Obývacia izba

Výber tapety v obývacej izbe

Ak chcete vytvoriť úplný krásny interiér, musíte správne usporiadať steny. Ako si vybrať tapetu pre obývaciu izbu, aké farby a pre ktoré izby, ako ich kombinovať, všetko s množstvom fotiek - prečítajte si všetko ďalej.

Ako si vybrať farbu

Zdvihnite tapetu pre obývaciu izbu so zameraním na niekoľko kritérií. Predovšetkým je to štýl interiéru, existujúci alebo plánovaný nábytok a farba čalúnenia. Ak je nábytok nasýtený farbou a podlaha je tmavá, steny by mali byť ľahké. V tomto prípade je interiér jednoduchší. Vzhľadom k tomu, tmavá podlaha vizuálne znižuje výšku miestnosti, môžete si vybrať tapety s vertikálne umiestnené ornament alebo pruhy.

Ak je podlaha tmavá, je lepšie použiť svetlo tapetu.

V obývacích miestnostiach s ľahkou podlahou neexistujú takéto obmedzenia. Steny môžu byť tmavé alebo svetlé, so vzorom alebo monofónnym.

Tmavé tapety lepšie lepia na jednu zo stien.

Preto je potrebné vziať do úvahy veľkosť priestorov a ich osvetlenie. Ak je miestnosť malá a dokonca nasmerovaná na sever, sú tmavé farby kontraindikované. Vyberte vhodný odtieň svetlého odtieňa teplého tónu - farba mlieka, krém, mierne ružový odtieň, zlaté odtiene.

Teplé odtiene sú vhodné pre obytné miestnosti orientované na sever alebo na západ

Miestnosť, ktorá má mierne lesklý povrch, je oveľa jasnejšia. Oni sú nazývaní hodvábne alebo saténové, práve kvôli tomuto účinku - lesk hodvábu. Jasnejšie odrazy dávajú plátno s účinkom striebrovania alebo pozlátenia. Ak vaša obývacia izba nie je "kráľovského" rozmeru, potom by taká brilantná stena mala byť sama, inak sa prejaví "box effect" - veľmi blízka vyčerpaná miestnosť.

Svetlý lesk robí miestnosť jasnejšou

Trochu iná farba - teplý odtieň je vhodný pre malú obývaciu izbu orientovanú na západ alebo na sever.

Studená šedá - iné pocity

Ak hovoríme o všeobecných trendoch, tapety na obývačke čoraz častejšie vyberajú neutrálne farby. Táto možnosť je univerzálna - pod ním môžete vyzdvihnúť akékoľvek príslušenstvo, textílie. Ak steny slúžia len ako pozadie, ľahko sa dá zmeniť nepríjemný dizajn. Zmeňte textílie, osvetlenie, používajte nové doplnky, získajte nový dizajn. Ak sú steny jasné, tak len nevystúpite. Musíte lepidlo.

Ako lepiť tapetu, prečítajte si tu.

Neobvyklé možnosti

Nezvyčajný vzhľad v obývačke tapety z bambusu alebo korku. Okrem toho sa eko-štýl stáva čoraz populárnejším. Sú ideálne pre interiér v orientálnom štýle, ale moderné môže byť vrcholom.

Bambusové tapety dobre skrývajú nerovnosti stien

Bambus môže byť jednou stenou

Materiál určuje štýl

V mnohých módnych interiéroch sú steny z tehál alebo kameňa obľúbené. Nie je nutné, aby ste dali dlažbu alebo čalúnnicu. Môžete použiť textúrované tapety z peny alebo ťažkého vinyl.

Tapeta pod murovaním v obývacej izbe

Napodobňujú murivo a murivo rôznych typov veľmi dobre. Vizuálne rozlíšenie od skutočnej steny je ťažké.

Tehla alebo murivo - najnovšia móda v dizajne obývacej izby

Tapeta so vzorom vo vnútri obývacej izby

Steny vo farbách sú charakteristické pre módny štýl Provence. Ak vidíte svoju obývačku, vyhľadajte možnosti kvetinového ornamentu. V ideálnom prípade je žiaduce nájsť textílie, opakovať vzor na stenách alebo vyzdvihnúť látku v jednej z farieb dostupných na tapetách. Takže sa môžete vyhnúť rôznorodosti a dosiahnuť harmonický zvukový interiér.

Vyberte nábytok a textílie podľa farieb a / alebo pozadia.

Klasické kvety na béžovom pozadí

Kvety na tapety môžu byť v interiéri moderného štýlu. Iba v tomto prípade sú viac grafické, štylizované. Vytvorené na neutrálnom pozadí s jasnými ťahmi štetca.

Štýl je iný, princíp výberu tapety je rovnaký: farby by sa mali opakovať v čalúnení nábytku, doplnkov alebo textílií

Bledé žlté kvety v secesnej obývacej izbe

Na populárnych štýloch v dizajne priestorov, ich vlastné farby čítať tu.

Kombinovaná tapeta pre obývaciu izbu

Najnovší trend v dizajne stien v miestnosti - použitie rôznych typov tapiet. Tiež sa nazývajú spoločníci a príjem v kombinácii. Už ste videli niekoľko príkladov. Keďže táto oblasť je dôležitá, často sa používa.

Existuje niekoľko rôznych prístupov k kombinácii tapety. Najbežnejšie je kombinácia hladkých stien (textúrovaných alebo nie) s veľkým ornamentom. Takže prideľte jednu stenu, ktorá je centrálna v interiéri. Táto technika môže byť použitá, ak potrebujete odviesť pozornosť od niečoho.

Klasická technika je výber jednej steny.

Pozrite si dobré možnosti so zmenou primárnej farby. Napríklad biele ľalie na tmavosivom pozadí a opačná možnosť - šedá - na bielom pozadí. Tichšie používanie na väčšom povrchu, jasné - na menšie.

Spoločná tapeta v kontrastnom prevedení - čierna a biela verzia

Ďalšou kombinačnou metódou je niekoľko vertikálnych pásikov rôznych šírok rozložených na dvoch alebo troch stenách.

Vertikálne pruhy rozdelené na stenách

K dispozícii sú tiež kombinácie troch tapiet. V tomto prípade je najčastejšie súbor: monochromatický + strih + kvetinové motívy. V tomto prípade je veľa možností.

Kombinácia troch typov tapiet v obývacej izbe

Kombinácia rôznych grafických tapiet v obývacej izbe

Prečítajte si viac o technikách kombinovania tapiet a o účinkoch, ktoré táto technika prináša, prečítajte si tu.

Nástenná nástenná maľba

Akonáhle sa taká módna téma znovu vráti: fotografické tapety sa znova stali obľúbenými. Iba úroveň tlače je iná. Moderné technológie umožňujú preniesť ľubovoľnú fotografiu na papier a veľkoformátovú tlač - tlačiť všetko na jeden list. Takže žiadne kĺby a fotografická jasnosť nevytvárajú 3D efekt.

V moderných interiéroch často používajú mestské krajiny. Nočná megacity vyzerá veľmi pôsobivo, ale čierna a biela verzia je rovnako dobrá.

Téma mesta - v prospech

Čierna a biela tapeta na stenách obývacej izby môže byť nie menej okázale.

Druhým často sa vyskytujúcim témam je príroda, krajina. Veľmi často vidíte les v rôznych ročných obdobiach, rôznych plemien a krajinách.

Úplný zmysel pre prítomnosť

Jesenné lesy uvoľňujú

Cesta v bambusovom lese ...

Ďalším populárnym motívom sú kvety. Vo fotografickom alebo grafickom dizajne pre rôzne štýly.

Krásne kvety vytvárajú romantické prostredie.

Pre rýchlo sa pohybujúce interiéry grafické fotografické tapety

Nápady na fotografie















Загрузка...