Pergoly a markízy

Vyrábame autopríslušenstvo pre auto vyrobené z dreva, polykarbonátu

Ihneď po výstavbe domu, a niekedy "pred" vzniká otázka s parkovaním. Vybudovať kapitálovú garáž nie je vždy možné, ale umiestniť strechu na stožiare - baldachýn - to je jednoduchšie a lacnejšie. Carport môže byť voľne stojaca štruktúra. Potom sa nachádza na nádvorí, spravidla neďaleko od vchodu alebo garáže. Druhá možnosť - pripojený k domu, keď jedna alebo viac strán strechy spočíva na stene budovy. Z hľadiska funkčnosti sú obe možnosti rovnaké, každý si vyberá na základe osobných požiadaviek a preferencií.

Jedna z možností pre autodoprava

rozmery

Vzhľadom na to, že rozmery automobilov môžu byť výrazne odlišné, optimálne rozmery sú v každom prípade určené v závislosti od dostupného vozidla.

Výška je zvyčajne okolo 2,5 metra. To je viac ako dosť aj pre SUV s naloženým kufrom. A na určenie dĺžky a šírky vrchlíka sa do vonkajších rozmerov stroja pridáva najmenej jeden meter. Súhlaste, je dosť, ak vzdialenosť od stĺpov je päť metrov.

Príklad jediného carportu

To je len pre ochranu pred zrážkami presahy strechy je lepšie, aby sa viac autentické: budú sa zatvoriť a zo šikmého dažďa a snehu.

Pri určovaní veľkosti garáže pre dve autá, vzdialenosť medzi spätnými zrkadlami je 50 cm. To isté platí až po stĺpiky. A dĺžka kabíny je určená najdlhším vozidlom.

Pri výpočte šírky krytu pre dve vozidlá zoberte vzdialenosť medzi spätnými zrkadlami rovnajúcimi sa 50 cm. Do stĺpikov sa tiež považuje polovica metra

Rámové materiály

V podstate sa drevo používa na podpery - tyč alebo guľatina, kovová rúrka s kruhovým alebo obdĺžnikovým prierezom. Niekedy sú nosné stĺpy vyrobené z tehál alebo kameňa. Sú masívnejšie, priťahujú väčšiu pozornosť, a preto by sa mali prispôsobiť štýlu budovy, ktorá je ďalšia.

Stále existujú možnosti, keď spodná časť podporného stĺpika je z tehál a vrchol je vyrobený z dreva alebo kovu. A v tomto prípade všetko závisí od štýlu domu a miesta. Nemali by ste robiť tehly, ak existujú obmedzenia na veľkosť stránky: sú dosť masívne a majú dostatok priestoru.

Všetky materiály (okrem tehál) sa pred použitím spracujú. Drevo je povinne pokryté retardérmi horenia (čím sa znižuje horľavosť materiálu). Potom je impregnovaný prípravkami, ktoré ho ochránia pred poškodením hlbokým hmyzom, ako aj zo všetkých poveternostných podmienok.

Zaujímavý dizajn z karbonového polykarbonátu

Jeho implementácia

Osobitná pozornosť by sa mala venovať spracovaniu dreva, ktoré bude pochované v zemi. Môže byť impregnovaný špeciálnymi kompozíciami pre drevo v kontakte so zemou (napríklad Senezh Ultra a jeho analógy). Impregnácia pri spracovaní sa ukázala dobre. Konce stĺpov, ktoré budú zakopané, sú ponorené do nádrže s vyčkávaním na pár dní. Po sušení môžu byť použité bez ďalších opatrení. 10 rokov stačí.

Druhou možnosťou je naliať do zeme konkrétny stĺp a vytvoriť základňovú dosku, topánku alebo kolík do nej, na ktorý potom upevníme drevený nosník.

Kovové stĺpy sú čistené od hrdze, pokryté základným náterom. Po zváraní sú švy dodatočne spracované a všetky sú potiahnuté farbou v dvoch vrstvách. Druhá sa aplikuje po vysušení prvého náteru do stavu "lepiacich".

Typy zastrešenia (s výkresmi a rozmermi)

Najúspešnejšia a najjednoduchšia strecha. Zvyčajne sa používa v prípade, že garáž je pripojená k domu: najjednoduchší spôsob, ako zorganizovať normálnu križovatku so stenou.

Kresba prístrešku s hradnou strechou pripevnenou k domu

Zhotovte strešnú garáž a pre voľne stojace markízy. V regiónoch s malými zasneženými zimami môžete vytvoriť strechu bez svahu, v tých, kde je veľa snehu, potrebujete sklon minimálne 8-10 °. V tomto prípade je spodná strana vytvorená z juhu alebo východu: takže je viac tieňa. Aj v tomto prípade, na južnej strane, môžete posiahnúť baldachýn zo strany (alebo tam rastú vysoké rastliny).

Výkres jednokrídlovej strechy pre jedno auto

Ak je vrchnák vyrobený z polykarbonátu, potom je strecha vyklenutá. Je tiež optimálny z hľadiska zrážok a je ľahko realizovateľný vďaka flexibilite tohto materiálu.

Kreslenie vrchlíka s klenutou strechou

Zložité na štítovej streche. Ak je z kovu, má relatívne nekomplikovanú štruktúru.

Kresba štítovej strechy automobilu z kovu

V prípade dreveného krytu pod štítovou strechou je systém viaczložkový.

Príklad štítovej strechy z dreva

>

Strešný materiál

Ak je garáž pripojená k domu, je rozumné vytvoriť strechu toho istého materiálu. Pre mäkké typy strešných krytín (flexibilné dlaždice, ondulín atď.) Je potrebná nepretržitá prepravka, u nehrdzavejúcich je riedka a krok sa vyberá v závislosti od zaťaženia vetra a snehu v regióne, pričom sa zameriava aj na odporúčania výrobcov strešných materiálov.

Pripevnenie kôlne k domu má zmysel vytvoriť strechu

Ak sa nevyžaduje úplné zatienenie, môže sa použiť polykarbonát. To je, mimochodom, najobľúbenejší materiál v poslednej dobe. Len to je potrebné správne vybrať: prijať viackomorovú komoru, ktorá má najmenej tri vrstvy plastu a dva rady buniek. Pod takýmto krytom vyrobeným z polykarbonátu, dokonca aj za slnečného dňa, nie je horúci.

Tiež stupeň vykurovania závisí od farby. Pozrite si technické špecifikácie a vyberte ten, ktorý má viac absorpcie slnečného svetla. Transparentná potreba skleníkov na zohrievanie rastlín. V prípade prístreškov je naopak potrebný polykarbonát s nízkou prenosovou kapacitou svetla.

Ako umiestniť stránku

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako vytvoriť plošinu pod strechou, je vyplniť ju štrkom. Ak to chcete urobiť, bude potrebné odstrániť drvinu, vykopať obrubníky, vyliatať do sutiny a dobre ju utlmiť za pomoci stláčacích plošín. Potom bude krajina tesná a nebudú vytvorené žiadne stopy.

Ramená drvený kameň - dobré pokrytie pre parkovanie

V poslednej dobe sú miesta vystavené dláždeným doskám alebo dlažbovým kameňom. Majú atraktívnejší vzhľad, ale ich prístroj je drahší. Príprava tiež začína: najprv sa odstráni zem. Ale jamka je vyrobená z hĺbky asi 20-25 cm a na dne je nalievaný hrob. Potom je žiaduce rozšíriť vrstvu geotextílie na troskách. Jedná sa o netkaný materiál, ktorý neumožní prebudenie na piesok, ktorý sa naleje zhora a zmieša sa so štrkom. Tiež geotextília rovnomerne redistribuuje zaťaženie, neumožňuje základňu klesať pod kolesá vozidla (používa sa pri stavbe ciest). Na ňu je už nalievaná vrstva piesku, ktorá je tiež stlačená. Dlaždice, dlažobné tehly, dlažobné kocky a iné podobné materiály sú položené v piesku.

Dlažobné dosky

V strede nákladov je platforma betónu. Základňa je tiež pripravená z drvivej drviny. Na to vo vzdialenosti 1 m položte drevené pásy, ktoré sú vystavené výške alebo s miernym skreslením pre prietok vody. Tieto lišty slúžia ako majáky pri odlievaní a potom hrajú úlohu kĺbových tlmičov, ktoré kompenzujú tepelnú dilatáciu betónu. Pri takejto štruktúre sa trhliny objavujú menej často.

Pozinkovaná drôtená sieť je umiestnená medzi lamelami. Môžete byť, samozrejme, nerez, ale je to drahé. Hrúbka drôtu je 3-4 mm, článok je 10 x 10 cm, zhora sa naleje s betónom nie menším ako M 250. Hrúbka betónovej vrstvy je 7-10 cm.

Betónové miesto pod kabínou pre auto

Pripojené k domu baldachýn si to sami (foto report)

Rozhodlo sa, že do domu sa priloží prístrešok, pod ktorým sa skryje vaša obľúbená technika - auto a loď. Najprv pomocou vŕtačky vykopali jamy o hĺbke 1,5 m - pod hĺbkou mrazu.

Je ľahšie kopať pomocou motora-vŕtačka))

Vložili vložky vyrobené z hydroizolácie, 10 mm tyčový rám so zváranými maltami a vyliaty betón.

Základňa pod piliermi

Stupeň inštalácie piliera - 2 metre.

Vyzerá to ako naplnený rad podpor pod vozidlom

Keď sa betón chytil, nastavte stĺpiky a horný lem. Sú rozomleté ​​a ošetrené ochrannou impregnáciou. To, že rám nebol vedený, bol pripevnený tým, čo to bolo - s hliníkovými rohmi. Zadné vzpery a páskové zosilnené kovové dosky.

Stĺpiky sú pripevnené k "pätám"

Podlahová doska bola pripevnená k stene domu. Strešné nosníky boli pripevnené (doska 50-200 cm). Svah sa ukázal byť malý, asi 9 °, ale stačí. V trámoch k veľkosti lúča sa drobné zapily - na zvýraznenie, okraje sú rezané, aby sa rovnomerné previs.

Zapíjajte na lúče

Prilepenými nosníkmi naklonenými šikmo, 2 kusy na každej strane.

Doska je pripevnená ku stene, na ktorej sú pripevnené trámy.

Trámy na stene sú upevnené na kovových doskách v tvare U.

Dosky, ktoré sa pripevňujú na stenové nosníky

Rebrový systém je zostavený - nosníky boli inštalované v malom kroku - 40 cm, boli vyrobené z dosky s rozmermi 50 x 200 mm.

Zdvíhanie systému zo šikmej kabíny zospodu

Nad rastrovými listami pripojenými OSB. Strešný materiál - mäkké dlaždice. Pod ním potrebuje pevnú prepravku.

Uvedená OSB na streche

Doska bola pripevnená k boku medzi stĺpikmi: pre väčšiu tuhosť a dážď na mokrá zem.

Bočná stena bola prišitá doskou - aby sa dalo menej dažďa

Mäkké dlaždice. Ukázalo sa to - dokonca aj tancovanie.

Na hale môžete tancovať

Teraz zaparkovaná súťaž.

Pripravený carport

Ako vytvoriť ochranný kryt na polykarbonát (foto report)

Použité materiály:

  • profesionálne potrubie
    • pre regály 80 * 80 14,6 m;
    • pre oblúky 50 * 25 - 4 ks. 6 m + 50 * 25 - 10 ks. na 6 m na vzperách;
  • pieskový betón - 3 vrecká s hmotnosťou 40 kg.
  • drvený kameň - 4 vrecká s hmotnosťou 25 kg.
  • červený vodič - 3 banky s objemom 1 l.

Kryt bol vytvorený cez dokončenú trať. Stĺpy boli zakopané v medzere medzi obrubníkom a plotom. Ukázalo sa, že podpery ochranných krytov boli umiestnené v blízkosti stĺpikov plotov. Bolo rozhodnuté, že ich použijete pri nastavovaní úrovne: pripojili ich k hmoždinkami tak, aby pri liatí neprišli.

Takže upevnite stĺpy

Poliaci dub

Kovové stĺpiky stojany uložené v zemi na 1,2 m, pokryté sutinami, plnené betónom. Keď sa betón chytil, zváral horný lem.

Prilepte horný kryt

Po začatí výroby fariem. Po prvé, profily s požadovaným polomerom boli ohnuté na ohýbači rúr (výstup v najvyššom bode 1,2 m). Po začatí montáže začal "návrhár".

Montáž fariem

Svorky boli užitočné, upevnili časti tak, aby sa počas prevádzky nehýbali. Opravený na prvú farmu, aby bolo všetko vykonané presne. Tam bolo veľa svoriek)))

Vystrihnúť, zložiť, variť

Keď sú všetky farmy pripravené, čistia sa, pískujú na biely kov, potom sa dvakrát natrieme a farbia. Potom začala akrobacia. Na stĺpiky je potrebné na stĺpiky namontovať ťažké krovy, nastaviť ich vertikálne bez toho, aby došlo k zrážaniu uhlopriečky.

Acrobatic Etude Performance

Hneď ako sme sa jej podarilo správne nastaviť, rýchlo sme ho priviedli na zváranie a ponechali sme dôkladné varenie švíkov "na neskoršie obdobie" a po ukončení testu by malo byť všetko na rovnakej úrovni.

Hneď chytíme farmu

Nastal zázrak, všetko bolo takmer na rovnakej úrovni. Malý rozdiel niekoľkých milimetrov sa neberie do úvahy.

Všetky farmy sú na úrovni

Teraz zvaríme plášť 50 x 25 mm profilovaného potrubia pre polykarbonát. umiestňujeme ich pozdĺž dlhej strany kabíny. Inštalačný krok je 0,8 m.

Pripojte potrubie na montáž polykarbonátu

Zostáva pripojiť polykarbonát. Je pripevnený k skrutkám prostredníctvom špeciálnych tepelných podložiek (predávaných na rovnakom mieste ako polykarbonát). Dva listy sú pripojené pomocou špeciálnych profilov. Sú odnímateľné a jednodielne. Nesnímateľné lacnejšie, ale z tohto polykarbonátu nemôžete nič robiť. Takže používané oddeliteľné.

Prvý hárok je pevný

Je tiež potrebné zatvoriť okraje všetkých listov, inak sa prach hromadí vo vnútri, hroty, potom kvôli odparovaniu sa objaví vlhkosť, po ktorej nasleduje forma. A pohľad na náter bude poľutovaniahodný. Preto na okraji inštalujeme špeciálne zátky.

Súvisiace videá