Kanalizácie

Vzduchový kanalizačný ventil

Občas existuje taká situácia, keď vôňa z kanalizačného systému uniká do kúpeľne alebo toalety. V normálnom stave je odrezaná vodnými bránami. Toto je určité množstvo vody, ktoré zostáva v ohybe sifónu a blokuje prístup do bytu z odpadových plynov. Niekedy, keď niekoľko inštalačných zariadení pracuje súčasne, tieto uzávery sa prerušia - dôjde k náhlej zmene tlaku, ktorá tlačí vodu von, do miestnosti praskli splaškové plyny. Aby takéto situácie nevznikli, vložte vzduchový ventil do kanalizácie. Neutralizuje väčšinu poklesov tlaku vzduchu v systéme.

Najbežnejšie typy vzduchových ventilov na kanalizácii

Princíp činnosti

V systéme je potrebný vypúšťací ventil na vyrovnanie zriedeného (negatívneho) tlaku. Vyskytuje sa vtedy, keď dôjde k veľkému množstvu náhleho vypustenia vody (zníženie záchodovej misy, vylievanie vodnej lyžice atď.), Ktorá s ňou nesie veľké množstvo vzduchu. V normálnom stave je vzduch nasávaný cez vzperu, tlak sa stabilizuje, nedochádza k žiadnym nepríjemným pachom.

Existujú však situácie, keď množstvo vzduchu vstupujúceho cez stojan ventilátora nestačí na voľný tok vody. Vtedy príde zápach. Pri nedostatku vzduchu výsledný negatívny tlak narušuje najslabšie vodné tesnenie. To znamená, že voda, ktorá stojí v kolene sifónu (umývadlo, drez, rebrík pod vaňou), je čiastočne absorbovaná do kanalizácie, čo umožňuje prístup do kanalizačných plynov. Kým tento spotrebič nepoužívate, vzduch z kanalizačného systému vstupuje do kúpeľne / toalety. To je nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné. V kanalizácii atmosféra obsahuje nielen metán, ktorý sám osebe nie je darom. Môžu to byť baktérie, spóry rôznych húb, mikroorganizmy.

Princíp činnosti

Aby ste predišli poraneniu porúch a vložte vzduchový ventil do kanalizácie. Má niekoľko ďalších názvov - vákuový ventil, odvzdušňovací ventil a prevzdušňovač. V zásade ide o "prevzdušňovač", ktorý najlepšie odráža účel tohto zariadenia, ale tento pojem je zriedka používaný.

Princíp fungovania vzduchového ventilu pre odpadové vody je jednoduchý. Existuje membrána, ktorá je pri normálnom alebo pozitívnom tlaku v systéme priľahlá k telesu ventilu. V tejto polohe je systém zapečatený a vzduch z kanalizácie je zablokovaný. Ak sa v potrubí vyskytne podtlak (pri vypúšťaní vody), membrána stúpa, vzduch sa odsáva z miestnosti do kanalizácie (nie naopak) a rýchlo neutralizuje výsledný rozdiel. Všetko sa deje pri rýchlosti blesku, vodotesné tesnenia na sanitárnych nástrojoch zostávajú na mieste a naďalej blokujú prístup k kanalizačným plynom v miestnosti.

K dispozícii je tiež spätný ventil splaškových vôd. Rieši problém s odvzdušňovaním pri zanedbaných stúpačkách. Ako sa zbaviť zablokovania rúrok, prečítajte si tu.

Kde dať

Pri inštalácii musí byť vzduchový ventil pre odpadovú vodu umiestnený na vzdialenosť 20-30 cm nad osou hlavného kanalizačného potrubia. V dvoch a troch podlažiach súkromné ​​domy umiestnili zariadenie na najvyššie poschodie.

Mala by byť inštalovaná na mieste, kde na membránu neklesnú žiadne škvrny ani nečistoty. Kvalita zariadenia závisí od toho, ako je membrána čistená. Na ňu sa objaví soľ, zrná piesku, odpadkové koše atď., Nebude hermeticky zatlačené na telo, zápach začne prenikať do miestnosti. Mimochodom, ak to pozorujete - počas čistenia alebo výmeny membrány.

Je potrebné nájsť také miesto, aby voľne pretekal vzduch na membránu. Toto je hlavná podmienka normálnej prevádzky. Ak do kanalizačného systému spadne 1 liter vody, môže niesť okolo 25 litrov vzduchu. Preto musí byť prístup vzduchu voľný.

Ak sa rozhodnete vložiť odvzdušnenie do kanalizácie, potrebujete vedieť, že niekedy môže pri prácach vytvárať zvuky "vyrušovania" - membrána nasáva vzduch, keď sa v potrubí vyskytne mierne podtlak. Nie všetky modely sa správajú týmto spôsobom, existujú však takéto sťažnosti. Takže je lepšie nájsť miesto, v ktorom by tieto zvuky (ak budú) nebudú zasahovať.

Inštalácia sprchovej kabíny s vlastnými rukami je tu popísaná.

V apartmánoch

Ak hovoríme o byte vo viacpodlažnej budove, potom môžete namontovať vzduchový ventil na ľubovoľnú vertikálnu časť potrubia. K tomu môžete integrovať odpalisko do systému, nainštalovať potrubie vertikálne a vložiť na ňu ventilový kanalizačný ventil. V celosvetovom meradle problém s vetraním celého stúpača nevyrieši tento problém, ale konkrétne vaša stránka bude fungovať bez problémov.

Dajte najlepšie nad hlavnú kanalizačnú rúrku

V súkromnom dome

Ak hovoríme o súkromnom dome, potom najčastejšie chcú inštalovať odvzdušňovacie potrubie pre kanalizáciu tak, aby odtokové potrubie cez strechu nevypustilo. Správne prechod potrubia cez strechu je komplikovaná vec a nie je ľahké dosiahnuť jej tesnosť. To je často dôvod, prečo ľudia nechcú strechu perforovať. Mnoho ďalších nemajú radi rúry, ktoré sa lepia nad domom. V zásade je možné previesť ventilačné potrubie do podkroví, ktoré je umiestnené na ventilovom kanále. V tomto prípade bude stúpanie neovládané. Ale to nie je najlepšie riešenie. V každom prípade inštalatéri to tvrdia. Tvrdia, že pre normálnu prevádzku septikovej nádrže potrebujete vetranie - na zabezpečenie baktérií kyslíkom.

Ak čistenie odpadových vôd v septikovej nádrži, nemôžete robiť bez stúpacieho ventilátora, budete musieť prejsť cez strechu. Ak bude pravidelne dochádzať k poruche hydraulických ventilov, bude možné ako prídavný prvok systému umiestniť vzduchový ventil na odpadovú vodu - na najvyššom poschodí (môžete nechať podkrovie).

Ak máte samostatnú kanalizáciu na základe autonómnych čistiacich staníc, môžete sa pokúsiť, aby ste ju neovládali - vstúpte do potrubia do podkroví a umiestnite na ňu vákuový ventil. Podkrovie musí byť nevyužitá, má veľký objem a má dobré vetranie. Vôňa bude prítomná a bude musieť nejako vyjsť na ulicu. Ak je podkrovie studené, musí byť potrubie izolované (ale nie ventil).

Kde umiestniť vzduchový ventil pre odpadovú vodu v súkromnom dome

A napriek tomu inštalatéri a dizajnéri trvajú na tom, že v súkromných domoch by mal byť ventil na vypúšťanie odpadových vôd nainštalovaný len ako prídavok k potrubiu.

inštalácia

Väčšinou v súkromných domoch a apartmánoch umiestňujeme plastové kanály. Vzduchové ventily sú tiež vybrané z rovnakého materiálu - PVC alebo polypropylén. Rovnako ako všetky výrobky na čistenie odpadových vôd majú zásuvku na konci s tesniacou gumou. Celá inštalácia má zariadenie umiestniť na pripravené potrubie. All.

Pre spoľahlivosť môžete kĺb predmazat sanitárnym tmelom, ale aj bez tohto opatrenia je hermetické spojenie (o normálnej kvalite rúry a zariadenia).

Загрузка...