chcem niečo nové a nezvyčajné. Jednou z možností je modulárne obrázky. Tento jeden obrázok, zlomený do rozdielneho počtu fragmentov. Fragmenty môžu byť rozdielne veľké alebo rovnaké. Často sa tieto "kusy obrazov" nazývajú "moduly", teda názov "modulárny obraz".

Rozdeliť obraz na fragmenty-moduly

Ako objekt môžete vziať akýkoľvek plagát, plagát, tapetu. Znovu sa vám páči obrázok, ktorý chcete vytlačiť v reklamnej agentúre. V tomto prípade môžete dokonca vziať svoju vlastnú fotografiu alebo blízkych priateľov, svoju obľúbenú krajinu atď. Na základe zloženia obrazu je rozdelená na niekoľko častí, strih. Pod fragmentmi urobte rám. Rozmery rámu by mali mať 3-5 cm menšie fragmenty, takže modul môže byť zabalený a upevnený na zadnej strane.

Príroda je jedným z najobľúbenejších motívov.
Rozbiť obrázok v závislosti od zloženia
Mestské krajiny nie sú menej relevantné.
Zapadajúce slnko na more - čo môže byť romantickejšie
Pláž, slnko, letné ...
Myšlienky pre domácnosť: nezvyčajné dekorácie steny s modulárnymi obrazmi
Pri výbere obrázka sa riadte existujúcou situáciou.
A opäť kvety ...
Najlepšie momenty života
Symetrické rozdelenie je tiež možné.
Fantasy - možnosť pre teenagerov
A to je pre milenca Spider-Man.
Geografické mapy môžu byť v tejto verzii

Rámy môžu byť vyrobené z drevených lamiel, pokrytých tenkou preglejkou alebo drevovláknitými doskami. Ale najjednoduchší spôsob, ako dostať peny s dostatočnou hustotou (300-350 g / m³) s hrúbkou 4-5 mm alebo viac. Stojí to trochu, môžete ho vystrihnúť s akoukoľvek pílou, nebude to poškodiť papier, len malá váha, takže môžete dokonca zabezpečiť moduly s obojstrannou páskou. Pripojte obrázky k tabletám pomocou lepidla (nájdite ich vhodný) alebo pomocou konštrukčnej zošívačky a sponiek.

Dekoratívne zrkadlá

Nápady pre domácnosti používajúce zrkadlá nie sú nové. Prvé vzorky tohto magického skla sa objavili pred našou éru a boli mimoriadne drahé a zriedkavé. A nič divu. Samotné zrkadlo je skvelým doplnkom a ak má neobvyklý tvar alebo úžasný rám, určite sa stane interiérovou výzdobou.

Môžete rezať nápisy, ozdobné predmety alebo obrázky zo zrkadiel
Nezvyčajný rám premení obyčajné zrkadlo na dekor.
Tak jednoduché - kruhy od zrkadiel a interiér sa transformuje
Zrkadlová kvetina
Myšlienky pre domácnosť: ozdobte steny ozdobnými zrkadlami
Zo sady malých okrúhlych zrkadiel na samolepiacom podklade môžete urobiť ľubovoľný vzor na stene
Motýle z zrkadla - zaujímavý nápad
Ak v rovnakom štýle vyzdobiť regál, koberec, nočný stolík ...
Z obdĺžnikov je možné zbierať dekoračné panely
Geometrické vzory z zrkadla robia interiér jedinečný

Takéto kompozície môžu byť vyrobené nielen z bežného zrkadlového skla so sprejom. Na trhu je akrylové zrkadlo. Jedná sa o flexibilný a úplne bezpečný materiál. Nedáva taký ideálny odraz ako "normálne" zrkadlo, ale nie je to potrebné pre tieto podmienky. Potrebujete plastový materiál, s ktorým je ľahké pracovať. Predávajú súbory fragmentov rôznych tvarov a veľkostí, na zadnej strane ktorých je vložená obojstranná páska. Montáž takéhoto zrkadla je jednoduchá: odstráňte ochrannú fóliu z lepiacej pásky, pripevnite ju a stlačte ju. All.

Výroba doplnkov pre domácu dekoráciu

Mnoho nápadov pre domácnosť sa týka vytvorenia unikátnych remesiel autorských práv, ktoré robia náš domov nezabudnuteľným, útulným. Tieto veci vytvárajú atmosféru domu. A nie je potrebné stráviť neuveriteľné množstvo času a peňazí na ich tvorbu. Existujú veľmi jednoduché nápady pomocou najpoužívanejších a niekedy aj nevyžiadaných položiek.

Nápady pre domácnosť predstavujú celé more možností na zlepšenie interiéru alebo pohodlnejší život ... a niekedy aj oboje.

Dekorácia vaní a fliaš s čipkou

Úžasné transformácie môžu trvať veľmi málo času. Napríklad z bežnej vázy, fľaše alebo nádoby môžete vytvoriť jedinečnú krásu vázy. A samotný proces trvá 10-15 minút. To je všetko, čo máte na dosah ruky. Ale s výnimkou zdobenia predmetov potrebujeme iba čipku, lepidlo PVA, nožnice a kefu.

Všetko je presne tak, ako ste si mysleli. Len obal nádoby s čipkou, rezané na veľkosť, lepidlo, počkajte, kým vysuší. To je všetko. Ale výsledok vás poteší.

Pletené čipky môžu mať akýkoľvek tvar.
Bežné fľaše robia nádherné vázy.
Kto povedal, že čipka by mala byť biela ...
Vyzerá veľmi jemne aj na vulgárnych brehoch.

Krajky je možné zakúpiť alebo pletené. Druhá možnosť vám umožní zdobiť vázy zložitých tvarov, ktoré môžu byť zdobené bežnými krajkami s veľkými ťažkosťami. Ak neviete, ako pliesť, ale chcete zdobiť vázu neobvyklého tvaru, pozrite sa na úsek. Tam je taký a v pomerne širokom rozmedzí. Pomocou stretnutia azhury sa väčšina problémov odstráni.

Sad zen

Ak hľadáte originálne nápady pre doma, zvážte miniatúrnu záhradu-zen. Je to ľahké to urobiť, vyzerá to skvele a môže tiež pomôcť vám relaxovať a upokojiť sa po náročnom pracovnom dni. Iba toto príslušenstvo nie je určené pre rodiny s malými deťmi .... Chápete prečo.

Záhradný Zen v origináli je pomerne komplikovaný systém, ale stylizácia môže byť vytvorená z priehľadného okrúhleho kontajnera alebo dokonca zo sklenenej cukrovej misy, vázy, malého akvária. Budete potrebovať viac piesku na terénne úpravy, teráriá alebo akváriá a čmeliak alebo kaktus.

Proces vytvárania miniatúrnej japonskej záhrady je jednoduchý
Niektoré ďalšie možnosti
Myšlienky pre domácnosť: v stopách japonských záhrad - Zen
Takéto dekorácie pre dom nie sú dlhé, ale vyzerajú skvele

Po prvé, poďme sa zaoberať tým, ako zaobchádzať s rastlinou. Môžete ho vložiť do malého hrnca a pochovať ho do piesku. Namiesto hrnca môžete použiť ponožku s primerom (spojte ponožku). Niektoré rastliny (kaktusy) sa môžu vysádzať priamo do piesku. Vo všeobecnosti si vyberte akúkoľvek metódu, ale s priamym pristátie v piesku, musíte sa postarať o normálne odvodnenie - dať štrk na dne.

Piesok sa naleje do nádrže, je nastavený hrniec s rastlinou alebo jej koreňmi, všetko je pokryté pieskom na určitú úroveň. Všetko je pripravené. Teraz povrch hladiny piesku a dať na jej kresby. Na kreslenie je špeciálna kovová tyč, ale je tiež vhodná na štart a drevený.

Ak sa chcete priblížiť k originálu, môžete vytvoriť desktopovú verziu japonskej záhrady z malej škatule. Rámček boxu je zostavený z drevených tyčí alebo bambusových kmeňov, spodok je zvyčajne vyrobený z preglejky alebo dobre vybavených a spracovaných drevených dosiek. Stále môžete urobiť nohy.

Kapacita pre mini garden-zen v procese vytvárania
Výplň si vyberiete
Najjednoduchšia možnosť
Pre relaxáciu a pokoj
Vytváranie reliéfov sa bude musieť upokojiť
Ďalšou možnou základňou pre japonskú záhradnú stoličku

Výsledný kontajner je tiež naplnený jemným pieskom, ale čo ešte treba pridať, je vaša firma. Môžete pestovať niekoľko rastlín, položiť kamene, kamienky, dať sviečky, sochu Budhu. Všeobecne platí, že každý tu už vytvára svoj vlastný Zen))

Mini záhrada v dome

Existujú dva typy miniatúrnych záhrad, ktoré je možné urobiť, aby vyzdobili interiér domu alebo bytu: otvorený a polozavretý. Otvorená mini záhrada sa vyrába vo veľkých plochých hrncoch, paletách. Môžete použiť miniatúrne rastliny bonsai, sukulenty a malé kaktusy.

Vonkajšia mini záhrada v byte alebo v dome

Pri výbere rastlín dávajte pozor nielen veľkosti, ale aj pôde, v ktorej rastliny rastú. Pri dostatočne veľkej ploche minisáda je možné ju rozdeliť na zóny s rôznou kyslosťou v pôde, čo však bude vyžadovať fyzické oddelenie a diferenciáciu pomocou fyzických plastových priečok, aby sa pôdy nemiešali.

Semi-uzavreté stolové záhrady vyzerajú úžasne

V tejto dekorácii pre interiér obnoviť túto záhradu. S chodníkmi, lavičkami, skalníkmi atď. Môžete si dať domček hračky, urobiť rybníček. Všetko, čo vám vaša predstavivosť povie.

Polopriemyselné záhrady sú vyrábané v sklenených nádobách. Okrúhle vyzerá veľmi zaujímavé: akvária, vázy. Sú naplnené pôdou alebo kameňmi, vysadené rastliny. Ale v takom obmedzenom objeme je potrebné vybrať rastliny nielen podľa druhu pôdy, ale aj podľa stupňa svetla, zavlažovacieho režimu atď. Rôzne starostlivosť o rastliny v banke nebude fungovať.

Ako zem môžete použiť kamienky rôznych veľkostí, škrupiny, piesok a samotnú zem.
Najmenšie záhrady ...
Neskutočná krása v takom objeme
A potom - záhrada machu ... kus rozprávok

V takýchto kontajneroch môžete pestovať rôzne odrody machu. V skutočnosti sú veľmi pekné a len v takýchto miniatúrnych záhradách a môžete ich zvážiť až do najmenších detailov. Niektoré z nich sa podobajú stromom alebo kríkom, iné sú viac ako trávnaté rastliny. Z kameňov a machu vytvárajú rôzne skladby, ktoré reprodukujú túto krajinu alebo prenesú nás do báječnej krajiny.

Vankúše DIY

Ak sa pozriete na fotografiu interiérov, všimnete si, že vo väčšine z nich vankúše priložia zvýraznenie do interiéru. S ich pomocou sa nudný interiér stáva živým a nezabudnuteľným. Navyše veľké množstvo vankúšov vám umožňuje pohodlne sa uvoľniť. Takéto nápady doma umožňujú rýchlo zmeniť "náladu interiéru" a dodávať pohodlie domova.

V prípade použitia tkanín je všetko jasné - vyberáme farbu a textúru do interiéru. Ale tam sú domáce vankúše, z ktorých fúka pohodlie. Živým príkladom sú pletené vankúše. Najrozličnejšie vzory, farby, tvary. Ale výsledok je rovnaký - naozaj chcú objať, vytlačiť. Budú veľmi nekonvenčné.

Zo starých flaneletových pyžám a svetrov
A tie staré džínsy sú premenené na originálnu obliečku na vankúše ... potrebujeme len tkaninu s lepidlom
Z starého pleteniny, nakrájame na prúžky, môžete pliesť tieto obliečky na vankúše pre dekoratívne vankúše
Vzory vyzerajú ešte originálnejšie
Pletené zázrak - veľmi útulné
Čipka na ozdobné vankúše - štýl musí byť vybraný
Fleece tkaniny - jednoducho a efektívne

Čo ak nemôžete pliesť? Nezáleží na tom. Existujú staré svetre. Vy alebo deti. Robia veľmi zaujímavé a elegantné vankúše. Odstráňte staré úplety pozdĺž rukávov, položte vankúš do polovice pripravenej obliečky na vankúše a šiť ju z oboch strán. Všetko, dizajnový vankúš je pripravený.

Môžete tiež použiť čipky, fleecy látky, staré džínsy, dokonca aj pyžamy. Všetko prebieha. A čím je sfarbenie, tým zaujímavejším je výsledok.

Nápady pre domácnosť: malé veci

Atmosféra a komfort v dome vytvárajú nielen globálne veci. Mnoho malých vecí, ktoré sa dajú vyrobiť zo šrotu, prinášajú nie menej a niekedy viac radosti a výhod. Používajú často. A nevyzeráte na rovnaké obrázky alebo zrkadlá za mesiac. Celá rada nápadov na zmenu domu na útulné a pohodlné miesto bola zozbieraná v tejto časti.

Príležitosti - more

Stôl so štrkovými topánkami

Majitelia súkromných domov musia ísť do dvora bez ohľadu na počasie. Preto topánky nie vždy svietia čistotou. Mnohí ľudia sa dostanú z miesta tým, že v blízkosti dverí položia gumovú podložku alebo dajú rovnakú gumennú nádobu. Áno, špina sa nerozširuje, ale názor nie je najatraktívnejší. Ak chcete výrazne zlepšiť situáciu, môžete jednoducho položiť oblázky do panvice. Voda bude prúdiť cez kamene, na nich nie je viditeľná kvapka, ani nečistota. Pravidelne bude potrebné namočiť oblázky vo vode a opláchnuť - aby sa odstránili nahromadené nečistoty, ale oblázky sú opakovane použiteľným materiálom a jednoducho sa nemôžu "odrezať".

Nápady na uloženie topánok v dome

Ak sa nenachádza žiadna gumová paleta, môžete zraziť drevenú škatuľu s výškou približne 10 cm. Na brehoch rieky, mora atď. V špendlíku nájdete v obchodoch s návrhármi alebo kde sa predávajú produkty pre akváriá. Ale nákup tejto "krásy" je drahý.

Skladovanie šálok

Šatky, šatky a iné podobné výrobky sú zvyčajne v každej rodine veľa. Ako ich udržať, aby nebrali veľa meta, boli vždy po ruke a zároveň neváhali? Existuje niekoľko lifehacks, ktoré môžete ľahko robiť vlastnými rukami.

Prvý. Pripevňujeme kovové krúžky k obvyklému závesu. Prstene môžu byť plastové alebo kovové. Obaja aj iní sa nachádzajú v oddeleniach obchodných odkvapov. Nejde len o tvar, veľkosť a materiál. Na drevené vešiaky / vešiaky / tremely, môžu byť prichytené krúžky, pripevnené sponami zo zošívačky a lepené na plast alebo viazané na nite. A to je všetko, úložné zariadenie pre šatky, ktoré máte.

Myšlienky pre domácnosť: ako držať šatky

Situácia s druhou adaptáciou je trochu komplikovanejšia. Budete potrebovať upravenú dosku a tucet alebo dva kolíky. Clothespins na úroveň, ktorú napravíme jednou stranou. Môžu byť pribité, pripevnené skrutkami, lepené. Taktiež budú potrebné slučky na zaistenie samotnej konštrukcie na stene.

Ďalší domáci šatka

Obe nápady pre domácnosť sú praktické, vyžadujú minimálne peniaze a trochu času. A oceňujte výhody samotné. Najmä v jarnom a jesennom období, keď je na poličke veľa šálok, šál, hrncov.

Namiesto policovej regály

Knihovnice sú dobrá vec, ale nie všade, kde sú vhodné, a dobré kópie stojí veľa peňazí. Knihy však musia byť niekde uložené. Výstup - kovové konzoly. Pri inštalácii spodná kniha slúži ako podpora pre 4-5 kusov, ktoré sa na ňu jednoducho hodia.

Držiteľ kníh - všetko dômyselné je jednoduché

Nevýhodou je zrejmé - spodná kniha nie je k dispozícii. Ukončite - nadol, aby ste zaradili najviac nepopulárne alebo zbytočné.

Držiaky kľúčov a ďalšie malé veci

Jeden z najväčších problémov - kde zavesiť kľúče, aby mohli byť rýchlo nájdené, a dokonca aj okamžite visieť alebo odstrániť. Jednou z dobrých možností je magnetická doska, ale kde hľadať je to otázka. Ale môžete si vyrobiť zábava držiaci z loptičiek pre tenis. Sú vyrezané približne o tretinu priemeru. To je všetko. Držiak je pripravený. Potrebuje sa to niekde opraviť. Môžete - na stene s nechtami, môžete pripevniť niekoľko kusov na samostatnej doske a môžete pripevniť dosku k stene, skrini atď.

Namiesto hospodynia - roztomilé tváre

Ak chcete vytvoriť takýto držiak pre malé veci, môžete to urobiť v priebehu niekoľkých sekúnd. Vyhľadávajte tenisové loptičky dlhšie. A aby to ešte zaujímavejšie, oči sú prilepené k loptičke. Ukáže sa taký smiešny smajlík.

Košík z plastových nádrží a obuvi

Čelo farmy je plné plastových kontajnerov pod jedlom, ale myšlienky na domov s ich účasťou sú zriedkavé. Našli sme jednu takúto možnosť, v ktorej je hrdina litrovou kapacitou pod majonézou. В принципе, может подойти любая банка большого диаметра и малой высоты. Иначе «корзинкой» будет неудобно пользоваться.

Отходы в доходы - корзинка из пластиковой банки

При помощи универсального клея тару обклеиваем прищепками. Когда клей высохнет, покрываем поверхность лаком или маслом для древесины. Внутреннюю часть закрываем сшитым из хлопка или льна чехлом. Его делаем чуть длиннее чем нужно, чтобы можно было за отворотом спрятать неприглядный край.

Ручку делаем из стальной проволоки диаметром 3-4 мм. Из нее выгибаем дугу. На одном конце делаем петельку, в боковине при помощи нагретого на огне гвоздя, проделываем два диагонально расположенных отверстия (одно напротив другого). В одно отверстие продеваем сформированную петельку на ручке. На второй стороне проволоку загибаем, продеваем через второе отверстие, а потом формируем петельку. Ручку декорируем пеньковой веревкой. Из нее же можно сделать украшения для корзинки. Если умеете плести макраме - замечательно, нет - пойдет и обычная косичка, сплетенная из нескольких нитей.

Подставка для дивана или кресла под чашки/бокалы/газеты

Попить чаек в любимом кресле - отличная идея. Вот только чашку поставить некуда, телефон вечно проваливается между сидением и «быльцами». Подлокотники у современных моделей мягкие, на них ничего не поставишь. Вот и придумали умные люди сделать подставку под чашки/бокалы (на фото). Чрезвычайно простая и очень удобная вещь. Мало какие идеи для дома принесут вам больше приятных минут.

Очень удобная вещь. Подставка к креслу или дивану для чашки, бокала

Нужны будут три доски шириной не менее 25 см. Их сбивают в виде буквы «П» (соединение можно усилить при помощи столярных уголков). Высота перемычки - чуть больше высоты подлокотника, выступать столик должен не более чем на 1/3 ширины сидения, иначе вы просто не сядете в кресло. Конструкцию ставят боком, нижнюю часть задвигают под кресло. Она служит упором и не дает конструкции перевернуться. Для уверенности нижнюю часть делайте значительно длиннее «столика». Еще, для мобильности, можно установить колесики, но при этом не стоит забывать, что ножки у современной мебели низкие и колесики нужны маленькие, да и крепить из придется сбоку. Иначе подставка просто не зайдет под кресло.

Куда спрятать миски для собак

Владельцы собак знают, как проблемно найти место для собачьих мисок. Собак, живущих в квартире или доме, кормят обычно на кухне. Там им и ставят миски. Но нужны они на пол часа в день, а потом весь день путаются под ногами на полу. Решить проблему можно, причем элегантно. Миски устанавливаем в одном из выдвижных ящиков. Нужны - открыли ящик, насыпали корм. Кормление окончено - миски помыли, поставили на место, ящик задвинули. Все идеально и никому не мешает.

Где поставить миски для собаки

Для этой идеи потребуется небольшая модернизация ящика. По периметру набивается планка небольшого сечения или уголок. Из фанеры, ЛДСП или другого листового материала вырезается прямоугольник нужного размера. В нем под миски вырезаем отверстия, потом красим (если нужно). На этом все, идея реализована. Осталось приучить домашних питомцев.

Загрузка...