Kúrenie

Merač tepla - pravidlá a typy inštalácie

Účty za vykurovanie v posledných rokoch sú čoraz desivejšie a naozaj ich chcú znížiť. Možno, v súčasnosti, jediný spôsob, ako ušetriť peniaze, je dať meter na vykurovanie v byte. Ale to nie je vždy možné - je to súčasný právny rámec.

Inštalácia merača vykurovania v byte sa javí ako rozumné riešenie.

Ziskové alebo nie

Platba za vykurovanie v posledných rokoch sa stáva čoraz viac a mnoho z nich uvažuje o tom, ako dať meter na vykurovanie v byte. Je to možné, ak váš dom má spoločnú stanicu na meranie tepla v domácnosti a CC / TZHS / ZhEK uchováva záznamy o jednotlivých meracích prístrojoch. Druhou podmienkou je horizontálne vedenie kúrenia v byte. Bohužiaľ, väčšina viacpodlažných budov má vertikálne usporiadanie - v každej alebo takmer každej miestnosti sa nachádza stúpačka, z ktorej sú poháňané radiátory. Pri tomto type rozloženia bude potrebné na každý stúpač namontovať merače a to nie je lacné a táto udalosť sa dlho vyplatí.

Ak máte šťastie a máte vodorovné vedenie vo svojom dome, je určite prospešné inštalovať merač na vykurovanie. Koľko závisí od toho, koľko tepla je vo vašom byte. Ak je byt "vnútorný", má niekoľko stien smerujúcich na ulicu a / alebo tieto múry sú izolované, ak sú plastové okná alebo drevené okná, ale nové a bezvetrové, ak sú izolované dvere, prínos môže byť veľmi veľký. Po inštalácii merača tepla môže byť na bežnom základe zaplatená len malá časť predchádzajúcich poplatkov.

Úspory môžu byť významné

Ale to nie je všetko: v súčasnosti sa jednotlivé teplomery budú účtovať za vykurovanie iba vtedy, ak sú inštalované a uvedené do prevádzky v 100% obytných a nebytových priestorov domu. Toto je skutočné len v nových budovách, ktoré sa okamžite prenajímajú s meracími prístrojmi. V iných domoch sú takéto prípady extrémne zriedkavé, čo spochybňuje účelnosť zariadenia.

Pravidlá pre inštaláciu a prevádzku meračov tepla v byte

Ak chcete v byte meranie tepelnej energie pre vykurovaciu sezónu, musíme začať konať v predstihu, lepšie - pred koncom vykurovacej sezóny. Postup je nasledovný:

 • Obráťte sa na spoločnosť UK / TSZH / ZhEK, kde máte technické podmienky na pripojenie individuálneho zariadenia na meranie tepla. Jedná sa o jeden list, ktorý označuje sieťové nastavenia vo vašej domácnosti: teplota, tlak.
 • Kúpte si merač tepla. Kúpiť musí byť certifikovaný v právnej kampani. Musíte mať predajný a hotovostný poukaz, návod na použitie, osvedčenie o kvalite, v ktorom je potrebné uviesť dátum štátneho overenia a údaje o tom, kto vykonal overovanie (názov organizácie).
 • Ďalej nájdite organizáciu projektu, ktorá má licenciu pre tento typ služby. Na základe technických podmienok a dostupného metra pripravujú projekt.

  Inštalácia merača tepla na vykurovanie trvá niekoľko hodín

 • S projektom v ruke vyhľadajte organizáciu, ktorá inštaluje zariadenie na meranie tepla. Musí mať aj licenciu na vykonávanie tohto typu práce. Musia sa dohodnúť na čase práce s britskou asociáciou majiteľov domov (túto otázku môžete skontrolovať). Je to oveľa jednoduchšie, ak vaša práca spadá do obdobia, kedy sa chladiaca kvapalina zníži v systéme vykurovania - je potrebných menej problémov a menej peňazí.
 • Inštalácia samotného meracieho prístroja je krátka a nekomplikovaná. Trvá to viac ako 2 hodiny. Ale musíte predbežne pripraviť pracovisko: odstrániť všetko zbytočné, všetko, čo môže spáliť - použije zváranie.
 • Po inštalácii so všetkými dokumentmi sa vzťahuje na UK / Homeowners Association pre prijatie pult. V dohodnutom čase príde ich zástupca, umiestni pečať, podpíše poverenie, jedna kópia zostane u vás. Potom musíte uzavrieť dohodu o zaplatení, po ktorej sa má za to, že zaplatíte teplo za pult.

Celý proces môže trvať dva mesiace alebo dokonca viac - preto je lepšie začať konať vopred, aby bol včas pred začiatkom vykurovacieho obdobia. V zásade platí, že v každom viac či menej veľkom meste existujú organizácie, ktoré vám to všetko urobia, ale ich služby sú zďaleka lacné.

Aký je právny základ

Ak potrebujete názvy regulačných dokumentov upravujúcich podmienky poskytovania služieb - tu sú platné predpisy:

 • 6. mája 2011 N 354 "o poskytovaní služieb pre majiteľov a užívateľov priestorov v bytových domoch a obytných budovách."
 • Dňa 16. apríla 2013 č. 344 - došlo k niekoľkým zmenám v súčasnej vyhláške.

  Zoznámte sa s právnym rámcom

Postup pri účtovaní poplatkov za teplo, stanovenie taríf - to všetko určuje regionálne orgány, aby ste vedeli presne, ako sa deje vo vašom regióne, je potrebné preskúmať regulačný rámec vášho regiónu. Jediná vec, ktorá pôsobí na celom území Ruska, je potreba inštalovať účtovníctvo pre všeobecné domové merače.

Ako často čítať

V skutočnosti je to ťažká otázka - merač tepla je rôznorodý a postup pri odčítaní údajov je veľmi odlišný. Podrobne vykresľuje návod na použitie, ktorý by ste mali mať.

Teraz je potrebné preniesť svedectvo raz za šesť mesiacov.

Mimochodom, podľa posledného dekrétu (č. 344 z 04/16/2013) by ste nemali zasielať svedectvo každý mesiac. Ste povinný to urobiť každých šesť mesiacov a organizácia musí prepočítať podľa dôkazov, ktoré ste predložili.

overenie

Primárny kalibračný merač pre vykurovanie v byte je držaný v továrni, je vyrobený, ako je povinné označiť v pase výrobku. Označil sa tiež na prednom paneli zariadenia. Frekvencia ďalšieho overenia závisí od typu meracieho zariadenia, interval overovania sa zaznamenáva aj v pasu. V priemere je to 3-5 rokov.

Miesto inštalácie merača tepla je určené pri zostavovaní projektu.

Ak je potrebné zariadenie na meranie tepla prehodiť, je lepšie to urobiť ihneď po ukončení vykurovacej sezóny, pretože postup môže byť zaneprázdnený niekoľko mesiacov. Pred odstránením glukomeru musíte oznámiť Združeniu vlastníkov domov / domov Spojenému kráľovstvu, prídu, zaznamenajú údaje. Potom môžete zariadenie odstrániť. Po kontrole umiestnite merací prístroj na miesto, znova zavolajte do riadiaceho centra, počkajte, kým prídu a utesní glukomera. Na tento test možno považovať za kompletný. Zostáva len zistiť, kam merať teplo v praxi. Existujú len tri možnosti:

 1. Servisné stredisko výrobcu paliva.
 2. Obchodná organizácia, ktorá má licenciu na tento typ činnosti.
 3. Divízia podniku Rostest.

Kalibrácia individuálneho merača tepla sa môže vykonať v ktorejkoľvek z týchto organizácií. Najskôr sa môžete opýtať na podmienky a ceny a vybrať si najvhodnejšiu možnosť.

Druhy meračov bytov na vykurovanie

Počítadla na vykurovanie v byte je niekoľko typov. Každý z nich má nejaké chyby, nie je ideál, ale stále si musíte vybrať. Poďme sa rýchlo pozrieť na vlastnosti a vlastnosti každého typu:

 • Mechanické alebo tachometrické. V skutočnosti sú veľmi podobné bežným vodomerom - v obale je inštalované obežné koleso. Podľa spôsobu inštalácie sú turbína a skrutka. Zle reagujú na prítomnosť mechanických nečistôt vo vode, takže vstup by mal mať hrubý filter. Ich plusom je nízka cena, ktorá určuje ich popularitu.
 • Vortex. Zariadenie je malá prekážka, za ktorou sa chladiaca kvapalina skrúca do vírov. Rýchlosť chladiacej kvapaliny sa vypočíta z rýchlosti týchto vírov. Toto zariadenie je inštalované medzi prietokom a spätným tokom (na rozdiel od všetkých ostatných).

  Ultrazvukový merač tepla

 • Ultrazvuk. Rôzne vo vysokej presnosti, ale nie menej vysokú cenu. Odhadnite množstvo chladiacej kvapaliny na rýchlosť ultrazvuku. Skladá sa z dvoch častí, ktoré kladú na priame a spätné potrubie. Presnosť meraní sa zhoršuje za prítomnosti vzduchových bublín a mechanických nečistôt, takže je veľmi žiaduce inštalácia filtra a odvzdušňovacieho ventilu pred zariadením.
 • Elektromagnetické. Majú širokú funkčnosť, ale aj najvyššie ceny. Presnosť meraní sa zníži v prítomnosti mechanických nečistôt.

Nákup meter pre vykurovanie v byte, dávajte pozor na skutočnosť, že mal certifikát kvality, ktoré by mali byť údaje o jeho overení. Musí existovať dátum a názov organizácie, ktorá vykonala overenie.

Zhrnutie, stojí za to povedať, že merač na vykurovanie bytu je prospešný, ak ste odstránili všetky možné úniky tepla.

Загрузка...