Dvere

Ako urobiť svahy sadrokartónu: tri spôsoby

Pri konštrukcii dverných svahov existujú dve technológie: omietanie a dekorácia s pevnými dokončovacími materiálmi, ako sú laminované MDF, plasty, sadrokartónové dosky atď. Vyrovnanie sklonu dverí s omietkou je najspoľahlivejším spôsobom z bezpečnostného hľadiska: nebudú žiadne medzery a medzery, bude veľmi ťažké vyraziť dvere. Pretože omietka sa zvyčajne približuje k vstupným dverám. Ale ako vždy existujú nevýhody: táto práca trvá veľa času a bez zručností je ťažké dosiahnuť dobré výsledky. Jednoducho položte niečo. Nepotrebujete byť vizionárom, aby ste predpokladali, že často robia svahy so sadrokartónmi vlastnými rukami. Prečo je jasné: materiál je lacný, technológie sú známe, je ľahké pracovať s, výsledok je dobrý.

Dvere po inštalácii vyzerajú takto - musíte urobiť svahy

Pre návrh svahov vnútri priestorov pomocou bežnej sadrokartónu. Ak je potrebné urobiť svah vonku alebo v mokrej miestnosti - musíte mať odolnosť proti vlhkosti. Hrúbka plechu - normálna, napríklad pri stenách - 12,5 mm.

Aj pri práci potrebujete dobrý papierový nožový papier, možno budete potrebovať perforované rohy farieb a polyuretánovú penu. Určite potrebujete tmel: uzatvorte medzeru a všetko preveďte do normálneho stavu.

Takto sa dvere môžu starať o svahy s iPhone a môžete to urobiť sami.

Príprava na dokončenie

Pred začatím práce na dokončovaní svahov položte všetky komunikácie, ktoré musia prejsť dverami. Napríklad, ak sa vytvárajú dvere predných dverí, môže to byť zvonček, osvetlenie nad dverami atď. Ak vyrábate svahy interiérových dverí, môže to byť telefónny kábel alebo krútený pár na pripojenie k internetu.

Po vynechaní potrebnej komunikácie do medzery medzi rámom dverí, ich zaistenie, medzery sa naplnia montážnou penou. Peny nepoužívajú viac ako 1/3 objemu trhlín: výrazne sa rozširujú a môžu dokonca ohýbať drevený rám dverí. Preto ak je krabica drevená, na čas, kým dôjde k reakcii, odporúčame inštalovať vzpery, ktoré zaručujú konštantnú geometriu.

Vytváranie svahov s dverami s vašimi rukami začína tesnením medzery medzi rámom dverí a stenou

Čas potrebný na vytvrdenie peny závisí od teploty a vlhkosti vzduchu, avšak v priemere 8-12 hodín (u niektorých typov môže trvať jeden deň). Nadbytočná tvrdená pena je narezaná nožom, omietkou, ktorá sa nedrží dobre, odstraňuje a odstraňuje prach a nečistoty. Môžete začať pracovať na ukončení dverí.

Ako urobiť svahy sadrokartónu

Pri inštalácii svahov sadrokartónu je dôležité správne a presné meranie potrebných prvkov. Aby ste to urobili, merať vzdialenosť od zárubne dverí k uhlu na niekoľkých miestach, merať výšku požadovaných častí. Merania sa robia pre každú stranu zvlášť: zriedkavo majú steny dokonalú geometriu.

Všetky veľkosti sa aplikujú na list sadrokartónu, spojený s čiarami. Opäť premeria všetko a, ak je všetko správne, vyrežú to.

Tak zhruba vyzerá "vzor" na svahu sadrokartónu

Vystrihneme sadrokartónu

Rezanie sadrokartónu je jednoduché: na papier potrebujete dobrý nôž, dlhý pravítko (meter alebo tak) a drevený blok. Na ťahanú čiaru sa nanáša pravítko, položí sa pod ním papierový nôž, vyrezáva sa kus lepenky a pokúsi sa odrezať malá omietka. Pod miestom, kde bol strih vyrobený, obklopujú lištu a trochu poklepávajú na plech pozdĺž rezu. Sádra sa v tomto prípade pretrhne a takmer ideálne rovnomerne pozdĺž línie rezu. Všetko, čo zostáva, je znížiť spodný list lepenky.

Video ukazuje, ako rezať sadrokartónu bez píly.

Týmto spôsobom je vhodné rezať sadrokartón v priamke. Tam, kde sú potrebné zakrivené línie, používajú sa kovová pila - má jemný zub a takmer nehrubí lepenku. Používajú tiež elektrické sklápačky, ale je tu veľa prachu. Môžete pilu alebo sklápačku rezané v priamke, ak predchádzajúcu metódu sa vám nepáči.

Návod na inštaláciu gisokartonnyh svahy

Prvky vyrezané zo sadrokartónu je možné inštalovať:

 • na montážnu penu;
 • na tmel;
 • na ráme.

Pri montáži peny

Sadrokartón na penovej "tyči" môže niekto

Je veľmi jednoduché upevniť narezané listy na montážnu penu. Ale to môže byť vykonané okamžite, ak na svahoch nie sú žiadne veľké otvory. Ak sú dutiny až 3 cm, môžete nainštalovať svahy naraz, iba najväčšie dierky sú naplnené penou (neaplikujte veľa, asi 1/3 objemu zárezu).

Ak sú nepravidelnosti hlbšie ako 3 cm, je lepšie ich predbežne naplniť cementovou maltou alebo zmesou na štartovanie omietky.

Postup pri inštalácii dverných svahov sadrokartónu na montážnu penu, ako je:

 1. Po príprave podložky (odstránenie prachu a pádu, vyplnenie veľkých zárezov s príliš veľkou penou) na zadnej strane polotovaru sádrokartónu naneste montážnu penu tenkým hadom (nie viac ako 1 cm).
 2. Nainštalujte prvok na miesto, stlačte ho na stenu, pretože tento fragment by mal stáť.
 3. Odtrhnite ho a nechajte ho odložiť na 5-8 minút. Pena zostala na stene a na plechu sadrokartónu. Za niekoľko minút sa zvyšuje hlasitosť.
 4. Inštalujete časť svahu a stlačte ho dobre. Nechajte ho v tomto stave, kým sa pena úplne nevytvrdne (po dobu 12-24 hodín).
 5. Utesnite medzeru medzi sádrokartónovými prvkami a stenovou omietkou.

Sklon sádrokartónovej dosky, ľavá práca na povrchu.

Nevýhody tejto metódy sú dosť vážne. Po prvé, bočné a zvislé plochy musia byť vopred zarovnané, inak nebudete môcť rovnomerne namontovať prvky. Po druhé, existuje možnosť, že obrobok bude dutý / ohyb. Po tretie, prázdnota zostáva. No a najdôležitejšie - montáž nie je najspoľahlivejšia. Ale dverné svahy sú jednoduché a rýchle.

Na putty

Namiesto namontovania peny môžete "nalepiť" vyrezané úlomky na zriedený tmel:

 1. Listy sa aplikujú na listy zriedeného do zloženia štátnej pasty pre prácu so sadrokartónovou doskou (lepšie je dokončiť, je to lepšie). Mali by byť umiestnené okolo obvodu a niekde uprostred.
 2. Vyčistite prach a prasknutý starý náter sádry posypte vodou z rozprašovacej fľaše.
 3. Položte obrobok na miesto a dobre ho zatlačte. Môžete sa nakloniť do roviny s dlaniami a "pretrepávať" fragment zo strany na stranu. Cíťte, že náplasť začala rozmazávať, a kus sadrokartónu "uviazol".
 4. Ak je fragment pevný a nepohybuje sa, môžete ho nechať, kým sa tmel chytiť (na jeden deň, niekedy aj dva). Ak sa prvok drží neisto a môže sa pohybovať, musí byť s niečím podporovaný. Je žiaduce na okrajoch a uprostred. Ponechajte v tejto forme najmenej 10-12 hodín. Následne je možné odstrániť podložky a počkať, kým tmel úplne nevyschne.

Metódy aplikácie "náplastí" tmelu môžu byť odlišné. Hlavnou vecou je udržať prvok dobre.

Nevýhody tejto metódy sú rovnaké. Je len potrebné povedať, že svahy na oknách v našom byte sú vyrobené týmto spôsobom. Bolo to už pred 9 rokmi a ešte stále žiadne problémy.

Na ráme

Viac namáhavý, ale aj spoľahlivejší a všestrannejší spôsob inštalácie svahov sadrokartónu - na zmontovaný rám. Rám je vyrobený z drevených tyčí alebo špeciálnych profilov.

Vodiace lišty sú umiestnené vertikálne pozdĺž zárubne dverí a na rohu. Medzi nimi, vo vzdialenosti 50-70 cm dal malý priečny prepojka.

Ak chcete nainštalovať svahy sádrokartónu s vlastnými rukami, najprv prejdite do rámu. Môže byť vyrobená z profilov alebo z drevených tyčí.

Pomocou tejto metódy existuje jedna funkcia: merania sa vykonávajú po nainštalovaní rámčeka. Rezané diely sa nasadia a zaistí ich skrutkami.

Ak je rám zostavený z profilov, samorezné skrutky sú potrebné pre kov, ak sú z tyčí - na drevo. V každom prípade musíte dôkladne otočiť: aby sa kartón nepoškodil. Ak silne ťaháte, môže dokonca prasknúť alebo rozpadnúť omietku. Veľké množstvo defektov tohto druhu povedie k tomu, že svahová doska nebude dobre držať.

Tesnenie štrbín a dizajn vonkajšieho rohu

Posledné dotýkanie dokončenia dokončenia svahu na dverách - tesniace medzery. Môžu byť lepené špeciálnou páskou na utesnenie rohov a potom prepichnuté. Táto metóda je vhodná v mieste, kde je sadrokartón pripojený k rámu dverí alebo kde sú pripojené vertikálne a horizontálne časti svahu. Ak sa tu trhliny ukázali ako pomerne malé, môžu byť jednoducho pokryté tmelom a vyrovnané.

Rohová páska môže byť papier alebo sklolaminát. Obaja robia svoju prácu dobre - zabrániť praskaniu

Ak chcete navrhnúť aj druhú stranu, existuje niekoľko spôsobov. Prvým je lepenie rovnakej pásky na orezávanie rohov. Ale táto metóda je vhodná, ak sa uhol ukázal byť hladký, nie sú žiadne problémy. Pre začiatočníkov je táto situácia zriedkavá. Oveľa častejšie sa roh musí "vyťahovať". V takom prípade použite roh kovových farieb. Má dve strany s perforáciami, ktoré vám umožňujú opraviť niekoľkými spôsobmi:

 • do kúskov hliny;
 • na silnom zábere;
 • na skrutky alebo čapy.

V prípade klinčekov musíte byť opatrní: pri práci môžete zraniť. Všeobecne platí, že táto metóda je vhodná, ale znova, ak bol uhol takmer dokonalý.

Upevnenie rohov, svahy sadrokartónu konečne do poriadku - shpaklyuyut

Perforované rohy odkryjú úroveň a v rovnakej rovine s hlavnou stenou. Výsledné dutiny sa naplnia tmelom riedeným do pastovitého stavu. Na začiatočné vyrovnanie pomocou štartovacieho tmelu. Po vyschnutí všetky nepravidelnosti vyhladzujú špeciálnu sieť. Používa sa namiesto brúsneho papiera, ktorý sa rýchlo naplní tmelom. Mriežka na brúsenie tmelu sa predáva v tých istých obchodoch, ktoré predávajú sadrokartón. Potom na vyrovnaný povrch a potom dať vrstvu dokončovacie, vyrovnávacie tmel. Po sušení musí byť dokonca dokonale hladký. Vykonajte to všetko rovnaké mriežky, len jemnejšie.

Ak zistíte, že takáto obťažovanie sa tmelom zdá byť ťažké, prečítajte si, ako urobiť svahy z MDF. Tam určite nie je tmel.

Vo všeobecnosti, bez skúseností, je ťažké urobiť dokonalé vonkajšie rohy. Aj pri práci so sadrokartónovými doskami. Inštaláciou perforovaných kovových rohov sme oveľa jednoduchšia úloha. Ale aj tak nie je vždy možné urobiť všetko dokonalé. Ale v tomto prípade existuje cesta von: ozdobné plastové rohy. Po ukončení stien sú inštalované. Zvolené alebo v tóne dverí, alebo v tóne, aby poskytli. Lepidlo na tekuté nechty. Všetko, čo potrebujete, je znížiť ich na požadovanú dĺžku. Orezávajú sa obyčajnými nožnicami. Tu je hlavná vec - v hornej časti presne vyrežte uhol na 45 °.

Dekoratívny roh pre svahy skrýva všetky chyby

Ak je dizajn štýl je vhodnejšie drevo, môžete nájsť podobnú oblasť a z dreva.

Vonkajší roh svahu môžete vyzdobiť pomocou dreveného rohu

V skutočnosti, úloha ozdobného rohu pre svahy nie je len dekoráciou. Rovnako chráni roh pred poškodením. Platí to najmä pre vstupné dvere. Ak je všetko pokryté tapetou, chráni ich aj pred poškodením, čo sa často stáva. To je všetko, svahy sadrokartónu a vlastné ruky.

Všetky tieto metódy možno kombinovať, ako napríklad vo videu.

Загрузка...